• Administrator
  •  
    Nowe logo na forum audiolub.pl. Ktoś ma pomysł ?????

Szczegóły tu: Nowe logo

Okablowanie systemu audioPodłączenie kolumn czterema kablami - pytanie

Przewody Audioluba- głośnikowe, RCA, XLR, USB, coaxial, toslink oraz inne.
Awatar użytkownika

Metka
Junior Audiolub

#61 Podłączenie kolumn czterema kablami - pytanie

Post autor: Metka » sob 16 cze 2018, 14:37

@Audio Autonomy prawdopodobnie -tak myślę, z budowlanego ustrojstwa, choć może z jakiejś stolarskiej maszyny. Może to też być zacna miedź japońska z minilaba foto. Gdyż z tą branżą przed laty miałem wiele wspólnego. Leży to w tzw. bajzlu. Co jakiś czas się potykam o ten kabel. Ale jak tak myślę, to nie pamiętam skąd ''przywendrował'' ??? :roll: Jak tylko się wykuruję obiecuję Ci że dokonam dogłębnej analizy. Co to za szrot. Zrobię foto i przyślę. Jeszcze niestety kilka tygodni uziemiony jestem.

Awatar użytkownika

Rega
Czeladnik Audiolub

#62 Podłączenie kolumn czterema kablami - pytanie

Post autor: Rega » sob 16 cze 2018, 14:59

@Metka - po co ten sarkazm? Czyżbyś miał wątpliwości, że przewód z czystej miedzi lepiej się sprawdzi niż aluminiowy? A przewód instalacyjny jest wykonany z miedzi o wysokiej czystości.

Awatar użytkownika

Metka
Junior Audiolub

#63 Podłączenie kolumn czterema kablami - pytanie

Post autor: Metka » sob 16 cze 2018, 21:37

@Rega ano taki "sarkastyczny" typ ze mnie 8-)
Nigdy nie wątpiłem w wyższość miedzi. Doceniam od jakiegoś czasu przewody różne. A zachęcony przez jednego z kolegów chciałbym poeksperymentować. Może zrobić jeszcze nie jeden przewód. A może i IC się by udało.
Pozdrawiam.

Angel

#64 Podłączenie kolumn czterema kablami - pytanie

Post autor: Angel » ndz 17 cze 2018, 02:50

Sarkazm, nie sarkazm. Ja tu niczego takiego nie widzę :D. Raczej temat począwszy od kilku postów wstecz, lekko skręcił w inną stronę. Koledzy piszą pół żartem, pół serio.

Przypomniałem sobie jak mój kolega przyjechał do mnie z częścią swojego sprzętu audio i jakąś dziwną sieciówką.
Porównaliśmy ją wówczas z kilkoma niedrogimi, ale niezłymi i "markowymi" przewodami zasilającymi.
Ten "no name" okazał się być całkiem dobry. A zbudowany solidnie. Kawał grubego przewodu.
Okazało się, że był to przewód zasilający do jakiegoś nie działającego już urządzenia w szpitalu. Widać było, że maszyna potrzebowała dobrego zasilania.
Wynika stąd, że nawet coś, co nie jest projektowane i wykonane w danym celu (choć jednak pobliskim) może spełnić swoją rolę w nowym zastosowaniu. Myślę, że zawsze warto próbować.

Jednak najczęściej dobre przewody głośnikowe, interkonekty czy zasilające, to konstrukcje robione w ściśle określonym celu.
I na ogół nie da się zastosować taniego zamiennika. Jak wszędzie, dobre rzeczy kosztują. Dlaczego? To już zupełnie inna sprawa.

Awatar użytkownika

Rega
Czeladnik Audiolub

#65 Podłączenie kolumn czterema kablami - pytanie

Post autor: Rega » ndz 17 cze 2018, 09:39

Zgadzam się z tezą, że należy eksperymentować. Czasem można coś ciekawgo ,,wystrugać,,. Ja niedawno otrzymalem kawalek dziwnego przewodu w tekstylnym oplocie. Pytałem kilku osób co to może być za przewód, ale nigdzie nie otrzymałem odpowiedzi. Natomiast po jakimś czasie spotkałem się z czlowiekiem od którego otrzymałem ten przewód. Powiedział on, że pochodzi ze stacji radarowej, a dostał go w czasie kiedy tam pracował i w czasie kiedy była przeprowadzana wymiana okablowania. Okazuje się że jest złocony. Szkoda,że nie ma ekranowania. Na pewno wypróbuję go w roli interkonektu. Gdyby nie to że mam go zbyt mało to możliwe,że służyłby do podłączenia kolumn. Załączam jego zdjęcia.
Załączniki
20180404_090400.jpg
20180404_090428.jpg

Angel

#66 Podłączenie kolumn czterema kablami - pytanie

Post autor: Angel » ndz 17 cze 2018, 14:47

Znam trochę interkonektów bez ekranu.
Nieraz nie jest on niezbędny i można uzyskać ciekawy dźwięk.
Byłe tylko fizycznie ten interkonekt był maksymalnie oddalony od innych przewodów.
Jakby była taka potrzeba, to chyba można dokupić osobno oplot ekranujacy.

ODPOWIEDZ