Komentarze i sugestieReklama forum audiolub.pl i pozycjonowanie w google.

Zagadnienia dotyczące funkcjonowania forum.
Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#46 Reklama forum audiolub.pl i pozycjonowanie w google.

Post autor: Simpson » pn 30 sie 2021, 11:54

Muszę wspomnieć, że Audiolub i tak się dobrze pozycjonuje. Wyświetleń serwisu jest nadspodziewanie dużo. Czyli jak da się zauważyć, portal jest poczytny, wielu tu wpada poczytać, ale jak to często bywa, niekoniecznie zaznaczają swoją obecność rejestracją konta.

Odnotowaliśmy dość spory spadek w czasie gdy skończył się certyfikat SSL, ale już dzisiaj widać mocno postępującą tendencję wzrostową. Jeszcze wczoraj przez cały dzień (brak certyfikatu SSL) odsłon było lekko ponad 160, tylko dzisiaj do godziny 11:50 odsłon już jest pod 400.

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#47 Reklama forum audiolub.pl i pozycjonowanie w google.

Post autor: Simpson » pt 03 wrz 2021, 18:15

Jestem świadomy tego (nawet akceptuję twierdzenie), że....... są trzy rodzaje kłamstw: kłamstwa, bezczelne kłamstwa i statystyki. Tak, to jest fakt, ale według mnie zależny od kilku czynników, z czego najważniejsze to: czego one dotyczą, na jakie potrzeby są opracowywane i przez kogo. No może jeszcze jeden z czynników, czyli czemu one mają służyć.

To co poniżej napiszę nie ma związku z żadnymi z powyższych czynników. Informacje z forum dotyczyć będą najpopularniejszego obecnie tematu w ostatnim czasie ( i mówię tu nie o dniach, ale bardziej o miesiącach), najbardziej popularnym tematem i najbardziej poczytnym jest temat Kolegi @Jackobtone "Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je".

A co najważniejsze, statystyka ta ma się nijak z przytoczonym powyżej twierdzeniem, gdyż jest to fakt niezaprzeczalny, świadczący o jakości tematu i zawartych w nim informacjach. Także błędem i niegodziwością jest to nazywać statystyką i tak to odbierać.

Temat o "Malinie" ma duże linkowanie z takich witryn jak: audiostereo.pl, audio.com.pl, pclab.pl, dyaudio.pl, hi-fi.com.pl, wordpress.com.

Temat dostępny pod tym adresem:

viewtopic.php?f=17&t=1025

PS. W następnych wpisach wskażę kolejne poczytne tematy.

Jackobtone
Czeladnik Audiolub

#48 Reklama forum audiolub.pl i pozycjonowanie w google.

Post autor: Jackobtone » sob 04 wrz 2021, 12:13

Bardzo mi miło, że mój czysto hobbystyczny wątek przyczynia się do zwiększenia popularności forum. Szczerze mówiąc nie spodziewałem się, że to co tutaj piszę, powtórzę - wyłącznie hobbystycznie, ma aż tak duży zasięg. To naprawdę motywujące, podbudowujące i po prostu miłe. Poniekąd wiedziałem, że wątek o malince cieszy się zainteresowaniem patrząc na ilość wyświetleń, ale nie sądziłem że aż w takim stopniu. Cieszę się, że to co piszę pomaga innym miłośnikom muzyki, a jeśli są jakieś wątpliwości na pewno znajdą się na nie odpowiedzi, czy to z mojej strony, czy też ze strony innych udzielających się w nim audiolubów.
Tak z drugiej strony, niejako pokazuje to też, że stosunkowo tanie i ciekawe rozwiązania przyciągają najwięcej atencji (jeśli chodzi o elementy systemu). Z tego co wiem @Simpson Twój wątek o przedwzmacniaczu pasywnym DIY też naliczył dużo wyświetleń. viewtopic.php?f=17&t=629&hilit=pasywny
A gdyby tak połączyć siły i zbudować kompletny przedwzmacniacz w połączeniu z funkcjami sieciowymi Raspberry i sygnować go marką Audiolub?
:D

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#49 Reklama forum audiolub.pl i pozycjonowanie w google.

Post autor: Simpson » sob 04 wrz 2021, 12:51

Tak @Jackobtone , tak wykonane konstrukcje samemu, w budżetach dużo tańszych, niż produkty firmowe cieszą się ostatnio dużą popularnością. Moje wyślwietlenia tematu (przy blisko 40 tyś wyświetleniach) jednak jest dużo poniżej Twojego wyniku ;) - ponad 71 tyś wyświetleń. Brawo.

Dużą liczbę wyświetleń ma temat o wykonaniu dyfuzora akustycznego Skyline - blisko 130 tyś wyświetleń, ale zauważ, że temat jest na forum od 2017 roku, także w relacji liczba wyświetleń na czas, to miejsce zwycięzcy chyba należy się Tobie :?

Jackobtone pisze:
sob 04 wrz 2021, 12:13
A gdyby tak połączyć siły i zbudować kompletny przedwzmacniacz w połączeniu z funkcjami sieciowymi Raspberry i sygnować go marką Audiolub?
:D
No to byłaby to myśl ;) ale sądzę, że to nie takie proste jak się może wydawać. Gdyby tak było, to początkujący elektronik - konstruktor "trzepałby kasiorkę" aż miło ;)

Ale ja zadaję sobie inne pytanie. Czy dobrym pomysłem jest łączenie różnych podzespołów w jednej obudowie ? Jak dotąd doświadczenie nauczyło mnie, że zestaw często brzmi lepiej, jak odseparuje się wszelkie układy od siebie (to co możliwe). Ale mogę się mylić, może @Audio Autonomy mógłby coś w tym temacie napisać, jak z jego doświadczenia to wynika.

....a, jeszcze jedno. Ty @Jackobtone praktycznie sam wszystko wykonałeś, ja zaś swoją pasywkę wykonałem pod kompletnym nadzorem @Audio Autonomy , także mi do konstruktora naprawdę daleko hehe. Ja się na tym .....w sumie nie znam ;) Jakby na odległość dałoby się lutować, to pewnie i o to prosiłbym @Audio Autonomy :D

Jackobtone
Czeladnik Audiolub

#50 Reklama forum audiolub.pl i pozycjonowanie w google.

Post autor: Jackobtone » sob 04 wrz 2021, 15:12

Oczywiście jestem świadom tego, że to nie jest wcale proste, a również uzyskany efekt nie jest pewny. To miesiące zbierania informacji, pracy, testów, poprawek. W związku z tym jeśli by chcieć zająć się tym na poważnie, to zdecydowanie trzeba by zrezygnować z innych aktywności. No i kolejna kwestia - wkład finansowy i oczekiwany zysk. :)

ODPOWIEDZ