• Administrator
  •  
    Nowe logo na forum audiolub.pl. Ktoś ma pomysł ?????

Szczegóły tu: Nowe logo

Vademecum AudiolubaZapowiedź recenzji z odsłuchu kolumn podstawkowych- Audio Solutions Figaro B

Artykuły, recenzje, opisy, poradniki
Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#1 Zapowiedź recenzji z odsłuchu kolumn podstawkowych- Audio Solutions Figaro B

Post autor: Simpson » czw 01 lis 2018, 11:48

Wczoraj, gdy pytałem mailowo dystrybutora marki Audio Solutions o to, jaki model zabrzmi podczas wystawy AVS 2018 na Stadionie Narodowym wspominając, że liczę na Figaro B ;) otrzymałem odpowiedź, że będzie tam na pewno jakiś model podłogowy, gdyż pomieszczenie jest zbyt duże na kolumny podstawkowe. Ale zaraz w następnym zdaniu otrzymałem propozycję, że kolumny podstawkowe, czyli Audio Solutions Figaro B dystrybutor może mi pożyczyć do domu ;)

No i jak z takiej okazji nie skorzystać ? No jasne, że pożyczę, tylko kiedy ? W listopadzie wystawa, zapowiedziane testy u @Mały 75.
Mimo lekkiego natłoku, sądzę, że jeszcze w listopadzie przeprowadzę odsłuch kolumn podstawkowych Figaro B.

Producent o tej serii pisze, że seria Figaro przewyższa to, co oferowały kolumny serii Rhapsody. Słabe punkty Rhapsody, ponoć zostały poprawione i zamienione w siłę Figaro- czyli lepszy produkt w cenie poprzedniego modelu.

Figaro zachowuje te same akcenty co Overture lub Vantage 5th Anniversary. Figaro zajmuje drugie miejsce w portfolio i znajduje się nad serią Overture. Design nawiązuje do Overture - spokojny i pełen wdzięku, a "niewidzialne" decyzje pochodzą z Vantage Anniversary - referencyjnej linii (może wspomnę, że kolumny AudioSolutions Vantage L 5th Anniversary za parę kosztują 459 000 zł).

To co mi się bardzo podoba w kolumnach to tak jak w modelu Overture :

Maskownica "Stealth"
Unikalne rozwiązanie techniczne, w którym jeden głośnik ma dwie różne przednie przegrody, które różnią się wyglądem (jeden z ochronną szmatką i innymi bez niego), ale ma tę samą geometrię. Ta sama geometria przedniej ścianki oznacza dokładnie taką samą odpowiedź mocy.

Kolumny z serii Figaro B prezentują się tak (wzorów wykończenia jest 17):

Audio Solutions Figaro B 1a.png
AudioSolutions Figaro B
Audio Solutions Figaro B 1b.png
AudioSolutions Figaro B

Kilka danych:

Dwudrożny system głośników
Głośnik wysokotonowy z kopułką z miniaturowym tubą, z falowodem
Super sztywne membrany papierowe, dla szybkiej odpowiedzi i doskonałej klarowności dźwięku i zwartego basu
Self-Locking Cabinet - konstrukcja obudowy zapożyczona z referencyjnej serii Vantage 5th Anniversary
Zintegrowane, niewidoczne stopy o regulowanej wysokości
Podwójna przednia przegroda (system "stealth Grille") podobnie jak w serii Overture
Łatwe zdejmowanie przedniej ścianki przez mały ozdobny otwór na palce
Terminale przyłączeniowe WBT NextGen
17 różnych, unikatowych, opcji wykończenia, dla lepszego dopasowania do pomieszczenia

Specyfikacja techniczna Figaro B:

Wymiary (WxSxG):
351 mm x 232 mm x 401 mm
Waga: 11 kg każdy
Czułość: 89,5 dB przy 2,83 V 1m
Nominalna moc wyjściowa: 50 W rms
Maksymalne napięcie zasilania: 100 W;
Impedancja: nominalna 4,0 Ohm
Częstotliwość podziału: 4000 Hz
Pasmo przenoszenia (środowisko w pokoju): 44-25000 Hz
Głośniki: 2,5-centymetrowy jedwabny głośnik wysokotonowy, 15,2 cm średnio-nisko tonowy stożek ER

Awatar użytkownika

mario33lgw
Poszukiwacz Audiolub

#2 Zapowiedź recenzji z odsłuchu kolumn podstawkowych- Audio Solutions Figaro B

Post autor: mario33lgw » czw 01 lis 2018, 15:54

Pozazdrościć, bo są na moim radarze...
Stereo: Rotel RA-980BX + Monitor Audio Bronze 2 (zmiana)
Streaming & multi-room: Cambridge Audio CXNv2 (mod) + Denon HEOS I
Analog: Technics SL-1410mk2 + Ortofon Stylus 20 + DJ ArtPre II
KD: Denon AVR-X4400H + Monitor Audio Bronze 5.1

Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#3 Zapowiedź recenzji z odsłuchu kolumn podstawkowych- Audio Solutions Figaro B

Post autor: Simpson » śr 14 lis 2018, 19:12

Na wystawie, czyli już w najbliższy weekend porozmawiam z dystrybutorem na temat terminu, w którym mogę powyższe kolumny otrzymać na testy.

@mario33lgw, ze Stolicy do Olsztyna to tylko 3,5 h autobusem ;)

ODPOWIEDZ