PUB czyli forumowe pogawędkiO wszystkim i o niczym, czyli na każdy temat

Dyskusje około audio i nie związane z audio.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Sqter
Poszukiwacz Audiolub

#1 O wszystkim i o niczym, czyli na każdy temat

Post autor: Sqter » śr 12 maja 2021, 21:05

Może ktoś z forumowiczów miał kontakt z kotwami chemicznymi , potrzebuje dobre i niedrogie , może są jakieś lepsze lub gorsze czy to jeden czort ?

Audio-Pan
Junior Audiolub

#2 O wszystkim i o niczym, czyli na każdy temat

Post autor: Audio-Pan » czw 13 maja 2021, 02:44

Zdecydowanie polecam kotwy marki Fischer.
Czy to jeden grzyb ? Różnice jakieś wielkie może i nie są, ale na pewno Fischer należy do TOP. Wiele ich kołków, kotw stosowałem. Rewelacja dla mnie. Klasa sama w sobie.

Tu świetny poradnik, co i do czego i jak:

Awatar użytkownika

Autor tematu
Sqter
Poszukiwacz Audiolub

#3 O wszystkim i o niczym, czyli na każdy temat

Post autor: Sqter » czw 13 maja 2021, 21:38

No kupiłem tego fishera, także na Twoją odpowiedzialność :lol: do tego pręty gwintowane 12x160
Fajny filmik krótko i na temat

Audio-Pan
Junior Audiolub

#4 O wszystkim i o niczym, czyli na każdy temat

Post autor: Audio-Pan » sob 15 maja 2021, 03:35

@Sqter , za Fischera mogę odpowiedzialność brać :D Za co jak za co, ale za tą markę na pewno. Jak to mówią: "Będzie Pan zadowolony"
Przez Ciebie zamówiłem sobie 4 zestawy po 100 sztuk kołków rozporowych (kończą mi się), a żeś mi przypomniał i zmobilizował do zakupu.
Jeśli chodzi o zwykłe kołki montażowe (dedykowane, czy uniwersalne), to tylko Fischer Duopower. Polecam jak żadne inne.

PS. Jak dobram marka, to filmy są krótkie i tematyczne. Nie trzeba ubarwiać i ściemy uskuteczniać. Krótko, zwięźle i na temat :D
Brawo Ty. Zaczniesz stosować Fischera, to do zwykłych plastków już nie wrócisz. Jak z audio, nie cofniesz się, gdy jakości zakosztujesz ;)

Awatar użytkownika

Autor tematu
Sqter
Poszukiwacz Audiolub

#5 O wszystkim i o niczym, czyli na każdy temat

Post autor: Sqter » wt 18 maja 2021, 22:56

No piszesz jak szef działu marketingu fishera hehe. Pożyjemy zobaczymy ..
A tym czasem mam dla was małą zagadkę turystyczną :D
Duży hotel w Tatrach w którym główny architekt ma obsesję na punkcie wind a jego zastępcą na punkcie schodów. Może ktoś był i skojarzy :lol:

Audio-Pan
Junior Audiolub

#6 O wszystkim i o niczym, czyli na każdy temat

Post autor: Audio-Pan » czw 20 maja 2021, 18:04

Sqter pisze:
wt 18 maja 2021, 22:56
No piszesz jak szef działu marketingu fishera hehe.
Nic z nimi wspólnego nie mam ;) Jedynie korzystałem z wielu takich rzeczy, to mam doświadczenie. Ich produkty "kołkowe" cenię mocno :D i ot tyle

Awatar użytkownika

Autor tematu
Sqter
Poszukiwacz Audiolub

#7 O wszystkim i o niczym, czyli na każdy temat

Post autor: Sqter » pn 24 maja 2021, 21:27

Kotwy nie zdały egzaminu, 3 z 8 nie trzymały. Musiałem dać metalowe rozporowe . Nie zastygła żywica w 3 ale to chyba przez to że zaczął padać deszcz w czasie montażu i zalało mi otwory. Niby nie wina materiałów ale jak to się mówi "niesmak pozostał" :lol:

Audio-Pan
Junior Audiolub

#8 O wszystkim i o niczym, czyli na każdy temat

Post autor: Audio-Pan » wt 25 maja 2021, 07:35

Nie kotwy, tylko Ty coś skopałeś ;) Wiele miałem z nimi do czynienia, nigdy nie było kłopotów, a trzymają tak, że już tego nie wyrwiesz bez uszkodzenia muru np.
Całe życie człowiek się uczy, także nie poddawaj się. Instrukcję jak to robić widziałeś ? Czy tak trochę na przypał ?
Nie wiem czy woda to problem, ale nigdy w mokrych warunkach takich rzeczy nie robiłem.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Sqter
Poszukiwacz Audiolub

#9 O wszystkim i o niczym, czyli na każdy temat

Post autor: Sqter » wt 01 cze 2021, 22:57

Wiedziałem co i jak , wszystko byłoby dobrze żeby nie deszcz, nalało się do otworu zanim kotwa zastygła .. :|

Awatar użytkownika

Autor tematu
Sqter
Poszukiwacz Audiolub

#10 O wszystkim i o niczym, czyli na każdy temat

Post autor: Sqter » wt 06 lip 2021, 16:43

Panowie, jak wrażenia po występach naszej reprezentacji piłki nożnej. Jakiś czas już minął więc można było ochłonąć :lol:
patrząc na władze PZPN śmiało można powiedziec , że każdy Polak zna się na piłce tak samo dobrze jak na polityce hehe

Ps. Jakieś typy co do nowego mistrza ??

Awatar użytkownika

Sofokles
Czeladnik Audiolub

#11 O wszystkim i o niczym, czyli na każdy temat

Post autor: Sofokles » wt 06 lip 2021, 23:34

JA wolę tenis. Piłka to jak polityka, jakieś układy chyba, bo cienizna i miernota. Hurkacz odprawił wicelidera rankingu, szkoda, że Kubot z Melo nie dali rady, ale walczyli z faworytami i to dzielnie ! Piłka nożna to porażka, wracać partacze do domu, wstydu zaoszczędzą.
To co piszę na forum audiolub.pl jest moją prywatną opinią. Nie każdy musi się z nią zgodzić, nie każdy musi się z nią niezgodzić.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Sqter
Poszukiwacz Audiolub

#12 O wszystkim i o niczym, czyli na każdy temat

Post autor: Sqter » czw 08 lip 2021, 23:29

Też czasem oglądam tenis, żona jest fanką Federera i po tym jak Hubert go tak perfidnie ograł było jej szkoda Rogera :roll:
A co do piłki to ten ostatni mecz Anglików to też niezłe cyrki się działy. Anglicy dobrze symulowali faule a sędziemu się nie chciało sprawdzać

Awatar użytkownika

Autor tematu
Sqter
Poszukiwacz Audiolub

#13 O wszystkim i o niczym, czyli na każdy temat

Post autor: Sqter » pt 22 paź 2021, 22:18

Panowie pilnie proszę o pomoc ...taka mała tragedia rodzinna się wydarzyła i w związku z tym jestem zmuszony prosić o waszą pomoc ?

padł TV :lol:

i moje pytanie ?
możecie polecić jakiś tv 49 cali do kwoty 3 tys ? może być też tańszy, wiadomo ;)

Awatar użytkownika

Angel
Administrator

#14 O wszystkim i o niczym, czyli na każdy temat

Post autor: Angel » sob 23 paź 2021, 00:21

Co tu polecać. I tak większość najlepszych telewizorów w tym zakresie cenowym produkuje Samsung, albo robi do nich matryce.
Moim zdaniem szukaj po prostu promocji i patrz na potrzebne Ci wyposażenie oraz funkcje. Dobrze by było, abyś w cenie zmieścił się z opłatą dodatkowego roku (lub więcej) gwarancji. Bo współczesne telewizory (zresztą nie tylko telewizory) są tak robione, aby przetrwały standardowy okres gwarancyjny a później mają się psuć, by klient kupił nowy model.

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#15 O wszystkim i o niczym, czyli na każdy temat

Post autor: Simpson » sob 23 paź 2021, 12:32

Ja niedawno kupowałem coś takiego: (PHILIPS 58PUS7855/12 4K SMART Ambilight).

https://allegro.pl/oferta/telewizor-led ... 0801210246

Po miesiącach użytkowania nie mam się do czego przyczepić, cena naprawdę symboliczna. Ten ma 58 cali, ale te modele znajdziesz chyba i mniejsze.

ODPOWIEDZ