Imprezy, koncerty oraz muzyka w radiu i telewizjiNasze ulubione stacje radiowe i czego w nich słuchamy.

Autor tematu
wpszoniak

#16 Re: Nasze ulubione stacje radiowe i czego w nich słuchamy.

Post autor: wpszoniak » śr 20 wrz 2017, 14:16

Przestań... Tyś już z nami (tu i tam) długo, wiec nie "opowiadaj" głupot!
Ostatnio zmieniony czw 21 wrz 2017, 17:55 przez wpszoniak, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor tematu
Pboczek

#17 Re: Nasze ulubione stacje radiowe i czego w nich słuchamy.

Post autor: Pboczek » czw 21 wrz 2017, 17:51

W Trójce zmieniła się po wakacyjnie ramówka. Ze spisu treści wydaje się że jest trochę więcej audycji muzycznych w ciągu dnia.
Dzisiaj słuchałem programu "Magazynek", w czwartki prowadzącym jest Piotr Metz. Jakość prezentowanych nagrań jest wysoka, a dobór utworów zróżnicowany. Nie ma się do czego przyczepić, naprawdę dobrze się tego słucha. W dzisiejszym wydaniu pojawiła się rozmowa z Józefem Skrzekiem SBB - kto nie wie co to, proszę poczytać https://pl.wikipedia.org/wiki/SBB. Sam niestety rozmowy nie wysłuchałem, jak to w pracy, coś mnie wciągło. Za to przy kilku tworach przysiadłem w miejscu odsłuchowym, bo były tego warte. Jak czytam na stronie 3PR, "Magazynek" pojawia się od wtorku do piątku pomiędzy godz. 15.05 i 16.00. Codziennie prowadzącym jest inna osoba.
Warte uwagi są także audycja pojawiająca się o godzinę wcześniej tzn. od 14.05 do 15.00 od poniedziałku do piątku - "W tonacji Trójki". Na pewno trzyma poziom.
Mamy zatem w popołudniowym paśmie codziennie po dwie godziny smacznego grania.

Posiadaczy tunerów zachęcam do wsłuchania się w jakość i różnorodność prezentowanej muzyki. Sam będę to sprawdzał.

Autor tematu
Belfer54

#18 Re: Nasze ulubione stacje radiowe i czego w nich słuchamy.

Post autor: Belfer54 » sob 23 wrz 2017, 10:25

Przyznaję, że ostatnio "Trójkę" zaniedbałem. Niestety program "Magazynek" nie dla mnie. W tym czasie, poza piątkiem jestem poza zasięgiem 3PR.
Tak, czy inaczej Pboczku dzięki za informację o ramówce "Trójki". :)

Autor tematu
Sanwing

#19 Re: Nasze ulubione stacje radiowe i czego w nich słuchamy.

Post autor: Sanwing » sob 23 wrz 2017, 10:28

Ja też zaniedbuje ostatnio mój tuner:(. Mało czasu do tego zakupione CD pochłania cała moja uwagę jak już włączę sprzęt. Dziś daje słowo biorę się wieczorem za słuchanie Trójki:)

Chili
Czeladnik Audiolub

#20 Re: Nasze ulubione stacje radiowe i czego w nich słuchamy.

Post autor: Chili » sob 23 wrz 2017, 10:54

Witam, pewnie zostanę wyklęty... nie słucham muzyki poważnej, Jazzu. Próbowałem, albo nie trafiłem na odpowiednie płyty, albo to nie dla mnie. Do niedawna moim ulubionym radiem było Chilli Zet, niestety z rok temu zniknęło w moim mieście i zastąpiło je Anty. W domu i w aucie Radio złote przeboje choć bardziej z braku innej alternatywy.
Z drugiej strony nie przekonałem się do nowych technologii typu streaming, flac itp. Nie słucham muzyki z komputera, dlaczego? Sam nie wiem. To po prostu mnie nie "jara" i nie jestem w stanie tego bardziej doprecyzować. Może jeszcze nie przyszedł na mnie czas ;)
W tej całej nowoczesności brakuje mi czegoś dla oka, ruchu, a może to tylko tęsknota za wyidealizowaną młodością.
Włączając tuner coś się świeci, czasem jakiś wskaźnik wychyli się a w aipodzie dupa (za przeproszeniem). Nie wspominam tu o płytach kasetach czy szpulowcach bo już "magia totalna".
Od jakiegoś czasu choruję na wzmacniacz lampowy, bo najzwyczajniej w świecie podoba mi się (póki co tylko wizualnie) światło lampy, jej ciepło i chyba znowu młodość... ale odbiegłem od tematu.
Pozdrawiam

Autor tematu
Sanwing

#21 Re: Nasze ulubione stacje radiowe i czego w nich słuchamy.

Post autor: Sanwing » sob 23 wrz 2017, 11:15

Chili:) rozumie Cię w pełni mam tak samo jak Ty:). Jeśli chcesz korzystać ze streamingu to spróbuj kupić używany mini disc najlepiej właśnie kenwooda( jakość dobra, wygląd super i są przyjemne dla oka światełka oczywiście zrobione ze smakiem, nie choinkowe). Fakt wyższość( jak dla mnie )CD nad streamem jeśli chodzi o jakość zostaje bez zmian, a zaczynałem od streaming potem kupiłem cd. Do tego dochodzi kolekcjonowanie płyt czy to CD czy winylowych i mamy jak piszesz nie tylko dźwięk, ale i fizyczne często świetnie wykonane nośniki w pięknych opakowaniach z których możemy zrobić cudna kolekcję ciesząca również oko.

Autor tematu
Belfer54

#22 Re: Nasze ulubione stacje radiowe i czego w nich słuchamy.

Post autor: Belfer54 » sob 23 wrz 2017, 12:04

Chili nie będziesz wyklęty pod warunkiem, że nie będziesz słuchał disko - polo. :lol:
A tak poważnie, to ja w radio raczej rzadko słucham innej muzyki niż poważnej, czy jazzu. Co do poszukiwania wzmacniaczy lampowych to zachęcam do założenia wątku o Twojej chorobie :D ewentualnie "podłączenie" się do wątku "Moja przygoda z lampą." :)

Chili
Czeladnik Audiolub

#23 Re: Nasze ulubione stacje radiowe i czego w nich słuchamy.

Post autor: Chili » sob 23 wrz 2017, 13:36

Uff, dziękuję. Otworzyłem się i nie zostałem napiętnowany :D
Uwaga - disco polo nigdy mnie mnie nie kręciło :D Wręcz przeciwnie wzmaga we mnie odruch wymiotny :lol:

Autor tematu
Rega

#24 Re: Nasze ulubione stacje radiowe i czego w nich słuchamy.

Post autor: Rega » sob 23 wrz 2017, 14:31

Mówcie co chcecie, ale w Trójce brakuje mi W. Manna. Ja sluchalem Trójki prawie od momentu jej powstania (no może troszkę później) i historia Trójki to Mann. O Piotrze Kaczkowskim już nawet nie wspomnę. Na audycje przez niego prowadzone czekałem z niecierpliwością, a jak już sie zaczęty to jakoś, dziwnym trafem zawsze konczyły się duuużo za szybko. To MISTRZ tworzenia klimatu i nastroju. Drugim takim był Tomek Beksinski. Można im przypinać różne łatki. Nawet współpracowników minionego systemu, ale jedno jest pewne TERAZ NIE MA TAKICH!!!. Trójka bez NICH to ,,inwalida,, A teraz czekam na chłostę za chwalenie minionej epoki. Pozdrawiam.

Autor tematu
Belfer54

#25 Re: Nasze ulubione stacje radiowe i czego w nich słuchamy.

Post autor: Belfer54 » sob 23 wrz 2017, 16:55

Rega to ja też idę pod pręgierz. "Trójki" słucham od początku jej powstania, czyli od 1962 r., na radioodbiorniku Polonez. Programy takich ludzi jak Marek Gaszyński, Witolda Pograniczny, czy Romana Waschko ("Roman Wascho i jego płyty") były dla mnie w tamtym czasie pewnego rodzaju fenomenem. Potem przyszły czasy Piotra Kaczkowskiego, Andrzeja Kormana i Andrzeja Stankiewicza. W latach 80-90 do głosu doszli Jan Chojnacki, Jerzy Kordowicz, Wojciech Mann, Grzegorz Wasowski i nie odżałowany Tomasz Fabiański. A potem, jak wspomina Rega było już tylko ...
Z końcem lat 90, na początku nowego tysiąclecia "Trójka" próbowała się "podnosić". Czy jej się to udało?

Autor tematu
Rega

#26 Re: Nasze ulubione stacje radiowe i czego w nich słuchamy.

Post autor: Rega » sob 23 wrz 2017, 17:17

To, zdaje się, w programie Jerzego Kordowicza pierwszy raz sluchałem J M Jarre oraz Kraftwerk. A Mann to chyba na początku lat siedemdziesiątych z Muzyczną Pocztą UKF (?) Tyle lat już minęło, że pamięc trochę zawodzi. Ale miałem tam też ,,swojego czlowieka,, Mój dobry kolega (K G), nie mogę podać pelnego nazwiska bez jego zgody, przez kilka lat pracowal w Trójce. Obecnie od kilkunastu lat mieszka na Key West. Czasem można zobaczyc jakiś jego klip na YT. Pokazuje tam coś czasami pod nickiem Olaboga13. W latach osiemdziesiatych to był ,,omnibus,, w sprawach wiadomości n/t muzyki i wykonawcow. On zalatwiał mi trudne do zdobycia płyty na giełdach.

Autor tematu
Belfer54

#27 Re: Nasze ulubione stacje radiowe i czego w nich słuchamy.

Post autor: Belfer54 » sob 23 wrz 2017, 17:21

Tak masz rację. Mann przeszedł z Rozgłośni Harcerskiej do Programu Trzeciego w latach 60, a właściwie pod koniec lat 60. Można rzec, że w latach 80 już panował nam w "Trójce". :D
Jeszcze trochę i założymy tu emeryckie koło miłośników "Trójki". :lol:

Autor tematu
Rega

#28 Re: Nasze ulubione stacje radiowe i czego w nich słuchamy.

Post autor: Rega » sob 23 wrz 2017, 17:35

:lol: A może to dobry pomysł? Muszę uczciwie przyznać, że obecne słuchanie róznych stacji nawet używając do tego najlepszego sprzętu nie przynosi tyle radości ile słuchanie ówczesnej trójki (nawet jeszcze w wersji mono). A może było tak pięknie dlatego, że byliśmy młodzi i zbyt idealizujemy tamte czasy.

Autor tematu
Belfer54

#29 Re: Nasze ulubione stacje radiowe i czego w nich słuchamy.

Post autor: Belfer54 » sob 23 wrz 2017, 17:44

Może po części tak jest, że to sentyment i tęsknota za czasami, gdy byliśmy młodzi. Z drugiej strony, może będzie to pogląd odosobniony, ale obecny nonszalancki sposób prowadzenia audycji radiowych nie odpowiada mi. Pachnie mi to przypodobaniem się na siłę określonej grupie słuchaczy.

Autor tematu
Pboczek

#30 Re: Nasze ulubione stacje radiowe i czego w nich słuchamy.

Post autor: Pboczek » sob 23 wrz 2017, 21:51

Koledzy, w Trójce Wojciech Mann prowadzi:
"Piosenki bez granic" niedziela godz. 10.05 - 12.00.
"Maniak po ciemku" poniedziałek godz. 22.05. - 23.00.
"W tonacji Trójki" wtorek godz. 14.05 - 15.00, tu wraz z Anną Gacek.
Po za tym, piątkową poranną audycję "Zapraszamy do Trójki".

Piotr Kaczkowski roztacza swoją muzyczną aurę w audycjach:
„Minimax” niedziela godz. 22.05 - 24.00
„W tonacji Trójki” środa godz. 14.05 -15.00.

Tylko słuchać.
Ostatnio zmieniony sob 23 wrz 2017, 22:48 przez Pboczek, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ