• Administrator
  •  
    Nowe logo na forum audiolub.pl. Ktoś ma pomysł ?????

Szczegóły tu: Nowe logo

PUB czyli forumowe pogawędkiAudio Video Show 2018

Dyskusje około audio i nie związane z audio.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#1 Audio Video Show 2018

Post autor: Simpson » czw 30 sie 2018, 20:17

Od jakiegoś czasu dostępna jest informacja na temat tegorocznej wystawy Audio Video Show 2018.

Z oficjalnych źródeł wiadomo, że odbędzie się ona w dniach 16-18 listopada 2018 roku.
Miejsce niezmienne, czyli tradycyjnie na Stadionie Narodowym oraz w hotelach Radisson Blu Sobieski i Golden Tulip. Będzie to już 22 edycja tej wystawy.

Szczegółowych informacji najlepiej szukać na oficjalnej stronie wystawy, czyli: https://www.audioshow.pl.
Zapewne niebawem pojawiać się tam będą coraz bardziej szczegółowe informacje na temat wystawców, atrakcji, nowości.

Oczywiście zrobię wszystko, aby kolejny raz się tam pojawić. Fotorelacja z wystawy wobec tego także powinna się pojawić.

Jeśli ktoś chciałby sobie przypomnieć jak wyglądało to rok temu - zachęcam do lektury Naszego forum z roku 2017, Forum Audiolub już istniało ;) zaś ten wątek na Audiolubie był jednym z bardziej rozwiniętych wśród krajowych forów audio, ciężko znaleźć gdziekolwiek na innych forach większą ilość wpisów w temacie 8-) :

viewtopic.php?f=27&t=73

Belfer54

#2 Audio Video Show 2018

Post autor: Belfer54 » wt 04 wrz 2018, 08:09

Jeszcze 73 dni do otwarcia wystawy.
Ja zadam przewrotne pytania, szczególnie do Kolegów, którzy od lat bywają na tej imprezie.
Ilu z nas wybiera się, planuje wybrać się na wystawę? Czy formuła w jakiej się ona odbywa, miejsce, sposób prezentacji sprzętu nadal Wam odpowiadają, są dla Was atrakcyjne?

Marcin B.

#3 Audio Video Show 2018

Post autor: Marcin B. » wt 04 wrz 2018, 12:32

Planuję i w tym roku wybrać się na wystawę. Jednak zdecydowanie zmienię założenia mojego zwiedzania i będę starał się ograniczyć do paru wystawców, oraz poświęcić trochę więcej czasu na szukanie ciekawych pozycji winylowych i CD, jeśli takowe będą w tym roku.

Rozczarowany niektórymi pokojami wystawców z minionych lat, postaram się skoncentrować w tym roku na paru manufakturach i niszowych markach, bez seminariów i sprzętu za dziesiątki i setki tysięcy.

Pozdrawiam.

Angel

#4 Audio Video Show 2018

Post autor: Angel » wt 04 wrz 2018, 14:57

Ja też w tym roku będę starał się przybyć na wystawę Audio Video Show. Głównie by spotkać się z przyjaciółmi.
Oczywiście miło będzie pozwiedzać wystawę, posłuchać ciekawych zestawień.
Chyba będę się koncentrował na podobnych sprawach jak @Marcin B..
Seminaria mnie nie interesują. Bywają nawet ciekawe, ale w gruncie rzeczy chyba nic szczególnego mi nie dały.
Tym razem muszę się baczniej przyjrzeć ofercie wystawców.
Ułożyć plan przed przyjazdem na wystawę, bo i tak nie da się wszystkiego zobaczyć, nie mówiąc o posłuchaniu.
Pytasz @Belfer54, czy podoba mi się formuła wystawy? Ogólnie chyba trudno wyobrazić sobie inną.
Choć podejście do prezentacji i do potencjalnego klienta da się zauważyć bardzo różne, wręcz skrajne.
Na pewno mniejsze firmy, manufaktury, gdzie często właściciele albo bliscy współpracownicy prezentują sprzęt, pokazują lepsze
bardziej przyjazne i elastyczne podejście do zwiedzających. Da się tu wyczuć o wiele lepszą atmosferę, otwartość.
Czego doskonałym przykładem w zeszłym roku były firmy @Adam Vox ze swoimi świetnie grającymi kolumnami (mimo zastosowania wzmacniacza Hegel :lol: ) czy firma Avatar Audio wytwarzająca kolumny Holophony (Ich dźwięk to miód na serce i ukojenie skołatanych nerwów), przewody Dreamlink, ustroje antywibracyjne Receptor i streamery Livebit.
Słowa uznania też dla pana prezentującego kolumny marki Boenicke Audio. To są na pewno nie jedyne pozytywne przykłady.
Były też pokoje, gdzie sposób prezentacji sprzętu audio był daleki od profesjonalizmu. Subiekci (bo jak ich inaczej nazwać) albo niekompetentni, albo lekceważąco odnoszący się do zwiedzających, czy sprawiający wrażenie wszystkowiedzących. Albo też zajęci sobą, nie zwracający uwagi na zainteresowanych produktami, które wystawiali.

Na pewno przydałaby się lepsza adaptacja akustyczna w wielu pomieszczeniach. I lepsza izolacja od innych prezentacji.
Choć na pewno w porównaniu z pierwszymi edycjami wystawy nastąpił tu ogromny postęp.
Miejsca? Ja wolałem lokalizację w Hotelach. Na stadionie jest trochę bardziej wystawowo a mniej przytulnie. Choć niektórzy się
postarali, jak w pokoju Gato Audio.
Mam nadzieję w tym roku uczestniczyć tylko w najbardziej mnie interesujących prezentacjach. Czyli urządzenia lampowe, najciekawsze nowości i produkty polskich firm.

Przydałaby się nowoczesna aplikacja, za pomocą której można by się sprawniej poruszać po wystawie.
Chciałbym aby klikając na dany pokój, można się było dowiedzieć jaki dystrybutor tu wystawia. I jakich konkretnie zestawów można się w danej sali spodziewać. Źródła, wzmacniacze, kolumny, przewody i adaptacja akustyczna. Za dużo wymagam?

Sanwing

#5 Audio Video Show 2018

Post autor: Sanwing » wt 04 wrz 2018, 17:30

Koledzy ja mam ogromną nadzieję, że w tym roku zawitam po raz pierwszy na wystawę i to głównie by spotkać się z Wami właśnie. Może uda się razem z @Angel pojechać, zobaczymy. Żonę już przekonałem, że muszę jechać. Tak, że jest szansa :).
Co bym chciał zobaczyć? Głównie systemy ze wzmacniaczami lampowymi i kolumny z głośnikiem szerokopasmowym, co do reszty zdam się na Kolegów i ich doświadczenie w zwiedzaniu ;).

Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#6 Audio Video Show 2018

Post autor: Simpson » wt 04 wrz 2018, 17:47

No @Angel chyba napisał wszystko co właśnie miałem skrobnąć ;) ale nic.

Faktycznie jeśli chodzi o formę to inaczej chyba się nie da, choć mi osobiście forma nie przeszkadza. Jedynie mam nadzieję, że prezenterzy lepiej zadbają o warunki odsłuchowe zdecydowanie lepiej niż to było ostatnio. Nie wiem jak było kiedyś, ale jeśli dużo gorzej niż w 2017r to musiała to być jakaś tragedia.

Ja postaram się skupić na mało znanych firmach, tak jak rok temu z wspomnianym @Adam Vox. Przypadkiem człowiek wszedł, nie planując i dobrze zrobił. Na takich wystawców też będę polował. Oczywiście przedstawicieli Adam Vox odwiedzę na dłużej, ciekawy jestem co pokażą tym razem.

Też sądzę, że na seminaria szkoda trochę czasu. Ostatnio polowałem na seminarium akustyczne, ale z godzinę trzeba było czekać w kolejce, więc sobie darowałem.

Faktycznie, niektórzy wystawcy drogich marek sprawiali wrażenie trochę zadufanych w sobie, na pewno sztywno to prezentowali, jakoś tak się chcieli wywyższyć. Przynajmniej tak niektórych odebrałem.

Ciekaw jestem także nowości i zapowiedzi na stronie oficjalnej, choć "gwiazdy z pierwszych stron" z wystawy w 2017 wg mnie okazały się dość blade. Zobaczymy jak będzie w tym roku.

Belfer54

#7 Audio Video Show 2018

Post autor: Belfer54 » śr 05 wrz 2018, 07:21

@Angel poruszyłeś istotną kwestię, o której już dawno mówi się. Mianowicie aplikacja umożliwiająca sprawnie poruszać się po wystawie. Myślę, że jednak to pieśń dalekiej przyszłości, choć wystawa do kopciuszków nie należy. Jest dosyć znana, od lat w Europie, ma wsparcie nie tylko medialne, jednak w pewnych obszarach mamy do czynienia z zastojem.
Od lat, sam nie wiem już ilu, przyrzekam sobie, że odwiedzę jedynie wybrane pokoje. Jednak wiedziony jakimś owczym pędem, gonię jak pies z wywieszonym jęzorem po całej wystawie. Potem okazuje się, że i tak wszystkiego nie obejrzałem, choć mam potencjalnie takie możliwości.
Nie wiem jak będzie w tym roku. Dlaczego? Bo od lat, poza drobnymi wyjątkami, które można zliczyć na palcach obu rąk, wystawcy mnie nie zaskoczyli.

Podobnie jak @Angel wolałem lokalizację w hotelach. Nie przeczę Stadion Narodowy, to dobry pomysł, głównie ze względu na logistykę (miejsce - dojazd, dla osób spoza Warszawy). Jednak brakuje tam tego klimatu. Poza tym w hotelach, była większa szansa spotkania znajomych, przynajmniej tak mi się wydaje.

A zatem po raz kolejny zastanawiać się będę, czy warto udać się na wystawę. Może lepiej sobie obejrzeć zdjęcia i poczytać informacje przedstawione na forum?

Sanwing

#8 Audio Video Show 2018

Post autor: Sanwing » śr 05 wrz 2018, 07:37

@Belfer54 żeby poczytać sobie na forum i pooglądać zdjęcia ktoś musi taką relację zamieścić :). A kto ostatnie wyprawy na Audio Show pięknie relacjonował, no kto? :D

Belfer54

#9 Audio Video Show 2018

Post autor: Belfer54 » śr 05 wrz 2018, 08:13

@Sanwing relacjonowali Koledzy tu obecni. Wielu Kolegów.
Myślę, że w tym roku też wielu Forumowiczów przybędzie na wystawę a po jej zakończeniu opisze swoje wrażenia, opatrując je licznymi zdjęciami.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#10 Audio Video Show 2018

Post autor: Simpson » pn 10 wrz 2018, 21:38

Do wystawy 67 dni. Szczegółów jeszcze brak, ale zapewne bliższe informacje, planowane atrakcje, mapa wystawy jest w fazie opracowywania.

Ja powoli konserwuję sprzęt fotograficzny, organizuję urlop (o tak, w weekendy czasami pracuję) oraz planuję jeszcze jedną ciekawą ...kwestię związaną z tegorocznym AS 2018.

Awatar użytkownika

mario33lgw
Poszukiwacz Audiolub

#11 Audio Video Show 2018

Post autor: mario33lgw » pn 10 wrz 2018, 22:26

Chętnie bym poszedł na wystawę... pierwszy raz :oops: tylko nie wiem czy się tam odnajdę. Jest paru wystawców, których produkty powodują u mnie szybsze bicie serca... marzenia 8-)
Stereo: Rotel RA-980BX + Monitor Audio Bronze 2 (zmiana)
Streaming & multi-room: Cambridge Audio CXNv2 (mod) + Denon HEOS I
Analog: Technics SL-1410mk2 + Ortofon Stylus 20 + DJ ArtPre II
KD: Denon AVR-X4400H + Monitor Audio Bronze 5.1

Angel

#12 Audio Video Show 2018

Post autor: Angel » pn 10 wrz 2018, 23:07

Warto pójść na wystawę chociaż raz. Nawet tak na żywioł. Tylko po to aby zobaczyć jak to wygląda, posłuchać różnych zestawów, obejrzeć ciekawe konstrukcje, których się na co dzień nie widzi, nie słyszy. Nawet ktoś nie interesujący się specjalnie tymi sprawami nie powinien poczuć się zawiedziony, czy znudzony.

Czasami też warto coś zobaczyć, posłuchać, by się rozczarować. Ja nawet spełniając niektóre ze swoich marzeń, kupując jakiś sprzęt, bywałem rozczarowany. Ale marzenie spełniłem.
Nieraz też można posłuchać czegoś, co nas zupełnie zaskoczy. Świetnie gra a nie jest tak drogie, by nie można było kiedyś sobie na to pozwolić. I to napawa optymizmem.
Wystawa pokazuje też czasem jak bardzo drogie elementy, dość przypadkowo połączone ze sobą (bo od jednego dystrybutora) mogą słabo zagrać.
I na odwrót. Nieraz niezbyt drogie a dobrze przemyślane zestawienia potrafią nas czarować takim dźwiękiem, że nie chce się już dalej chodzić, zwiedzać, tylko siedziałoby się i słuchało.

Belfer54

#13 Audio Video Show 2018

Post autor: Belfer54 » wt 11 wrz 2018, 07:27

Tak zgadzam się z Kolegą @Angel bezwzględnie warto pójść na wystawę Audio Video Show (wcześniej Audio Show), chociaż raz. Każdy audiofil, Audiolub powinien to zrobić.

Czy warto powtarzać, co roku odwiedziny na wystawie? Znam takich, którzy byli dwa, trzy razy lub niewiele więcej powiedzieli - stop, koniec, strata czasu. Takie podejście też rozumiem i domyślam się, z czego ono wynika.
Znam takich, którzy chodzą od początku lub niemal od początku. Co wystawa ma w sobie, że mimo pewnej powtarzalności, choć to też zależy, jaki interwał czasowy weźmiemy pod uwagę nadal jest dla wielu atrakcyjna?
Jest wielu powodów, dla, których niektórzy bywają, co roku. Myślę, że nie tylko z tego powodu, aby zobaczyć coś nowego, coś ciekawego, bo zdarza się, że przez kolejne, powiedzmy 2-3 lata mało pojawia się nowości.

Moim zdaniem ważnym czynnikiem, który przyciąga, jest atmosfera panująca na wystawie. Niestety przeniesienie części wystawy na Stadion Narodowy, trochę pozbawiło ją tej atmosfery. Oczywiście to mój pogląd i zapewne nie będą dyskutowali z nim Ci, którzy nie pamiętają innych czasów Audio Show.

Dlaczego ja bywam, co roku? Jest wiele powodów i można rzec, co roku nieco inny. Jednym z ważniejszych, to spotkanie na wystawie znajomych wystawców, z którymi można zupełnie na luzie porozmawiać zupełnie w innej atmosferze i otoczeniu. Co roku przyrzekam sobie, że to ostatnie moje ostanie odwiedziny, obecność na wystawie. I też, co roku znajduję powód, aby choć na 2-3 godziny zajrzeć i spotkać znajomych.
Czy w tym roku też tak będzie? Trudno ocenić. O tym zresztą trudno na razie mówić, gdy do wystawy jeszcze przeszło dwa miesiące.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#14 Audio Video Show 2018

Post autor: Simpson » czw 20 wrz 2018, 08:19

57 dni do wystawy, a oficjalnych wiadomości brak.

Pokątnie w grupach audiofilskich przebijają się pojedyncze informacje, ale jeszcze dużo tego nie ma.

Z ciekawszych informacji można znaleźć taką zapowiedź:

Eksperyment: Akustyka pomieszczenia odsłuchowego AVS 2018

"16-18 listopada do dwóch apartamentów podczas Audio Video Show 2018 firma 4HiFi dostarczy 2 identyczne zestawy wysokiej jakości systemu dźwiękowego. Zostaną one zamontowane w dwóch podobnych pomieszczeniach apartamentu w Hotelu Sobieski. W jednym z tych pokoi Mega Acoustic zapewni odpowiednią adaptację akustyczną, dostosowaną do wnętrza oraz użytego sprzętu. Zostaną wykorzystane panele akustyczne FiberSTANDARD oraz FiberPRO oparte na wełnie mineralnej, a także ustroje rozpraszające typu SKYLINE. Pomieszczenie zostanie także wyposażone w dobrane pułapki basowe, otrzymamy więc dobrą kontrolę modów własnych pomieszczenia, odpowiednie warunki pogłosowe oraz niwelację wpływu pierwszych odbić".

Patronat medialny nad wydarzeniem objął kanał ProperSound (www.yt.propersound.pl).

Marcin B.

#15 Audio Video Show 2018

Post autor: Marcin B. » pt 21 wrz 2018, 23:05

Ciekaw jestem czy te systemy/tory audio będą identycznie rozstawione w tych pomieszczeniach? Pomysł jest jednak ciekawy i chyba wcześniej nie stosowany na AVS.

Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ