Vademecum AudiolubaW poszukiwaniu wzmacniacza.

Artykuły, recenzje, opisy, poradniki
Awatar użytkownika

Autor tematu
Sofokles
Czeladnik Audiolub

#1 W poszukiwaniu wzmacniacza.

Post autor: Sofokles » pt 14 lut 2020, 08:07

Nie lubię przeprowadzać żadnych testów, ale od kilku dni, może tygodnia, czy dwóch tygodni kolega podrzucił mi na test bardzo ciekawy wzmacniacz. Obecnie posiadam DIY, wykonany przez dobrego człowieka, spełniający swoje zadanie dobrze, ale to co mi kolega podrzucił to można nazwać jako osobliwe urządzenie.

On wie, że jeśli mi się spodoba, to będę chciał sobie to zostawić. W tym celu mi to burak przyniósł ;) Gad wiedział, że może mi się spodobać.
Wzmak poekspozycyjny, a cena do dobrej negocjacji, ale jeszcze nie negocjowałem.

Z uwagi, że w ostatnim czasie byłem na rybach w Szwecji (nawiasem – polecam taki wypad, reset niesamowity, a każdy takiego potrzebuje) to nie miałem czasu na dokładne osłuchanie się, ale już czuć, że jest świetny.

Zapewne każdy ciekawy jest co to za klocek. Takze kilka danych:
Jest to konstrukcja zintegrowana, dual-mono, 175 W przy 8 Ω, przy 4 Ω 350W na kanał.

Wzmacniacz nazywa się Moon 700i. Najbliższe dni, a może tygodnie (bo znowu wyjazd na ryby) pokażą, czy klocek zostanie u mnie na dłużej.
To co piszę na forum audiolub.pl jest moją prywatną opinią. Nie każdy musi się z nią zgodzić, nie każdy musi się z nią niezgodzić.

Polecam tekst o „Wróżbitach w audio”: viewtopic.php?f=5&t=932#p12895

Awatar użytkownika

Naczesany
Czeladnik Audiolub

#2 W poszukiwaniu wzmacniacza.

Post autor: Naczesany » pt 14 lut 2020, 22:38

Mam CD Simaudio Moon CD1. Mimo, że to niższa klasa w ofercie Moon'a to sprawuje się świetnie. Firma Kanadyjska, ceny niestety wysokie.
Mając materiał porównawczy nietrudno Ci będzie ocenić. Może się spodobać, pytanie czy warto wydać pewnie duże pieniądze.
Mnie się marzy CD Moon 260 ale cena nawet za używany wysoka.

Awatar użytkownika

DiBatonio
Specjalista Audiolub
Kontakt:

#3 W poszukiwaniu wzmacniacza.

Post autor: DiBatonio » sob 15 lut 2020, 00:12

700i to już seria EVO, nie byle co, ja mam neo 250i i jest w pytę, myślę, że jak się podoba i jest kasa, to tylko brać.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Sofokles
Czeladnik Audiolub

#4 W poszukiwaniu wzmacniacza.

Post autor: Sofokles » pn 17 lut 2020, 10:05

Ta, marka wydaje się robić przyzwoite komponenty.

Miałem na testach jakiś dawniejszy czas temu bardzo potężne końcówki mocy. Wniosek jest taki, że co to nie byłaby za forma to przy cichym słuchaniu ucieka wiele ciekawych informacji. Potężne piece muszą mieć też potężnie kręcone gałki głośności, inaczej coś tam im znika.
Myślałem o takich klocach, ale niestety wymagają one dużych poziomów głośności. Moon'a, jeszcze nie zdążyłem poznać. Nie wiem, czy najpierw nie wytarguję kasy, potem posłucham :lol:
Na pewno jest lepszy od mojego obecnego DIY, ale też droższy.
To co piszę na forum audiolub.pl jest moją prywatną opinią. Nie każdy musi się z nią zgodzić, nie każdy musi się z nią niezgodzić.

Awatar użytkownika

seb
Czeladnik Audiolub

#5 W poszukiwaniu wzmacniacza.

Post autor: seb » ndz 23 lut 2020, 01:02

Ja to też tak mam. Jak gała słabo kręcona, to słabo śpiewam, ale jak dorzucone do pieca, to ja pierdziu :lol:

Awatar użytkownika

Autor tematu
Sofokles
Czeladnik Audiolub

#6 W poszukiwaniu wzmacniacza.

Post autor: Sofokles » wt 03 mar 2020, 16:50

Moon zostaje !

Ale problem się pojawił taki. A mianowicie odsprzedałem całe swoje okablowanie, toteż czeka mnie szukanie nowego kompletu.
Ty @DiBatonio co łączysz u siebie z Moonem ?

Na głośnikowe, dwie pary IC mogę przeznaczyć jakieś 20- 25 tysi. Trochę nie mam czasu na pożyczanie 10 różnych, muszę się skupić na sprawdzeniu maksymalnie 5 sztuk głośnikowych i może coś koło tego IC. Także cała zabawa mnie czeka.

Awatar użytkownika

DiBatonio
Specjalista Audiolub
Kontakt:

#7 W poszukiwaniu wzmacniacza.

Post autor: DiBatonio » pt 06 mar 2020, 01:39

@Sofokles ja od lat mam Albedo Monolith IC i SP, nieraz już pisałem, kiedy po drodze bywały u mnie wzmacniacze różnej maści, kabelki się sprawdziły.
Teraz masz Monolith Monocrystal i chyba wyżej Monolith Reference, a jeszcze wyżej Metamorphosis.
Albedo to czyste srebro, nie grające jak srebro 😁😁😁
Grzegorz z Albedo najwięcej odbiorców ma za granicą, zwłaszcza na te wysokie modele zbyt drogie na polskie realia.
Jak dla mnie temat kabli mam zamknięty, nie szukam dalej, nawet nie podniecam się tymi modelami wyżej monocrystalem itd.

P.S.
A możesz zdradzić jakie kable sprzedałeś i dlaczego, nie sprawdziły sie, czy potrzebowałeś kasy na nowego Moona?
😁

Awatar użytkownika

Autor tematu
Sofokles
Czeladnik Audiolub

#8 W poszukiwaniu wzmacniacza.

Post autor: Sofokles » pt 06 mar 2020, 07:53

@DiBatonio w systemie miałem RCA Van den Hul The Cliff Hybrid 3T, głośnikowe Nordost Heimdall.

Czy by się sprawdziły w nowym zestawieniu nie wiem, ale na pewno sprawdzę. Swój wzmacniacz sprzedałem kumplowi, ale on chciał go z kablami. Ja chętnie na to poszedłem, bo kable dobierałem pod konkretny system zawsze na nowo, a gdy zmieniam system to też zawsze zmieniałem kable.

Nie dla samej zmiany, ale wtedy zawsze poszukuję najlepszego „spasowania” ich do systemu. To nie znaczy, że one się mogą nie sprawdzić, bo jak będę szukał sobie kabli, to od kolegi je wezmę z powrotem, aby też je do testu włączyć.
Jednak zawsze było tak, że przy zmianach wzmacniacza, czy kolumn zawsze wybierałem kable inne niż te co miałem, bo zawsze inne lepiej pasowały brzmieniowo.
Z drugiej strony też jest tak, że sprzedaż systemu ułatwiła mi kupno Moona, a na nowe kable jakoś naciułam.

Awatar użytkownika

DiBatonio
Specjalista Audiolub
Kontakt:

#9 W poszukiwaniu wzmacniacza.

Post autor: DiBatonio » pt 06 mar 2020, 16:20

Koniecznie sprawdź sobie Albedo Monolith może uda się tobie ta wersja co ja mam, albo Monocrystal niby bardziej rozdzielczy, więcej mikrodetali, ale tego nie wiem na pewno, bo to opinie mojego kolegi. Koniecznie tandem IC i SP.
Możesz pójść w solida też warto by sprawdzić.
Ja od lat gram na Albedo od ich początków, a zaczynałem na IC Albedo Blue, póżniej Flat One nowa wer. (mam obecnie w systemie słuchawkowym) no i w głównym systemie Monolith tandem. Dalej nie szukam jak już mówiłem, nie widzę sensu.
😁

Awatar użytkownika

Autor tematu
Sofokles
Czeladnik Audiolub

#10 W poszukiwaniu wzmacniacza.

Post autor: Sofokles » pt 06 mar 2020, 19:32

@DiBatonio , odsłuchy będę miał za granicą, mam nadzieję, że tam będą dostępne. Postaram się je namierzyć i posłuchać.

Awatar użytkownika

DiBatonio
Specjalista Audiolub
Kontakt:

#11 W poszukiwaniu wzmacniacza.

Post autor: DiBatonio » pt 06 mar 2020, 23:21

Myślę, że po bezpośrednim kontakcie z Albedo, nie będzie problemu, żeby testowe wersje wysłać do Ciebie za granicę.
Jest to kwestia do do gadania, sam jestem ciekawy co by z tego wyszło.
Jeszcze z mojej strony taka uwaga, kable głośnikowe koniecznie na wtykach rodowanych, ja mam na bananach BFA, chyba że wolisz widełki, mają w ofercie srebrne.

ODPOWIEDZ