Okablowanie systemu audioGłośnikowe do Monitor Audio

Przewody Audioluba- głośnikowe, RCA, XLR, USB, coaxial, toslink oraz inne.

Autor tematu
Berni
Poszukiwacz Audiolub

#241 Głośnikowe do Monitor Audio

Post autor: Berni » sob 07 maja 2022, 10:15

No może przesadziłem z tym że D odpada ...bo to klasa D. Oczywiście, że można się czasem mocno zdziwić. Na tą chwilę raczej z końcówką się wstrzymam , chyba , że trafi się coś extra ,a będę próbował DAC R2R vs Gustard x26pro lub dobre CD z DAC na PCM63 , 1704 lub ,1541 i napędem CDM-1 lub Phillips CD Pro 2 oraz z wejściem cyfrowym coax . Druga opcja - DAC j.w + transport CD j.w chociaż nie wiem czy mój obecny ( Onkyo C7030 ,w nim jest chyba Sanyo 101 czy coś takiego ) nie wystarczy .
Tego chciałbym spróbować , żeby na własne uszy się przekonać , że to lepsze rozwiązanie niż D/S .
Plików jako takich raczej nie będę rozwijał u siebie , bo w muzyce której słucham nie ma chyba nawet 50% dostępnego materiału , a z ripowaniem płyt ...to już wolę dobre CD.
Z tego wychodzi mi na to , że jestem skazany na CD i Tidal jako "przesiewowe" źródło .

Awatar użytkownika

Kulek
Junior Audiolub

#242 Głośnikowe do Monitor Audio

Post autor: Kulek » sob 07 maja 2022, 19:52

Cześć i czołem,
Jedno zdanie o D klasie. Proponuję posłuchać w kilku miejscach, w miarę możliwości, bo naprawdę warto. Czytanie opinii przed wyrobieniem własnej powoduje (zwiększa wątpliwości), co do rzeczywistej oceny konkretnego sprzętu. Ja najpierw czytałem, ale po kontakcie w salonie...
Nie chcę nic sugerować.

Miało być jedno dobra zbilansuje na przyszłość.

Autor tematu
Berni
Poszukiwacz Audiolub

#243 Głośnikowe do Monitor Audio

Post autor: Berni » sob 07 maja 2022, 22:19

@Kulek to jaka D klasa tak Cię zachwyciła ??
A swoją drogą to ciekawe czy w ślepym teście zawsze da się odróżnić wzmacniacz w klasie D od A/AB ?

Awatar użytkownika

Angel
Administrator

#244 Głośnikowe do Monitor Audio

Post autor: Angel » sob 07 maja 2022, 23:39

Moim zdaniem w ślepym teście da się z pewnością odróżnić wzmacniacz dobrze grający od grającego źle.
Co do klasy D, to sam nie przepadam, ale też nie neguję, bo słyszałem dobrze grające urządzenia.
Jedno co mnie niepokoi, to dość krótka żywotność (kilka lat) modułów odpowiedzialnych za taką konfigurację. Z tego co wiem oczywiście, bo nie jestem elektronikiem, by to potwierdzić. Na pewno jednak w większości przypadków, jeśli chodzi o brzmienie, to jest jeszcze nad czym pracować.
Z drugiej strony posłuchałbym na Twoim miejscu takich wzmacniaczy, bo czasami mogą pozytywnie zaskoczyć.
Ale też rozumiem, jeśli nie masz na to ochoty.

Co do źródła cyfrowego, to jednak według mnie nie ma pełnej synchronizacji między plikami i odtwarzaczem a DACem, jeśli nie są to urządzenia (programy) skonfigurowane do pracy ze sobą.
Być może dlatego wolę odtwarzacze zintegrowane, bądź zestawy "kilkupudełkowe", ale zrobione z myślą o współpracy.
Pytasz jaki odtwarzacz? Po pierwsze musisz podać górną granicę budżetu na niego.
Po drugie napisać jaki rodzaj dźwięku, brzmienie chciałbyś mieć.
W kwestii odtwarzacz nowy, czy używany, trzeba by rozważyć kwestię finansową. Lepiej kupić nowy i mieć jakiś czas spokój (no powiedzmy ;) ), czy używany i być przygotowanym na wymianę transportu? Czyli w tej sytuacji trzeba by się zorientować czy jest dostępny i ile kosztuje taki transport plus wymiana w serwisie. Bo często warto kupić coś starszego i nawet być przygotowanym na to, że trzeba będzie wymienić jakieś części. Ale za to w cenie używanego odtwarzacza plus serwis/wymiana nie dostaniemy nic nowego i tak dobrego za te pieniądze.

Autor tematu
Berni
Poszukiwacz Audiolub

#245 Głośnikowe do Monitor Audio

Post autor: Berni » ndz 08 maja 2022, 00:00

Na odtwarzacz CD ( którego DAC przyjmuje sygnał z zewnętrznych źródeł ) mogę przeznaczyć 10-12k , powiedzmy 15k na coś szałowego . Obawy z używanym CD są takie jak pisze @Angel , ale za w/w kwotę można kupić używany CD który kosztował 2-3 razy tyle czyli coś z górnej półki .
Z drugiej strony bardzo zaciekawił mnie wątek synchronizacji CD z zewnętrznym DAC z pomocą zegara zewnętrznego ( np mój Gustard x26pro ma wejście na zewnętrzny zegar ) i np takie modele CD jak Jay's CDT -3 mają super zegar rubidowy który może podać sygnał na zewnątrz do DAC . Podobno rewelacja. Tylko , że sam CD to już prawie ponad założony budżet a gdzie jeszcze lepszy DAC niż Gustard x26pro ( który może wcale nie jest taki zły )
Czego oczekuję w brzmieniu CD ? Naturalności , ciepłego ,ale szczegółowego brzmienia , szerokiej wieloplanowej sceny , wyraźnie lokalizowanych instrumentów z powietrzem wokół
I właściwie to mam , brakuje jeszcze trochę autentyczności , nie wiem czy to jakość transportu CD czy zbyt analitycznie ciągle budujący brzmienie DAC tego nie daje ? Wprowadzenie lampowego pre znacząco , ogromnie poprawiło klimat , ale czegoś jeszcze brakuje

Awatar użytkownika

Angel
Administrator

#246 Głośnikowe do Monitor Audio

Post autor: Angel » pn 09 maja 2022, 20:10

Co do odtwarzacza CD, to trudny wybór, Niby jest tego sporo, ale ten gra za jasno, czy za ostro, inny za bardzo muląco. A jak już wszystko jest w porządku, to nie ma wejścia cyfrowego na DAC.
Ja szukałem długo i znalazłem Unison Research CD Due. Gra bardzo dobrze, finezyjnie, przestrzennie, z dużym oddechem, naturalnie i ...
są w necie recenzje (w tym mojego autorstwa tu na forum - link niżej), można poczytać. Odtwarzacz ma wejścia na DAC: USB, optyczne, coaxialne i zbalansowane a także można się komunikować za pomocą portu Bluetooth. Czyli DAC masz tu wysokiej jakości, tak jak odtwarzacz.
Jeden z recenzentów napisał nawet, że trudno mu zaproponować w tej cenie lepszy odtwarzacz. Zgadzam się z nim.
Ja będę modernizował tor analogowy, ale z braku pieniędzy być może będę sprzedawał to i owo. Może nawet ten odtwarzacz? Sam nie wiem. Waham się, bo to świetna maszynka. A cena nowego w tej chwili jak widzę 20 kzł bez złotówki.

viewtopic.php?f=19&t=1277&p=17052#p17052

Awatar użytkownika

Kulek
Junior Audiolub

#247 Głośnikowe do Monitor Audio

Post autor: Kulek » wt 10 maja 2022, 14:34

@Berni Słuchałem Primare I35 w korelacji z McIntosh 5300. Spięte to było z RLS Oberon II i Marantz SA-12 SE. O zachwycie nic nie pisałem natomiast bardzo zbliżone granie obu wzmacniaczy mnie trochę zaskoczyło.

misiowiec
Nowicjusz Audiolub

#248 Głośnikowe do Monitor Audio

Post autor: misiowiec » pt 13 maja 2022, 12:02

Berni pisze:
pn 02 maja 2022, 15:54
Wczoraj przytargałem do domu Thiele CS6 . No i uśmiech z twarzy nie schodzi ...😀😀😀
Pod każdym względem jest lepiej , tak że Dynaudio Contour 3.3 choć super się spisywały pójdą w świat .
Może Thiele będą potrzebowały mocniejszych końcówek , chociaż już i tak jest dobrze .
Może i dobrze że na 3.6 się nie skusiłem pół roku temu, doświadczenie z Dynaudio też bardzo przyjemne a CS6 chyba lepsze niż 3.6.
Witaj.

Też stanąłem teraz przed dylematem. Mam pomieszczenie około 36m2 - 5,5m na 6,5m a z tyłu w pewnym sensie otwartą na ten salon kuchnie 17m2.
Obecnie gram na JBL 250ti i są dosyć fajne, oddechu i basu napewn w nich nie brakuj nawet przy cichym słuchaniu, ale trochę kuleją na barwie dźwięku samej i średnicy. Jest to kolumn do większych pomieszczeń nawet do 70m2, do grania prawdziwych instrumentów jak na żywo. To co spodobało mi się w małym pokoju 20m2 na Dynaudio Contour 3.3 to średnica w porównaniu do JBL, jednak martwię się o ten bas, czy da radę w tej mojej kubaturze, bo w Contour 3.3 nie było on jednak mocno wyeksponowany, nawet wydawało mi się, że w tym małym pokoju ta kolumna grała mocno przejrzyście z scena do przodu u czasem jasno, ale nadal kulturalnie i w miarę fajnie, jednak tego dźwięku było sporo w kierunku na twarz nie za kolumny, ale jak mówię, może to pomieszczenie definiowało ten efekt i siedziałem przy ścianie naprzeciwk kolumn, do których było około, 2,2-2,5m
U siebie do kolumn będe miał 3m i za kanapą która jest w miarę na środku pokoju jeszcze jakieś 2m do ściany. Kolumny mogę rozstawić na 2,7m na ścianie.

Teraz widzę twoje wpisy o Thielu CS 6 i też widzę , że takie się pojawiły na końcu Polski (jak dla mnie), dlatego zacząłem się też zastanawiać. Możesz podzielić się wrażeniami, czemy przeskoczyłem z Contour 3.3 na Thiela ? Też czytałem, że ten Thiel ciężki do wysterowania i do doboru elektronika i zwykle drogie klocki z tym finalnie grają. Ja obecnie do napędzenia kolumn miałbym końcówkę Emotiva XPA-DR2 Gen 3. Klasa AB, ale samo zasilenia z impulsem ma potencjał i w zasadzie producent określa ją na 550W / 8 om na stronę i ok. 800W / 4om. Do tego preamp Emotiva XSP-1.

Dzięki za góry za podzielenie się swoimi wrażeniami.

Autor tematu
Berni
Poszukiwacz Audiolub

#249 Głośnikowe do Monitor Audio

Post autor: Berni » pt 13 maja 2022, 14:13

@misiowiec moje pomieszczenie ma 50m2 przy podłodze , ale ma skosy od 1.6m w górę z trzech stron więc realnie jest to mniej. Contour 3.3 miałem ustawione ok 0.8-1,0 m od tylnej ściany , ok 3-3,2m od siebie i punkt odsłuchowy ok 3 m od linii kolumn, a za mną jeszcze 4,5m pokoju . Zaskoczyło mnie , że piszesz o graniu 3.3 "do przodu" , u mnie budowały piękną, szeroką , precyzyjną scenę ( wykraczającą poza kolumny) i zawsze daleko wgłąb z czarnym tłem , nigdy do przodu .
Nie są trudne do wysterowania , moje końcówki 220W na kanał przy 4ohm radzą sobie z nimi bez problemu .
Zmieniam na Thiel bo w moim pomieszczeniu brakowało mi trochę basu, choć wielu ich posiadaczy miało wręcz problem z jego nadmiarem . . Teraz mam je w salonie ok .50m2 otwartym na kuchnię i basu jest dosyć , ale to pomieszczenie bez skosów , płyt karton gipsowych i już wiem , że to konstrukcja mojego pomieszczenia nie dała im rozwinąć skrzydeł .Dlatego teraz jestem w trakcie remontu pomieszczenia i poprawy akustyki. To świetne kolumny jak ktoś lubi finezję brzmienia . JBL Ti 250 słuchałem, grają potężnym brzmieniem , tak jak piszesz naturalnym , ale mnie brakowało w nich detali , które mają Contour 3.3 i Thiele . Contour 3.3 niestety muszę sprzedać .
Thiele , o których piszesz , jeśli są w okolicy Jeleniej Góry ....oglądałem je z zamiarem kupna jak jeszcze były wystawione za 13k. ( Teraz chyba cena dużo niższa) . Odpuściłem ze względu na stan jaki zastałem na miejscu .

misiowiec
Nowicjusz Audiolub

#250 Głośnikowe do Monitor Audio

Post autor: misiowiec » pt 13 maja 2022, 16:32

Dzięki za opinie. "Teraz mam je w salonie ok .50m2 otwartym na kuchnię i basu jest dosyć , ale to pomieszczenie bez skosów" - tutaj piszesz o Contour 3.3 czy o Thiel CS 6 ? Tak chodzi o te z Jeleniej Góry obecnie za 9,5k. Po zdjęciach wrażenie jest jakby był to niezły stan. Rozmawiałem z gościem który sprzedała CS 3.6 tylko wykończone w czarnym lakierze, ale przetworniki i wszystko oryginalne i mówił mi, że w z perspektywy bardziej podobało mu się granie JBL 250ti, które notabene kiedyś od niego kupiłem. On sam stał się miłośnikiem Martin Logan Odyssey, ale to już inna historia.
Mi w JBL 250ti brakuje jakby klasy w brzmieniu i barwy na średnicy oraz góra klasa góry jest taka sobie, ale jest tam trochę szczegółu, może to zależy od kabli głośnikowych, który mam dosyć dobre i elektroniki. Jak pisałem dokładnie u mnie ściana na której mam TV, sprzęt i kolumny to 4,5m jak teraz dokładnie mierze. Pokój co prawda na tej stronie ma 5,5m ale 1m od połowy pokoju są już murowane schody na górę. Miejsce odsłuchowe na kanapie jest dokładnie na środku pokoju, bo za plecami do kolejnej ściany mam 2,5m, a od kanapy do lini kolumna jakieś 2,7m. Kolumny mogę odstawić na jakies 0,5-0,8m od ściany. Rozstawić je miedzy sobobą mogę na jakieś 2,7-2,8m, więc prawie jest trójkąt równoboczny.
Już po JBL 250ti widzę, że więcej basu i sceny jest 1m za kanapą niż na lini kanapy gdzie się siedzi. Ciekawe jak mogłoby to być z takim Thielem, które to są polecane do jeszcze większych pomieszczeń lub z Dynaudio contour 3.3...... ?
Po testowym odsłuchu Contour 3.3 więm, że będzie bardziej otwarta i barwna prezentacja dźwięku, pytanie o wypełnienie na dole i bas którego jednak trochę trzeba na to pomieszczenie.

A jeśli to ważne to na tylnej ścianie tego pokoju jest dosyć spory otwór (przejście) szerokości 2,0m na 2,1m gdzie jest przejście do kuchni , która jak pisałem ma jakies 17m2, więc jest jakby półotwarta na ten pokój, ale ten otwór jest jakby po środku tej ściany 5,5m za plecami od kanapy, więc raczej pokój traktowałem jako 36m2 z tym, że wraz z kuchnią jest tam 53m2

Co to znaczy dokładnie, że odpuściłeś ze względu na stan Thiel CS 6 jakie zastałeś koło Jeleniej góry ? Słuchałeś może w ogóle ich u tego właściciela ?
Co do Contour 3.3 to urzekła mnie w nich średnica jak pisałem głównie.
Ogłaszałeś może już te kolumny gdzieś ?

Autor tematu
Berni
Poszukiwacz Audiolub

#251 Głośnikowe do Monitor Audio

Post autor: Berni » pt 13 maja 2022, 18:07

Bas w Ti250 napewno jest potężniejszy niż w 3.3, ale cała reszta ,a szczególnie precyzja góry taka która nie męczy po godzinach słuchania lepsza jest moim zdaniem w 3.3.
O 50m2 pomieszczeniu bez skosów pisałem właśnie o 3.3.
Widzę , że pomieszczenie maść z grubsza podobne więc dużych różnic nie powinno być.
Tych CS6 z Jeleniej Góry słuchałem . Brzmieniowo było raczej ok , chociaż jeden średnio/wysokotonowy głośnik był wymieniony ( nie ma na nim napisów Thiel). Moje zastrzeżenia głównie dotyczyły kilku pęknięć (1-2 nie takie powierzchowne ) kompozytu przy wooferze i "wydlubanego " kawałka kompozytu przy wymienianym średnio/wysokotonowym. Poza tym brzmieniowo nie miałem zastrzeżeń choć warunki były średnie . Może w tej cenie teraz są tyle warte , nie wiem .
3.3 mam na OLX i Allegro .
https://www.olx.pl/d/oferta/dynaudio-co ... P1OVp.html

misiowiec
Nowicjusz Audiolub

#252 Głośnikowe do Monitor Audio

Post autor: misiowiec » pt 13 maja 2022, 21:50

Jakie masz te końcówki dokładnie oraz preamp do tego , a także czy sygnał idzie z jakiegoś DAC. Podasz system, będę miał też jakiś odnośnik może pod kątem tych Contour 3.3 ? Ogólnie wielki dzięki za opinie, bo jednak w nie jest aż tak wiele o tej starszej serii Dynaudio w internecie, więcej ludzie piszą o Contour S 5.4 albo S 3.4, które już raczej chyba grają trochę inaczej.

Autor tematu
Berni
Poszukiwacz Audiolub

#253 Głośnikowe do Monitor Audio

Post autor: Berni » pt 13 maja 2022, 22:38

CD-->>DAC Gustard x26pro-->>pre Audio Research LS16 -->> 2 Końcówki KECES S125 .
Patrząc na konstrukcję 3.3 to bardziej odpowiadają 5.4 , ale nie słyszałem ich . O Dynaudio Contour 3.3 nie ma tak wielu opinii w sieci bo ludzie wolą dzisiaj kupić "ładne " kolumny w kształcie słupków , mają wyglądać , a nie grać .

misiowiec
Nowicjusz Audiolub

#254 Głośnikowe do Monitor Audio

Post autor: misiowiec » sob 14 maja 2022, 09:27

Gustard ma w prasie dobre opinie podobnie jak miał Topping D90, ale w rzeczywidtości topping w realu okazał sie takim poprawnym technicznym dac z lekka nalecialością cyfry przez szczegółowość , nie miał tej duszy muzyki i barwy, że tak to pozwolę sobie ująć. Gustard nigdy nie słuchalem osobiście. Ten x26 pro to chyba ich najwyższy model ? W środku wygląda bardzo ładnie trochę jak Audio GD, gdzie ceniono bardzo model Master7. Są jeszcze R2D daci ktore też wysoko oceniają, mialeś kiedys porownanie z gustard ? Ja obecnie używam ps audio perfectwave mk2, to jeszcze inna konstrukcja z duża scena i dynamiką oraz wyrównanym brzmieniem. Jak streamer służy mi lumin D1 z oddzielnym zasilaczem tomanek.

Autor tematu
Berni
Poszukiwacz Audiolub

#255 Głośnikowe do Monitor Audio

Post autor: Berni » sob 14 maja 2022, 10:27

Gustard x26pro to inne brzmienie niż Topping D90SE którego kiedyś miałem i oceniam tak jak go opisałeś . Gustard jak większość DACow na Sabre gra szczegółowo ,ale nie jest to brzmienie analityczne ,ale nie męczące , dość naturalne , chociaż u mnie dopiero pre lampowy wniósł "magię". Na pewno inne niż R2R, chociaż wielu ocenia że to coś pomiędzy R2R i bardziej "cyfrowymi" DAC, napewno różnica z Toppingiem jest bardzo duża , porównywałem oba jednocześnie , Topping błyszczy na początku , jest niesamowicie szczegółowy , ale na dłuższą metę męczący i kompletnie nieorganiczny . ,
ps audio perfectwave mk2 to streamer +DAC+ pre ?? Jak się sprawdza ?? Z Lumina jesteś zadowolony ? Ja mam Yamaha np-303s po modyfikacji jednego z forumowiczów i jest nieźle.

ODPOWIEDZ