Okablowanie systemu audioInterkonekty - nasze testy i doświadczenia

Przewody Audioluba- głośnikowe, RCA, XLR, USB, coaxial, toslink oraz inne.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Audio Autonomy
Analogowa Branża
Kontakt:

#16 Re: Interkonekty - nasze testy i doświadczenia

Post autor: Audio Autonomy » pt 20 paź 2017, 08:22

marek44 pisze:
czw 19 paź 2017, 22:58
A czy wtyki nie są tu firmowe.
Firma Neutrik produkuje różnej jakości wtyki RCA. Rean to brand Neutrika, który obejmuje produkty przeznaczone dla profesjonalnego audio (czyt. na scenę). Godne polecenia wtyki Neutrika do zastosowania w domowym audio, to model Profi.
Generalnie istotne jest to o czym napisał wpszoniak, czyli zarówno rodzaj i jakość materiałów z jakich są wykonane wtyki, jak i sama jakość ich wykonania.
Pomagamy usłyszeć więcej
facebook.com/AudioAutonomy
audioautonomy.com
Analogowo: produkcja i serwis wzmacniaczy lampowych - renowacja gramofonów - okablowanie

Garos
Nowicjusz Audiolub

#17 Interkonekty - nasze testy i doświadczenia

Post autor: Garos » pt 27 paź 2017, 09:37

Witajcie :)

Pod zestaw Atolla IN100 + CD100 zacząłem testować interkonekty :
Van den Hul The Name 295 zł - szału nie ma, trochę więcej słychać góry ale w porównaniu do kabli które mam za 60 zł to nie warto.
Tara Labs TL-101 690 zł - rewelacja, piękna górą, cudowna średnica i bardzo fajny bass :o Bardzo czysto grają, przejrzyste, wokal ładnie wychodzi z środka, nie gubi się.
Tara Labs TL-201 920 zł - jeszcze więcej góry (dla mnie już trochę za dużo) i przez to chyba trochę średnica wycofana-taki moje odczucia.
Wokal jeszcze bliżej wychodzi do słuchacza, bass mięciutki.

Najbardziej mi przypasowały Tara Labs TL-101, teraz pozostało uzbierać kasę na kable :lol:
Gdzie zaczyna się pasja tam kończy ekonomia :lol:

Awatar użytkownika

traumeel
Poszukiwacz Audiolub

#18 Interkonekty - nasze testy i doświadczenia

Post autor: traumeel » pt 27 paź 2017, 19:32

Garos pisze:
pt 27 paź 2017, 09:37
Van den Hul The Name 295 zł - szału nie ma, trochę więcej słychać góry ale w porównaniu do kabli które mam za 60 zł to nie warto.
Znam ten kabel, używałem i jak piszesz - szału nie ma.
Być może do ostro grających systemów będzie OK, będzie łagodził brzmienie, ale poza tym muli. Wg mnie nie wart uwagi.
Absolute Beginner

Abrahamsen V2.0 UP, Abrahamsen V1.0 UP, Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

wpszoniak

#19 Interkonekty - nasze testy i doświadczenia

Post autor: wpszoniak » pt 27 paź 2017, 19:45

Macie rację ganiąc kabel, który "łagodzi brzmienie, bo muli". Kable mają "nie przeszkadzać (tak uważam) sprzętom podstawowym, a jeśli modyfikują zbytnio to zapewne taka sytuacja wcześniej czy później się zemści. Zatrzymajmy się przy "łagodzeniu góry" i nich będzie ta sytuacja przykładem. Otóż w takim razie płyty ostro nagrane rzeczywiście będą wypadały korzystniej choć nudnawo, ale wszystkie ciemno nagrane płyty będę nie do słuchania! Stracą na muzykalności, bo jeden z zakresów będzie ukryty. Należy szukać przyczyn ostrości zbytniej, leczyć to "schorzenie" lecz nie w sposób podobny do "ucinania nogi", bo akurat piętę sobie odbiliśmy.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Audio Autonomy
Analogowa Branża
Kontakt:

#20 Interkonekty - nasze testy i doświadczenia

Post autor: Audio Autonomy » pn 30 paź 2017, 18:37

@Garos kable, które odsłuchiwałeś, były już wygrzane czy też miałeś nówki ze sklepu?
Pomagamy usłyszeć więcej
audioautonomy.com
Analogowo: produkcja i serwis wzmacniaczy lampowych - renowacja gramofonów - okablowanie

Belfer54

#21 Interkonekty - nasze testy i doświadczenia

Post autor: Belfer54 » wt 31 paź 2017, 07:40

@Garos Oczywiście zbieraj pieniądze, ale jak napisałem w klubie Atolla radziłbym, abyś testował jeszcze inne kable. Niekoniecznie zaproponowane. Nabywanie doświadczenia drogą testów jest najlepszą metodą.
Ma rację @wpszoniak pisząc o tym, że kable nie mogą zbyt wiele od siebie wnosić, nie mogą być zbyt nachalne. Sprzęt firmy Atoll jest wyjątkowo wrażliwy na kable i potrafi dobrze zaprezentować swoje walory pod warunkiem, że zostaną dobrze dobrane kable.

Angel

#22 Interkonekty - nasze testy i doświadczenia

Post autor: Angel » śr 01 lis 2017, 01:37

@Garos, dwie uwagi. W języku polskim bass, to coś innego niż sądzisz. Sprawdź:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Bass
Na naszym forum szczególnie dbamy o poprawność nazewnictwa. Dlatego się "czepiam". Mam nadzieję rozumiesz?
Poprawnym określeniem jest: niskie tony albo dół pasma, czy najniższe dźwięki, oktawy.
Nawet bas, przez jedno "s" nie jest poprawnym określeniem, chociaż często używanym. Bo bas, to typ głosu męskiego w muzyce. Ale nie tylko. poczytaj.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Bas

Co do przewodów połączeniowych, to moim zadaniem powinieneś zainteresować się oferta M&B Audio Cable.
To polski producent rewelacyjnych przewodów za stosunkowo niewielką cenę.
Powinny Ci się spodobać interkonekty Aurora 2. Są w Twoim zasięgu. Nie sądzę, abyś dostał jakieś lepsze nawet za sporo wyższą cenę. Producent prawdopodobnie pożyczy Ci do odsłuchu te przewody, jeśli się z nim skontaktujesz.
Miałem je jakiś czas u siebie i mnie oczarowały. Poczytaj o tym tu:
viewtopic.php?f=19&t=100

Garos
Nowicjusz Audiolub

#23 Interkonekty - nasze testy i doświadczenia

Post autor: Garos » czw 02 lis 2017, 11:01

Angel pisze:
śr 01 lis 2017, 01:37
@Garos, dwie uwagi. W języku polskim bass, to coś innego niż sądzisz. Sprawdź:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Bass
Na naszym forum szczególnie dbamy o poprawność nazewnictwa. Dlatego się "czepiam". Mam nadzieję rozumiesz?
Poprawnym określeniem jest: niskie tony albo dół pasma, czy najniższe dźwięki, oktawy.
Nawet bas, przez jedno "s" nie jest poprawnym określeniem, chociaż często używanym. Bo bas, to typ głosu męskiego w muzyce. Ale nie tylko. poczytaj.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Bas
Dzięki za informacje :) Poprawię się ;)
Gdzie zaczyna się pasja tam kończy ekonomia :lol:

Awatar użytkownika

Autor tematu
Audio Autonomy
Analogowa Branża
Kontakt:

#24 Interkonekty - nasze testy i doświadczenia

Post autor: Audio Autonomy » czw 16 lis 2017, 18:29

Po krótkiej przerwie wracam do tematu interkonektów, a to wszystko z powodu paczki z Kanady, która wreszcie do nas dotarła. Troszkę to trwało, ale dotarła do nas cała i zdrowa. A cóż może się kryć w takim małym i niepozornym kartoniku? Ktoś zgadnie? :roll:

Obrazek

Zdradzę Wam od razu, żeby nie trzymać Was w niepewności. Otóż w paczce przewędrowały do nas przez ocean kabelki Duelunda: DCA16GA oraz DCA20GA. Wreszcie będzie okazja na przetestowanie przewodów, które już prawie obrosły legendą 8-)
Zobaczymy więc na co stań zawodników z Danii, tak zachwalanych przez Jeffa.

Obrazek
Pomagamy usłyszeć więcej
audioautonomy.com

Awatar użytkownika

Melepeta
Początkujący Audiolub

#25 Interkonekty - nasze testy i doświadczenia

Post autor: Melepeta » czw 16 lis 2017, 21:52

Miałem jeszcze niedawno głośnikowe DCA16GA. Świetne kable.
Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Audio Autonomy
Analogowa Branża
Kontakt:

#26 Interkonekty - nasze testy i doświadczenia

Post autor: Audio Autonomy » pt 17 lis 2017, 07:29

@Melepeta, a używałeś je tylko jako głośnikowe, czy próbowałeś jako IC?
Pomagamy usłyszeć więcej
audioautonomy.com

Awatar użytkownika

Melepeta
Początkujący Audiolub

#27 Interkonekty - nasze testy i doświadczenia

Post autor: Melepeta » pt 17 lis 2017, 22:03

Również IC. Wystawiam do sprzedania te IC. Jak ktoś chce, to mogę wypożyczyć.
Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Audio Autonomy
Analogowa Branża
Kontakt:

#28 Interkonekty - nasze testy i doświadczenia

Post autor: Audio Autonomy » wt 19 gru 2017, 10:25

Wczoraj wieczorem wreszcie udało mi się znaleźć chwilę na polutowanie interkonektów na bazie Duelunda. Narazie wtyki to budżetowe Nakamachi wyjęte z odmętów szuflady. Później zamienimy je na coś lepszego.
O brzmieniu za dużo póki co nie napiszę, bo słuchałem ich tylko chwilkę, ale pierwsze co daje się zauważyć, a w zasadzie usłyszeć, to pełniejsza i bardziej "tłusta" średnica pasma (w porównaniu do IC na przewodach Neotecha). Scena zrobiła się chyba jakoś płytsza, ale dajmy Duńczykom szansę się rozgrzać. Ogólny odbiór IC jest pozytywny. Zobaczymy jakie zmiany przyniesie świąteczne wygrzewanie i odsłuchiwanie :)

Obrazek
Pomagamy usłyszeć więcej
audioautonomy.com

AnAm
Nowicjusz Audiolub

#29 Interkonekty - nasze testy i doświadczenia

Post autor: AnAm » wt 09 sty 2018, 09:57

Witam chciałbym zapytać o kable firmy Kimber silver streak se czy ktoś miał z nimi do czynienia mam możliwość ich zakupu
Załączam zdjęcia może ktoś rozpozna czy to orginał a może podróbka...
Załączniki
Kimber3.jpg
Kimber2.jpg
Kimber.jpg

Awatar użytkownika

Autor tematu
Audio Autonomy
Analogowa Branża
Kontakt:

#30 Interkonekty - nasze testy i doświadczenia

Post autor: Audio Autonomy » wt 09 sty 2018, 11:43

Witam,
Wszystko zależy od tego za ile możesz je kupić i czego oczekujesz od dźwięku... Mówię tu jednak o oryginale, bo to co przedstawiłeś na zdjęciach, to niestety podróbka. Oryginalne wtyki WBT wyglądają tak jak te na stronie producenta.

@AnAm, możesz napiszesz coś więcej o tym do czego szukasz interkonektów i jakich zmian w dźwięku oczekujesz? Jak określisz swój budżet to coś z pewnością znajdziemy :)
Pomagamy usłyszeć więcej
audioautonomy.com

ODPOWIEDZ