Różne aspekty życia AudiolubaW góry, czy na Mazury. Miejsca, które kochamy.

Czyli scenki, wydarzenia z życia Audioluba,
jego twórczość, jego rozterki i problemy oraz zainteresowania, którymi
chce się z nami podzielić.
Awatar użytkownika

Revo
Czeladnik Audiolub

#31 W góry, czy na Mazury. Miejsca, które kochamy.

Post autor: Revo » pt 20 lip 2018, 20:21

@Ravil bardzo Ci dziękuje za namiary. Na 100% skorzystam. Książ bankowo, no i Pałac w Kamieńcu Ząbkowickim - tak samo. Wpisuje Dolny Śląsk sobie w katalog miejsc do głębszego poznania. Ja coś ten tego mam chyba z głową, bo ostatnio jak byłem obejrzeć zamek w Mosznej w opolskim to przesiedziałem cały dzień gapiąc się na niego i spacerując w tamtejszym parku... Po prostu bardzo lubię :)

Jeszcze raz dzięki za propozycję i pozdrawiam !!

Awatar użytkownika

Autor tematu
Sanwing
Moderator

#32 W góry, czy na Mazury. Miejsca, które kochamy.

Post autor: Sanwing » pt 20 lip 2018, 20:33

@Revo jeśli lubisz oglądać zamki to i w świętokrzyskiem jest kilka do zwiedzenia. Może nie wszystkie są zachowane tak jak Malbork, ale są równie majestatyczne i ciekawe. Przykładowo Krzyż- Topór w Ujeździe, pobliski klasztor w Złotym Lesie, ruiny zamku w Bodzentynie czy bardzo ładnie umiejscowiony zamek w Chęcinach. Jest tego dużo więcej, a i do małopolskich zamków niedaleko chociażby Nowy Wiśnicz.
Na kawę, obiad i dobrą muzykę oczywiście przy okazji zapraszam do Buska :).
Audiolub- w służbie zagubionym w szarości

Awatar użytkownika

Revo
Czeladnik Audiolub

#33 W góry, czy na Mazury. Miejsca, które kochamy.

Post autor: Revo » pt 20 lip 2018, 20:49

@Sanwingu drogi, Krzyżtopór swego czasu poznałem....i prawdę mówiąc zamurowało mnie. Na prawdę duży zamek. Spory pomnik historii. Twoje pozostałe propozycje dopisuję do notatnika. I myślę, że przyjdzie taki czas i zapewne stawię się u Ciebie :) Bardzo dziękuję za zaproszenie.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Sanwing
Moderator

#34 W góry, czy na Mazury. Miejsca, które kochamy.

Post autor: Sanwing » pt 20 lip 2018, 21:22

Trochę już @Revo pisałem o atrakcjach w dawnym kieleckim, ale nie sposób wszystkiego opisać. Mimo że województwo małe i biedne to jednak piękne i pełne urokliwych miejsc.
Zamek w Ujeździe faktycznie jest potężny, to już nie typowa twierdza obronna, a bardziej pałac wybudowany by pokazać bogactwo rodu Ossolińskich. Szkoda, że zostały z niego tylko ruiny i nie możemy podziwiać marmurowych żłobów w stajniach czy akwarium pełniącego rolę sufitów, ale cóż wojny i bieda okolicznych mieszkańców zrobiły swoje przez lata.
Dobrze chociaż, że mury nadal świadczą o potędze tego przybytku.
Nieopodal jest również lepiej zachowany (prywatny) pałac w Kurozwękach też warty zobaczenia, ciekaw jestem czy wybito już cała populację hodowanych tam bizonów i zastąpiono je żubrami... Steku z bizona już tam nie skosztujemy ;( z żubra tym bardziej bo wiadomo, że są pod ochroną ścisłą.

Awatar użytkownika

Ravil
Moderator

#35 W góry, czy na Mazury. Miejsca, które kochamy.

Post autor: Ravil » sob 21 lip 2018, 07:40

@Revo to piąteczka ;). W Mosznej też mi się bardzo podobało. Zamek bardzo ciekawy od strony architektonicznej.
Gdybyś wybrał się jeszcze trochę bardziej na zachód, to niezły jest też zamek Czocha.
No i warto, podróżując po tamtych okolicach, obejrzeć sobie kopalnię złota w Złotym Stoku z nowo otwartą Sztolnią Ochrową.
Pozdrowienia.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Sanwing
Moderator

#36 W góry, czy na Mazury. Miejsca, które kochamy.

Post autor: Sanwing » sob 21 lip 2018, 07:47

@Ravil i ja polecam Złoty Stok razem z Tobą. Bardzo przyjemna stara kopalnia, akurat na praktykach w tamtych regionach byłem bardzo piękne okolice. O zamku Czocha tylko w superlatywach można się wypowiadać. Super zachowany, wygląda bajecznie.

Awatar użytkownika

Ravil
Moderator

#37 W góry, czy na Mazury. Miejsca, które kochamy.

Post autor: Ravil » sob 21 lip 2018, 08:12

Jeszcze jedno mi się przypomniało. Niedaleko Kamieńca Ząbkowickiego jest twierdza w Srebrnej Górze. Można ją zwiedzać. Bardzo ciekawe klimatyczne miejsce.
http://www.forty.pl/

Awatar użytkownika

Chili
Czeladnik Audiolub

#38 W góry, czy na Mazury. Miejsca, które kochamy.

Post autor: Chili » sob 21 lip 2018, 22:54

W Srebnej Górze byłem jakieś 20 lat temu😋. Ja jestem fanem morza(ciepłego) i pewnie dlatego postanowiliśmy odwiedzić ... Bieszczady😀 Zaczynamy od Soliny, gdzie skończy się nie wiem😉. A malowanie w domu czeka.
Moje audio forum - Audiolub :)

Awatar użytkownika

Ravil
Moderator

#39 W góry, czy na Mazury. Miejsca, które kochamy.

Post autor: Ravil » wt 14 sie 2018, 08:52

Zbyt długo się na niego czeka i zbyt krótko trwa… Zaraz ale o czym mowa? No tak, urlop. Po dwóch dniach w pracy zapomniałem, że na nim byłem. ;)

Teraz uwaga! Spoiler!
Czeka Was kolejny nudny post w audiolubowym dziale turystycznych wycieczek wszelakich.

Wspominałem już że kocham Beskidy? Pewnie, że tak. Więc – KOCHAM BESKIDY! :)

W tym roku standard, wspaniałe widoki, cisza, piękno przyrody, oko w oko z lisem na szlaku. Zero sinic. Mogłem wybrać Bałtyk, przynajmniej byłby dreszczyk emocji – wchodzić do wody, czy nie wchodzić? ;)
Nuda, no ale ostrzegałem, trzeba było posłuchać i nie czytać.

Niestandardowa była pogoda. Na 12 dni tylko 2 dni deszczu i ochłody. Szok. Deszcz się przydaje, przynajmniej studnie są znów pełne wody.

Przez te upały na szlakach było pusto, za to na basenach pełno, pomimo cen z kosmosu. Poważnie zastanawiam się nad wyjazdem za granicę w przyszłym roku. Ale gdzie ja znajdę takie piękne góry?

W tym roku hitem dla mnie była Istebna. Jak dla mnie najpiękniej położona miejscowość w Polsce. Jak oni tam zimą jeżdżą po tych drogach? Naprawdę nie wiem.

Centrum Pasterskie w Koniakowie tętni życiem, na zboczach Ochodzity (góra taka) ;) widziałem z całkiem bliska stado setek wypasanych owiec. Jak ten pies pasterski się tam uwijał...
Jeśli będziecie w tych okolicach koniecznie wejdźcie na szczyt. Ostrzegam mieszczuchów – czeka Was wyczerpujący około 10 minutowy spacerek spod karczmy na dole. :lol:
Za to ze szczytu rozciąga się jedna z najpiękniejszych i najbardziej rozległych panoram górskich jakie widziałem. Naprawdę warto.

Co jeszcze? Nowo otwarta bacówka w Węgierskiej Górce. Forty w „Westerplatte południa” (sami poszukajcie). Jagodzianki w schronisku na Hali Boraczej (ile można żyć widokami?). Leśny Gród w Milówce i miody w gospodarstwie nieopodal. Wawrzyńcowe Hudy w Ujsołach.

Tam każdy dzień jest inny. I to jest w tym wszystkim najlepsze.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Sanwing
Moderator

#40 W góry, czy na Mazury. Miejsca, które kochamy.

Post autor: Sanwing » ndz 16 wrz 2018, 12:46

Witajcie.
Dziś chciałbym zachęcić Was do wyjścia z naszych ukochanych "jaskiń". Mamy piękną pogodę temperatura sprzyja, także można ruszyć na spacer, treking czy tak jak ja na grzyby:). Nie będę ukrywał, że głównym powodem napisania tego posta była chęć przedstawienia Wam pewnego znakomitego kanału na YouTube. Prowadzący pokazuje nam jak zachować się w terenie, jak przygotować się na wyjście oraz przetrwać w trudnych warunkach. Dodatkowo wszystko okraszone pięknymi widokami, świetną muzyką oraz genialnie prowadzoną narracją.
Polecam: https://www.youtube.com/channel/UCX92mV ... yRticjqzIA
IMG_20180916_110000.jpg
IMG_20180916_105815.jpg
IMG_20180916_104908.jpg
IMG_20180916_121527.jpg
Mała wyprawa i mała nagroda ;).

Awatar użytkownika

Frommert
Początkujący Audiolub

#41 W góry, czy na Mazury. Miejsca, które kochamy.

Post autor: Frommert » ndz 16 wrz 2018, 20:23

Ja jutro wyjeżdżam na 4 dni do Czanobyla. :D Po powrocie wrzucę jakieś ciekawe zdjęcia.
Abrahamsen V2.0 UP, Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Clear, głośnikowe Qed Genesis Silver Spiral. Zasilanie: Tomanek TAP8, Yarbo SP-8000PW +Viborg Alloy. Źródło dźwięku DAC HiMedia Q10PRO z Tidal HIFI.

ODPOWIEDZ