• Administrator
  •  
    Szanowne Koleżanki i Koledzy, mamy przyjemność poinformować, że dnia 12 sierpnia 2018 roku zaistnieliśmy w serwisie społecznościowym Facebook.

https://www.facebook.com/Audiolubpl-126642174647955/

Zapraszamy serdecznie do polubienia i obserwowania.

Różne aspekty życia AudiolubaMistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018

Czyli scenki, wydarzenia z życia Audioluba,
jego twórczość, jego rozterki i problemy oraz zainteresowania, którymi
chce się z nami podzielić.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Belfer54
Administrator - Niewidoczni Akademicy

#61 Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018

Post autor: Belfer54 » sob 23 cze 2018, 06:47

Koledzy przypomnę po raz kolejny, że obowiązuje Regulamin forum i nie dopuszczalne jest łamanie jego zapisów (mój post nr 47).
Nie mam prawa robić ani mówić czegokolwiek, co pomniejsza człowieka w jego własnych oczach. Liczy się nie to, co ja myślę o nim, lecz to, co on myśli o sobie samym. Uwłaczanie godności człowieka jest przestępstwem. (Antoine de Saint-Exupéry)

Awatar użytkownika

JanSebastian
Dobrodziej Forum

#62 Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018

Post autor: JanSebastian » sob 23 cze 2018, 11:40

@Belfer54

Hej @Belfer54 , Koledzy, mam okazję po długiej przerwie, ponownie wypowiedzieć się na forum AUDIOLUB-a.

Temat : Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018 jak najbardziej na czasie… społeczeństwa od wieków, domagały się od władców – CHLEBA I IGRZYSK…
Tak jest w naturze człowieka, to paradygmat, że człowiek ma w krwi niszczenie przeciwnika, walkę, współzawodnictwo. Dla zaspokojenia naturalnej potrzeby, władcy dla swojej i gawiedzi radości, organizują różnego typu potyczki…. Kiedyś po prostu, skrzykiwała się jakaś wieś, aby dać łomot innej wsi za „rzeką”
Ja mam być może wadę genetyczną, po prostu nie lubię współzawodnictwa, jakiejkolwiek kwalifikacji. Uważam wszystkich za równych, nie znoszę podziałów na lepszych i gorszych, na Swoich i Obcych.
Kocham sport dla niego samego, dla zabawy, w grze fair play

https://www.youtube.com/watch?v=sCwWjvGxZMc

https://www.youtube.com/watch?v=CNNAqAJ256U

Walka dla sportu jest ok’ , walka dla celów podziałów, dla celów politycznych, dla zarobku już nie.
Wszyscy, wpędzeni zostaliśmy, bez własnej woli w ciągłą walkę, wyścig szczurów, podjudzani przez zniewolone media … Ci, którzy w dowolnym czasie rządzą, zawsze walczą o media, np. TVP 1
Mając na uwadze powyższe, nie kibicuję nikomu, obserwuję mecze, w dowolnej dyscyplinie, nawet w grze w kometkę, jedynie jako widowisko. Można czytać książkę, iść do muzeum, teatru lub cyrku, Można tez oglądać mecz…Ale, Ile razy patrzę na współczesne zawody sportowe, to widzę przede wszystkim, wciskane nam podprogowo reklamy, z których to organizatorzy czerpią ogromne niewyobrażalne pieniądze.
Jednak jest tak , że mamy w sobie dozę optymizmu. Zawołanie „Polacy, nic się nie stało” również wymyślone przez media, powoduje, że ludzie ponownie przyjdą na stadion, lub zasiądą przed TV… i będą podprogowo łykać reklamy, przynoszące krociowe zyski…
Było inaczej, na przestrzeni mojego życia, nastąpiła ta niekorzystna zmiana. Dawniej w szranki stawali amatorzy. To dopiero było widowisko współzawodnictwa. Teraz jest to festiwal wazelinowanych fryzur i postaw.

Nie będę okrutny, aby kolegom nie zabrać resztek humoru w zaczynającym się weekendzie, proszę obejrzeć… podaję link

https://www.youtube.com/watch?v=uP8gPUmaW_Q

Życzę polskiej reprezentacji aby wygrała obecny i wszystkie kolejne Mundiale, tego samego i dobrej zabawy życzę innym drużynom.
Niech wygrywa lepszy, sprytniejszy, silniejszy, .... ale pamiętajcie! totalizator sportowy funkcjonuje na całym świecie 24h / 7
Jeżeli przegrają, niech nikt nie krzyczy „Polacy nic się nie stało” ponieważ gdy przegramy to stanie się, poniesiemy porażkę… i najlepiej wówczas zmienić szkoleniowca… zawodnikom zerwać umowy i robić nabór na nowych warunkach.
Pozdrawiam
BACH / bawmy się

P.S. Ludzkość, wszyscy tęczowi... :)
... kiedy kamienie toczą się z góry na dół, nie należy od razu za nimi biec.
Stój i patrz, jak się toczą, i obserwuj, gdzie się zatrzymają.

Kurt Wallander/ Henning Mankell[/

Awatar użytkownika

JanSebastian
Dobrodziej Forum

#63 Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018

Post autor: JanSebastian » sob 23 cze 2018, 12:29

DAS pisze:
wt 19 cze 2018, 20:46
Biorę do siebie /..../ więc tym bardziej powinniśmy wymagać poświęcenia dla ojczyzny od piłkarzy, do których nikt nie strzela, oprócz piłki! Oni tu nie zginą, więc tym bardziej powinni walczyć dla ojczyzny i honoru
Może jednak powinni zacząć strzelać.... Pamięta ktoś film "Lista Schindlera"... jest tam taka scena...
Ale to były inne czasy.. :(

Awatar użytkownika

JanSebastian
Dobrodziej Forum

#64 Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018

Post autor: JanSebastian » sob 23 cze 2018, 12:35

Metka pisze:
czw 21 cze 2018, 16:27
@Belfer54 też pamiętam pana Jana. W głowie mi dźwięczy tembr jego głosu..." Domarski, Lubański...spokojne odegranie do Laty..." Ech to były czasy... ;)
Tomaszewski Bohdan, to nie tylko piłka nożna, https://www.youtube.com/watch?v=YHev9ZZcNrI

Awatar użytkownika

JanSebastian
Dobrodziej Forum

#65 Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018

Post autor: JanSebastian » sob 23 cze 2018, 12:46

Ravil pisze:
pt 22 cze 2018, 10:01
@Rega przypomnę tylko, że w wątku zajmujemy się aspektami sportowymi i około sportowymi dotyczącymi Mistrzostw Świata w piłce nożnej.
Nie chciałbym, żeby dyskusja zbaczała w rejony polityczne lub historyczne. Chyba, że dotyczące historii piłki nożnej.
Pozdrawiam.
mam tu wątek około sportowy, właściwie dotyczy stricte piłki nożnej:
https://www.youtube.com/watch?v=OYEbcdvpAJI

Awatar użytkownika

Chili
Czeladnik Audiolub

#66 Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018

Post autor: Chili » sob 23 cze 2018, 22:28

@Rega przepraszam, ale tym razem kibicowałem Niemcom i podobało mi się, że pomimo ciśnienia potrafili do końca walczyć, jak to u Niemców bywa (zwłaszcza w piłce). Super meczyk i oby takich emocji jak najwięcej na tym Mundialu :D
Jutro Polska, zastanawiamy się, czy wybrać kanapę, czy strefę kibica, hmm :?:
Moje audio forum - Audiolub :)

Awatar użytkownika

Revo
Czeladnik Audiolub

#67 Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018

Post autor: Revo » sob 23 cze 2018, 22:35

@Chili ja również kibicowalem Niemcom. Właściwie to zawsze im kibicuje (jeszcze Holendrom) . Potwierdza się również to, co napisałeś, że co jak co, ale oni to zawsze grają do końca, bez względu na wszystko. Wyrwali wygraną, choć z drugiej strony szli jak czołg. Ogólnie dobry to był mecz.

Awatar użytkownika

Ravil
Moderator

#68 Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018

Post autor: Ravil » sob 23 cze 2018, 22:43

Zgadzam się. Szwecja - Niemcy to było jedno z lepszych spotkań tego mundialu. Myślę, że sprawiedliwym wynikiem byłby remis. Ale brawa dla Niemców, pomimo gry w 10tkę wbili gola i to jakiego. :shock:
Zwróćcie też uwagę na drużynę Belgii - Czerwone Diabły dają jak do tej pory popis gry.

Awatar użytkownika

Rega
Czeladnik Audiolub

#69 Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018

Post autor: Rega » ndz 24 cze 2018, 09:48

@Chili Za co mnie przepraszasz? To Twoja sprawa komu kibicujesz i mało mnie to interesuje. Jeśli starasz sie być uszczypliwy po tym jak wyraziłem swoją opinię n/t Chorwacji to może sobe odpuść. Nie zamierzam wdawać sie w dyskusje które do niczego nie prowadzą. A swoja drogą na mój wpis który nie był skierowany do nikogo osobiście to moderacja zareagowała natychmiast. No cóż, są równi i równiejsi. Zapamietam tę lekcję.

Awatar użytkownika

Sanwing
Moderator

#70 Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018

Post autor: Sanwing » ndz 24 cze 2018, 10:16

@Rega kolega @Ravil poprosił o nie wchodzenie na tematy historyczne, które przeszły by w politykę i doprowadziły do kłótni i nieporozumień, nic więcej. @Chili natomiast odniósł się do Ciebie, ale w żadnym razie obraźliwie. Czy było to lekko uszczypliwie czy też bardziej zaczepnie po przyjacielsku to już kolega @Chili tylko wie. Nie widzę tu powodu do jakiejś reakcji moderatorów.
Co do równych i równiejszych staramy się by takich osób nie było, a jeśli czasem tak się wydaje to tylko ze względu na zaistniałą sytuację i to, że bierzemy czasem czyjąś stronę po wnikliwej analizie i długich rozmowach. Staramy się być zawsze sprawiedliwi na tyle na ile sumienie nam pozwala i rozum ukazuje. @Rega trochę chyba twardo nas ocenileś :(. Znasz nas przecież długo i wiesz, że nie stosujemy jakichś dziwnych zagrywek i nie faworyzujemy bezmyślnie kogokolwiek.
Tyle w kwestii wyjaśnienia z mojej strony. Możemy przenieś rozmowę do innego wątku jeśli chcesz. Nie ma co w tym wątku pisać więcej, nie do tego był stworzony.
Audiolub- w służbie zagubionym w szarości

Awatar użytkownika

Chili
Czeladnik Audiolub

#71 Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018

Post autor: Chili » ndz 24 cze 2018, 19:34

@Rega przepraszam, ale nie było moją intencją wprowadzać kogokolwiek w zły nastrój. Odniosłem się do Twojego wpisu w tonie życzliwo/sympatycznym. Nie oceniam nikogo i rozumiem, że ktoś mocuje swoje sympatie w historii.

Pozdrawiam i dobrej zabawy podczas meczu ;)

Awatar użytkownika

Ravil
Moderator

#72 Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018

Post autor: Ravil » ndz 24 cze 2018, 21:38

Panowie, ja w tej nieszczególnej sytuacji 15 min. przed końcem meczu z Kolumbią proszę o zachowanie umiaru w komentarzach.
Wspierajmy naszą drużynę do końca, również w trzecim meczu grupowym.
Dziękuję.

Awatar użytkownika

Chili
Czeladnik Audiolub

#73 Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018

Post autor: Chili » ndz 24 cze 2018, 23:03

Jaką naszą? To Oni przegrali :D
A bardziej serio, taki jest sport i musi ktoś odpaść, by cieszył się ktoś. Ja mecze przeżywam dość emocjonalnie, jednak życie nauczyło mnie, że to tylko mecz. Ładnie ktoś powiedział - byliśmy słabsi i tyle a marzenia kibiców wynikały z naszej (kibiców) niskiej świadomości potencjału Kolumbii.
Pozdrawiam i spokojnego wieczoru ;)

Awatar użytkownika

Autor tematu
Belfer54
Administrator - Niewidoczni Akademicy

#74 Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018

Post autor: Belfer54 » pn 25 cze 2018, 07:08

@Chili ładnie to ująłeś. Tak, to tylko mecze. W życiu trzeba się tez nauczyć przegrywać, bo nigdy nie wiadomo co nas spotka.
MŚ toczą się dalej. Niestety już bez polskiej drużyny.
Nie mam prawa robić ani mówić czegokolwiek, co pomniejsza człowieka w jego własnych oczach. Liczy się nie to, co ja myślę o nim, lecz to, co on myśli o sobie samym. Uwłaczanie godności człowieka jest przestępstwem. (Antoine de Saint-Exupéry)

Awatar użytkownika

Ravil
Moderator

#75 Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018

Post autor: Ravil » pn 25 cze 2018, 07:58

@Chili dobry komentarz.
Myślę, że nasze marzenia wynikały też z niskiej świadomości potencjału drużyny polskiej, niestety.
Ale dzięki temu do meczu z Japonią zasiądziemy wyluzowani, bez ciśnienia i będziemy cieszyć się grą. Mam nadzieję, że grą naszej reprezentacji.

ODPOWIEDZ