• Administrator
  •  
    Pomagamy Naszemu forumowemu koledze - 1% podatku można z pożytkiem przekazać pod właściwy adres.

Szczegóły tu: Pomagamy Audiolubowi

Vademecum AudiolubaZapowiedź recenzji z odsłuchu kolumn podstawkowych- Audio Solutions Figaro B

Artykuły, recenzje, opisy, poradniki
Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#1 Zapowiedź recenzji z odsłuchu kolumn podstawkowych- Audio Solutions Figaro B

Post autor: Simpson » czw 01 lis 2018, 11:48

Wczoraj, gdy pytałem mailowo dystrybutora marki Audio Solutions o to, jaki model zabrzmi podczas wystawy AVS 2018 na Stadionie Narodowym wspominając, że liczę na Figaro B ;) otrzymałem odpowiedź, że będzie tam na pewno jakiś model podłogowy, gdyż pomieszczenie jest zbyt duże na kolumny podstawkowe. Ale zaraz w następnym zdaniu otrzymałem propozycję, że kolumny podstawkowe, czyli Audio Solutions Figaro B dystrybutor może mi pożyczyć do domu ;)

No i jak z takiej okazji nie skorzystać ? No jasne, że pożyczę, tylko kiedy ? W listopadzie wystawa, zapowiedziane testy u @Mały 75.
Mimo lekkiego natłoku, sądzę, że jeszcze w listopadzie przeprowadzę odsłuch kolumn podstawkowych Figaro B.

Producent o tej serii pisze, że seria Figaro przewyższa to, co oferowały kolumny serii Rhapsody. Słabe punkty Rhapsody, ponoć zostały poprawione i zamienione w siłę Figaro- czyli lepszy produkt w cenie poprzedniego modelu.

Figaro zachowuje te same akcenty co Overture lub Vantage 5th Anniversary. Figaro zajmuje drugie miejsce w portfolio i znajduje się nad serią Overture. Design nawiązuje do Overture - spokojny i pełen wdzięku, a "niewidzialne" decyzje pochodzą z Vantage Anniversary - referencyjnej linii (może wspomnę, że kolumny AudioSolutions Vantage L 5th Anniversary za parę kosztują 459 000 zł).

To co mi się bardzo podoba w kolumnach to tak jak w modelu Overture :

Maskownica "Stealth"
Unikalne rozwiązanie techniczne, w którym jeden głośnik ma dwie różne przednie przegrody, które różnią się wyglądem (jeden z ochronną szmatką i innymi bez niego), ale ma tę samą geometrię. Ta sama geometria przedniej ścianki oznacza dokładnie taką samą odpowiedź mocy.

Kolumny z serii Figaro B prezentują się tak (wzorów wykończenia jest 17):

Audio Solutions Figaro B 1a.png
AudioSolutions Figaro B
Audio Solutions Figaro B 1b.png
AudioSolutions Figaro B

Kilka danych:

Dwudrożny system głośników
Głośnik wysokotonowy z kopułką z miniaturowym tubą, z falowodem
Super sztywne membrany papierowe, dla szybkiej odpowiedzi i doskonałej klarowności dźwięku i zwartego basu
Self-Locking Cabinet - konstrukcja obudowy zapożyczona z referencyjnej serii Vantage 5th Anniversary
Zintegrowane, niewidoczne stopy o regulowanej wysokości
Podwójna przednia przegroda (system "stealth Grille") podobnie jak w serii Overture
Łatwe zdejmowanie przedniej ścianki przez mały ozdobny otwór na palce
Terminale przyłączeniowe WBT NextGen
17 różnych, unikatowych, opcji wykończenia, dla lepszego dopasowania do pomieszczenia

Specyfikacja techniczna Figaro B:

Wymiary (WxSxG):
351 mm x 232 mm x 401 mm
Waga: 11 kg każdy
Czułość: 89,5 dB przy 2,83 V 1m
Nominalna moc wyjściowa: 50 W rms
Maksymalne napięcie zasilania: 100 W;
Impedancja: nominalna 4,0 Ohm
Częstotliwość podziału: 4000 Hz
Pasmo przenoszenia (środowisko w pokoju): 44-25000 Hz
Głośniki: 2,5-centymetrowy jedwabny głośnik wysokotonowy, 15,2 cm średnio-nisko tonowy stożek ER

Awatar użytkownika

mario33lgw
Poszukiwacz Audiolub

#2 Zapowiedź recenzji z odsłuchu kolumn podstawkowych- Audio Solutions Figaro B

Post autor: mario33lgw » czw 01 lis 2018, 15:54

Pozazdrościć, bo są na moim radarze...
Stereo: Sansui Alpha AU-607XR + Monitor Audio Bronze 2
Streaming & multi-room: Cambridge Audio CXNv2 (mod) + Denon HEOS I
Analog: Technics SL-1410mk2 + Ortofon Stylus 20 + DJ ArtPre II
KD: Denon AVR-X4400H + Monitor Audio Bronze 5.1

Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#3 Zapowiedź recenzji z odsłuchu kolumn podstawkowych- Audio Solutions Figaro B

Post autor: Simpson » śr 14 lis 2018, 19:12

Na wystawie, czyli już w najbliższy weekend porozmawiam z dystrybutorem na temat terminu, w którym mogę powyższe kolumny otrzymać na testy.

@mario33lgw, ze Stolicy do Olsztyna to tylko 3,5 h autobusem ;)

Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#4 Zapowiedź recenzji z odsłuchu kolumn podstawkowych- Audio Solutions Figaro B

Post autor: Simpson » czw 27 gru 2018, 14:17

W ciągu tygodnia - półtora będę chciał się umówić już na wypożyczenie kolumn "Audio Solutions Figaro B" Także już z niecierpliwością czekam na to jak się to wszystko potoczy.

Kolumny są w budżecie do 8 tyś zł, czyli półka sprzętowa dość często wybierana z uwagi na relacje cena/jakość. Jestem bardzo ciekawy jak się ten model zaprezentuje. Firma sama w sobie otrzymała już wiele prestiżowych nagród (co w sumie nie jest może bardzo istotne), ale z uwagi na to, że ich młodszy brat (seria Overture) w swoim przedziale cenowym to zawodnik, którego nie można bagatelizować. No zobaczymy jak to wyjdzie z serią "Figaro", no może lepiej ...posłuchamy ;)

AS Figaro.jpg

Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#5 Zapowiedź recenzji z odsłuchu kolumn podstawkowych- Audio Solutions Figaro B

Post autor: Simpson » pn 31 gru 2018, 14:25

Panowie. W czwartek jadę do Sopotu pożyczyć Audio Solutions Figaro B.

Około tygodnia je będę miał na odsłuchach, kolumny już sporo godzin grały, także dość szybko będzie można ruszyć z testami. Około tygodnia będą u mnie, także będzie można się dobrze osłuchać.

Oczywiście recenzja się pojawi na audiolubie.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#6 Zapowiedź recenzji z odsłuchu kolumn podstawkowych- Audio Solutions Figaro B

Post autor: Simpson » czw 03 sty 2019, 22:25

Panowie. Kolumienki bezpiecznie przywiozłem z Sopotu. Teraz tylko czas znaleźć na odsłuchy ;)

Oczywiście nie wytrzymałem i musiałem je podłączyć choć na chwilę. Wrażenia dokładnie opiszę po solidnym osłuchaniu się. Na początek kilka fot ( takich jeszcze zaczepnych, dyskretnych ;) )

1.jpg
AudioSolutions Figaro B

2.jpg
AudioSolutions Figaro B

Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#7 Zapowiedź recenzji z odsłuchu kolumn podstawkowych- Audio Solutions Figaro B

Post autor: Simpson » pt 04 sty 2019, 20:55

Właśnie z @seb testujemy kolumienki. Jeszcze na temat brzmienia nic nie napiszę, wcześniej oczywiście obiecane wizyty dla @Mały 75 i @Frommert . Może w tygodniu ??? Zapewniam, że warto ;)

...a może ktoś jeszcze chętny ?

Awatar użytkownika

mario33lgw
Poszukiwacz Audiolub

#8 Zapowiedź recenzji z odsłuchu kolumn podstawkowych- Audio Solutions Figaro B

Post autor: mario33lgw » sob 05 sty 2019, 01:18

Simpson pisze:
pt 04 sty 2019, 20:55
...a może ktoś jeszcze chętny ?
No ja teraz nie mogę :( Wielka wielka szkoda...
Stereo: Sansui Alpha AU-607XR + Monitor Audio Bronze 2
Streaming & multi-room: Cambridge Audio CXNv2 (mod) + Denon HEOS I
Analog: Technics SL-1410mk2 + Ortofon Stylus 20 + DJ ArtPre II
KD: Denon AVR-X4400H + Monitor Audio Bronze 5.1

Awatar użytkownika

Frommert
Poszukiwacz Audiolub

#9 Zapowiedź recenzji z odsłuchu kolumn podstawkowych- Audio Solutions Figaro B

Post autor: Frommert » sob 05 sty 2019, 10:25

@Simpson będziemy się zdzwaniać, bo od poniedziałku zaczynam remont w kuchni. W środę po 18.00 będę luźniejszy.
Abrahamsen V2.0 UP, Chario Constellation Delphinus, głośnikowe Qed Genesis Silver Spiral. DAC: Abrahamsen V6. Interkonekt: Albedo Flat Gold XLR. Transport: HiMedia Q10pro android z Tidal HIFI. Zasilanie: Tomanek TAP8, Yarbo SP-8000PW +Viborg Alloy.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#10 Zapowiedź recenzji z odsłuchu kolumn podstawkowych- Audio Solutions Figaro B

Post autor: Simpson » pn 07 sty 2019, 12:05

Postaram się dzisiaj siąść, aby napisać kilka zdań o Audio Solutions Figaro B. Kolumny będą u mnie do końca tygodnia, gdyż w sobotę z samego rańca jadę je zwrócić.

Awatar użytkownika

Mały 75
Poszukiwacz Audiolub

#11 Zapowiedź recenzji z odsłuchu kolumn podstawkowych- Audio Solutions Figaro B

Post autor: Mały 75 » pn 07 sty 2019, 13:21

No ja @Simpson oczywiście jestem chętny czekam na cynk o wolnych godzinach i wpadam, choć ostatnio o audio mało myślałem 😄, jednak grzech nie skorzystać 😄. Cały jednak czas czekam aż uda nam się dopasować i odsłuchać mniejszego brata czyli OVERTURE u mnie 😁. Pozdrawiam

Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#12 Zapowiedź recenzji z odsłuchu kolumn podstawkowych- Audio Solutions Figaro B

Post autor: Simpson » pn 07 sty 2019, 21:22

@Mały 75 sądzę, że trzeba zgrać się z @Frommert i może w środę ? Z Overturami może wpadnę w przyszłym tygodniu ? Może też zabrać "Black'i" ?
Miesiąc będzie pracowity, bo jeszcze mam "zabawki" @Rega 'a do testowania i jeszcze logo czeka w kolejce nie wspominając o "pasywce" ;)

Czasu mało, oj mało.

Do wrażeń dźwiękowych AudioSolutions Figaro B zapraszam do wątku:

viewtopic.php?f=5&t=812

Awatar użytkownika

Mały 75
Poszukiwacz Audiolub

#13 Zapowiedź recenzji z odsłuchu kolumn podstawkowych- Audio Solutions Figaro B

Post autor: Mały 75 » pn 07 sty 2019, 21:56

Dobra czekam na propozycje co do tej środy postaram się wpasowac.

Awatar użytkownika

Frommert
Poszukiwacz Audiolub

#14 Zapowiedź recenzji z odsłuchu kolumn podstawkowych- Audio Solutions Figaro B

Post autor: Frommert » pn 07 sty 2019, 22:18

@Mały 75 i @Simpson 18.00 środa pasuje?
Abrahamsen V2.0 UP, Chario Constellation Delphinus, głośnikowe Qed Genesis Silver Spiral. DAC: Abrahamsen V6. Interkonekt: Albedo Flat Gold XLR. Transport: HiMedia Q10pro android z Tidal HIFI. Zasilanie: Tomanek TAP8, Yarbo SP-8000PW +Viborg Alloy.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#15 Zapowiedź recenzji z odsłuchu kolumn podstawkowych- Audio Solutions Figaro B

Post autor: Simpson » pn 07 sty 2019, 22:25

Dla mnie ok ;)

ODPOWIEDZ