Początki w Audio - VideoRozbudowa systemu audio

Doradzamy początkującym. Tutaj zadajemy wszelkie pytania dotyczące budowania pierwszego systemu audio lub jego dalszej modyfikacji.

Chyba Miro 84
Poszukiwacz Audiolub

#31 Rozbudowa systemu audio

Post autor: Chyba Miro 84 » śr 08 sty 2020, 20:15

Mały 75 pisze:
śr 08 sty 2020, 20:11
A Wpszoniaka przeprosiłes?
Nie skończyliśmy jeszcze!

PS: Mozesz nie zasmiecac tego watku.
Masz prawo zachować milczenie, wszystko co powiesz/napiszesz moze zostac użyte przeciwko Tobie...

Awatar użytkownika

DiBatonio
Czeladnik Audiolub
Kontakt:

#32 Rozbudowa systemu audio

Post autor: DiBatonio » śr 08 sty 2020, 20:38

DONIU305 pisze:
śr 08 sty 2020, 10:37
Mam tak ustawione dokładnie jak na rysunku (odległość od kolumn to 3m) jednak jak odłącze subwoofer to niskie tony są praktycznie znikome z VK widocznie taka ich uroda.Subwoofer robi ogromna róznice. Moze faktycznie wzmacniacz daje sobie rade z kolumnami!
A może spróbuj zmniejszyć te odległości, jaka jest baza między kolumnami?
Chyba Miro 84 pisze:
śr 08 sty 2020, 17:41
Ps: chcialbym rowniez zauwazyc ze firma "NAD" posiada fronty plastikowe w swoich wzmacniaczach i nikt jakos nie wybrzydza. Podkreslam rowniez ze sa to jedne z najwybitniejszych (moim skromnym zdaniem oczywiscie) wzmacniaczy w swojej polce cenowej... pozdr.
Jakie NADy? Chyba z minionej epoki.
A 356 bee ma front metalowy na ten przykład.
Najwybitniejsze w swojej cenie, na tle jakich?
Dwóch moich kolegów miało powyższy model, obojgu zdążyły się rozsypać jeszcze w trakcie gwarancji, wybitny dowód na ich wybitność.
😁😁😁

Chyba Miro 84
Poszukiwacz Audiolub

#33 Rozbudowa systemu audio

Post autor: Chyba Miro 84 » śr 08 sty 2020, 21:02

DiBatonio pisze:
śr 08 sty 2020, 20:38
DONIU305 pisze:
śr 08 sty 2020, 10:37
Mam tak ustawione dokładnie jak na rysunku (odległość od kolumn to 3m) jednak jak odłącze subwoofer to niskie tony są praktycznie znikome z VK widocznie taka ich uroda.Subwoofer robi ogromna róznice. Moze faktycznie wzmacniacz daje sobie rade z kolumnami!
A może spróbuj zmniejszyć te odległości, jaka jest baza między kolumnami?
Chyba Miro 84 pisze:
śr 08 sty 2020, 17:41
Ps: chcialbym rowniez zauwazyc ze firma "NAD" posiada fronty plastikowe w swoich wzmacniaczach i nikt jakos nie wybrzydza. Podkreslam rowniez ze sa to jedne z najwybitniejszych (moim skromnym zdaniem oczywiscie) wzmacniaczy w swojej polce cenowej... pozdr.
Jakie NADy? Chyba z minionej epoki.
A 356 bee ma front metalowy na ten przykład.
Najwybitniejsze w swojej cenie, na tle jakich?
Dwóch moich kolegów miało powyższy model, obojgu zdążyły się rozsypać jeszcze w trakcie gwarancji, wybitny dowód na ich wybitność.
😁😁😁
No wlasnie te z minionej. Jak zwał tak zwał. Chociaz wydawalo mi sie ze seria "bee" ma fronty plastikowe np. Nad 316bee, eee tam, niewazne zreszta. Moglbym jeszcze dopisac Pioneer a-30.

Obecnie z drugiej reki to dla kogos na poczatku drogi bardzo dobry start.
Ostatnio zmieniony śr 08 sty 2020, 21:29 przez Chyba Miro 84, łącznie zmieniany 2 razy.
Masz prawo zachować milczenie, wszystko co powiesz/napiszesz moze zostac użyte przeciwko Tobie...

Chyba Miro 84
Poszukiwacz Audiolub

#34 Rozbudowa systemu audio

Post autor: Chyba Miro 84 » śr 08 sty 2020, 21:18

Parametry techniczne a-30 bardzo dobre by nie mowic ze wrecz wybitne jak na ta klase cenowa. Niejeden wielokrotnie drozszy wzmacniacz "marzy" o takich parametrach... tylko ta moc...
Załączniki
Screenshot_20200108-201329_Chrome.jpg

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#35 Rozbudowa systemu audio

Post autor: Simpson » śr 08 sty 2020, 22:35

Mały 75 pisze:
śr 08 sty 2020, 18:06
A tu widzę że niedługo będziecie radzic nowe przewody, i cuda na kiju, nie dajmy się zwariować.
Chyba się nie zrozumieliśmy. Nie o tym była przecież mowa. Nikt tu w ślepo nic nie zamierza radzić, przynajmniej ja. Wskazana przeze mnie opcja dotyczyła istniejącego systemu. To, że niskie tony nie brzmią jak należy nie zawsze jest winą kolumn, czy sprzętu. Może zajść zjawisko interferencji fali, które to zjawisko może wygasić np niskie częstotliwości.
Test z przestawianiem kolumn ma na celu sprawdzić w czym jest problem i czy leży on po stronie pomieszczenia. Czy zachodzi niekorzystne zjawisko (można tak sprawdzić, choć to nie jest stuprocentowa metoda).

Jeśli to problem pomieszczenia, wówczas nawet mega potężne kolumny na basie mogą niewiele pokazać. A skąd @Mały 75 wiesz, czy to nie problem w pomieszczeniu ?
Nie wiem co jest złego w takim sprawdzeniu skoro zestaw jakiś już się ma ? Nie rozumiem w czym problem ?

Mały 75 pisze:
@Simpson zaczynałem od nie dużo lepszego sprzętu ale tak kiedys było, ustawieniami i innymi niuansami się człowiek nie przejmował tylko włączał i słuchał muzyki i było ok.
Było ok ?
Właśnie niekoniecznie musiało być ok. Było jak było, a nie że było ok.

Ustawienie prawidłowe kolumn uważasz za "niuans" ? Ja osobiście uważam, że to bardzo istotna kwestia. Rzekłbym nawet, że to elementarna podstawa.

Chyba Miro 84
Poszukiwacz Audiolub

#36 Rozbudowa systemu audio

Post autor: Chyba Miro 84 » śr 08 sty 2020, 22:41

Simpson pisze:
śr 08 sty 2020, 22:35
Mały 75 pisze:
A tu widzę że niedługo będziecie radzic nowe przewody, i cuda na kiju, nie dajmy się zwariować.
Chyba się nie zrozumieliśmy. Nie o tym była przecież mowa. Nikt tu w ślepo nic nie zamierza radzić, przynajmniej ja. Wskazana przeze mnie opcja dotyczyła istniejącego systemu. To, że niskie tony nie brzmią jak należy nie zawsze jest winą kolumn, czy sprzętu. Może zajść zjawisko interferencji fali, które to zjawisko może wygasić np niskie częstotliwości.
Test z przestawianiem kolumn ma na celu sprawdzić w czym jest problem i czy leży on po stronie pomieszczenia. Czy zachodzi niekorzystne zjawisko (można tak sprawdzić, choć to nie jest stuprocentowa metoda).

Jeśli to problem pomieszczenia, wówczas nawet mega potężne kolumny na basie mogą niewiele pokazać. A skąd @Mały 75 wiesz, czy to nie problem w pomieszczeniu ?
Nie wiem co jest złego w takim sprawdzeniu skoro zestaw jakiś już się ma ? Nie rozumiem w czym problem ?

Mały 75 pisze:
@Simpson zaczynałem od nie dużo lepszego sprzętu ale tak kiedys było, ustawieniami i innymi niuansami się człowiek nie przejmował tylko włączał i słuchał muzyki i było ok.
Było ok ?
Właśnie niekoniecznie musiało być ok. Było jak było, a nie że było ok.

Ustawienie prawidłowe kolumn uważasz za "niuans" ? Ja osobiście uważam, że to bardzo istotna kwestia. Rzekłbym nawet, że to elementarna podstawa.
Dokladnie tak jak piszesz. Wlasnie dlatego zaproponowalem zabawe z portami. Akustyka to podstawa. U mnie tez sa problemy akustyczne o czym zreszta pisalem w innym watku.

Awatar użytkownika

Mały 75
Czeladnik Audiolub

#37 Rozbudowa systemu audio

Post autor: Mały 75 » śr 08 sty 2020, 23:01

@Simpson miałeś do czynienia z firmą VK?
Z zestawami kina domowego all in one takie jak np to LG?
Kolega @DONIU305 sprecyzował ile to dla Niego mało niskich, dla niektórych możliwe że za dużo.
Po odlaczeniu subwoofera prawie niskich nie ma, nie dziwię się.
Zresztą nie ważne.
Mógłbym napisać że ten 84 liże ale po co 😎

Awatar użytkownika

seb
Poszukiwacz Audiolub

#38 Rozbudowa systemu audio

Post autor: seb » śr 08 sty 2020, 23:15

Kolega Mały jest jakoś mocno pobudzony po tych świętach😛

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#39 Rozbudowa systemu audio

Post autor: Simpson » śr 08 sty 2020, 23:19

Dalej się nie rozumiemy.
Ja nie pisałem o żadnych VK, czy LG. W ogóle nie o kolumny (żadnych marek) mi chodziło, ale mniejsza już o to ;)
seb pisze:
śr 08 sty 2020, 23:15
Kolega Mały jest jakoś mocno pobudzony po tych świętach
...właśnie zaczynam się martwić :D

@Mały 75 wkroczył w Nowy Rok z przytupem hehe

Awatar użytkownika

Mały 75
Czeladnik Audiolub

#40 Rozbudowa systemu audio

Post autor: Mały 75 » śr 08 sty 2020, 23:25

Jak nie ważne?
Jak system, jeśli można tak go nazwać tak gra nie inaczej to co z niego wycisniesz nawet poprawnym ustawieniem?
Ja bym proponował by autor tematu spróbował podłączyć jakiś wzmacniacz coś ze starszych mocnych modeli do tych VK w ustawieniu aktualnym i wtedy można dyskutować. Pzdr
Co do mojego samopoczucia czuje się wyśmienicie Napewno nie nadwyrezylem wątroby w święta i w sylwestra jak większość w tym kraju.

Awatar użytkownika

seb
Poszukiwacz Audiolub

#41 Rozbudowa systemu audio

Post autor: seb » śr 08 sty 2020, 23:42

Głodnemu chleb.....

Chyba Miro 84
Poszukiwacz Audiolub

#42 Rozbudowa systemu audio

Post autor: Chyba Miro 84 » śr 08 sty 2020, 23:43

Mały 75 pisze:
śr 08 sty 2020, 23:25
Jak nie ważne?
Jak system, jeśli można tak go nazwać tak gra nie inaczej to co z niego wycisniesz nawet poprawnym ustawieniem?
Ja bym proponował by autor tematu spróbował podłączyć jakiś wzmacniacz coś ze starszych mocnych modeli do tych VK w ustawieniu aktualnym i wtedy można dyskutować. Pzdr
Co do mojego samopoczucia czuje się wyśmienicie Napewno nie nadwyrezylem wątroby w święta i w sylwestra jak większość w tym kraju.
Z czlym szacunkiem ale jesli autor tematu nie ma innego wzmacniacza to co ma zrobic? Pisalem by najpierw pracowac z tym co sie ma na wszystkie mozliwe sposoby, nawet jesli wydaja sie nieistotne. Pozniej mozna myslec nad wykluczeniem najslabszego produktu i zabawa zaczyna sie od nowa.

Awatar użytkownika

Mały 75
Czeladnik Audiolub

#43 Rozbudowa systemu audio

Post autor: Mały 75 » śr 08 sty 2020, 23:52

Jako ze słowo plastik jest tu zakazane, więc napisze iż wina za szczupłe niskie tony kolumn VK odpowiedzialny jest zestaw z tworzywa sztucznego all in one Lg.
Jednak klepie się tu i ówdzie że za dźwięk najbardziej odpowiada zestaw głośnikowy a ten nie jest wybitny,wiex wnioski nasuwają się same. Pzdr
Ps
Dla tych co nie mieli do czynienia z zestawami typu omawiane LG
To jest zestaw 5.1 komplet więc raczej nikt nie przewidywał że będzie grane z 2 głośników bez suba, są jakieś odcięcia i przekierowania więc co mogły by dać 2 małe glosniczki jeśli chodzi o niskie częstotliwości. Moim zdaniem nie ważne co tam podepniemy to tak jest skonstruowane i bez subwoofera nie zagra. To nie jest typowy amplituner.
Pomyślcie trochę.

Awatar użytkownika

DiBatonio
Czeladnik Audiolub
Kontakt:

#44 Rozbudowa systemu audio

Post autor: DiBatonio » czw 09 sty 2020, 00:54

Chyba Miro 84 pisze:
śr 08 sty 2020, 21:02
Zgadza się z tym, że na NADy trzeba uważać.
😁

Chyba Miro 84
Poszukiwacz Audiolub

#45 Rozbudowa systemu audio

Post autor: Chyba Miro 84 » czw 09 sty 2020, 00:58

DiBatonio pisze:
czw 09 sty 2020, 00:54
Chyba Miro 84 pisze:
śr 08 sty 2020, 21:02
Zgadza się z tym, że na NADy trzeba uważać.
😁
Generalnie jesli ktos lubi nocne odsluchy to "NAD" faktycznie nie jest najlepszym wyborem, bo potencjometr bardzo nierowno serwuje dzwiek do kolumn ( roznica glosnosci kanalow).

ODPOWIEDZ