Vademecum AudiolubaPromocja na TIDAL

Artykuły, recenzje, opisy, poradniki
Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#1 Promocja na TIDAL

Post autor: Simpson » ndz 01 gru 2019, 14:32

Od jakiegoś czasu dostępna jest promocja TIDAL

W cenie niespełna 2 zł możemy uzyskać dostęp do najlepszej jakości oferowanej przez TIDAL na 4 miesiące.

Tu można sobie trochę przeczytać, a także na głównej stronie TIDAL:

https://www.tabletowo.pl/promocja-tidal ... -za-darmo/

Oferta kończy się bodajże za dwa dni, także jak ktoś chętny, to polecam.

Ja zamówiłem, także testuję tą jakość Master ;)

Awatar użytkownika

Mały 75
Czeladnik Audiolub

#2 Promocja na TIDAL

Post autor: Mały 75 » ndz 01 gru 2019, 17:15

Uważaj żeby Ci później nie przedłużyli po 40 PLN za miesiąc 😁 Pzdr

Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#3 Promocja na TIDAL

Post autor: Simpson » ndz 01 gru 2019, 18:16

Tak, tak. Regulamin dokładnie przeczytałem.

Awatar użytkownika

DiBatonio
Czeladnik Audiolub
Kontakt:

#4 Promocja na TIDAL

Post autor: DiBatonio » ndz 01 gru 2019, 22:10

Mały 75 pisze:
ndz 01 gru 2019, 17:15
Uważaj żeby Ci później nie przedłużyli po 40 PLN za miesiąc 😁 Pzdr
Dlaczego by uważać, ja od lat mam Tidal Hi-fi, a masterami się nie przejmuję, za wiele w tym MQA ściemy.
Aplikację pod windę niestety nie obsługuje żaden zdalny kontroler, a szkoda.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#5 Promocja na TIDAL

Post autor: Simpson » pn 02 gru 2019, 08:53

@DiBatonio , zapewne obcykany jesteś w TIDAL.

TIDAL Premium to normalna jakość dźwięku - tak piszą na stronie. Wiesz może co oznacza u nich "normalna jakość" ?

Rozumiem, że TIDAL hi fi - to już są pliki FLAC, zaś Premium to coś gorszego (tylko jak mocno gorszego) ? Czy wg Ciebie warto posiadać wersję Premium, czy nie ma to sensu i lepiej dopłacić do hi fi ?

Niby 40 zł miesięcznie może wydawać się dużo, ale z drugiej strony to jedynie jedna płyta miesięcznie.

Awatar użytkownika

DiBatonio
Czeladnik Audiolub
Kontakt:

#6 Promocja na TIDAL

Post autor: DiBatonio » pn 02 gru 2019, 15:08

Wiesz co, ja mam od poczatku hifi nie wiem jak gra premium, prawdopodobnie chodzi o to, że masz jakość jak na Spotify, chociaż mam jedno i drugie i Spotify naprawdę da się też słuchać.
Tam jest chyba inny algorytm niż na Tidalu i może dlatego jest całkiem ok. czasem sam sie dziwię w bezpośrednim porównaniu ta sama płyta na Tidalu jednak trochę lepiej, ale wierz mi, że Spotify też da się słuchać.
Wersja Tidal Premium pewno skompresowane pliki, wersja hi-fi masz jakość CD 16/44.1kHz .
Przy okazji w wersji hi-fi masz dostęp do Masters, wtedy wpinając się w daka z apki Tidal zainstalowanej na kompie DAC widzi 24/96 lub 24/192, niestety tak jak mówiłem nie ma kontrolera zdalnego do apki Tidal pod Windowsa.
Trzeba tylko w ustawieniach Tidala zrobić tak by streaming był w jakości Masters do tego mając Tidala zainstalowanego na mobilnych urządzeniach w pełni wykorzystujesz jego możliwości łącznie z Masters, mam Dragonfly wpinam się i voila, w smartfonie mam USB Audio Player PRO (w tabletce też), który wspiera Tidal MQA wpinam się dakiem kieszonkowym i wykorzystuje 24/96.
Podobnie jest w DAPie mam A&K K70 i jest tam zaimplementowany Tidal, wykorzystuje na nim również Tidal.
Jak dla mnie za 40zl/mięs mieć dostęp do takich możliwości i na każdym kroku, nie potrzebuje nic innego, a Qobuza i tak nie ma dla Polski, a kombinować nie chce z rozegranym dostępem do niego, zresztą cenowo jest o wiele droższy.

Audio-Pan
Początkujący Audiolub

#7 Promocja na TIDAL

Post autor: Audio-Pan » wt 03 gru 2019, 07:33

Też sobie wykupiłem do sprawdzenia. W ustawieniach Tidal ustawiłem na "Master". Czy to są jedyne ustawienia gdzie trzeba coś zmieniać ?
Nic nie terzeba doinstalowwać w Windows ? Może potrzebny jest jakiś dodatkowy program ?
Nie miałem nigdy takich serwisów muzycznych i muszę przyznać, że jakość jest lepsza niż można się spodziewać. Nawet nie wiem, czy nie lepiej to brzmi niż u mnie CD.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#8 Promocja na TIDAL

Post autor: Simpson » wt 03 gru 2019, 09:34

Zgodzę się, że jakość jest bardzo dobra. Na pewno zależna od posiadanego przetwornika cyfrowo-analogowego (DAC). Jeśli o mnie chodzi, to na chwilę obecną jest w zupełności wystarczająca. A co do ustawień to też z chęcią przeczytam opinię kogoś bardziej obeznanego w temacie @DiBatonio - Ty chyba masz spore pojęcie o tym ?

Awatar użytkownika

DiBatonio
Czeladnik Audiolub
Kontakt:

#9 Promocja na TIDAL

Post autor: DiBatonio » czw 05 gru 2019, 07:57

Audio-Pan pisze:
wt 03 gru 2019, 07:33
Też sobie wykupiłem do sprawdzenia. W ustawieniach Tidal ustawiłem na "Master". Czy to są jedyne ustawienia gdzie trzeba coś zmieniać ?
Nic nie terzeba doinstalowwać w Windows ? Może potrzebny jest jakiś dodatkowy program ?
Nie miałem nigdy takich serwisów muzycznych i muszę przyznać, że jakość jest lepsza niż można się spodziewać. Nawet nie wiem, czy nie lepiej to brzmi niż u mnie CD.
Nic nie trzeba doinstalowywać, jeśli nie potrzebujesz sterowników do Twojego DACa, to zostawiasz jak jest. Chyba, że trza zainstalować sterowniki dla konkretnego DACa, aby obsługiwał wyższe częst.192kHz na swej USB.

Awatar użytkownika

DiBatonio
Czeladnik Audiolub
Kontakt:

#10 Promocja na TIDAL

Post autor: DiBatonio » czw 05 gru 2019, 08:39

Audio-Pan pisze:
wt 03 gru 2019, 07:33
Czy to są jedyne ustawienia gdzie trzeba coś zmieniać ?
Nie, to nie są jedyne ustawienia.
W zakładce ustawienia poniżej "Master" masz "Wyjście Audio" - otwierasz tą zakładkę"System Controlled".
Tidal4.jpg
Ukaże ci się Menu i wybierasz urządzenie w moim przypadku Hegel USB
Tidal3.jpg
Po czym obok napisu Wyjście Audio ukaże ci się zakładka "Więcej ustawień"
Tidal2.jpg
Klikasz na nią i otwiera się okno kolejnego menu kontekstowego, a w nim wybierasz "Użyj trybu Exlusive"
Tidal.jpg
tryb "narzuć głośność" jak dla mnie nie ma większego uzasadnienia w przypadku mojego Hegla, ale możesz sobie spróbować przełączać poszczególne tryby między sobą, czy usłyszysz jakąś różnicę.
Rozpisałem się, ale może Ty już to wszystko obcykałeś ;)

Kamil84
Junior Audiolub

#11 Promocja na TIDAL

Post autor: Kamil84 » czw 05 gru 2019, 13:13

Porównywałem ten tryb Exclusive i normalny - szczerzę nie usłyszałem różnicy :) oczywiście odsłuch na Tidal Hi-Fi i też na DAC'u Hegla.

Awatar użytkownika

DiBatonio
Czeladnik Audiolub
Kontakt:

#12 Promocja na TIDAL

Post autor: DiBatonio » czw 05 gru 2019, 18:26

Kamil84 pisze:
czw 05 gru 2019, 13:13
Porównywałem ten tryb Exclusive i normalny - szczerzę nie usłyszałem różnicy :) oczywiście odsłuch na Tidal Hi-Fi i też na DAC'u Hegla.
Chodziło mi o porównanie "Exlusive" z "Narzuć głośność" i "Passtrought MQA".
W przypadku ostatniego jak by się wsłuchać może coś z deka sie różni, słuchane na Audeze LCD X z HD12.
Ale głównie chodzi o to, żeby w trybie Exlusive w systemie Windows nasz Tidal miał pierwszeństwo przed innymi usługami systemu, czy apkami. Może się mylę, ale myślę, że w tym trybie cała lub większa część mocy obliczeniowej procka(rdzeni, wątkow) i np RAMu jest przeznaczona dla Tidal desktop.

Audio-Pan
Początkujący Audiolub

#13 Promocja na TIDAL

Post autor: Audio-Pan » pt 06 gru 2019, 10:02

@DiBatonio , dziękuję Tobie bardzo za podpowiedzi. Nie wiedziałem o istnieniu tych ustawień. Dzisiaj sprawdzę i zapytam jeszcze jak coś.
Dziękuję bardzo jeszcze raz !!!

Awatar użytkownika

DiBatonio
Czeladnik Audiolub
Kontakt:

#14 Promocja na TIDAL

Post autor: DiBatonio » pt 06 gru 2019, 10:45

Audio-Pan pisze:
pt 06 gru 2019, 10:02
@DiBatonio , dziękuję Tobie bardzo za podpowiedzi. Nie wiedziałem o istnieniu tych ustawień. Dzisiaj sprawdzę i zapytam jeszcze jak coś.
Dziękuję bardzo jeszcze raz !!!
Spoko, po to tu jesteśmy 😁

ODPOWIEDZ