Okablowanie systemu audioMity w audio cz2. -kabelki- wygrzewanie

Przewody Audioluba- głośnikowe, RCA, XLR, USB, coaxial, toslink oraz inne.
Awatar użytkownika

Mały 75
Czeladnik Audiolub

#16 Mity w audio cz2. -kabelki- wygrzewanie

Post autor: Mały 75 » sob 01 cze 2019, 23:19

@Sofokles masz problem chyba ze zrozumieniem co ktoś do Ciebie pisze.
Może masz sporo lat ale tak się nie zachowujesz, zresztą ja dam sobie spokój a Ty dalej twórz chorą atmosferę na tym kameralnym że tak powiem forum. Pzdr

Awatar użytkownika

Autor tematu
Sofokles
Junior Audiolub

#17 Mity w audio cz2. -kabelki- wygrzewanie

Post autor: Sofokles » pn 03 cze 2019, 17:56

Więc pisz tak, żebym rozumiał. Jaka chora atmosfera ? Nie wiem co piszesz. Konkretnie ?
To co piszę na forum audiolub.pl jest moją prywatną opinią. Nie każdy musi się z nią zgodzić, nie każdy musi się z nią niezgodzić.
Polecam tekst o „Wróżbitach w audio”: viewtopic.php?f=5&t=932#p12895

Awatar użytkownika

DiBatonio
Początkujący Audiolub

#18 Mity w audio cz2. -kabelki- wygrzewanie

Post autor: DiBatonio » śr 26 cze 2019, 00:43

Kubakk pisze:
pt 31 maja 2019, 18:15
I o ile kolumny , wzmacniacze , czy lampy zmieniają brzmienie z czasem to z kablami w których płynie prąd z prędkością bliską 300tyś km/s nie bardzo.
A to kolejny mit

Awatar użytkownika

Autor tematu
Sofokles
Junior Audiolub

#19 Mity w audio cz2. -kabelki- wygrzewanie

Post autor: Sofokles » śr 26 cze 2019, 08:29

Ale dlaczego nic więcej nie napisałeś ? Zobacz jak ja się z mitami rozprawiam 8-) Napisz następnym razem dlaczego tak uważasz i dlaczego się nie zgadzasz.
Tak, kable analogi wprowadzają zmiany, a może dokładniej będzie gdy powiem, że dają dużo z siebie. Jeśli chodzi o analogi - wpływy są bezdyskusyjnie. To jest skomplikowana sprawa.
Dużo osób różne rzeczy pisze, ale to jest mało groźne jak piszą to osoby początkujące. Niebezpieczne jest jak "eksperci" mówią głupoty, bo to oni mają zawsze zdanie którego słucha dużo osób. To jest niedobre, mówiłem już o tym ,to nie będę się powtarzał.

Też mam kilka mitów popisanych przesz moich "Idolów" i wróżbitów, ale z uwagi na to że grozi mi ban, a mógłbym być źle zrozumiany to narazie nie wspomnę o tym. Materiał się kotłuje i aż prosi na ujrzenie świata.
To co piszę na forum audiolub.pl jest moją prywatną opinią. Nie każdy musi się z nią zgodzić, nie każdy musi się z nią niezgodzić.
Polecam tekst o „Wróżbitach w audio”: viewtopic.php?f=5&t=932#p12895

Awatar użytkownika

DiBatonio
Początkujący Audiolub

#20 Mity w audio cz2. -kabelki- wygrzewanie

Post autor: DiBatonio » śr 26 cze 2019, 18:03

Sofokles pisze:
śr 26 cze 2019, 08:29
Ale dlaczego nic więcej nie napisałeś ? Zobacz jak ja się z mitami rozprawiam 8-) Napisz następnym razem dlaczego tak uważasz i dlaczego się nie zgadzasz.
Tak, kable analogi wprowadzają zmiany, a może dokładniej będzie gdy powiem, że dają dużo z siebie. Jeśli chodzi o analogi - wpływy są bezdyskusyjnie. To jest skomplikowana sprawa.
Dużo osób różne rzeczy pisze, ale to jest mało groźne jak piszą to osoby początkujące. Niebezpieczne jest jak "eksperci" mówią głupoty, bo to oni mają zawsze zdanie którego słucha dużo osób. To jest niedobre, mówiłem już o tym ,to nie będę się powtarzał.

Też mam kilka mitów popisanych przesz moich "Idolów" i wróżbitów, ale z uwagi na to że grozi mi ban, a mógłbym być źle zrozumiany to narazie nie wspomnę o tym. Materiał się kotłuje i aż prosi na ujrzenie świata.
Tak na szybko znalezione...
https://zapytajfizyka.fuw.edu.pl/pytani ... ektryczny/

A skoro prąd to uporządkowany ruch elektronów w przewodniku, to trudno się z tym powyżej nie zgodzić.

Zresztą w necie jest więcej informacji na temat tego, że przepływ prądu, czyli ruch elektronów to zaledwie 0,2mm/s
Zresztą światło rozprzestrzenia się w innym środowisku, powietrze, próżnia, a prąd w innym- zazwyczaj są to metale, o różnej gęstości materiałowej. Ruch elektronów w danym przewodniku np.miedzi nie osiągnie prędkości światła, to bzdura powtarzania jak mantra.
Jest dużo materiałów na ten temat, ale pokutuje też mit, że płynie z prędkością światła 😁😁😁

ODPOWIEDZ