• Administrator
  •  
    Szanowni Forumowicze. W dziale PUB został utworzony nowy wątek forumowy - Oddział Zamknięty. O co chodzi, proszę przeczytajcie wstępniak, czyli pierwszy tam post. Życzymy miłej zabawy.

Wątek jest dostępny i widoczny po zalogowaniu się na Forum.

PC w służbie AudiolubaDAC (czyli przetworniki cyfrowo-analogowe) w cenie do 1000zł

Czyli muzyka malowana PeCeTem.

Konrad86
Nowicjusz Audiolub

#61 DAC (czyli przetworniki cyfrowo-analogowe) w cenie do 1000zł

Post autor: Konrad86 » wt 19 cze 2018, 12:44

Aro1991 pisze:
wt 19 cze 2018, 11:02
Dac Magic plus będzie porównywalny do samej "100".
W tym droższym płacimy za wzmacniacz słuchawkowy i więcej złączy.
Nie zdziwiłbym się, gdyby SC808 dawał nieco lepszy dźwięk.
Ja wolałbym kupić osobno DAC oraz wzmacniacz słuchawkowy. Za 300-500zł kupimy bardzo przyzwoity wzmacniacz, który będzie wyższej jakości od tego z Dac Magica.
Z chęcią czekam na opis wrażeń.
Zmartwiłeś mnie :). DAC Magic Plus ma podwójną kość Wolfson z tego co czytałem - czyli pracują one w trybie mono. Czyli sprzętowo trochę bogatszy od wersji 100.

Zobaczymy jak to zagra :).

Awatar użytkownika

Sanwing
Moderator

#62 DAC (czyli przetworniki cyfrowo-analogowe) w cenie do 1000zł

Post autor: Sanwing » wt 19 cze 2018, 12:56

Sądzę, że będzie bardzo dobrze, nie ma się co martwić na zaś tym bardziej, że w zestawie masz świetny zasilacz. Bez dobrego zasilania sprzęt nie zagra w pełni swoich możliwości.
Audiolub- w służbie zagubionym w szarości

Konrad86
Nowicjusz Audiolub

#63 DAC (czyli przetworniki cyfrowo-analogowe) w cenie do 1000zł

Post autor: Konrad86 » czw 21 cze 2018, 17:14

No niestety z porównaniem urządzeń muszę się wstrzymać. Wczoraj dojechał do mnie DAC, niestety po podłączeniu okazało się, że nie działa jedna z diód sygnalizacyjnych... Jestem w kontakcie ze sprzedającym, twierdzi że przed wysyłką wszystko działało. Jutro odsyłam urządzenie i zobaczę co dalej...

Urządzenie nie jest 100% sprawne tak, jak to było opisane w ogłoszeniu :(.

Awatar użytkownika

Sanwing
Moderator

#64 DAC (czyli przetworniki cyfrowo-analogowe) w cenie do 1000zł

Post autor: Sanwing » czw 21 cze 2018, 20:32

Szkoda trochę, ale cóż poradzić. Kurierzy często gęsto traktują nasze przesyłki po macoszemu, a i stan dróg naraża je na szwank. Czyli poszukiwań ciąg dalszy ;) .
Ważne, że już konkretne modele są nakreślone.

Konrad86
Nowicjusz Audiolub

#65 DAC (czyli przetworniki cyfrowo-analogowe) w cenie do 1000zł

Post autor: Konrad86 » czw 21 cze 2018, 23:17

Szkoda. Jeśli chodzi o samo urządzenie - jego wygląd, budowę, wyposażenie, etc. - to zbudowane bardzo fajnie - aluminiowy front, stalowa obudowa. Prosta obsługa. Sporo złączy. Do tego bardzo fajny zasilacz Tomanek był.

Niestety marka CA nie zagości już u mnie więcej.

Jakie inne DACi/wzmacniacze słuchawkowe możecie polecić?

Audiolab QDAC znacie?

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#66 DAC (czyli przetworniki cyfrowo-analogowe) w cenie do 1000zł

Post autor: Simpson » pt 22 cze 2018, 07:36

@Konrad86 nigdzie się nie doczytałem jakie masz wymagania co do dźwięku, co do wejść (ich rodzaju i jakości). Może napisz także jak mocno istotny jest wzmacniacz słuchawkowy, jaki posiadasz sprzęt, co dokładnie ten DAC ma za rolę pełnić ?

Myślę, że najlepszym rozwiązaniem byłoby założenie nowego tematu z pytaniem o DAC o właśnie tu:

viewforum.php?f=35

W tym miejscu zaraz stracimy sedno sprawy, gdyż przeplatać się będą tematy porad z recenzjami, opisami itp.

Myślę, że nowy temat to najlepsze rozwiązanie, zaś pisząc go weź proszę pod uwagę to co jest napisane w tym poście:

viewtopic.php?f=4&t=56

Konrad86
Nowicjusz Audiolub

#67 DAC (czyli przetworniki cyfrowo-analogowe) w cenie do 1000zł

Post autor: Konrad86 » pt 22 cze 2018, 16:31

Dziękuję za odpowiedź. Interesuje mnie dźwięk w kierunku ciepłym. Jestem laikiem, więc może być mi to ciężko opisać :), ale ocieplenie w dźwięku i przyjemny bas to są moje preferencje. Wydaje mi się, że właśnie kompakt Sony, który posiadam X559ES tak właśnie gra.
Rzeczywiście założę nowy temat i poproszę Was o poradę, ale najpierw postudiuję istniejące posty.
Ostatnio zmieniony pt 22 cze 2018, 16:32 przez Konrad86, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

Sanwing
Moderator

#68 DAC (czyli przetworniki cyfrowo-analogowe) w cenie do 1000zł

Post autor: Sanwing » pt 06 lip 2018, 10:00

Dziś z samego rana zadzwonił do drzwi kurier sprawiając mi spora radość :). Przywiózł dobrze zabezpieczona przesyłkę zawierającą DAT marki Sony o oznaczeniu Dtc 59ES. Właśnie zaczynam wygrzewanie odtwarzacza by można było go porównać na równych zasadach z wersją 57ES.
IMG_20180706_094424.jpg

Awatar użytkownika

Sanwing
Moderator

#69 DAC (czyli przetworniki cyfrowo-analogowe) w cenie do 1000zł

Post autor: Sanwing » ndz 15 lip 2018, 10:40

Moja przygoda z DAT nie trwa długo i miałem okazję słuchać zaledwie dwóch przedstawicieli tego formatu. Jak wielu wiadomo rejestratory DAT były i są nadal wykorzystywane do rejestracji sygnału na nośnik w bezstratnej jakości dźwięku. DATy występują w dwóch wariantach. Wersja profesjonalna ma bardzo wytrzymały mechanizm pozwalający na nagranie wielu setek (tysięcy) kaset, ale w większości charakteryzuje się kiepska jakością(barwą) odtwarzanego dźwięku, druga seria to urządzenia do użytku domowego jak wspomniane wyżej Sony DTC czy też Pioneer DAT-D, mechanizmy są mniej wytrzymałe, ale za to dźwięk przetwarzany przez te urządzenia jest rewelacyjny.

Sony DTC 57 i 59 należą do serii ES i charakteryzują się świetną budową zewnętrzną jak i wewnętrzną. Urządzenia te pozwalają korzystać z przetworników c/a jak normalne zewnętrzne DAC. Jeśli nie interesuje nas rejestrowanie muzyki na nośnik zawsze możemy używać DAT jako DAC. W Sony wciśnięcie przycisku REC uruchamia taką opcję.
Co do jakości dźwięku z obu urządzeń jest ona zbliżona. Sony 59 oferuje bardziej masywny, rozciągnięty bas co w przypadku moich kolumn jest sporym plusem.
Dodatkowo w wielu utworach zauważyłem większy oddech oraz głębszą scenę. Są to detale, nie można tu mówić o przeskoku o klasę czy dwie, a jedynie o pewnym szlifie, który jak wiemy na pewnym etapie budowania toru audio robi dużą robotę.
Jeśli ktoś szuka taniego DAC o pięknym wyglądzie urządzenia te są warte uwagi. Polecam.

ODPOWIEDZ