Oddział zamkniętyOddział zamknięty - Gadaj zdrów.

Gadaj zdrów.
Awatar użytkownika

Miles
Administrator

#481 Oddział zamknięty - Gadaj zdrów.

Post autor: Miles » sob 29 cze 2019, 10:41

Rega pisze:
śr 26 cze 2019, 15:26
No i jeśli pomimo wszystko uda Ci się pojechać na ten koncert to O B Y Ś nie wrocił z niego z takimi wrażeniami, jak ja ostatnio z koncertu Phila Collinsa. Moim zdaniem legenda Phila Collinsa się skończyła. Stary, schorowany człowiek na scenie, niekoniecznie musi być tym samym, którego pamiętało się z wielu znanych utworów. Ja wiem, ze czas mija, życie uplywa, ale są jakieś granice których nie powinno się przekraczać. Te granice dla Phila Collinsa zostały przekroczone. Ogólnie nie polecam.
@Rega , stanąłem na głowie, ale na koncert dotarłem. Byłem juz na dwóch koncertach King Crimson w poprzednich latach i tu nie było ryzyka, że Robert Fripp nie podoła. To są koncerty jedyne w swoim rodzaju, choć w składzie wielu bardzo zasłużonych wiekowo muzyków. Weź takiego Tony Levina, Cesarza Basu. Jakbyś zapytał z kim on grał w swoim życiu, to prościej napisać z kim nie grał :mrgreen:

Co do Phila Collinsa to nie byłem na jego koncercie na Narodowym, bo myślałem, że mam bilety na KCr na ten dzień. Trochę żałuję, bo jest on historią muzyki, a nawet byłem w tym dniu w Warszawie przez pomyłkę. Choć nie jestem jakimś ultra fanem jego twórczości, a Genesis cenię najbardziej za okres progresywny, czyli czasy gdy Phil zaiwaniał jeszcze na perkusji a nie śpiewał. Czy ktoś starszy i schorowany powinien występować? Myślę, że tu chodzi o koncertowe emocje związane z obcowaniem z legendą, nie o wielki show. Każdy ma swoje zdanie, na Narodowym ponadto dochodzi kwestia brzmienia, akustyki. Niektórzy pytają, czy tam powinno się grać koncerty. Podobno są miejsca dobre dla dźwięku, ale też beznadziejne.
Wracając jednak do kondycji Phila i tego czy powinien koncertować, to mi bliżej do poglądu, który wyraził w relacji z polskiego koncertu Mariusz Danielak z portalu artrock.pl:

"Wiem, że są tacy, którzy patrząc na już prawie 70-letniego Collinsa i zdrowotne problemy, z którymi się zmaga, zadają sobie pytanie: „dlaczego i po co?” Cóż, po tym koncercie wiem, że on po prostu uwielbia muzykę, a tysiące ludzi każdego wieczoru kocha dźwięki, które stworzył oraz to w jaki sposób potrafi je zaprezentować. Zresztą sam artysta ma do swojego stanu zdrowia spory dystans. I nie chodzi tu tylko o jakże wymowny tytuł tejże trasy, ale przede wszystkim zdanie jakie zaraz na powitaniu powiedział do Polaków w ich ojczystym języku: „miałem operację pleców, moja stopa jest spierdolona”."

P.S. W cytacie z Phila Collinsa jest wulgaryzm, ale pozwoliłem sobie podać go w oryginale. W końcu to cytat, jesteśmy dorośli, a poza tym to Oddział Zamknięty :mrgreen: .
"Zero polityki. Zero reklam. Za to starannie wyselekcjonowana muzyka i towarzyszące jej mądre słowo." :

https://patronite.pl/rockserwisfm

Awatar użytkownika

seb
Czeladnik Audiolub

#482 Oddział zamknięty - Gadaj zdrów.

Post autor: seb » wt 23 lip 2019, 21:08

@Mały 75 i @Simpson .Pogawędki w dziale sprzedam?
@Mały 75 ma niestety rację. Miałem zaszaleć z kolumnami, ale na razie zostaję przy moich staruszkach. Taką ładną chatę rozwalasz? Czyżby wygrana w totka?

Awatar użytkownika

Mały 75
Czeladnik Audiolub

#483 Oddział zamknięty - Gadaj zdrów.

Post autor: Mały 75 » śr 24 lip 2019, 10:09

@seb
W "salonie" 😉 coś tam zrobiłem ale, reszta podłogi, elektryka 2 żyły, kuchnia, łazienka, wc, itd......., to wszystko wiekowe kuchenka Gierka pamięta 😄 okna nie szczelne.A nowe mieszkanie to ceny kosmos. Pzdr

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#484 Oddział zamknięty - Gadaj zdrów.

Post autor: Simpson » czw 25 lip 2019, 20:59

A kto nam @seb zabroni ;) hehe. Take rozruszanie tematu sprzedawowego. Co do cen, faktycznie. Jestem przed i już się boję :shock:

Awatar użytkownika

seb
Czeladnik Audiolub

#485 Oddział zamknięty - Gadaj zdrów.

Post autor: seb » czw 25 lip 2019, 22:44

Bój się bój. Ile by kasy nie było, to i tak zabraknie. Z drugiej strony jest satysfakcja,że to nasze, przez nas zrobione i nie jest to nasze ostatnie słowo.

Awatar użytkownika

seb
Czeladnik Audiolub

#486 Oddział zamknięty - Gadaj zdrów.

Post autor: seb » ndz 09 lut 2020, 01:10

Jak tam te Serbliny? Będzie coś?

Awatar użytkownika

Autor tematu
Angel
Administrator

#487 Oddział zamknięty - Gadaj zdrów.

Post autor: Angel » pn 30 sie 2021, 00:15

Cześć Koledzy. Tak na rozgrzewkę piszę, bo jako założyciel nie pojawiałem się tu od dłuższego czasu.
Tak sobie siedzę teraz, słucham muzyki, piszę na forum (jak widać) i porównuję a raczej po raz kolejny odsłuchuję sieciówki.
Są to Solid Core Audio No.2 PRO w wersji na zamówienie, czyli 2 metrowej i 1,8 metrowy standardowy Oyaide Tunami GPX-e.
Obydwa w swojej cenie świetne i tu tylko kwestia tego co komu potrzebne w zestawie, ile może zapłacić za sieciówkę i jaki ma gust brzmieniowy.
O muzyce napiszę innym razem, bo uzbierało się tego sporo a są pozycje warte szczególnej uwagi. Choć staram się słuchać muzyki, która zawsze jest godna wysłuchania.
Spotkamy się tu zapewne nie raz. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#488 Oddział zamknięty - Gadaj zdrów.

Post autor: Simpson » pn 30 sie 2021, 09:34

Cześć.
Ja akurat odnośnie sieciówek zbyt długo się nie zastanawiałem. Trzy sztuki kupiłem od użytkownika forum w bardzo koleżeńskiej cenie, także nawet ich nie sprawdzałem zbyt długo w odsłuchu. Są to kable marki "Audionova", ale nawet modeli nie pamiętam.
Dobrze wyglądają, są bardzo solidne. Kiedyś na pewno je sprawdzę z tak zwanymi "standardowymi".

Awatar użytkownika

Autor tematu
Angel
Administrator

#489 Oddział zamknięty - Gadaj zdrów.

Post autor: Angel » wt 31 sie 2021, 13:42

Cześć Wam. Dziś mam ostatni dzień urlopu, sam nie wiem co robić. Zacząłem od śniadania. Co by tu zjeść? Może szybki śledzik?
A, że był szybki, to mi uciekł i musiałem się zadowolić wędzoną makrelą (nie przejawiała chęci ucieczki) oraz pomidorkiem.
Kumplowi melomanowi, ale nie sprzętofilowi szwankuje odtwarzacz. Jakiś niedrogi Kenwood. Oszczędza go, nie grając codziennie.
Mówię co będziesz oszczędzał. Mam trochę sprzętu, który pozostał mi z dawniejszych czasów. Kurzy się i zajmuje miejsce.
Postanowiłem oddać CDka i tuner Koledze. Chciałem dać mu Grundiga Fine Arts'a CD 2, ale miał kłopoty z laserem. Postanowiłem przełożyć sprawny transport z CD 11, bo to przecież taki sam Philips CDM 12.1. Tuner do wyboru Kenwood KT-5020L, który dostałem wcześniej od Kolegi Michała (pozdrowienia Sanwing) albo Philips FT-920, który mam już ponad 20 lat. Obydwa fajnie grają, różnią się tylko ergonomią obsługi.
Ja obecnie używam też niedrogiego Philips'a FT-930 z RDSem. Ma lepsze parametry, dużo funkcji i gra oczywiście lepiej. Lubię w tych tunerach to, że można szukać stacji, albo przeskakiwać po już zapisanych tą samą gałką, kręcąc nią. Jak w starych odbiornikach radiowych. Jest to bardzo wygodne.
W Kenwoodzie do wyszukiwania trzeba przycisnąć taki szeroki klawisz (TUNING góra - dół) albo naciskać klawisze pod którymi zapisujemy stacje.
Taka opcja jest też w Philipsie.
Tak, że robię porządki, bo człowiek zbiera tylko i zbiera a później nie ma się z tym gdzie pomieścić. I nie myślę tu wyłącznie o sprzęcie audio.
Podoba mi się minimalizm, ale często trudno się przełamać i coś wyrzucić, bo może się przydać. :lol:
Ale walczę z tym.
Wieczorem jak się uda, to grzeję lampy i będzie słuchanko. A jutro do pracy. Na szczęście na piątek i przyszły poniedziałek wziąłem sobie urlop, i jadę z rodzinką w góry. Schronisko w Wójtowicach koło Bystrzycy Kłodzkiej już czeka. :D

Awatar użytkownika

Miles
Administrator

#490 Oddział zamknięty - Gadaj zdrów.

Post autor: Miles » wt 31 sie 2021, 15:56

No coś takiego. @Angel , będziesz z rodziną w MOICH Sudetach i o mały włos byś się mi wymsknął, bo o niczym nie wiedziałem. Fakt, za dużo ze sobą nie gadaliśmy przez ostatnie... no ze trzy lata :mrgreen: :mrgreen: , to kiedy miałeś mi powiedzieć?
No teraz, skoro będziesz przejeżdżał koło mojego domu (no chyba nie pojedziesz przez Słowację i Czechy, czyli Czechosłowację?), to musisz wpaść. Nawet gdybyście się wybrali pociągiem, to i tak przejedziecie kilkaset metrów od miejsca gdzie mieszkam. Swoją drogą w kierunku Kotliny Kłodzkiej pociągiem jedzie się pięknie. Między innymi przejeżdża się najdłuższym tunelem kolejowym w Polsce, i to pod górą przy której zamieszkuję. Fajnie przejść go pieszo. 1600 metrów długości, na początku widać tylko małe światełko w tunelu...
No i skoro wpadniecie, to jestem w lekkiej panice, bo mam taki bałagan, że aż akustyka kuleje. No chociaż pod dywan pozamiatam. (Czyli jednak dywany wpływają na akustykę!). To Ci niespodzianka. Posłuchamy na moim systemie, przeczołgam Was po górach (kolejność dowolna) - będzie fajnie.
"Zero polityki. Zero reklam. Za to starannie wyselekcjonowana muzyka i towarzyszące jej mądre słowo." :

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#491 Oddział zamknięty - Gadaj zdrów.

Post autor: Simpson » wt 31 sie 2021, 16:17

Miles pisze:
wt 31 sie 2021, 15:56
Swoją drogą w kierunku Kotliny Kłodzkiej pociągiem jedzie się pięknie. Między innymi przejeżdża się najdłuższym tunelem kolejowym w Polsce
Hmmm, ale to nie jest tak, że te najpiękniejsze widoki to te z tunelu ???? :mrgreen:
Miles pisze:
wt 31 sie 2021, 15:56
Fajnie przejść go pieszo. 1600 metrów długości, na początku widać tylko małe światełko w tunelu...
1600 metrów, to trochę się idzie, a jak z tym światełkiem w tunelu ? Jak nadjedzie pociąg podczas pieszego zwiedzania to nie będzie to światełko tym ostatnim ? Tym o którym można poczytać w książkach typu "Śmierć kliniczna" ? :shock:

Awatar użytkownika

Autor tematu
Angel
Administrator

#492 Oddział zamknięty - Gadaj zdrów.

Post autor: Angel » wt 31 sie 2021, 19:15

No to nieźle Panowie. Z geografii nie byłem orłem, to i nie wiem w którą stronę będę jechał.
Wojtek, naprawdę fajnie by Cię/Was było odwiedzić. Ale nie wiem jak z czasem. Żona mówi, że powinniśmy wyjechać przed południem w piątek, ale ma tyle pracy, że nie wie, czy do trzynastej się wyrobi. A tam się jedzie podobno ok. pięciu godzin.
Poza tym ten nasz wypad jest niby relaksowy, ale u żony jest to związane z pracą. Jest tam jakieś spotkanie. Chyba musi być o określonej porze.
Co innego w drodze powrotnej. Będziemy wracać w niedzielę i może wówczas uda się choć na herbatę do Was wpaść.
Dziękuję za spontaniczne zaproszenie. Myślę, że wszystko jest jeszcze do omówienia.
Tomek, no właśnie to światełko w tunelu jakoś tak nie za dobrze mi się kojarzy. Z tego co słyszałem, to tunel przeszli tylko ci najszybsi i ci najszczuplejsi (Wojtek przykładem). ;)
Bywały też przypadki, że pociąg się wykoleił wjechawszy na coś śliskiego, leżącego na szynach. :lol:
A tak poważnie, to chętnie zobaczyłbym te wszystkie atrakcje, bo na zdjęciach widziałem piękne widoki. Tylko pewnie nie starczy czasu.
Zobaczymy pomyślimy.

Awatar użytkownika

Miles
Administrator

#493 Oddział zamknięty - Gadaj zdrów.

Post autor: Miles » wt 31 sie 2021, 20:32

Ciekawe, jaką trasę wybierzecie. Zapewne nawigacja ściągnie Was na południe, na tą okropną autostradę A4. Na papierze autostradą zawsze jest szybciej, ale A4 dla mnie to karykatura autostrady, a jeszcze jest płatna miejscami. Zawsze jak mogę omijam ją. Drugą opcją jest dobić na północ do ekspresówki S8, która wiedzie aż do Kotliny Kłodzkiej. Wg nawigacji będzie z pół godziny dłużej, ale idę o zakład, że szybciej dojechałbym tą właśnie trasą. Powiedzmy sobie szczerze: nawigacja nie zna realiów polskich dróg. Na A4 raz się ostatnio skusiłem, bo z zasady ją omijam i jechałem 70 na godzinę. Wciśnięty między tiry jak salceson w kanapkę. S8 jeżdżę od lat i tylko w okolicach Warszawy jest kiszkowato.
Jednak każdy kierowca ma swoje preferencje, więc absolutnie nie namawiam do wyboru trasy, którą ja bym preferował. Bo jak się spóźnicie to będzie na mnie. Jak utkniecie w korku - będzie na mnie. Złapiecie gumę...będzie na mnie :mrgreen: .

Wracając do tunelu, to budowany był na przełomie XIX i XX wieku. Wtedy to budowniczowie mieli rozmach, więc wykuli w skale dwie nawy. Co ciekawe, mają one inne długości, choć biegną równolegle. Teraz liczy się ekonomia, więc PKP od lat użytkuje tylko jedną. Zatem BHP mówi jasno: idź człowieku nieczynną nawą. Kiedyś szło się trudno, bo ciemno a pod nogami podkłady i tory. Teraz to już nawet torów w tej nieczynnej części nie ma. Została tylko ciemność no i to małe światełko na końcu :mrgreen: .

Awatar użytkownika

Autor tematu
Angel
Administrator

#494 Oddział zamknięty - Gadaj zdrów.

Post autor: Angel » pn 06 wrz 2021, 20:58

Hej. No i udało się, choć tylko połowicznie. Mówię tu o odwiedzinach u Wojtka.
Dlaczego połowicznie? Ponieważ dojechaliśmy, ale spotkanie było dość krótkie. Jednak nie na tyle, by nie porozmawiać, wypić po bezalkoholowym piwie i posłuchać muzyki na wysmakowanym zestawie Wojtka.
Grało bardzo ładnie, dobrze, wciągająco. W sposób pełny i naturalny. Aż się nie chciało wychodzić. A muzyka od jazzu, poprzez rock aż do klasyki.
Dostałem również piękny album z muzyką Bacha w wykonaniu Ewy Pobłockiej.
Szkoda, że spotkanie było tak krótkie, ale rzeczywiście żal byłoby nie odwiedzić Kolegi gdy byłem tak blisko.
Wojtek, dziękuję za wszystko.

Awatar użytkownika

Miles
Administrator

#495 Oddział zamknięty - Gadaj zdrów.

Post autor: Miles » czw 09 wrz 2021, 10:16

Cóż, chciałoby się więcej, ale trzeba się cieszyć z tego, co się udało. Zjechać z trasy, jak się podróżuje z żoną i dzieckiem, a do domu daleko - zapewne nie było łatwo. Tym bardziej doceniam więc @Angel , że udało Ci się tego dokonać i mnie odwiedzić :D .

Rzadko przy odwiedzinach kolegów - Audiolubów ma się ten komfort, żeby nieśpiesznie wsłuchać się w muzykę, pozwalając kończyć się płytom, bez żonglowania dyskami i ograniczania prezentacji do pojedynczych - wyjętych z kontekstu całych albumów - nagrań. Także i tym razem aż tak dobrze nie było. Wiadomo - człowiek chce się pochwalić swoim audio, a przede wszystkim usłyszeć opinię doświadczonego kolegi. Jednak trochę posłuchać się udało. Cieszy mnie zwłaszcza słowo "naturalny", którego Jarek użyłeś odnosząc się do brzmienia mojego zestawu. Bo gdybyś cmokał nad rozdzielczością i selektywnością, nad nisko schodzącym basem, dogrzaną średnicą, barwą i dynamiką; chwalił przestrzeń i obrazowanie, a także wszystkie te inne cechy, na które standardowo zwraca się uwagę w recenzjach i opisach brzmienia - wszystko to razem wzięte nie ucieszyłoby mnie tak, jak wzmianka o naturalności właśnie. Można rzec: szybko rozgryzłeś, do czego tak naprawdę dążę w tym moim systemie :mrgreen: .

Tak więc pierwsze koty za płoty, liczę, że teraz częstotliwość naszych spotkań "na żywo" wzrośnie, a póki co - jest przecież to forum ;) .

ODPOWIEDZ