Okablowanie systemu audioGłośnikowe do Monitor Audio

Przewody Audioluba- głośnikowe, RCA, XLR, USB, coaxial, toslink oraz inne.
Awatar użytkownika

DiBatonio
Starszy Specjalista Audiolub
Kontakt:

#211 Głośnikowe do Monitor Audio

Post autor: DiBatonio » wt 22 mar 2022, 15:02

Angel pisze:
sob 19 mar 2022, 21:25
Ja napisałem tylko, że jest to sprzęt rozdzielczy i takiej klasy, że Twój niestety (no przykro mi, gniewasz się? - pytam) w tej kwestii mu nie dorówna.
I nie trzeba czasem słuchać tego, czy tamtego razem. Ale można znać elementy obydwu zestawów, by móc stwierdzić który jaką klasę prezentuje...
Ja napisałem tylko, że jest to sprzęt rozdzielczy i takiej klasy, że Twój niestety (no przykro mi, gniewasz się? - pytam) w tej kwestii mu nie dorówna.
Chłopie nie wiesz tego, bo nie słuchałeś mojego. (Mój też jest grzebany/modyfikowany). Ten sam fabryczny postawiony obok nie ma szansy tak zagrać.
Nie szukam w Tobie wroga, ale i ty we mnie nie szukaj, mnie bawią tylko takie teksty.
Naprawdę myślę, że nie będzie Ci nigdy dane posłuchać takiego systemu z jakimi ja mam do czynienia i miałem, choćby już raz wspomniany tutaj u kolegi Sly.

To raz, a dwa powineneś to wiedzieć, że cyferki, nazwy nie grają, niejednokrotnie miałem okazję słuchać z 3x droższych systemów od mojego i daleko im było do tego co mam u siebie, dobrze wiesz czym to może być podyktowane.
Ja wiem, że Twoje jest twojsze, ale nie łykam tego.
Angel pisze:
Kilku znających się na audio ludzi mogłoby Ci to powiedzieć (do mnie pisali akurat PW). Jeśli nie znasz kolumn SFEA1 i kopułek Dynaudio Esotar T330D, wątpisz w ich jakość, czy nie tylko poprawność, ale (nie tylko moim zdaniem) genialność implementacji, to o czym tu rozmawiamy?
No widzisz, nie zrozumiałeś. Nie pisałem, że SFEA1, czy inne Dynaudio są źle zaimplementowane.
Pisałem w ogólnym znaczeniu, że można spartolić brzmienie najlepszych kopułek, jeśli się nie wie jak je zestroić z resztą konstrukcji, gdzie napisałem, że konkretna marka tak zrobiła?
Teraz Ty mi nie wciskaj rzeczy, których nie powiedziałem, albo byłeś tą rozmową tak podniecony, że rozpędziłeś się za daleko, albo nie zrozumiałeś co miałem na myśli.
Teraz....
Wtyki nie musiały się do niczego "ukladać" to były dwa takie same kable, jeden na białych wtykach, drugi na czerwonych. Oba kable i wtyki "wygrzewanie" już dawno dawno miały za sobą.
"Ukladanie" się wtyczek, wygrzanych wtyczek? 😆
Do reszty się nie odniosę, bo to bicie piany i nie chce mi się dalej brnąc w te twoje wywody.

Awatar użytkownika

DiBatonio
Kontakt:

#212 Głośnikowe do Monitor Audio

Post autor: DiBatonio » wt 22 mar 2022, 15:34

Angel pisze:
(A propos pisania "Ty", to szacunek dla drugiego człowieka, dla respondenta wymaga pisania "Ty", "Tobie", "Ciebie" itp. dużą literą. Znam wiele osób, które kończą znajomość, gdy ktoś im pisze małą. Ty notorycznie piszesz małą.)
Możesz wskazać gdzie, bo jakoś tego nie widzę w moim tekście do Ciebie.
DiBatonio pisze:
sob 19 mar 2022, 18:25
@Angel ja wiem, że być może uraziłem twoja dumę, ale nic nie twierdzę.
Nie słyszałem twojego systemu, tak jak Ty nie słyszałeś mojego, zatem ani ja nie mogę stwierdzić, że mój system gra lepiej, czy bardziej rozdzielczo, ani tym bardziej Ty, że twój jest lepszy od mojego.
To po pierwsze.
Po drugie z nas dwóch, myślę, że akustyka w moim wydaniu jest lepsza od twojej w sensie adaptacji rzecz jasna i zastosowanych ustrojów oraz ich ilości. To może być kluczowe w odbiorze.
Nie jesteś odosobniony, też mój wzmak dostał co trzeba z dużym wpływem na inplus, nie chce się licytować "kto ma większego", ale nie odpływaj za bardzo.

Masz świadomość przecież, że super duper sprzęt w takich sobie warunkach bo chyba kilka absorberków nie nazwiesz kompletną adaptacja akustyczną może zagrać tak sobie. Dobrze wiesz, a przynajmniej powineneś to wiedzieć, że dobrze zestrojony system za 60tys może zagrać lepiej niż jakiś złożony przypadkowo i w słabych warunkach za ponad 100tys zł, nie twierdzę, że twój taki jest, więc się nie obrażaj.
To, że Tobie Leben podpasował brzmieniem, nie oznacza, że jest najlepszym wzmacniaczem z najlepszym brzmieniem na świecie, ochloń trochę.
Do każdego zdania, że to co masz jest najlepsze na świecie dodaj słowo klucz "MOIM ZDANIEM".
Dalej...

Tak, tak właśnie twierdzę, że najlepsza kopułka na świecie źle zaimplementowana ze źle dobraną zwrotnicą może nie zagrać tak rozdzielczo jak jakaś tańsza, ale dostrojona jak należy. Nie twierdzę, że Twoje Sonus Faber Electa Amator właśnie mają słabo zaimplementowaną kopulkę, ja tylko piszę jak to może wyglądać, gdy producent się nie postara, żebyś dobrze mnie zrozumiał zanim znów się obrazisz.
Zatem proszę nie uzurpuj sobie prawa do twierdzenia , że jedynie słuszne jest Twoje zdanie lub twój sprzęt, bo tak nie jest. Przypomnę tylko twoją negację mojego zdania co do stosowania widełek i końcówek na kable zasilające, a jak wyszło sam dobrze wiesz.
Dalej....

Ja nigdzie nie stwierdziłem i nie twierdzę, że mój zestaw jest najlepszy na świecie, ale ja też nikomu spod ogona nie wypadłem, miałem i mam kontakt z bardzo drogimi zestawami. A jak sam wiesz nawet miałem okazję i wciąż mam dostęp do takiego za kilka mln zł (wystarczy sie umówić) dlatego mam dystans do tego typu ocen, że moje jest najlepsze na świecie, bo ktoś kiedyś sobie tak napisał, powiedział i jest wpatrzony w recenzentów ferujacych takimi wyrokami jak w święty obrazek.
Nigdzie też nie napisałem, że Twój sprzęt muli, napisałem jak subiektywnie odbiera kilka osób w różnych systemach ten kabel na czerwonych wtykach, a potwierdza to też osoba, która zjadła zęby na wtyczkach i kablach Oyaide.
Dalej....

Sorry, ale nie łykam jak pelikan kombinerki tekstów, że jakiś tam interkonekt, czy inne kolumienki są najlepsze na świecie, bo nie są.
Zaś w zdaniu w którym napisałem o rozdzielczości na końcu postawiłem emotki "śmiech" co powinieneś odebrać jako swoisty żart, a Ty się obruszłeś. Byłem przekonany, że tym wpisem poruszę Ciebie i twoją dumę, byłem pewien :D
Nie pomyliłem się.

Powiem to jeszcze raz, bo o tym była mowa, a nie o tym kto co ma i jakie zajebiste to coś jest...

Żebyś Ty i twoi koledzy mogli stwierdzić, to o czym ja napisałem musielibyście mieć dwa te same kable na różnych wtykach, a tego u Was nie było, więc nie macie praktycznie żadnego punktu odniesienia.

P.S.
Muszę kończyć, ponieważ jestem zaproszony przez mojego kolegę fizyka, który znów coś stworzył w swoim systemie. A zawsze zależy mu na mojej krytyce, często konstruktywnej jak sam mówi, ale widać, że ją docenia.😛

Awatar użytkownika

Angel
Administrator

#213 Głośnikowe do Monitor Audio

Post autor: Angel » wt 22 mar 2022, 17:53

Ja już nie będę dyskutował z Tobą na te tematy. Nikt nikogo nie przekona i zakończmy tak jak jest. To znaczy Ty sobie pisz ile chcesz, bo to wolne forum, ale ja już w tej konkretniej dyskusji nie będę się udzielał. Oczywiście będę zabierał głos tylko w sprawach dotyczących systemu autora wątku.

Żeby nie było (że nie było, bo było ;) ), co do pisania małą literą, to proszę bardzo w tym tylko wątku (bo w innych znajdziemy tego sporo więcej) przejrzyj sobie posty # 146, 180, 182, 211.
Lecz to tak naprawdę mało ważne, tylko chcę pokazać, że sobie nie wymyślam.

Awatar użytkownika

DiBatonio
Kontakt:

#214 Głośnikowe do Monitor Audio

Post autor: DiBatonio » wt 22 mar 2022, 18:34

Pewno, że mnie nie przekonasz do swoich teorii o najlepszej kopułce w SFEA.
SFEA1 to monitorki, które wychodziły od 1987r, kopułka jedwabna pierścieniowa z mechanicznym tlumikiem drgań jeśli wiesz o co chodzi, żaden cud techniki, są dziś lepsze kopulki. Ale to dowodzi właśnie tego o czym napisałem, że kopułka nie musi być wysokich lotów, żeby bardzo dobrze zagrała.
Tyle w temacie.

Co do słownika:
Że też Ci się chciało kopać wątek.
:D :D :D
Często pisze ze słownikiem w tablecie, pewno i to ma swój związek, ale nie będę się usprawiedliwiać z głupot.

To wolne forum, to fakt.
Bardzo wolno tutaj toczy się życie forumowe, na szczęście jest też możliwość nie uczestniczenia w tym forum.
Może jakieś wakacje się przydadzą....
Byl taki czas, że miałem wrażenie, że jedynym piszącym byłem ja sam, wszystkie ostatnie wpisy na głównej to DiBatonio.
Forum ożyło ostatnio, ale to i tak mało w odniesieniu do sąsiednich for.

Kończę też tę dyskusję, bo nie ma sensu i tak mam wrażenie, że od Ciebie nie dostanę już żadnego kabelka do zrobienia :D :D :D :D

Grand
Nowicjusz Audiolub

#215 Głośnikowe do Monitor Audio

Post autor: Grand » wt 22 mar 2022, 19:23

Witam wszystkich
I od razu z ''grubej rury''
nie masz racji co do SFEAI
to sa rewelacyjne monitory.a uzyta w nich wysokotonówka to niedoscigniony wzór do tej pory.

Awatar użytkownika

Angel
Administrator

#216 Głośnikowe do Monitor Audio

Post autor: Angel » wt 22 mar 2022, 19:27

Sąsiednich forów. For You. :lol:

Co do monitorków SfEA1 i Esotara T330D... to po prostu się nie ośmieszaj a ja nie będę już tego dalej komentował. (pierścieniowa? :roll: :lol: )
Naprawdę myślałem, że jesteś poważniejszym facetem.

Co do forum, że wolne... no po raz kolejny zapytam, czy znasz znaczenie słowa elegancja? Uwaga, którą moim zdaniem mogłeś sobie darować, jako, że nie do forum masz w tej chwili żal ale do mnie.

Autor tematu
Berni
Poszukiwacz Audiolub

#217 Głośnikowe do Monitor Audio

Post autor: Berni » wt 22 mar 2022, 21:07

To ja spróbuję wrócić do tematu w swoim wątku.
Ale zanim to zrobię pozwolę sobie na małą uwagę .
Uważam, że co do wtyków w sieciówkach i ich wpływu na brzmienie to o ile pewne zmiany brzmienia mogą być "obiektywne" w sensie odbierane tak samo przez kilka osób na tym samym sprzęcie , w tym samym czasie to porównania robione w różnych warunkach , na różnym sprzęcie chyba nie mają większego sensu jeśli chodzi o tak subtelne różnice . Jednemu pasuje lepiej taka konfiguracja przewód/wtyki i opisuje , odbiera ją tak , a nie inaczej , dla drugiego jest odwrotnie. I licytacje ....kto ma większego ...lepszego i co słyszał chyba nie mają większego sensu.
I powiem więcej...to całe szczęście, że są między nami takie różnice , bo to jest piękne i to jest istota tego hobby . Całe szczęście , że to już nie PRL i dywagacje między zwolennikami Diory i Kasprzaka , a Technics i tak zawsze góra ...😉

Jeśli kogoś to zainteresuje to wpiąłem Proel Die hard gold xlr i ...jest bardziej przestrzennie, bardziej szczegółowo , dłuższe wybrzmienia strun gitarowych, lepsza separacja kanałów i ...więcej wysokich zdecydowanie niż po RCA .
Szczerze to ten kabelek mógłby zostać ...jest rewelacyjnie wykonany , szczegolnie biorąc pod uwagę jego cenę .
Będę próbował go porównać z jakimś Neotechem , Acrolinkiem innymi ....
Chociaż gość który o Proelu pisał na forum porównywał go z IC xlr KONDO VzII za 6k i Audio Note i nie stwierdził różnicy , a ten droższy zostawił dlatego , żeby koledzy audiofile nie nabijali się z niego .
U mnie zdecydują moje uszy , czy warto dopłacać i ile .
Ostatnio zmieniony wt 22 mar 2022, 21:15 przez Berni, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor tematu
Berni
Poszukiwacz Audiolub

#218 Głośnikowe do Monitor Audio

Post autor: Berni » wt 22 mar 2022, 21:14

@Angel czy Sonus Faber Electa Amator to podobna szkoła grania jak starsze serie Dynaudio tylko kilka leveli wyżej ?? Czy to zupełnie inny klimat ??

Awatar użytkownika

Angel
Administrator

#219 Głośnikowe do Monitor Audio

Post autor: Angel » wt 22 mar 2022, 22:47

@Berni, temat wtyków i siecówek w tym wątku jest przeze mnie zakończony, Każdy ma swój rozum i może wyciągnąć odpowiednie wnioski a jak nie, to posłuchać i tyle.
Sonus faber Electa Amator 1 (bo Amator 2, to już inne kolumny, choć też dobre, ale...), co do porównań tych monitorów z dziełami Dynaudio, to po pierwsze zależy o jakich kolumnach myślimy. To znaczy z jakiej serii, czy o konkretnych modelach. Najbliżej Sonusom było do najwyższych modeli monitorów Dynaudio jak wspomniane wcześniej przez @Milesa Dynaudio Craft (choć dla mnie trochę bardziej to studyjne narzędzie niż domowe śpiewadełka), albo Dynaudio Special Twenty Five (Signature Edition) czy Special Forty.
Szkoła grania do pewnego stopnia podobna. Dużo tu oczywiście zależy od amplifikacji i całej reszty systemu. Wydaje się, że Sf bardziej stawiają na klimatyczność, sensualność przekazu, choć gdy trzeba potrafią przywalić. Mają spory głośnik nisko-średniotonowy schodzący całkiem głęboko na dole pasma akustycznego a Dynaudio ma precyzję i koherentność dźwięku, oraz dynamikę nie zaniedbując niuansów dźwięku i świetnych, pełnych barw.
Mam wrażenie, że w Sf te barwy są słodsze natomiast w Dynaudio wytrawniejsze.
Z tym, że te i te monitory są bardzo płynne, pokazują serce muzyki, tylko realizują to w nieco odmienny sposób.
Zastanawiałem się kiedyś nad tym jakie kolumny mógłbym kupić nie mając SfEA1. I jako jedne z pierwszych przyszły mi do głowy Dynaudio Special 25.
Krążą opinie, że są takie czy owakie (nie chcę tu powtarzać głupot). Prawda jest taka, że jeśli się chce je napędzić wzmacniaczem do powiedzmy 10 kzł, to można sobie darować. One potrzebują czegoś lepszego. Dużo lepszego. Są oczywiście wyjątki, vintageowe wzmacniacze wysokiej klasy, które nie kosztują aż tak dużych pieniędzy, ale to rzadkość. Kolega Miles może napisać czym z powodzeniem napędza swoje Dynki.
Ja potwierdzam, że dobrze zasilone Dynaudio potrafią pokazać piękno muzyki i precyzję dźwięku, co nie zawsze idzie w parze w innych, nawet znacznie droższych konstrukcjach.
Sonusy wydają się nieco łatwiejsze do napędzenia. Choć też byle czym ich nie zasilisz. Mnie się udało 15 W lampowym Lebenem, ale to trochę specyficzna konstrukcja. Wojtek trochę narzekał, słuchając u mnie, że niskie mogłyby być mocniejsze, że mogłyby grać energetyczniej. Ale pochwalił barwy, oraz finezję dźwięku. Stwierdził też, że gdyby zamienić wzmacniacze, to kolumny mogłyby nieco zamienić się rolami, zagrać inaczej. Myślę, że jest taka możliwość. Teoretycznie bardziej, bo Leben by chyba nie napędził poprawnie Dynaudio S 25. Choć tego by trzeba oczywiście posłuchać.
Mnie taka prezentacja jaką mam się podoba i niczego mi tu specjalnie nie brakuje. Zresztą ostatnio jak przychodzi mi ochota na bardziej rockowe granie, to idę sobie posłuchać Vansersteenów w drugim zestawie i jest super.
Niskie pewnie byłyby mocniejsze, gdybym przybliżył kolumny do ścian. U mnie stoją dość daleko. Także gdybym obniżył je na standach (bo są regulowane), również w razie czego mam we wzmacniaczu tzw. bass booster, który w dwóch krokach (+3 i +5 dB) podbija niskie tony (nie korzystam, ale zawsze można). Wreszcie mogę założyć inne lampy, które podadzą mocniej niskie tony. Coś tam można by też zdziałać okablowaniem. Ale jak wspomniałem mnie nic w graniu Elect 1 nie przeszkadza ani nie brakuje, choć ciągle robię jakieś eksperymenty. Np. ostatnio kupiłem betonowe płyty chodnikowe i podłożyłem je pod kolce standów. Dźwięk się nieco zmienił, nawet poprawił w pewnych aspektach. Bedę gdzieś pewnie mimochodem informował o efektach.
Jeszcze jedno. Słuchając muzyki na Sonusach i Dynaudio, o których pisałem wyżej, nie mam wrażenia szczupłości, niedobarwienia dźwięku. Mam je natomiast słuchając większość innych kolumn, nawet tych uważanych za czołowe. A jeśli nie ma szczupłości i jest gęsto, soczyście, to na ogół nie ma wystarczającej rozdzielczości, swobody i napowietrzenia wysokich rejestrów. Ale można to oczywiście odebrać tylko jako moje upodobania.
Choć spotkałem się już z kilkoma podobnymi do mojej opiniami.

Awatar użytkownika

DiBatonio
Kontakt:

#220 Głośnikowe do Monitor Audio

Post autor: DiBatonio » śr 23 mar 2022, 01:56

Grand pisze:
wt 22 mar 2022, 19:23
Witam wszystkich
I od razu z ''grubej rury''
nie masz racji co do SFEAI
to sa rewelacyjne monitory.a uzyta w nich wysokotonówka to niedoscigniony wzór do tej pory.
Zarejestrowałeś się po to by mi napisać to zdanie?
A gdzie napisałem, że to cienkie monitory, powielasz błędy Angela.
Niezrozumienie słowa pisanego, uczepiliście się tych Sonusów, jak rzep psiego ogona.
@Berni
Cóż do oceny kabli zasilających, czy wtyczek w różnych systemach masz rację.
Natomiast z racji tego o czym wiele razy pisałem, że wciąż mam okazje robić przewody Illuminati na różnych parach wtyków, śmiem twierdzić, że źle dobranymi wtykami można spieprzyć brzmienie systemu. Czy to sie komuś podoba, czy nie i mogę podać dwa przykłady zupełnie odmiennego brzmienia tego samego przewodu illuminati na różnych wtykach. Z czego ten drugi dość skutecznie się nie sprawdził i nie sprawdzi.
Angel pisze:
wt 22 mar 2022, 19:27
Sąsiednich forów. For You. :lol:
Co do monitorków SfEA1 i Esotara T330D... to po prostu się nie ośmieszaj a ja nie będę już tego dalej komentował. (pierścieniowa? :roll: :lol:
Naprawdę myślałem, że jesteś poważniejszym facetem.
Pokićkałem tę wersję z SFEA III.
Tobie się nie zdarza?

Awatar użytkownika

Angel
Administrator

#221 Głośnikowe do Monitor Audio

Post autor: Angel » śr 23 mar 2022, 10:44

@DiBatonio, no jasne, już bez nerwów. Każdemu się zdarza coś pomylić. Mnie też.

Autor tematu
Berni
Poszukiwacz Audiolub

#222 Głośnikowe do Monitor Audio

Post autor: Berni » pt 25 mar 2022, 19:56

No i zasłuchałem się tak w stare i nowe klimaty muzyczne z ARC LS16 , że nie mogę się oderwać .
Słucham i zastanawiam się nad tym czy teraz lepsza końcówka mocy nie wyciągnie jeszcze więcej z Dynaudio. Obecnie moje 2 końcówki KECES S125 pracują jako monobloki i daje to bez dwóch zdań lepsza stereofonię , separację kanałów niż jedna w trybie stereo. Chociaż to trochę dziwne rozwiązanie bo wykorzystuję tylko 1 kanał w każdej z nich , oczywiście mogą pracować w trybie bridge , ale trochę mam obawy czy z 4-6ohm Dynaudio sobie poradzą na dłuższą metę w takim ustawieniu.
Za te 2 końcówki mógłbym kupić np KRELL KAV 250a lub nawet KRELL FBP 200 , tylko wtedy już praca jako końcówka stereo .
Co myślicie generalnie o różnicy końcówka stereo / 2 monobloki ?? Oba KRELLe to oczywiście dużo lepsze piece niż moje obecne i może to głównie wpływa na poprawę brzmienia, ale czy zawsze ??

Awatar użytkownika

Angel
Administrator

#223 Głośnikowe do Monitor Audio

Post autor: Angel » pt 25 mar 2022, 20:40

Krótko. Nie szalałbym tak z tym sprzętem. Najpierw dobrze się osłuchaj z nowymi nabytkami.
Co do wzmacniacza mocy, to celowałbym od razu w coś lepszego. Żadne tam KAV... .
Najlepsza by była separacja i moc, czyli monobloki. Ale takie lepszej klasy będą kosztować. Dlatego delektuj się na razie tym, co masz. :D :idea:

Autor tematu
Berni
Poszukiwacz Audiolub

#224 Głośnikowe do Monitor Audio

Post autor: Berni » pt 25 mar 2022, 21:02

To są plany na przyszłość , na razie jest radocha ze słuchania , w pierwszej kolejności to raczej nad lepszym źródłem pomyślę . Tak tylko spytałem .😉😉

Autor tematu
Berni
Poszukiwacz Audiolub

#225 Głośnikowe do Monitor Audio

Post autor: Berni » ndz 27 mar 2022, 18:33

Coś temat zamarł .
Wszyscy delektują się pogoda , która zaraz się zmieni pewnie albo brzmieniem we własnych 4 ścianach .
Ja upajam się ciepłym graniem na nowo odkrywanym z ARC LS16 Apogee i Versus X .😊😊
Polecam .

ODPOWIEDZ