PUB czyli forumowe pogawędkiCoda, czyli więcej nie będzie. O artystach, którzy odeszli.

Dyskusje około audio i nie związane z audio.
Awatar użytkownika

mario33lgw
Czeladnik Audiolub

#61 Coda, czyli więcej nie będzie. O artystach, którzy odeszli.

Post autor: mario33lgw » sob 06 paź 2018, 21:39

Chyba nam umknęło jedno wydarzenie... niestety... bo wielki glos. 1 października odszedł z tego świata Charles Aznavour.
Stereo: Sansui Alpha AU-607XR + Harbeth Monitor M30.1
Streaming & DAC: Lumin D1
Analog: Technics SL-1410mk2 + Ortofon Stylus 20
KD: Denon AVR-X4400H + Monitor Audio Bronze 5.1

Autor tematu
Obas

#62 Coda, czyli więcej nie będzie. O artystach, którzy odeszli.

Post autor: Obas » sob 06 paź 2018, 21:47

Staś pisze:
sob 06 paź 2018, 21:34
Gdyby nie Mecury , to kto by usłyszaał o Montserrat ?
Wielu. To bardziej Twój 'problem' niż Jej. W wielu rankingach na najlepsze sopranistki XXw w pierwszej dziesiątce w tym od BBC Music na 6. To tak jakby powiedzieć że nie znało się Freddiego i niewielu by o nim słyszało bo słucha się tylko opery, a Montserrat pozwoliła go poznać...

Staś
Junior Audiolub

#63 Coda, czyli więcej nie będzie. O artystach, którzy odeszli.

Post autor: Staś » sob 06 paź 2018, 22:07

Obas pisze:
sob 06 paź 2018, 21:47
Staś pisze:
sob 06 paź 2018, 21:34
Gdyby nie Mecury , to kto by usłyszaał o Montserrat ?
Wielu. To bardziej Twój 'problem' niż Jej. W wielu rankingach na najlepsze sopranistki XXw w pierwszej dziesiątce w tym od BBC Music na 6. To tak jakby powiedzieć że nie znało się Freddiego i niewielu by o nim słyszało bo słucha się tylko opery, a Montserrat pozwoliła go poznać...
No dobrze „ sam chciałeś Grzegorzu Dyndało „ . W latach osiemdziesiątych o MC nie słyszał pies z kulawą nogą . Natomiast o FM każdy . Coś więcej ?

Autor tematu
Obas

#64 Coda, czyli więcej nie będzie. O artystach, którzy odeszli.

Post autor: Obas » sob 06 paź 2018, 22:17

To wszystko. Fajna pogawędka. Pozdrawiam

Staś
Junior Audiolub

#65 Coda, czyli więcej nie będzie. O artystach, którzy odeszli.

Post autor: Staś » sob 06 paź 2018, 22:33

Obraza majestatu ? To teraz napiszę coś na zgodę . Kilka tygodni temu oglądałem dokument . FM kilkakrotnie kombinował muzycznie z MJ . Tylko im nie wyszło . A szkoda !

Chili
Czeladnik Audiolub

#66 Coda, czyli więcej nie będzie. O artystach, którzy odeszli.

Post autor: Chili » ndz 07 paź 2018, 11:56

Myślę, że Kolega @Obas zakończył już dyskusje, bo to ani miejsce ani czas.

Autor tematu
Belfer54

#67 Coda, czyli więcej nie będzie. O artystach, którzy odeszli.

Post autor: Belfer54 » ndz 07 paź 2018, 12:47

Tak jak napisał Kolega @Chili, szczególnie ten wątek nie powinien być miejscem tego typu "dyskusji" i wycieczek pod adresem innych Kolegów.
Zresztą nie powstał w tym celu, z czym zgodzi się zapewne jego założyciel.

Autor tematu
Angel

#68 Coda, czyli więcej nie będzie. O artystach, którzy odeszli.

Post autor: Angel » ndz 07 paź 2018, 16:50

Jako administrator, założyciel tego wątku i po prostu człowiek czujący oraz współczujący, powinienem skasować wszystkie wpisy ( z wyjątkiem #61) od numeru #60. Ale wyjątkowo tym razem niech zostaną jako dowód na to, jak ktoś może się ośmieszyć pisząc o kimś (także o muzyce), o kim nie ma zielonego pojęcia.
To jest wątek poświęcony zmarłym artystom. Oddajemy im tu cześć. I nie będziemy się licytowali ile oni znaczyli dla słuchaczy, dla muzyki. Czytając posty #60, #63, #65 byłem mocno zniesmaczony.
Następne takie posty będą usuwane a ich autor otrzyma upomnienie. Nie muszę chyba dalej wyjaśniać dlaczego?

Po namyśle. Za tydzień jednak skasuję te posty. Na razie zostawiam by wszyscy je przeczytali i wyciągnęli odpowiednie wnioski.

Awatar użytkownika

Ho-Lec
Poszukiwacz Audiolub

#69 Coda, czyli więcej nie będzie. O artystach, którzy odeszli.

Post autor: Ho-Lec » wt 15 sty 2019, 00:02

Wiem ze forum nie toleruje tematów politycznych, ale jako Gdańszczanin muszę napisać, że stracił zycie wielki człowiek Pan Prezydent Gdańska, widziałem go 2 godziny wcześniej . Niech pan spoczywa w spokoju Panie Prezydencie
Tam gdzie dziś piętrzą się góry, będą kiedyś morza tam gdzie dziś wełnią się morza, będą kiedyś pustynie. A głupota pozostanie głupotą.
Andrzej Sapkowski – Krew elfów

Awatar użytkownika

Miles
Administrator

#70 Coda, czyli więcej nie będzie. O artystach, którzy odeszli.

Post autor: Miles » wt 15 sty 2019, 06:08

@Ho-Lec , to nie temat polityczny. Śmierć Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza to szokująca tragedia, coś co poruszyło ludzi w całym kraju, a także poza jego granicami. Bezsens tego wszystkiego - to jedyne o czym teraz myślę.
"Zero polityki. Zero reklam. Za to starannie wyselekcjonowana muzyka i towarzyszące jej mądre słowo." :

https://patronite.pl/rockserwisfm

Awatar użytkownika

Ho-Lec
Poszukiwacz Audiolub

#71 Coda, czyli więcej nie będzie. O artystach, którzy odeszli.

Post autor: Ho-Lec » pn 21 sty 2019, 12:05

Ho-Lec pisze:
wt 15 sty 2019, 00:02
Wiem ze forum nie toleruje tematów politycznych, ale jako Gdańszczanin muszę napisać, że stracił zycie wielki człowiek Pan Prezydent Gdańska, widziałem go 2 godziny wcześniej . Niech pan spoczywa w spokoju Panie Prezydencie
Tam gdzie dziś piętrzą się góry, będą kiedyś morza tam gdzie dziś wełnią się morza, będą kiedyś pustynie. A głupota pozostanie głupotą.
Andrzej Sapkowski – Krew elfów

Awatar użytkownika

Miles
Administrator

#72 Coda, czyli więcej nie będzie. O artystach, którzy odeszli.

Post autor: Miles » ndz 07 lip 2019, 15:43

W dniu wczorajszym w wieku 87 lat zmarła Wanda Warska. Co tu dużo pisać: legenda polskiego jazzu i nie tylko, postać wyjątkowa.
"Zero polityki. Zero reklam. Za to starannie wyselekcjonowana muzyka i towarzyszące jej mądre słowo." :

Awatar użytkownika

Miles
Administrator

#73 Coda, czyli więcej nie będzie. O artystach, którzy odeszli.

Post autor: Miles » śr 12 lut 2020, 17:06

Po cichu, bo media bardzo skromnie - o ile w ogóle - odnotowały ten fakt, 10. lutego 2020 roku odszedł Lyle Mays. Można by w uproszczeniu rzec: klawiszowiec Pata Metheny'ego. Ale czym była by muzyka Pata bez Lyle'a?

Kiedyś z powodu głupiego zbiegu okoliczności, w sposób kuriozalny, przepadły mi bilety na koncert Pata Metheny'ego. Nie mogłem tego przeżyć, chodziłem wkurzony wiele dni. W końcu wyżaliłem się znajomemu, jaka to bezbrzeżna katastrofa mnie spotkała. On wysłuchawszy, pocieszył mnie słowami: "No tak, Pat Metheny... ale jednak bez Lyle Maysa to już nie do końca jest to..." Szczerze mówiąc wtedy rzeczywiście moja strata wydała mi się mniejsza, bo bez Lyle'a koncert jawił mi się już trochę mniej atrakcyjnie...

ODPOWIEDZ