• Administrator
  •  
    Szanowne Koleżanki i Koledzy, mamy przyjemność poinformować, że dnia 12 sierpnia 2018 roku zaistnieliśmy w serwisie społecznościowym Facebook.

https://www.facebook.com/Audiolubpl-126642174647955/

Zapraszamy serdecznie do polubienia i obserwowania.

Różne aspekty życia AudiolubaMistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018

Czyli scenki, wydarzenia z życia Audioluba,
jego twórczość, jego rozterki i problemy oraz zainteresowania, którymi
chce się z nami podzielić.
Awatar użytkownika

Angel
Administrator - Niewidoczni Akademicy

#76 Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018

Post autor: Angel » pn 25 cze 2018, 08:20

Jak to bez polskiej drużyny? Jest jeszcze jeden mecz. Tak nawet z ciekawości popatrzę, czy dadzą radę jeszcze coś z siebie wykrzesać.
Pokażmy Japończykom kto jest prawdziwym samurajem.
Jeśli nie, to sepuku. 😉

Awatar użytkownika

Tomasz
Poszukiwacz Audiolub

#77 Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018

Post autor: Tomasz » pn 25 cze 2018, 10:07

Wielka szkoda...Ktoś komuś za bardzo poluzował.. Naszej drużynie brakuje dyscypliny i samodyscypliny.
Brakuje też samokrytyki. Kondycyjnie i technicznie słabo.
Za dużo błędów technicznych i strategicznych. To wszystko złożyło się na efekt końcowy.

Mecz zaczęliśmy w dobrym stylu, tylko, że to nie wystarczyło. Poziom drużyny zdecydowanie za niski na MŚ.

Kto zawinił? Wszyscy, selekcjoner i sami zawodnicy. Za mało pracy, za dużo gadania.

Awatar użytkownika

JanSebastian
Dobrodziej Forum

#78 Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018

Post autor: JanSebastian » pn 25 cze 2018, 20:08

...no i zepsuli nam obiecankami humor na całe lato, które wczoraj się zaczęło.... !
wielka kicha!
... kiedy kamienie toczą się z góry na dół, nie należy od razu za nimi biec.
Stój i patrz, jak się toczą, i obserwuj, gdzie się zatrzymają.

Kurt Wallander/ Henning Mankell[/

Awatar użytkownika

Chili
Czeladnik Audiolub

#79 Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018

Post autor: Chili » pn 25 cze 2018, 20:15

A Maroko strzeliło pierwszą bramkę Hiszpanom :)
Moje audio forum - Audiolub :)

Awatar użytkownika

Metka
Junior Audiolub

#80 Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018

Post autor: Metka » pn 25 cze 2018, 20:27

Cha! I to jaką piękną. :D

Awatar użytkownika

Ravil
Moderator

#81 Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018

Post autor: Ravil » pn 25 cze 2018, 20:28

Reprezentacji Maroka w sumie to należy się ta jedna wygrana. Może z Hiszpanią? To by dopiero było.

Awatar użytkownika

Ravil
Moderator

#82 Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018

Post autor: Ravil » wt 26 cze 2018, 20:40

Dziś mieliśmy najnudniejszy mecz na tych mistrzostwach. Francja grała z Danią ewidentnie na bezbramkowy remis. Wystarczyło im to do wyjścia z grupy. Po tym widowisku nie życzę im awansu do ćwierćfinału.
Trwa dobry mecz Argentyny z Nigerią. Widać, że Argentyna się odrodziła.

Awatar użytkownika

JanSebastian
Dobrodziej Forum

#83 Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018

Post autor: JanSebastian » wt 26 cze 2018, 21:39

... Nawałka, zapewne przestanie się golić..! mam nadzieje , że nie może spojrzeć w lustro !

BACH
... kiedy kamienie toczą się z góry na dół, nie należy od razu za nimi biec.
Stój i patrz, jak się toczą, i obserwuj, gdzie się zatrzymają.

Kurt Wallander/ Henning Mankell[/

Awatar użytkownika

Chili
Czeladnik Audiolub

#84 Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018

Post autor: Chili » śr 27 cze 2018, 00:44

Mnie zastanawia jedno: dlaczego lekarze, dentyści i fryzjerzy z Islandii grają z serduchem, bez kalkulowania i zawsze by wygrać? Może im zależy na wyniku, na tym jak ich postrzegają? To tyle w temacie naszej kadry. Można, tylko mniej reklam, pseudo kontraktów a zwyczajnie gra w piłkę.
Po tych mistrzostwach Islandia!!!

Awatar użytkownika

Autor tematu
Belfer54

#85 Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018

Post autor: Belfer54 » śr 27 cze 2018, 10:03

Mała dygresja.
Jestem z pokolenia ludzi, którzy wychowali się i pamiętają czasy takich piłkarzy jak, m.in. Gerard Cieślik, Edward Szymkowiak, Tomasz Stefaniszyn (dwaj ostatni bramkarze), Czesław Suszczyk, Ernest Pohl, Lucjan Brychczy, Janusz Żmijewski, Stanisław Oślizło, Hubert Kostka (bramkarz), następnie Kazimierz Deyna, Włodzimierz Lubański, Lesław Ćmikiewicz, Jerzy Gorgoń, Robert Gadocha, Jan Tomaszewski, Andrzej Szarmach, Grzegorz Lato, Władysław Żmuda, Adam Musiał, Zygfryd Szołtysik, Zygmunt Anczok, Mirosław Bulzacki, Zbigniew Boniek, Henryk Kasperczak, Antoni Szymanowski, itd. Piłka nożna towarzyszyła mi od dziecka, byłem związany z nią nie tylko, jako kibic, ale nie jest to temat na ten wątek.

Wszyscy wiemy, że amatorska piłka nożna nie jest lekarstwem na sukces. Często jest tylko jednym z argumentów w dyskusji lub sposobem (przykładem) na wytłumaczenie pewnych niekorzystnych zjawisk, niepowodzeń.
Jak widać, tzw. zachodnia piłka nożna wyśmienicie rozwija się w sytuacji, gdy gra w piłkę traktowana jest od początku do końca jak wykonywanie określonej pracy za określone pieniądze. Nie mówię tu o innym czynniku jak zadowolenie z wykonywanej pracy, czy chęć jej wykonywania. Inaczej sytuacja ma się w przypadku tzw. amatorów, którzy nie zawsze są amatorami w pełnym tego słowa znaczeniu.
Myślę, że problem tkwi głębiej i należałoby zaprzęgnąć specjalistów do zbadania przyczyn tego, dlaczego jedni za pieniądze potrafią grać, natomiast drudzy tego nie potrafią. Zostawmy to jednak naukowcom parającym się naukami społecznymi (socjologowie, psychologowie, pedagodzy).
Od zawsze byłem zdania, że bazą dobrej kadry narodowej jest mocna narodowa liga piłkarska. Niestety w Polsce od ok. 30 lat z polską ligą dzieje się źle i nie tylko, dlatego, że ci najlepsi siedzą na zagranicznych kontraktach a sytuacja w PZPN jest od lat chora (akurat wiem coś na ten temat i nie koniecznie z prasy). Jednak, to też wątek na inny temat.
Tak, czy inaczej poczynania polskich piłkarzy ligowych skutecznie zniechęciły mnie do oglądania rozgrywek polskiej ligi. Na ostatnim meczu byłem pewnie, gdzieś przed 35 laty.
Czasem to nawet dziwi mnie, że mecze ligowe gromadzą jakąkolwiek publiczność. Oczywiście nie mam tu na myśli tzw. kiboli, bo to też temat nie na ten wątek. Jako ciekawostka. Mam kolegę, który chodzi na mecze Legii (ligowe, pucharowe) od przeszło 40 lat, ma wykupiony stały karnet. Prowadzi zapiski, ma zestawienia, statystki dotyczące bramek, itd. Ten człowiek autentycznie tym żyje.
Nie mam prawa robić ani mówić czegokolwiek, co pomniejsza człowieka w jego własnych oczach. Liczy się nie to, co ja myślę o nim, lecz to, co on myśli o sobie samym. Uwłaczanie godności człowieka jest przestępstwem. (Antoine de Saint-Exupéry)

Awatar użytkownika

Chili
Czeladnik Audiolub

#86 Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018

Post autor: Chili » śr 27 cze 2018, 17:10

@Belfer54 w Twojej dygresji, może jest lekarstwo dla reprezentacji, czyli liga. Faktycznie, obecnie to dno, więc gdzie tu marzyć o silnej reprezentacji.
A Szwedzi właśnie strzelili gola :)

Awatar użytkownika

Autor tematu
Belfer54

#87 Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018

Post autor: Belfer54 » śr 27 cze 2018, 17:34

Szwedzi już prowadzą 3:0.
Niemcy męczą się z Koreą.
Nie mam prawa robić ani mówić czegokolwiek, co pomniejsza człowieka w jego własnych oczach. Liczy się nie to, co ja myślę o nim, lecz to, co on myśli o sobie samym. Uwłaczanie godności człowieka jest przestępstwem. (Antoine de Saint-Exupéry)

Awatar użytkownika

Autor tematu
Belfer54

#88 Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018

Post autor: Belfer54 » śr 27 cze 2018, 17:55

Koledzy i mamy sensację. Mistrzowie Świata odpadają z Mundialu po dwóch porażkach w fazie grupowej.
Dawno nie było takiego Mundialu. Dawno Niemcy tak fatalnie nie grali.

Awatar użytkownika

Chili
Czeladnik Audiolub

#89 Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018

Post autor: Chili » śr 27 cze 2018, 18:00

Ostatnie miejsce w grupie. Low i tak miał się rozstać z reprezentacją. Polacy dłużej na Mundialu niż Niemcy :D

Awatar użytkownika

Metka
Junior Audiolub

#90 Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018

Post autor: Metka » śr 27 cze 2018, 18:05

Och. Udało mi się na ostatnie 10 minut telewizor włączyć. Niemcy do domu. To niespodzianka.

ODPOWIEDZ