• Administrator
  •  
    Nowe logo na forum audiolub.pl. Ktoś ma pomysł ?????

Szczegóły tu: Nowe logo

Początki w Audio - VideoJaki odtwarzacz sieciowy ( radio internetowe) wybrać?

Doradzamy początkującym. Tutaj zadajemy wszelkie pytania dotyczące budowania pierwszego systemu audio lub jego dalszej modyfikacji.

Autor tematu
grzegorz39
Czeladnik Audiolub

#31 Jaki odtwarzacz sieciowy ( radio internetowe) wybrać?

Post autor: grzegorz39 » pn 07 maja 2018, 20:50

Niestety nikt nie odpisał :( Ale spokojnie. Wolę chwilę dłużej poczekać, niż znowu zakupić na ''szybcika'' i mieć ''przeboje'' jak z poprzednim dackiem.
Jakbyś namierzył tak przy okazji jakiś ciekawy tuner, byłbym bardzo wdzięczny. :)

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#32 Jaki odtwarzacz sieciowy ( radio internetowe) wybrać?

Post autor: Simpson » śr 16 maja 2018, 22:08

Pojawiło się jakieś zagraniczne ogłoszenie:

https://www.ebay.es/itm/ATOLL-ELECTRONI ... SwrCZa-I6j

Nie wiem, czy zagraniczne wchodzą w grę ? Ja ich unikam ;) Jest to wersja bez "SE", ale cena poniżej 1000 zł ;)

Autor tematu
grzegorz39
Czeladnik Audiolub

#33 Jaki odtwarzacz sieciowy ( radio internetowe) wybrać?

Post autor: grzegorz39 » czw 17 maja 2018, 08:07

Można spróbować nawiązać kontakt. W sumie kupowałem już z zagranicznych portali- wiem, że to ryzyko. :(
Ale pisałeś, że symbol SE - ważna sprawa.. Nie wiem w sumie co oznacza..

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#34 Jaki odtwarzacz sieciowy ( radio internetowe) wybrać?

Post autor: Simpson » czw 17 maja 2018, 09:22

Atoll DAC100 ma ten sam przetwornik Burr-Brown PCM1796 co wersja DAC100SE. Różnice pomiędzy tymi dwoma modelami jest taka, że wersja DAC100 ma ograniczenie portu USB do 16 bitów przy 32 kHz, 44,1 kHz i 48 kHz.

Wersja DAC100 SE -USB: ograniczenie do 24bit/ 96kHz

Czyli tych bardziej gęstych plików (np 192) w oryginalnej jakości nie puścisz przez USB, zaś wersja SE ma wejście USB na bardziej gęste pliki.

Zaś reszta wejść (coaxial, optyczny) jest tej samej "przepustowości" w obu wersjach, czyli obsługują od 16 do 24-bitowych strumieni przy częstotliwości próbkowania 44,1 kHz, 48 kHz, 96 kHz i 192 kHz.

Sam nie wiem po co te ograniczenia na gniazdach USB wprowadzają, ale tak jest.

Autor tematu
grzegorz39
Czeladnik Audiolub

#35 Jaki odtwarzacz sieciowy ( radio internetowe) wybrać?

Post autor: grzegorz39 » czw 17 maja 2018, 19:35

Kurcze, ale czarna magia...to co piszesz...Poczekamy może na SE...

Autor tematu
grzegorz39
Czeladnik Audiolub

#36 Jaki odtwarzacz sieciowy ( radio internetowe) wybrać?

Post autor: grzegorz39 » ndz 20 maja 2018, 21:16

Taki się pojawił; https://www.leboncoin.fr/image_son/1435 ... m/?ca=12_s
Napisałem do oferującego, ale na razie cisza...

Autor tematu
grzegorz39
Czeladnik Audiolub

#37 Jaki odtwarzacz sieciowy ( radio internetowe) wybrać?

Post autor: grzegorz39 » wt 25 wrz 2018, 20:24

No i stało się! Zostałem szczęśliwym nabywcą dac atoll 100SE !! Udało mi się go zakupić na francuskim ebay, za całkiem przyzwoitą kwotę w bardzo ładnym stanie.
Przy wyciąganiu go z paczki, trochę się zdziwiłem- zobaczyłem urządzenie stosunkowo niewielkich rozmiarów- liczyłem, że będzie większy. Wymiarami jak tradycyjny wzmacniacz, czy odtwarzacz cd.
Ale po uruchomieniu, trochę z duszą na ramieniu, przecież przejechał mnóstwo kilometrów na mojej twarzy ukazał się tradycyjny ''banan''.
Żona powiedziała, że ostatni taki spontaniczny uśmiech to miałem na zdjęciu z fotoradaru! :)
Cóż mówić i pisać. Niesamowicie fajne urządzenie. Wygląd, i dźwięk-super. Po włączeniu Zenka z you tube- harce dzieciaków trwały przez prawie pół godziny! Moje harce trwają do teraz, choć trochę w innym wydaniu. :shock:
Tak to dzięki Wam mnie wciągnęło...Najpierw szukałem daca za 400 zł. , potem za 800 zł. , a kupiłem za ponad 1300 zł. To się nazywa ''audiolubowe szaleństwo''.
Bardzo dziękuję wszystkim forumowiczom, a szczególnie Simpsonowi, który polecił mi atolla i ma dużą cierpliwość do moich uciążliwych i dla Niego pewnie banalnych pytań. Pozdrawiam wszystkich....

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#38 Jaki odtwarzacz sieciowy ( radio internetowe) wybrać?

Post autor: Simpson » śr 26 wrz 2018, 12:50

Najważniejsze, że jest zadowolenie z zakupu. Dźwięk się podoba, to świetnie, o to przecież chodziło. Osobiście uważam, że to bardzo dobre urządzenie w tych pieniądzach i bardzo wszechstronne. Wejść cyfrowych raczej Ci nie zabraknie. Jakość brzmienia także jest na bardzo przyzwoitym poziomie.

Zaś co do cierpliwości, ja ten pułap, gdzie mógłbym się zacząć denerwować mam bardzo daleko ;) Poza tym ja absolutnie Twoich pytań nie odbieram jako tych, które mogą cierpliwość nadwyrężyć. O to chyba właśnie chodzi, że jak się nie wie czegoś, to trzeba pytać. Po to jest to forum, a na Audiolubie dużo użytkowników posiada dużą wiedzę, z którą się dzielą i oby tak dalej ;)

A może napisałbyś coś więcej na temat brzmienia, w czym jest lepsze (a może gorsze) w stosunku do urządzeń posiadanych wcześniej ? Jak z DAC'iem brzmi tuner, TV itp.

Możesz to uczynić w tym wątku, a możesz także w klubie Atoll, którego jak najbardziej z chwilą kupna Atoll DAC100Se jesteś uczestnikiem ;)

viewtopic.php?f=19&t=48&p=9224#p9224

Autor tematu
grzegorz39
Czeladnik Audiolub

#39 Jaki odtwarzacz sieciowy ( radio internetowe) wybrać?

Post autor: grzegorz39 » śr 26 wrz 2018, 23:08

Nie mam zbyt dużego porównania do innych przetworników, ponieważ ten jest drugi. :(
Nie wiem czy potrafię opisać dźwięk tak jak wy to robicie...Ale jak trochę jeszcze posłucham, to spróbuję.
Niestety amplituner jaki teraz chwilowo posiadam, na pewno nie daje dźwięku...hm..nazwijmy go; profesjonalnego...i dźwięk z atola, na pewno nie będzie jego pełnym odzwierciedleniem...
Co do naszej cierpliwości...Jeszcze raz dzięki. :)

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#40 Jaki odtwarzacz sieciowy ( radio internetowe) wybrać?

Post autor: Simpson » pt 28 wrz 2018, 08:25

grzegorz39 pisze:
śr 26 wrz 2018, 23:08
Nie wiem czy potrafię opisać dźwięk tak jak wy to robicie
Właśnie chodzi o to, żebyś swoimi słowami to opisał. Absolutnie nie wzoruj się na żadnych opisach tylko napisz jak najbardziej po swojemu. Ja zawsze piszę swoimi słowami, tak jak ja to odbieram. @grzegorz39 - im prościej i przystępniej, tym lepiej.

ODPOWIEDZ