PUB czyli forumowe pogawędkiO wszystkim i o niczym, czyli na każdy temat

Dyskusje około audio i nie związane z audio.

Jackobtone
Czeladnik Audiolub

#16 O wszystkim i o niczym, czyli na każdy temat

Post autor: Jackobtone » sob 23 paź 2021, 12:38

Jak dla mnie OLED nie ma konkurencji, celowałbym na Twoim miejscu w LG. :)
Widać ile osób tyle preferencji, w gruncie rzeczy tak jak w audio :D

Jackobtone
Czeladnik Audiolub

#17 O wszystkim i o niczym, czyli na każdy temat

Post autor: Jackobtone » sob 23 paź 2021, 12:38

.

Awatar użytkownika

DiBatonio
Starszy Specjalista Audiolub
Kontakt:

#18 O wszystkim i o niczym, czyli na każdy temat

Post autor: DiBatonio » sob 23 paź 2021, 15:31

Jackobtone pisze:
sob 23 paź 2021, 12:38
Jak dla mnie OLED nie ma konkurencji, celowałbym na Twoim miejscu w LG. :)
Widać ile osób tyle preferencji, w gruncie rzeczy tak jak w audio :D
W kwocie jaką może kolega przeznaczyc, to szału nie będzie.
Ale racja jest z tym co napisałeś, ile osób tyle preferencji, u mnie nie ma opcji żaden OLED, plazma na matrycy V i na razie nie czuję potrzeby podniecania się oczojebnymi oledami.
Pamiętać trzeba, że sprzętowa kalibracja zawsze wskazana i nie mówię o tej oferowanje przez Januszy ze sklepu.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Sqter
Poszukiwacz Audiolub

#19 O wszystkim i o niczym, czyli na każdy temat

Post autor: Sqter » sob 23 paź 2021, 16:50

Przejrzałem wstępnie rynek i wydaje mi się że wiem już na czym się skupić przy wyborze , z naciskiem na
"wydaje mi się"
Najbardziej popularne są rozmiary 55 i jest spory wybór z mniejszymi jest słabo, mały wybór z oledow i drogie.
Zastanawia mnie czy faktycznie te OLed to jakieś wow czy poprostu nowa technologia i dlatego pchają ludziom ?
Ps dziś podejmę próbę reanimacji starego tv LG plazma wytrzymała 11 lat w tym 4 lata z dziećmi :lol:

Jackobtone
Czeladnik Audiolub

#20 O wszystkim i o niczym, czyli na każdy temat

Post autor: Jackobtone » sob 23 paź 2021, 17:59

OLED, nie mylić z Samsungowskim QLED (bo ten ma się właściwie nijak do OLED), to przede wszystkim czerń. Tam gdzie jest czarno na filmie, to piksele po prostu nie świecą. Efekt wow będzie jak zgasisz światło. Możesz poprosić o to obsługę sklepu i porównać czerń w OLED vs QLED vs zwykły LED. Z OLEDami problem mogą mieć osoby u których TVP bądź TVN (w zależności od preferncji :) ) są włączone 24h/dobę. Wtedy można spotkać się ze zjawiskiem "powidoków", czyli utrwalonym znaczkiem TVP/TVN niezależnie od wyświetlanych treści na innych kanałach. Mi osobiście nic takiego się nigdy nie przydarzyło, a mój LG OLED ma już z 4-5lat. Najnowsze OLEDy są pod tym względem poprawione, zdaje się że właśnie LG wprowadziło jakąś udoskonaloną technologię.
Ja do plazmy też jestem przyzwyczajony, wciąż stoi u mnie w salonie Pioneer Kuro, czyli jedna z najlepszych plazm jeśli chodzi o odwzorowanie czerni. Odkąd plazmy zniknęły z rynku, jak dla mnie naturalnym wyborem jest wspomniany OLED i takowy gości u mnie w sypialni.
I w pełni się zgadzam, kalibracja obowiązkowo niezależnie od wybranego TV.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Sqter
Poszukiwacz Audiolub

#21 O wszystkim i o niczym, czyli na każdy temat

Post autor: Sqter » sob 23 paź 2021, 19:05

A jak z jasnością ? Mam dość mocno słoneczny salon czytałem , że Oledy ciemniejsze są. Nie będzie ciemniejszy od tej plazmy ?
Pewnie kupię tego oleda jak będzie w tych pieniądzach, a trzeba jeszcze doliczyć przedłużona gwarancję :roll:

Awatar użytkownika

DiBatonio
Kontakt:

#22 O wszystkim i o niczym, czyli na każdy temat

Post autor: DiBatonio » ndz 24 paź 2021, 02:31

Jackobtone pisze:
sob 23 paź 2021, 17:59
OLED, nie mylić z Samsungowskim QLED (bo ten ma się właściwie nijak do OLED), to przede wszystkim czerń. Tam gdzie jest czarno na filmie, to piksele po prostu nie świecą.
Skąd masz takie informacje, bo akurat tak to się dzieje w plazmach, ale w wyświetlaczach OLED?
Matryce LCD Led, czy OLED złożone są z pikseli i subpikseli, gdzie podświetlenie każdego subpiksela, to właśnie podanie napięcia na ten subpiksel, każdą barwę tworzy kombinacja trzech kolorów RGB poprzez świecenie, czyli zasilanie każdego piksela.
Chociaż w odróżnieniu do LCD, to OLED jest matrycą emisyjną podobnie jak plazma, więc może być coś na rzeczy z tą czernią.
Co do nowych technologii w TV, warto skupić się na telewizorze z wbudowaną tablicą LUT, jest to marketingowo nazwane funkcja 3D LUT, dzięki temu taki telewizor ma przewagę nad innymi pod kątem sprzętowej kalibracji.
W monitorach graficznych, czy do fotografii od dawna są stosowane tego typu rozwiązania (tabliceLUT).

Awatar użytkownika

Autor tematu
Sqter
Poszukiwacz Audiolub

#23 O wszystkim i o niczym, czyli na każdy temat

Post autor: Sqter » ndz 24 paź 2021, 13:59

Panowie, zabawna sytuacja, naprawiłem ten swój stary Tv :shock:
I teraz jestem zadowolony i zasmucony jednocześnie :roll: nie będzie nowego ale nie muszę wydawać kasy, której wiecznie brakuje.
Jakby ktoś pytał, to były przerwy na tym duzym dławiku na z-sus , trochę cyny gorący drut i ruszyło.

Ps DiBatonio Ty to masz rozmach z tymi pomysłami he, pozdrawiam
Załączniki
received_414538003562012.jpeg

Awatar użytkownika

DiBatonio
Kontakt:

#24 O wszystkim i o niczym, czyli na każdy temat

Post autor: DiBatonio » pn 25 paź 2021, 00:52

Sqter pisze:
ndz 24 paź 2021, 13:59
A coś więcej?
Z jakimi pomysłami mam rozmach?
Wyczuwam kolejną ironię z twojej strony, proszę zatem jaśniej pisać, żeby każdy wiedział o co chodzi.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Sqter
Poszukiwacz Audiolub

#25 O wszystkim i o niczym, czyli na każdy temat

Post autor: Sqter » pn 25 paź 2021, 22:08

Mi się wydaje że ta opcja to już luksusowe wyposażenie.. .. na ten czas ważniejsza dla mnie jest klasa energetyczna.. :lol:

tak czy inaczej, odkładam kupno na niedaleką przyszłość , przynajmniej wiem czego szukać
pozdrawiam wszystkich ;)

ps mam problem z meridianem i netflixem, niektórych filmów nie mogę otworzyć (wyskakuje błąd) , muszę odłączyć Dac od dekodera i przez hdmi dzwięk na telewizorze działa normalnie. W niektórych filmach po zmianie ścieżki dźwiękowej na oryginalną stereo odpala film a w niektórych nie.
Co ciekawe z HBO Go nie ma tego problemu :shock:

Awatar użytkownika

DiBatonio
Kontakt:

#26 O wszystkim i o niczym, czyli na każdy temat

Post autor: DiBatonio » pn 25 paź 2021, 23:44

Sqter pisze:
pn 25 paź 2021, 22:08
Mi się wydaje że ta opcja to już luksusowe wyposażenie.. .. na ten czas ważniejsza dla mnie jest klasa energetyczna.. :lol:
To jest odpowiedź na moje pytanie?
:D :D :D

Awatar użytkownika

Autor tematu
Sqter
Poszukiwacz Audiolub

#27 O wszystkim i o niczym, czyli na każdy temat

Post autor: Sqter » śr 27 paź 2021, 22:21

DiBatonio pisze:
pn 25 paź 2021, 00:52
Sqter pisze:
ndz 24 paź 2021, 13:59
A coś więcej?
Z jakimi pomysłami mam rozmach?
Wyczuwam kolejną ironię z twojej strony, proszę zatem jaśniej pisać, żeby każdy wiedział o co chodzi.
bo zawsze coś wymyślisz :roll: jedni piszą/mówią o odświeżaniu, inni o HDR itp. a Ty jakieś 3dLUT ale faktycznie to może się przydać.

Awatar użytkownika

DiBatonio
Kontakt:

#28 O wszystkim i o niczym, czyli na każdy temat

Post autor: DiBatonio » czw 28 paź 2021, 03:46

Sqter pisze:
śr 27 paź 2021, 22:21
bo zawsze coś wymyślisz :roll: jedni piszą/mówią o odświeżaniu, inni o HDR itp. a Ty jakieś 3dLUT ale faktycznie to może się przydać.
Chłopie, ale to jest fakt, nie ja to wymyślam.
HDRem się nie podniecam, podobnie jak pseudo HDRem w fotografii, którą poniekąd też się zajmuję.
Ludzie lubią oczojebne zdjęcia i obraz z TV, ale nie ma to nic wspólnego z poprawnym oddaniem kolorów.
To co od dawna stosuje się w monitorach graficznych weszło na salony do telewizorów i tylko należy się cieszyć.
Odświeżanie jest dla mnie mniej istotne (nie jestem graczem), bardziej ważnym jest profilowanie kolorów, czyli naturalne oddanie barw w przestrzeni kolorów np sRGB.
A zanim znowu będziesz chciał w prześmiewczy sposób skomentować moje wypowiedzi to najpierw zapytaj wujka Google, nie wymagam od ciebie takiej wiedzy, ale minimum przyzwoitości w twoich komentarzach do moich wypowiedzi by się przydało.
Zauważyłem to już od dawna, właściwie odkąd tu jesteś.

A teraz trochę wiedzy:
https://pro.sony/pl_PL/technology/profe ... k-up-table
https://hdtvpolska.com/3d-lut-telewizor ... d-lg-2018/

Awatar użytkownika

Autor tematu
Sqter
Poszukiwacz Audiolub

#29 O wszystkim i o niczym, czyli na każdy temat

Post autor: Sqter » czw 28 paź 2021, 13:53

Wow, w takim razie przepraszam za moje nieprzyzwoitości panie Wrażliwy.

Awatar użytkownika

DiBatonio
Kontakt:

#30 O wszystkim i o niczym, czyli na każdy temat

Post autor: DiBatonio » pt 29 paź 2021, 01:17

Tu nie chodzi o moją wrażliwość, bo to akurat nie w tym rzecz.
Tu raczej chodzi o twoją upierdliwość i miałkość twoich komentarzy do moich wpisów.
Pzdr

ODPOWIEDZ