PUB czyli forumowe pogawędkiAudio Video Show 2019

Dyskusje około audio i nie związane z audio.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#1 Audio Video Show 2019

Post autor: Simpson » czw 27 cze 2019, 18:18

Już mamy datę kolejnej odsłony wystawy Audio Video- czyli Audio Video Show 2019

Wystawa odbędzie się w dniach 8-10 listopada 2019r.

Lokalizacja identyczna jak w latach ubiegłych, czyli PGE Narodowy, Golden Tulip i Radisson Blu Sobieski.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie, gdzie na bieżąco informacje są aktualizowane:
https://audioshow.pl

Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#2 Audio Video Show 2019

Post autor: Simpson » śr 04 wrz 2019, 07:56

Jak co roku. 65 dni do wystawy, czyli tylko lekko ponad 2 miesiące, a o tegorocznych atrakcjach dalej nic nie wiadomo ;)

Ja zupełnie niedawno sprawdziłem, że niechcący na niedzielę 10 listopada (ostatni dzień AVS 2019) mam już dawno zarezerwowany koncert. I tu pojawia się mały kłopot. Albo będę tylko w sobotę, albo zmienię dni wizyty. Zawsze była to sobota i niedziela, obecnie zastanawiam się nad piątkiem i sobotą. Zobaczymy więc.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#3 Audio Video Show 2019

Post autor: Simpson » czw 05 wrz 2019, 20:01

No są pierwsze informacje o TOP wystawy.

Cyt:
"Do wystawy jeszcze ponad 9 tygodni, ale już możemy Wam zdradzić największą atrakcję tegorocznego AVS ➡️ będzie nią kompletny, topowy system Gryphon Audio Designs !
W skład systemu wejdą kolumny Kodo, monobloki Mephisto Solo, przedwzmacniacz Pandora oraz najnowszy odtwarzacz CD - Ethos.
Wydarzenie doniosłe nie tylko ze względu na cenę całego systemu (ok 2 mln zł), ale także na fakt, że Gryphon niezwykle rzadko prezentuje swoje topowe kolumny na wystawach, ze względu na niewystarczająco dobre warunki akustyczne tam panujące. Szczęśliwie AVS posiada jedne z najlepiej brzmiących - o ile nie najlepiej brzmiące sale prezentacyjne na świecie (opinia szefa MBL z zeszłego roku) - system zagra w Studio TV2, czyli dokładnie tam, gdzie rok temu mogliście posłuchać systemu MBL eXtreme".

PGE Narodowy, sala Studio TV2

Gr.jpg

Oczywiście nie byłbym sobą, gdybym nie zwrócił uwagi na pewien szczegół :twisted:
Gryphon niezwykle rzadko prezentuje swoje topowe kolumny na wystawach, ze względu na niewystarczająco dobre warunki akustyczne tam panujące. Szczęśliwie AVS posiada jedne z najlepiej brzmiących - o ile nie najlepiej brzmiące sale prezentacyjne na świecie (opinia szefa MBL z zeszłego roku)
...hmm. Skoro na AVS są jedne z lepiej brzmiących sal odsłuchowych :lol: , to naprawdę nie wiem komu dziękować, że jak dotąd innych wystaw nie odwiedzałem. Jeśli sale na AVS to TOP światowy ....
...aj, szkoda słów.

Wracając do Gryphon Audio Designs. W tamtym roku potencjał był, ale niestety jak widzę po swoim wpisie -akustyka leżała (w sumie zdjęcia mówią same za siebie). A jak to wówczas opisałem? :
Gryphon Audio Design”

...była przestrzeń,
...była scena.

Czuć, że zestaw ma potencjał, ale niestety - dało się mocno odczuć braki akustyczne. Akustyka skopana totalnie.

Wpis w poniższym wątku (trzeba troszkę zjechać):

viewtopic.php?f=27&t=570&start=75#p11147

Awatar użytkownika

seb
Poszukiwacz Audiolub

#4 Audio Video Show 2019

Post autor: seb » czw 05 wrz 2019, 21:01

Simpson ty będziesz koncertował? Jaki repertuar? Nic się nie chwalisz swoimi zdolnościami :mrgreen:

Awatar użytkownika

Sofokles
Czeladnik Audiolub

#5 Audio Video Show 2019

Post autor: Sofokles » pt 06 wrz 2019, 08:39

Szczęśliwie AVS posiada jedne z najlepiej brzmiących - o ile nie najlepiej brzmiące sale prezentacyjne na świecie (opinia szefa MBL z zeszłego roku)
Ta wypowiedź przypomina mi jedną z baśni Andersena- "Nowe szaty króla" :mrgreen:

Kolo z MBL chciał być miły, powiedział komplement na ucho, a Ci wywlekają takie głupoty na oficjalu.

Jak to możliwe, że pokoje hotelowe, które z założenia służą do nocowania, a sale vipowskie ze stadionu- służące do imprezowania podczas meczów są najlepszymi salami brzmiącymi na świecie :lol: Pusty kwadrat- cudo techniki akustycznej, najlepiej brzmiące pokoje na świecie. Kurka, nad tym to trzeba zapłakać, bo takie bzdury powtarzane oficjalnie śmieszne nie są.

Ten cytat koniecznie muszę dodać do wątku "o bzdurach w audio".
Dość dawno bywałem na wystawie Audio w Warszawie. Od kilkunastu lat nie jeżdżę, bo praca za granicą ;) Patrząc po relacjach dużo nie tracę.
....choć przepraszam, dużo tracę- nie dane mi będzie posłuchać najlepszych na świecie sal odsłuchowych - czyli pokojów hotelowych i pustych boksów na stadionie służących do imprez :lol: Ja idiota myślałem, że dedykowane sale adaptowane akustycznie to coś, a tu proszę- całe życie to nauka :mrgreen:

Takie cytaty mogą śmiało rywalizować z "wróżbitami w audio".
To co piszę na forum audiolub.pl jest moją prywatną opinią. Nie każdy musi się z nią zgodzić, nie każdy musi się z nią niezgodzić.
Polecam tekst o „Wróżbitach w audio”: viewtopic.php?f=5&t=932#p12895

Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#6 Audio Video Show 2019

Post autor: Simpson » czw 26 wrz 2019, 08:29

Cytat z oficjalnej strony Audio Video Show 2019:

BUM‼️ Mamy dla was prawdziwą petardę 💣
Jeżeli myśleliście, że topowy system Gryphona to jedyna atrakcja specjalna jaką szykujemy dla Was w tym roku, to jesteście w błędzie.

➡️MBL Deutschland postanowił podnieść rękawicę rzuconą przez duńskiego Gryphona i po raz drugi przywiezie swój topowy system z głośnikami Radialstrahler mbl 101 X-treme.

Obu systemów będzie można posłuchać praktycznie drzwi w drzwi.

Co więcej, ze względu na wyjątkowo dobre warunki akustyczne w salach Studio, MBL postanowił uczynić Warszawę drugim STAŁYM, corocznym miejscem prezentacji możliwości swojego topowego systemu.

W skład systemu wchodzą omnipolarne kolumny typu Radialstrahler, dwa dedykowane moduły niskotonowe, 4 monofoniczne wzmacniacze mocy mbl 9011, przedwzmacniacz mbl 6010D oraz dzielony odtwarzacz mbl 1611F/1621.

Zapraszamy na PGE Narodowy do sali Studio TV4.

Fot.jpg

Awatar użytkownika

seb
Poszukiwacz Audiolub

#7 Audio Video Show 2019

Post autor: seb » sob 26 paź 2019, 00:51

Ręce w górę Audioluby. Czy ktoś z Was wybiera się...
Jak tam z dostępnością forumowych koszulek adminie Simpson?

Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#8 Audio Video Show 2019

Post autor: Simpson » sob 26 paź 2019, 21:57

seb pisze:
sob 26 paź 2019, 00:51
Ręce w górę Audioluby. Czy ktoś z Was wybiera się...
Ja się wybieram. Przynajmniej mam taki zamiar. Co do koszulek ....no trzeba ewentualnie zamawiać ;)

Awatar użytkownika

mario33lgw
Czeladnik Audiolub

#9 Audio Video Show 2019

Post autor: mario33lgw » ndz 27 paź 2019, 07:26

Ja się zastanawiam, ale po zeszłorocznych doświadczeniach sam nie wiem. Na pewno odpuszczam Stadion - marki popularne łatwo znajdę w mniejszym ścisku, sprzęt za wiele milionów trudno się dopchać, winyle jw. Może w Sobieskim, gdzie zwykle trafiam parę perełek mniej popularnych marek, ale na pewno w piątek, nie w sobotę.

To, czego teraz potrzebuję, czyli dac do pary z transportem plików Lumin tam raczej nie znajdę.
Stereo: Sansui Alpha AU-607XR + Harbeth Monitor M30.1
Streaming & DAC: Lumin D1
Analog: Technics SL-1410mk2 + Ortofon Stylus 20
KD: Denon AVR-X4400H + Monitor Audio Bronze 5.1

Awatar użytkownika

Mały 75
Czeladnik Audiolub

#10 Audio Video Show 2019

Post autor: Mały 75 » pt 01 lis 2019, 20:49

@seb możliwe że Ci dotrzymam towarzystwa w niedzielę. Pzdr

Awatar użytkownika

seb
Poszukiwacz Audiolub

#11 Audio Video Show 2019

Post autor: seb » pt 01 lis 2019, 23:24

No i super. To pojedziemy. Najpierw do Victorii... Na stadion znaczy się.

Za to w Sobieskim obowiązkowo muszę znów odwiedzić pokój Mj Audio z ich My monitors i Brystonem. Super dźwięk i mało zwiedzających.

Simpson, czy masz może grafikę logo? Szczeliłbym na koszulkę. Wtedy łatwiej o darmowe cukierki :lol: i rozmowę z wystawcami.

Awatar użytkownika

mario33lgw
Czeladnik Audiolub

#12 Audio Video Show 2019

Post autor: mario33lgw » pt 08 lis 2019, 12:23

Przechodziłem rano „z tragarzami” to zajrzałem do Sobieskiego... pusto, chyba powtórzę manewr zeszłoroczny, piątek to dobry moment zanim tłum zaleje wystawę a wystawcy się znudzą tymi samymi pytaniami w kółko... tym bardziej, że Stadion sobie zamierzam darować w całości.
Stereo: Sansui Alpha AU-607XR + Harbeth Monitor M30.1
Streaming & DAC: Lumin D1
Analog: Technics SL-1410mk2 + Ortofon Stylus 20
KD: Denon AVR-X4400H + Monitor Audio Bronze 5.1

Awatar użytkownika

DiBatonio
Czeladnik Audiolub
Kontakt:

#13 Audio Video Show 2019

Post autor: DiBatonio » pt 08 lis 2019, 16:51

Mnie w Sobieskim nigdy brzmienie nie pasowalo, zamale klitki, żeby sprzęt mógł pokazać co potrafi.
Pamiętam tylko raz, tam gdzie Grzegorz z Albedo miał pokój i prezentacje, jakoś było o.k., ale to kilka lat temu.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#14 Audio Video Show 2019

Post autor: Simpson » pt 08 lis 2019, 17:22

W hotelach jest kilka miejsc wartych odwiedzenia, ale na stadionie też nie brakuje. Jednak duże braki pod względem akustyki powodują, że tylko nieliczne pokoje brzmią dobrze i to niekonieczne te najdroższe.

Ostatnie kilka lat należy Grobel Audio oraz Sveda Audio. Tam było świetnie.
Czytałem, że na stadionie ma być wystawiana ciekawa konstrukcja AudioSolutions z przyzwoitym napędem. A że jeszcze w robocie to szczegółów nie znajdę.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#15 Audio Video Show 2019

Post autor: Simpson » pt 08 lis 2019, 23:53

Jutro do południa okaże się, czy dam radę zjawić się na AVS 2019. Szanse marne (niestety praca). ....marne, ale są ;)

ODPOWIEDZ