Okablowanie systemu audioInterkonekty - nasze testy i doświadczenia

Przewody Audioluba- głośnikowe, RCA, XLR, USB, coaxial, toslink oraz inne.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Audio Autonomy
Analogowa Branża
Kontakt:

#1 Interkonekty - nasze testy i doświadczenia

Post autor: Audio Autonomy » wt 10 paź 2017, 13:10

Na forum nie mogło zabraknąć tematu o interkonektach. Tym bardziej, że mamy już podobne tematy o kablach zasilających i głośnikowych. Ciekaw jestem jakie są wasze ulubione przewody i jakie macie z nimi doświadczenia. Używacie jednego ulubionego zestawu, czy też przepinacie cały system co chwilę i zmieniacie interkonekty w zależności od pogody albo nastroju? :) Wiem, że część z Was (Nas) znalazła już swojego Świętego Graala, ale pewnie są tu też osoby, które cały czas eksperymentują w tym zakresie w swoich systemach.

Jako prawdziwy fam firmy Neotech, bawię się teraz IC stworzonymi z dwóch różnych przewodników: srebrny drut z domieszką złota, płaska linka UP-OCC w oplocie bawełnianym. Początkowo grały one na podstawowych wtyczkach RCA, które zostały zmienione na srebrzone wtyki W&M. W tym momencie czekam na druty Duelunda DCA16GA, które będę chciał połączyć z Neotechem. Zobaczymy co wyjdzie z takiego zestawienia i czy zasłuży ono na jakieś ekstra wtyki.
Kolega @wpszoniak pewnie zaraz spyta: "gdzie ekran"? Już śpieszę z odpowiedzią - ekranu jeszcze nie ma, ale już wkrótce się pojawi. :) Teoretycznie z ekranem powinno być spokojniej, łagodniej i bardziej hi-end'owo. Sam jednak nie jestem pewien jakie zmiany on wprowadzi.

Obrazek

Poniżej jeszcze jeden z ciekawszych przewodów, z którego można zbudować świetny interkonekt - Neotech NEI-3001. Przewód zbudowany jest z czterech żył - z dwóch posrebrzanych linek (multi strand) z miedzi UP-OCC i z dwóch drutów (solid core) z miedzi UP-OCC. Kabel grający bardzo barwnie i plastycznie. Polecam do systemów, które grają troszkę za "sucho" ;)

Obrazek
Ostatnio zmieniony wt 10 paź 2017, 14:55 przez Audio Autonomy, łącznie zmieniany 1 raz.
Pomagamy usłyszeć więcej
facebook.com/AudioAutonomy
audioautonomy.com
Analogowo: produkcja i serwis wzmacniaczy lampowych - renowacja gramofonów - okablowanie

wpszoniak

#2 Re: Interkonekty - nasze testy i doświadczenia

Post autor: wpszoniak » wt 10 paź 2017, 13:49

Nie spytam, bo wcześniej odpowiedziałeś... Pozdrawiam Ciebie @Audio Autonomy

PS Jakoś rzeczywiście lubimy testować kable zasilające (ostatnio), głośnikowe, a o interkonektach się zapomina, więc fajnie, że pomyślałeś o tym sprzęcie audio.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Audio Autonomy
Analogowa Branża
Kontakt:

#3 Re: Interkonekty - nasze testy i doświadczenia

Post autor: Audio Autonomy » wt 10 paź 2017, 14:40

@wpszoniak, zechciałbyś może powiedzieć parę słów o swoim interkonekcie (Ixos 100.X03)? Porównywałeś go zapewne z wieloma innymi przewodami, a jednak nic do tej pory nie było go w stanie wykurzyć z Twojego systemu...

P.S. Również Cię pozdrawiam ;)
Pomagamy usłyszeć więcej
audioautonomy.com
Analogowo: produkcja i serwis wzmacniaczy lampowych - renowacja gramofonów - okablowanie

wpszoniak

#4 Re: Interkonekty - nasze testy i doświadczenia

Post autor: wpszoniak » wt 10 paź 2017, 15:12

A wiesz, trudne pytanie zadałeś, bo to jeden z elementów do których się po prostu przyzwyczaiłem, a stroiłem czym innym (choćby kablami zasilającymi). Kiedyś dawno temu się przekonałem, że ten Ixos jest po prostu wystarczająco neutralny i wierz mi nie robiłem u siebie zbyt wielu tego typu prób (pamiętam jaki był potężny skok jakościowy pomiędzy nim a niżej sytuowanym w katalogu Ixosa 103, na zdjęciu, który ma do dziś mój przyjaciel w swoim systemie z vinylem w tle)). Poczekam aż coś może wymyślą Verictumowcy, to może wtedy mnie przymusi do następnego wydatku.... Nie śpieszy mi się!
Załączniki
ixos_103.PNG

Belfer54

#5 Re: Interkonekty - nasze testy i doświadczenia

Post autor: Belfer54 » wt 10 paź 2017, 19:37

To może i ja na początek coś od siebie napiszę o Neotechu.
Od kilku lat Neotech Ultra pure occ silver NA 12165 jest moim podstawowym interkonektem w systemie lampowym. Kupiłem go przed laty od kolegi i na szczęście ma tylko 50cm, bo za dłuższy zapłaciłbym jak za zboże. Kabel zbudowany jest z ultra czystego srebra monokrystalicznego o czystości 7N. W mojej ocenie kabel jest rewelacyjny – rzadko piszę tak o kablach. Neotech Na 12165 gra dźwiękiem dynamicznym, otwartym. W całym paśmie dźwięki są czytelne a zarazem zrównoważone. Kabel charakteryzuje się świetną przestrzenią, bogatą paletą barw. Należy podkreślić, że niskie tony schodzą nisko, są namacalne, jednocześnie świetnie harmonizują z tonami średnimi i wysokimi.
neotech.jpg

Awatar użytkownika

Autor tematu
Audio Autonomy
Analogowa Branża
Kontakt:

#6 Re: Interkonekty - nasze testy i doświadczenia

Post autor: Audio Autonomy » śr 11 paź 2017, 14:07

@wpszoniak ciekaw jestem tych IC. Widzę, że nawet ten niższy model Ixosa (który to ma teraz Twój przyjaciel) ma założone wtyki WBT. Skoro ten kabel zagościł u Ciebie na tak długo, to musi on być wystarczająco wysokiej jakości :)

@Belfer54, cena NEI-1002, z którego zrobiony jest Twój interkonekt, faktycznie nie jest mała. Razem ze srebrnym NEI-2001, to dwa najdroższe przewody dedykowane do połączeń audio od Neotecha. Porównywałeś go może z innymi kablami tego producenta?

Fajną macie tą kablową biżuterię :)
Pomagamy usłyszeć więcej
audioautonomy.com

wpszoniak

#7 Re: Interkonekty - nasze testy i doświadczenia

Post autor: wpszoniak » śr 11 paź 2017, 14:19

No tak, jest wysokiej jakości. Ixos 100.X03 to bardzo neutralny kabel. Ten drugi, niższy model już podbarwiał wyraźnie.

Belfer54

#8 Re: Interkonekty - nasze testy i doświadczenia

Post autor: Belfer54 » śr 11 paź 2017, 19:23

Audio Autonomy niestety nie porównywałem tego IC z innymi z firmy Neotech. Porównywałem go natomiast z interkonektami innych firm, m.in. MIT AVT1, czy choćby kabelkami p. M. Brożka.

Verand

#9 Re: Interkonekty - nasze testy i doświadczenia

Post autor: Verand » śr 11 paź 2017, 21:03

@Audio Autonomy małe sprostowanie, najwyższymi i dużo droższymi modelami ze srebra są interkonekt NEI - 1001 i głośnikowy NES - 1001.
@Belfer54 ma model niżej w ofercie.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Audio Autonomy
Analogowa Branża
Kontakt:

#10 Re: Interkonekty - nasze testy i doświadczenia

Post autor: Audio Autonomy » czw 12 paź 2017, 08:04

@Verand , oczywiście masz rację. Nie wiedziałem nawet, że jest taki przewód jak NEI-1001, a to dlatego bo nie znalazłem go na hificollective.
Dzięki za sprostowanie ;)
Pomagamy usłyszeć więcej
audioautonomy.com

marek44
Junior Audiolub

#11 Re: Interkonekty - nasze testy i doświadczenia

Post autor: marek44 » pn 16 paź 2017, 21:55

Witam.
W moim systemie są takie interconecty mogami.
Co o nich sądzicie ?
https://www.olx.pl/oferta/interkonekt-m ... gq0MZ.html

Angel

#12 Re: Interkonekty - nasze testy i doświadczenia

Post autor: Angel » wt 17 paź 2017, 03:17

Są to podstawowe, przyzwoite interkonekty. Oczywiście lepsze niż zwykłe "sznurowadła" dołączane do sprzętu audio.
W swojej cenie na pewno w porządku. Ale brak tu wiekszej rozdzielczości, finezji, odpowiedniego nasycenia mikrodetalami i barwy dźwięku, "oddechu". Choć te przewody niczego nie zepsują.
Ale rzecz jasna można lepiej, dużo lepiej. Wszystko to jednak kwestia ceny. I to niestety pewnie dużo większej.
Tak to niestety jest z Audio, że przejście od marnego sprzętu, do przyzwoicie grającego kosztuje niewiele.
A później cena rośnie wykładniczo w stosunku do przyrostu jakości. Czyli płacimy coraz więcej za stosunkowo niewielką jej poprawę.
A jakie konkretnie interkonekty byłyby lepsze? To oczywiście zależy od tego, co się chce uzyskać, jaki dźwięk, do czego się dąży.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Audio Autonomy
Analogowa Branża
Kontakt:

#13 Re: Interkonekty - nasze testy i doświadczenia

Post autor: Audio Autonomy » wt 17 paź 2017, 10:40

marek44 pisze:
pn 16 paź 2017, 21:55
Co o nich sądzicie ?
Zgadzam się z tym co napisał Angel, przewody lepsze od standardowych sznurówek. Wymieniłbym im wtyki na lepsze i powinno być jeszcze troszkę lepiej :)
Angel pisze:
wt 17 paź 2017, 03:17
Czyli płacimy coraz więcej za stosunkowo niewielką jej poprawę.
U któregoś z użytkowników forum widziałem podpis w stopce, który idealnie oddaję tą sytuację: "Tu gdzie zaczyna się pasja, kończy się ekonomia". Trafne stwierdzenie, choć myślę, że ta ekonomia się nie kończy, tylko wkracza na wyższy poziom abstrakcji :)
Pomagamy usłyszeć więcej
audioautonomy.com

marek44
Junior Audiolub

#14 Re: Interkonekty - nasze testy i doświadczenia

Post autor: marek44 » czw 19 paź 2017, 22:58

Witam.
Chciałem się odnieść do tego co piszecie
,,Wymieniłbym im wtyki na lepsze i powinno być jeszcze troszkę lepiej :) ,,
A czy wtyki nie są tu firmowe.
Proszę o opinie

wpszoniak

#15 Re: Interkonekty - nasze testy i doświadczenia

Post autor: wpszoniak » czw 19 paź 2017, 23:18

marek44 pisze:
czw 19 paź 2017, 22:58
,,Wymieniłbym im wtyki na lepsze i powinno być jeszcze troszkę lepiej :) ,,
A czy wtyki nie są tu firmowe.
@marek44, firma firmie nierówna! Jakość wtyków WBT czy Furutecha jest dużo wyższa niż Vitalco czy nawet Neutrica. Te pierwsze są wykonane z lepszych przewodników i izolatorów, lepszy też dają styk bo są i lepiej zaprojektowane i lepiej wykonane. A przeciez mówi się, że taki sam wpływ w kablu jest ze strony wtyków co i przewodnika.

ODPOWIEDZ