Początki w Audio - VideoAmplituner

Doradzamy początkującym. Tutaj zadajemy wszelkie pytania dotyczące budowania pierwszego systemu audio lub jego dalszej modyfikacji.
Awatar użytkownika

Angel
Administrator

#16 Amplituner

Post autor: Angel » sob 04 cze 2022, 17:05

Myślę, że dobre do Twojego amplitunera, upodobań oraz pomieszczenia byłyby Dali 400 lub Dali 450.
Jeszcze lepsze ze względu na wielkość pomieszczenia i przede wszystkim na jakość, pełnię dźwięku byłyby Dali 850.
Jedyna obawa, czy amplituner Yamahy dobrze wysteruje te spore kolumny. Choć powinien dać radę, bo słuchałem ich z jakimś co prawda wzmacniaczem marki Pioneer a nie amplitunerem, ale było to urządzenie niezbyt wysokiego pułapu cenowego.
Taka podpowiedź. Jeśli masz kogoś znajomego, który mógłby Ci sprowadzić te kolumny z Danii, to pewnie byłyby sporo tańsze niż w Polsce i być może w lepszym stanie wizualnym. Choć oczywiście jest z tym różnie.
Tymczasem poszukam Ci jeszcze fajnych kolumn w Polsce.
Widziałem na Allegro bardzo dobre Audio Academy Phoebe III, ale są to dość wymagające kolumny. Nie tyle co do mocy, ale bardziej w kwestii jakości napędu (wzmacniacza/amplitunera). Tak, że jakbyś miała możliwość posłuchania, to polecam. Zresztą dobrze byłoby posłuchać przed zakupem w każdym przypadku.

[b]UWAGA: Edytowałem (czyli dopisałem)[/b]. :D
Znalazłem jeszcze świetne kolumny ESA Ostinato
https://allegro.pl/oferta/kolumny-esa-o ... 2144562407
Jak widać mogą grać nawet z całkiem budżetowym zestawem, choć oczywiście pokazują swoją wartość z dużo bardziej wyrafinowanym.
Te konkretne są nieco sfatygowane, Warto poszukać w lepszym stanie wizualnym.
Słuchajcie radiowej Dwójki. Analogowo póki można.

Autor tematu
Aga
Nowicjusz Audiolub

#17 Amplituner

Post autor: Aga » sob 04 cze 2022, 20:01

Ok dzięki 🙂 a swoją drogą jak oceniacie amplituner, który dostałam. Ok czy lepiej nie mówić?

Awatar użytkownika

Angel
Administrator

#18 Amplituner

Post autor: Angel » sob 04 cze 2022, 23:34

Może ktoś jeszcze się wypowie, bo ja w sumie już wyżej napisałem co sądzę o takich urządzeniach. Nie jest to najtańszy amplituner KD, ale jednak nie jest wzmacniaczem stereo.
Moim zdaniem biorąc pod uwagę ilość kanałów i rozbudowane funkcje, to zagra nie lepiej niż nowy wzmacniacz za 1000 zł. Czyli budżetówka, że się tak wyrażę. Kupując dobry wzmacniacz choćby za 1500 - 2000 (szczególnie używany) uzyskasz lepszy dźwięk.
Moim zadaniem jeśli dostałaś ten amplituner za darmo, czy za jakieś grosze, to warto na nim pograć jakiś czas i się przekonać, czy spełni Twoje wymagania. Jeśli nie, to zawsze można go sprzedać i kupić lepszy wzmacniacz. Choć oczywiście nie z wejściem HDMI i BT (ale to drugie można dokupić jako osobny moduł).

Autor tematu
Aga
Nowicjusz Audiolub

#19 Amplituner

Post autor: Aga » pn 06 cze 2022, 21:00

Ok, dziękuje za pomoc. Amplituner właśnie doszedł, teraz poszukam kolumn. Jak na razie jestem przerazona czy dam radę ogarnąc ampli, jest ogromny, nie ma do tego instrukcji jest pilot zastępczy. Jak ja to podłącze, nie mam pojęcia 🤦‍♀️

Awatar użytkownika

Angel
Administrator

#20 Amplituner

Post autor: Angel » wt 07 cze 2022, 12:01

Szukaj kolumn.
Jak już kupisz, to na pewno znasz kogoś, kto interesuje się audio stereo albo lepiej kinem domowym. Postawisz mu czteropak piwa i wszystko ustawi, wytłumaczy.
Jeśli będziesz używać amplitunera tylko w trybie stereo obsługa powinna być stosunkowo prosta.

Autor tematu
Aga
Nowicjusz Audiolub

#21 Amplituner

Post autor: Aga » śr 08 cze 2022, 17:04

Mam jeszcze pytanie... Jedni zalecali mi by kupić amplituner, inni że wzmacniacz. Mam gramofon z wbudowanym przeciezmacniaczem, jeżeli bym kupowała co to powinnam?

Awatar użytkownika

Kulek
Poszukiwacz Audiolub

#22 Amplituner

Post autor: Kulek » śr 08 cze 2022, 19:23

Ja bym wybrał wzmacniacz.

Awatar użytkownika

Angel
Administrator

#23 Amplituner

Post autor: Angel » śr 08 cze 2022, 22:39

@Aga, zmiłuj się. Cały wątek o tym piszemy.
No to jeszcze raz w skrócie.
Jeśli zastosujesz amplituner do kina domowego, to będzie miał więcej funkcji i kanałów, ale gorszej jakości dźwięk.
Jak zastosujesz amplituner stereo, to możesz nie mieć w tym urządzeniu wszystkich potrzebnych Ci funkcji. Dźwięk jednak będzie lepszy.
Natomiast podłączając wzmacniacz (zintegrowany) stereo możesz mieć tylko wejście gramofonowe Phono, albo nie i pewnie żadnych innych typu BT czy HDMI. Natomiast dźwięk takiego wzmacniacza powinien być najlepszy, szczególnie jeśli kupisz używany kilku/nasto letni, czy nawet z lat '90, kiedy to robili bardzo dobre, solidne urządzenia.
Co wybierzesz, to kwestia Twoich priorytetów.

Jeśli idzie o gramofon a ma wbudowany przedwzmacniacz, to jest jakieś słabej jakości urządzenie. Takie podstawowe, by odsłuchać co jest zapisane na płycie.
Z drugiej strony, gdyby nawet był bez wbudowanego przedwzmacniacza, to i tak te we wzmacniaczach/amplitunerach na ogół nie mogą się równać z takimi w osobnych obudowach, specjalizowanymi.

Tak, jak pisałem wcześniej. Nie ma co się zastanawiać, tylko po kupieniu kolumn posłuchaj na tym amplitunerze KD, który masz i ocenisz, czy odpowiada Ci ta jakość dźwięku. Jeśli nie, to będzie raczej wina amplitunera a nie kolumn. Oczywiście o ile wybierzesz jakieś z tych, które Ci polecaliśmy.

ODPOWIEDZ