Różne aspekty życia AudiolubaŻona wyciągnęła Audioluba nad wodę...

Czyli scenki, wydarzenia z życia Audioluba,
jego twórczość, jego rozterki i problemy oraz zainteresowania, którymi
chce się z nami podzielić.
Awatar użytkownika

Sofokles
Czeladnik Audiolub

#16 Żona wyciągnęła Audioluba nad wodę...

Post autor: Sofokles » wt 03 lis 2020, 07:28

@Simpson , dzięki za "wypracowanie" na temat sprzętu. Czytałem, poczytałem o silnikach i chyba masz rację. To dwie dobre marki, ale będę się też decydował na Haswing. Taniej i przyjemniej wygląda.
Dopytam jeszcze o pojemność akumulatora. 115 Ah wystarczy, czy lepiej brać pojemniejszy ?
Dopytam też o przyczepę do łodzi. Jakieś typy ? Na co zwrócić uwagę, bo są przeróżne.
To co piszę na forum audiolub.pl jest moją prywatną opinią. Nie każdy musi się z nią zgodzić, nie każdy musi się z nią niezgodzić.

Polecam tekst o „Wróżbitach w audio”: viewtopic.php?f=5&t=932#p12895

Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#17 Żona wyciągnęła Audioluba nad wodę...

Post autor: Simpson » wt 03 lis 2020, 20:04

Sofokles pisze:
wt 03 lis 2020, 07:28
Dopytam jeszcze o pojemność akumulatora. 115 Ah wystarczy, czy lepiej brać pojemniejszy ?
Pojemniejszy zawsze może być, ale to po pierwsze sporo drożej, a przede wszystkim mocno waga rośnie. 115 Ah to już waga- jakieś 31 kg. Większe są już bardzo niewygodne w noszeniu, a nosić trzeba zawsze.

Generalnie do tego typu łodzi i do silnika 55 Lbs wystarczająca jest pojemość 100Ah -całego dnia nie pływasz, to nie turystyka. Napęd powinien służyć przede wszystkim do szybkiego dopłynięcia na łowisko. Pojemność 115Ah to nawet dość sporo. Wg mnie w zupełności wystarczy z zapasem.
Sofokles pisze:
wt 03 lis 2020, 07:28
Dopytam też o przyczepę do łodzi. Jakieś typy ? Na co zwrócić uwagę, bo są przeróżne.
Według mnie najlepiej się sprawdzi z bocznymi listwami, a nie rolkami.

Czyli coś tego typu:

Przyczepa 1.jpg
(te boczne listwy stabilizujące mogą być krótsze).

Zaś takiego typu NIE POLECAM:

przyczepa 2a.jpg

Rolki mogą być różnie ułożone i różnych ilościach zależnie od producenta. Ale ja na żadną tego typu bym się nie zdecydował. Z uwagi na rozkład sił działających na łódź oraz wygodę wciągania na przyczepę.

Poza tym trzeba zwrócić uwagę na wagę załadunku (a dokładniej DMC - dopuszczalna masa całkowita). Jeśli wytrzyma około 300 kg to do łodzi wędkarskiej wystarczy. Z reguły przyczepy są dokładnie opisane.

ODPOWIEDZ