Vademecum AudiolubaRozprawa z głupotami pisanymi na forach audio - część 2

Artykuły, recenzje, opisy, poradniki

Rega

#31 Rozprawa z głupotami pisanymi na forach audio - część 2

Post autor: Rega » śr 26 cze 2019, 14:44

@Sofokles Czy nie zauważyleś, że to wlaśnie Ty traktujesz wszystkich z góry??? Twoja racja jest ,,najmojsza,, i nie akceptujesz zdania innych. Jeśli ktoś ma odmienne zdanie to w/g Ciebie na niczym sie nie zna i jest ,,be,, A ile osób, poza Di Batonio chce z Tobą dyskutować? Nie dziwi Cię to??? Bo zwyczajnie NIE MA Z KIM. Twoje mądrości doceniono na innych forach banami. I dobrze zrobili. Twoje miejsce nie jest na forach, gdzie dyskutują normalni ludzie. A to, ze administracja Cię jeszcze toleruje to tylko wynik zdarzeń z jesieni ubieglego roku. Jeśli chcesz sie wymądrzać to załóz sobie blog i tam opisuj swoje doświadczenia. Zobaczymy, ilu ludzi będzie zainteresowanych. Moim zdaniem zwyczajnie zaśmiecasz to forum swoimi mądrościami. Popatrz na swoje wcześniejsze wypowiedzi - jak traktujesz osoby, które ośmieliły się mieć inne zdanie niż Ty? Twoje wypowiedzi to pod budkę z piwem , a nie na forum. Jeśli nie potrafisz inaczej to Tu nie miejsce dla Ciebie. Jeśli moja wypowiedź naruszyla granice dobrego smaku to proszę administrację o usuniecie mnie z listy czlonkow Tego zacnego (do teraz) forum, bo nie to nie honor dla mnie przebywanie w obecności takiego indywiduum jak Ty.

Awatar użytkownika

Mały 75
Czeladnik Audiolub

#32 Rozprawa z głupotami pisanymi na forach audio - część 2

Post autor: Mały 75 » śr 26 cze 2019, 14:47

Ja mogę się pożegnać z tym forum nawet dziś, już w necie zepsules nam opinie dostałem sygnały nawet przed chwilą,.
To forum nie było jakoś tam rozbuchane ale przyjrzyj się ile jest wpisów ostatnio.
Jeśli inni forumowicze czują się zniesmaczeni, bardzo ICH w tej chwili PRZEPRASZAM.
Ciebie nie mam zamiaru jest akcja jest reakcja, myślałeś ze możesz tu wpaść niewiadomo skąd i robić burdel na kółkach a inni będą się biernie przyglądać.
Ja też mam jakiś tam charakter, innym się po prostu nie chce w tym babrac.
BEZ ODBIORU. 😎

Jasny
Początkujący Audiolub

#33 Rozprawa z głupotami pisanymi na forach audio - część 2

Post autor: Jasny » śr 26 cze 2019, 15:01

Mały 75 pisze:
śr 26 cze 2019, 14:47
Jeśli inni forumowicze czują się zniesmaczeni, bardzo ICH w tej chwili PRZEPRASZAM.
Zniesmaczony jestem tylko i wyłącznie tym, że takiemu indywiduum jak Sofokles pozwolono urządzić tu prywatny folwark. :(

Awatar użytkownika

Autor tematu
Sofokles
Junior Audiolub

#34 Rozprawa z głupotami pisanymi na forach audio - część 2

Post autor: Sofokles » śr 26 cze 2019, 15:21

Bany dostawałem, bo miałem inne zdanie, co pewne grupy uprzywilejowane nie mogły strawić. A dlaczego nie można mieć swojego zdania i go bronić ? Zawsze trzeba iść z nurtem ?

Jak masz inne zdanie to daj argument, a nie piszesz, że jestem cham, czy tam głupi. Nie masz argumentów, to nie mój kłopot.

Wolność słowa tu jest, ale użytkownicy jacyś z blokadami. Tak jak wszędzie, czyli inne zdanie, często wywrotowe, ale wyargumentowane, zabite jest nie argumentem tylko obrazą, że przemądrzały, że to i że tamto. Takie czasy, dziwni ludzie żyjący z klapkami na inne pomysły i fakty.

Także idę sobie stąd. "Wróżbici" typu administrator forum marki Lector już mogą swobodnie wróżyć, bo nie będą mieli nadzoru nad głupotami, które wypisują, także mogą już zacząć przepowiadać i zaklinać fakty. Jednak zdobyty materiał wykorzystam w artykule do pisma branżowego. Jak się ukaże to wrzucę albo tutaj, albo na forum Lectora. Haha, to będzie dopiero rozprawa z głupotami. "Wróżbici" będą mogli o sobie poczytać i o swoich teoriach.

Konto do skasowania. żegnam.
To co piszę na forum audiolub.pl jest moją prywatną opinią. Nie każdy musi się z nią zgodzić, nie każdy musi się z nią niezgodzić.
Polecam tekst o „Wróżbitach w audio”: viewtopic.php?f=5&t=932#p12895

Rega

#35 Rozprawa z głupotami pisanymi na forach audio - część 2

Post autor: Rega » śr 26 cze 2019, 15:29

Bez żalu z naszej strony.

Awatar użytkownika

DiBatonio
Junior Audiolub
Kontakt:

#36 Rozprawa z głupotami pisanymi na forach audio - część 2

Post autor: DiBatonio » śr 26 cze 2019, 15:55

Sofokles pisze:
śr 26 cze 2019, 07:44
@DiBatonio wiem, że masz dyfuzory za sobą, ale nie wiedziałem że masz ich tak mało. Lekko ponad 1m2 to tak gdyby nie było ich tam wcale. To jest duuuuuużo za mało. Jakieś 3-4 m2 wstępnie są wymagane. W takim pokoju jego wpływ jest znikomy, albo żadny dlatego mówiłem, żeby próbować dać go na tył- ten z przodu. Co i tak będzie mało.
Tam nie ma waty, tylko materiał mineralny. Jakim pyleniem się martwić ? Prawie wszyscy mają to w dachach i się nie przejmują. A najlepiej jak gość pyta czy takie produkty są zdrowe dla organizmu, a w rozmowie ze mną gasi drugiego papierosa.
Więc nie ma opcji, żeby dać wszystkie do tyłu najzwyczajniej musiałbym zrezygnować z części umeblowania pokoju, a tego nie zrobię.
Teraz co do paneli absorbujacych, co polecasz żeby nie było zbytniego przygaszenia góry i przetłumienia pokoju.

Opcja 1. https://www.mega-acoustic.pl/sklep/fibe ... rd-120x60/
Opcja 2. https://www.mega-acoustic.pl/sklep/fiberpro-120x60/

Ta druga opcja nie odcina tak wyższego zakresu przez zastosowanie perforacji w sklejce.

Taki ustrój nie ruszamy z miejsca z pewnością nie pyli, ale ja będę to wynosić i kłaść w innym pomieszczeniu na szafę, a na czas odsłuchu znowu wnosić i układać, więc tu leży problem, że ta wata się zmęczyć w końcu i zacznie kruszyć.
Musiałbym pewno jeszcze coś wymyślić, żeby je stawiać na jakiś stojaczkach, żeby podnieść je tak jak moje piramidki.
Pisze o tym, bo efekt ten jest słyszalny, gdy stoją na podłodze słabiej sobie radzą, podniesione wyżej lepiej działają na odbicia.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Sofokles
Junior Audiolub

#37 Rozprawa z głupotami pisanymi na forach audio - część 2

Post autor: Sofokles » śr 26 cze 2019, 17:18

To mój prawie ostatni post, to postaram się dużo napisać. Wracam niestety do obowiązków za granicę i czas sielanki muszę niebawem zakończyć (jakieś tydzień, dwa), ponadto pożegnałem się w innym wątku. Niech tam będzie, że zostałem wykurzony, ale niestety, czasu nie będzie dużo. Napiszę artykuł do gazety audio, a za tydzień – dwa zaczynam wielki projekt dla wielkiej firmy i koniec z sielankami.

Wracając do Twoich typów. Ten absorber z perforacją odpuść sobie, jest marny. One ładnie wyglądają. Jak na pomiary przyjeżdżam za każdym razem muszę ludziom udowodnić pomiarem, że jest denny, bo na słowo nie wieżą. Ładnie wygląda, ale nic poza tym. Jest bardzo słaby.

W wykresy na stronie nie wież, bo przynajmniej zastanawiają skąd takie wielkości. Są strasznie zawyżone przy Fibeer Standard. Gdyby tak było naprawdę, to sam bym kupił 100 sztuk i montował u klientów. To tak nie działa.

Jak to mówią mądrzy- papier przyjmie wszystko. Wartości z d....py. Jakiś żart.

Ale czeka, czeka....... właśnie zobaczyłem na „dane akustyczne”FiberPRO 120x60 i daj mi chwilę, bo jeszcze nie doszedłem do siebie.

Uffff.
Dużo tu osób zarzuca mnie, że się mądrze, wywyższam. Ale sorry, dlaczego tak uważacie ? Takie brednie co czytam teraz o tych dwóch produktach to włos się jeży.

...ale zaraz, pytanie skąd te dane się znalazły i nic nie mogę znaleźć. To takie dane widzę, „Januszowe”. Takie nie wiadomo co z czym, ale te dane nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

Szczerze już ten sklep mi się nie podoba. Ale jak tam chcesz kupić to zapytaj co to za wełna szklana, bo typów jest przynajmniej kilka, a jeden dużo inny od drugiego. Niech napiszą Tobie konkret- jaka to wełna, model, wszystko.

Wełna w panelach na pewno jest jakoś zabezpieczona od pylenia, przenoszenie delikatne nie powinno źle wpłynąć. Zapytaj też jak ją zabezpieczają.

Podstawa:
Jak się dowiesz co to za materiał ta wełna, to wejdź na stronę producenta, albo napisz pytanie, żeby Ci przesłali dane współczynniki z badań wg certyfikatów, oni kłamać nie mogą, bo nadzór ich ścignie za kłamstwa i kary nałoży. A jak będziesz miał dane to będziesz wiedział jak materiał działa. Tak jak mówiłem w innym temacie, czy w tym – materiał tylko jest istotny, nie plakietka i bełkot marketingu. Jak materiał jest dobry – to panel jest dobry i odwrotnie.

Wiem, że najbardziej popularna jest wełna Tech Slab MT 4.1 , a jak ten panel jest z tej wełny to możesz brać. Ale nawet ten popularny Tech Slab nie ma takich właściwości co w sklepie mówią tabele i wykres, a lepszej ja nie znam. Oczywiście to nie najlepszy materiał, ale lepsze materiały to już ponad 2,5- 3 tysia za taki panel. Ze Tech Slab możesz brać. Wystarczy, a cena Cię nie zabije.

Jak dasz takie dwa panele na początek (sprawdź tylko jaka to wełna), to nie martw się o przetłumienie. Może tak- na 95% nie przetłumisz, nie „wygasisz” góry czy środka. Ryzyko masz tylko 5 % , czyli mało. Chyba że masz paskudny pokój, ale to raczej nie. Nie chcę wróżyć, ale to bezpieczny ruch. Te gąbki to Ci chłoną tylko górę i ciut środka. Wywal to.

Może poszukaj w innych sklepach coś na Tech'u ? Jak takie znajdziesz, to można brać. Te z tego sklepu to nie wiadomo co to jest, ale zapytaj, jak Tech Slab to bierz. Ale nie te perforowane.

Wysokość umieszczenia może mieć znaczenie – tak jak mówisz. Podstawy to mogą być z czegokolwiek.

Jeszcze kilka dni będę na forum. Tylko Tobie odpowiem, jak chcesz moich rad. To jak coś pisz, zadawaj pytania to jak będę wiedział to podpowiem.
To co piszę na forum audiolub.pl jest moją prywatną opinią. Nie każdy musi się z nią zgodzić, nie każdy musi się z nią niezgodzić.

Awatar użytkownika

DiBatonio
Junior Audiolub
Kontakt:

#38 Rozprawa z głupotami pisanymi na forach audio - część 2

Post autor: DiBatonio » śr 26 cze 2019, 17:49

https://www.mega-acoustic.pl/sklep/fibe ... rd-120x60/
Powyżej masz więcej danych, nawet z normami. Nie jest to, aby PT80?

Tutaj poniżej jest na isover PT80
https://asound.pl/akustyka-pomieszczen/ ... 00x50-cm1/

A jeszcze te poniżej to Grand Absorber, który miał Simpson - żadnych informacji jaki zastosowano materiał, podana tylko gęstość, no, ale z tego co czytałem, to achy i ochy były na tle tego absorbera. 😁
Jest też charakterystyka tłumienia i co ty na to?
https://bluetone.pl/grand-absorber

Awatar użytkownika

Autor tematu
Sofokles
Junior Audiolub

#39 Rozprawa z głupotami pisanymi na forach audio - część 2

Post autor: Sofokles » śr 26 cze 2019, 18:39

Co ma niepalność, hydrofobizowanie, przewodzenie ciepła w akustyce ? Po co o tym mówić nie rozumie ????

Czy paraprzepuszczalność. Kupa niepotrzebnych informacji.

EN 13162:2012 – po co to i jaki cel ?

Materiał badany na:
reakcję na ogień
opór cieplny
przewodność ciepła
izolacja grubość
nasiąkliwość wodą
długotrwała nasiąkliwość
opór dyfuzyjny pary wodnej
wytrzymałość na ściskanie

Żaden parametr nieistotny w akustyce.

To jest to z czym walczę. Napiszą normę na stronie, nikt się nie zainteresuje co to jest, a wygląda na profesjonalny materiał.
Te normy są bardzo ważne, ale w budownictwie haha. To jest chamskie cwaniactwo, bazowanie na niewiedzy ludzi, zaufaniu. Normy, badania, cyferki niezwiązane ani trochę z akustyką.

Aż złość mam za podejście do kupującego, tak makaron na uszy nawijać. Chamstwo i tyle!

To tak jak by pisać o …. nawet nie mogę znaleźć przykładu tak tandetnego i bezsensownego.

Dopiero skojarzyłem, że to sklep Bartka ;) - no jak chcesz, ja bym tam nic nie kupił.

Link- z asound.pl. - O, właśnie tak. To jest ok.

Grand Absorber- też czytałem opis i recenzję Simpsona. No achy i ochy są możliwe. Simpson pisał, że tam jest PT80- raczej nie kłamał,, a może ? Nie wiem. Podejście do absorberów ma podobne jak ja. Napisał kilka ciekawych wątków, kosmetycznie można się czepnąć, ale dużo dobrze pisze. Też ciśnie po tych kłamstwach, ale wiadomo, że ma większe prawa ;) 80kg/3 ??? Zjedli „m”. No powinni poprawić. To nie profesjonalnie.

Grand.... hm. Jest dużo droższy od tego z asound.pl, Ten sam materiał, działa tak samo.

Simpson mówił, że dobrze wygląda. Na pewno tak bo widać na zdjęciu, ale jak ktoś za ten sam skutek zapłaci więcej, bo się podoba to inna sprawa. Ja bym kupił ładniejszy, 120 euro to nie dużo, ale ja pracuję zagranicą i mam inny przelicznik.

Jak Cię stać i Ci się podoba Grand, to bierz, jak nie chcesz dużo wydać to bierz z asound- skutek ten sam, przepłacasz w Grandzie tylko za wygląd i ramę. Te dwa produkty są tak samo dobre, albo są bardzo do siebie zbliżone.

Zapytaj tylko przed kupnem jakiegokolwiek wybierzesz, aby powiedzieli czym zabezpieczają przed pyłem.
Drogi Grand i tani asound.pl to to samo. Różnica tylko w wyglądzie, wykonaniu.

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#40 Rozprawa z głupotami pisanymi na forach audio - część 2

Post autor: Simpson » śr 26 cze 2019, 19:09

Jako użytkownik "Grand Absorbera" może coś podpowiem.

Spędziłem wiele minut na rozmowach z producentem, tak, znajduje się tam wełna PT80, zabezpieczona przed pyleniem siateczką antypyłową. Sprawdzałem absorber czy nie pyli prostym sposobem- wystarczy potrzeć materiał kilka razy dłonoią, następnie tą dłonią potrzeć delikatne miejsca na ciele ;) mam na myśli oczywiście wewnętrzną stronę, zgięcie- na przeciwko stawu łokciowego, czy kolanowego. Jeśli nie swędzi, znaczy jest dobrze ;)

Zgodzę się jak najbardziej, że tańsze absorbery wykonywane na PT80, czy TECH Slab (nowa nazwa) działają na pewno tak samo. Ale nie ma się co oszukiwać, wygląd jest diametralnie inny. Moje "och" i "ach" na pewno nie są nad wyrost. Z pełną odpowiedzialnością za swoje słowa polecam ten produkt.

Oczywiście nie chcę wyjść na naganiacza, nic za to nie mam, ale użytkownik @Frommert nie wiem w jaki sposób załatwił dla Naszego forum rabat na hasło "AUDIOLUB"

10% i darmowa wysyłka:
viewtopic.php?f=19&t=868

Tam też jak pamiętam są "zwykłe" panele materiałowe oparte o PT80. Oczywiście to tylko możliwość. Absolutnie proszę mnie nie odbierać jako pośrednika. Można taniej, także można skorzystać. Może skorzystać każdy czytający forum, nawet niezarejestrowany. Źle ? Tylko się cieszyć.

....a "Grand Absorber" ???? Najlepszy zakup 2018r., najniższym kosztem najwyższy przeskok jakościowy. Jak dotąd jakość/cena - nie przebiłem. Osobiście polecam. Do nowej swojej sali odsłuchowej zapewne kolejne dwa dokupię. A czemu te ??? A no bo są bardzo ładne i świetnie wykonane.

Awatar użytkownika

DiBatonio
Junior Audiolub
Kontakt:

#41 Rozprawa z głupotami pisanymi na forach audio - część 2

Post autor: DiBatonio » śr 26 cze 2019, 19:42

Simpson pisze:
śr 26 cze 2019, 19:09
....a "Grand Absorber" ???? Najlepszy zakup 2018r., najniższym kosztem najwyższy przeskok jakościowy. Jak dotąd jakość/cena - nie przebiłem. Osobiście polecam. Do nowej swojej sali odsłuchowej zapewne kolejne dwa dokupię. A czemu te ??? A no bo są bardzo ładne i świetnie wykonane.
Miałem tak samo, tylko przy zakupie dyfuzorów shroedera 2D i w trochę innym roku 😁

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#42 Rozprawa z głupotami pisanymi na forach audio - część 2

Post autor: Simpson » śr 26 cze 2019, 20:29

A w którym roku już myślałeś o akustyce poważnie ? Niby dziwne pytanie, ale większość osób nie myśli do dzisiaj.

Awatar użytkownika

DiBatonio
Junior Audiolub
Kontakt:

#43 Rozprawa z głupotami pisanymi na forach audio - część 2

Post autor: DiBatonio » śr 26 cze 2019, 21:30

Kiedy z technicsa przeszedłem na Cambridge Audio, dawno temu, po nim były jeszcze inne zestawy.
A mieszkając w bloku, musiałem też pogodzić troszkę wygląd z akceptacją domowników, stąd też gąbki które mogłem wynieść.
Natomiast sufit to świeża sprawa z przed 3 lat.

ODPOWIEDZ