Różne aspekty życia AudiolubaSalony odsłuchowe - kujawsko-pomorskie

Czyli scenki, wydarzenia z życia Audioluba,
jego twórczość, jego rozterki i problemy oraz zainteresowania, którymi
chce się z nami podzielić.

Autor tematu
kuczok
Nowicjusz Audiolub

#1 Salony odsłuchowe - kujawsko-pomorskie

Post autor: kuczok » sob 28 wrz 2019, 00:16

Jak w temacie, czy mógłby ktoś podać namiary na ciekawe/ jakiekolwiek miejsca, gdzie można odsłuchać sprzęt przed zakupem?

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#2 Salony odsłuchowe - kujawsko-pomorskie

Post autor: Simpson » sob 28 wrz 2019, 00:24

Nie patrz na odległość, tylko na jakość i możliwości.
Ja jestem z Olsztyna, ale jak tylko mogę to zjawiam się w sopockim "PremiumSound" ( https://www.premiumsound.pl ). Takiej obsługi nie spotkałem ani w Bydgoszczy, ani w Toruniu, ani w Poznaniu (choć w salonie "Koris" było zacnie- także polecam), ani w Stolicy gdy składałem swój system.

Osobiście polecam, generalnie tylko tam robię zakupy (a mam prawie 200km), gdzie w Olsztynie mam dwa salony audio ;)

Ty daleko chyba tam też nie masz ?

Autor tematu
kuczok
Nowicjusz Audiolub

#3 Salony odsłuchowe - kujawsko-pomorskie

Post autor: kuczok » pn 30 wrz 2019, 11:40

Faktycznie, wybór mają zacny a i ceny konkurencyjne. Jeśli dodać jeszcze obsługę na pozomie, o którym pisałeś, muszę się tam udać. A w sumie daleko nie mam, max. 200 km. Można się tam umawiać na odsłuchy wybranych zestawów? Chciałbym pojechać i nie czekać, aż wszystko znajdą. Ale podejrzewam, że nie będzie problemu. Ze swoimi "klockami" też bym chciał tam podjechać, żeby posprawdzać różne konfiguracje. Najbardziej się martwię, czy będą mieli do mnie odpowiednio dużo cierpliwości :)

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#4 Salony odsłuchowe - kujawsko-pomorskie

Post autor: Simpson » pn 30 wrz 2019, 12:02

Nie robią problemów, ani z odsłuchami, ani z przywiezieniem czegokolwiek od siebie, aby sprawdzić w jakiejkolwiek konfiguracji. Koniecznie trzeba telefonicznie umawiać się na odsłuchy, bo często sala odsłuchowa zajęta.
Cierpliwości mają także bardzo dużo i nie ma się czego obawiać. W zeszłym miesiącu jeden z moich kolegów ciągał tam swój sprzęt na odsłuchy, a on to dopiero wyjątkowo marudny klient jest. Z tego co z nim gadałem to zadowolony, a nawet bardzo.

Jednak największym plusem jest to, że posiadają wiele marek niszowych, mało znanych, które naprawdę często potrafią pokazać "popularnym" sprzętom gdzie ich miejsce. Prawdopodobnie w przyszłym roku będę robił większe zakupy, także na odsłuchy do nich pewnie będę śmigał co tydzień .

PS. Nie chciałbym być źle zrozumiany. Absolutnie nie naganiam nikogo, przedstawiam jedynie swoje odczucia w stosunku do salonu oraz obsługi. Oczywiście nie jest to jedyny porządny salon audio, takich na pewno wiele.
Tym z Olsztyna na pewno polecę "Corab", a tym z Poznania "Koris". Stolicą i kilkoma salonami tam właśnie jestem mocno zniesmaczony.

Autor tematu
kuczok
Nowicjusz Audiolub

#5 Salony odsłuchowe - kujawsko-pomorskie

Post autor: kuczok » pn 30 wrz 2019, 13:05

Super Simpson, takich porad/odpowiedzi oczekiwałem zakładając temat. Wielkie dzięki. Może jeszcze ktoś dopisze mniejsze salony czy nawet prywatne miejsca odsłuchowe z używanym sprzętem w okolicy centrum kraju lub północnej części.

ODPOWIEDZ