Imprezy, koncerty oraz muzyka w radiu i telewizjiInformator koncertowy - zapowiedzi, relacje.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Miles
Administrator
Posty: 524
Rejestracja: pt 08 wrz 2017, 09:22
Lokalizacja: Wałbrzych

#1 Informator koncertowy - zapowiedzi, relacje.

Post autor: Miles » ndz 08 paź 2017, 19:13

Szanowni Audiolubowie!

Dla wielu z nas, uczestnictwo w koncertach to ważny element muzycznego życia. Przede wszystkim spotykamy naszych ulubionych muzyków,
co w niektórych przypadkach może być niezwykle emocjonujące. Na przykład gdy po (nawet kilkudziesięciu) latach poznawania twórczości jakiegoś wykonawcy / zespołu wreszcie możemy stanąć z nim twarzą w twarz. Ponadto - co nieraz mi się przytrafiało - koncerty często weryfikują moje spojrzenie na muzykę niektórych twórców. Gdy zobaczę ich emocje, zaangażowanie, usłyszę co mówią o swoich utworach lub czasem nawet porozmawiam twarzą w twarz - często zmieniam swoje zdanie o twórczości znanej dotychczas z płyt. Wreszcie, koncerty akustyczne, czyli przede wszystkim te gdzie grana jest muzyka klasyczna lub jazz, pozwalają audiolubowi poznać, przypomnieć, a także utrwalić rzeczywiste brzmienie wielu instrumentów. Bo jak tu stroić domowy system, gdy nie wiemy jak różne instrumenty brzmią w rzeczywistości, bez pośrednictwa sprzętu?

Zachęcam wszystkich do dzielenia się zarówno swoją wiedzą na temat ciekawych koncertów które dopiero mają się odbyć a na których warto się znaleźć, jak i do zdawania relacji z imprez w których mieliśmy sposobność uczestniczyć.

Na początek: Crippled Black Phoenix w ramach aktualnej trasy wystąpią na jednym koncercie w Polsce: 16. listopada we Wrocławskim klubie pralnia!
Wczoraj się dowiedziałem, no i mam lekki zgryz: otóż 14. listopada jedziemy z żoną do Poznania na koncert Anathemy, a 18-19. listopada planowałem spędzić na audiolubowych spotkaniach podczas Audio Show w Warszawie. Zatem zapowiada się niezwykle intensywny tydzień: trzeba będzie pogodzić pracę i domowe obowiązki z trzema wyjazdami na przestrzeni jednego tygodnia!

Podsumowując:

14.11.2017. Poznań, hala MTP2 - Anathema.
16.11.2017. Wrocław, klub Pralnia - Crippled Black Phoenix.

Kto nie jedzie, niech zazdrości! He he he...
"Zero polityki. Zero reklam. Za to starannie wyselekcjonowana muzyka i towarzyszące jej mądre słowo." :

https://patronite.pl/rockserwisfm

Awatar użytkownika

Metka
Junior Audiolub
Posty: 88
Rejestracja: śr 27 wrz 2017, 17:22
Lokalizacja: Małopolska

#2 Informator koncertowy - zapowiedzi, relacje.

Post autor: Metka » ndz 29 paź 2017, 07:47

Koncert jazzowy :

Old Bass Line - Marian Pawlik Quartet
Jazz Club u Muniaka
FLORIAŃSKA 3, w Krakowie

Polecam fanom jazzu, dziś i jutro (29 - 30 paźdz.) o 21:30

Awatar użytkownika

Autor tematu
Miles
Administrator
Posty: 524
Rejestracja: pt 08 wrz 2017, 09:22
Lokalizacja: Wałbrzych

#3 Informator koncertowy - zapowiedzi, relacje.

Post autor: Miles » czw 02 lis 2017, 21:14

A więc jednak! Jak wszystko pójdzie dobrze, w 2018. roku spełni się moje największe aktualnie koncertowe marzenie!

We wtorek w audycji Pejzaże dźwiękiem malowane Piotr Kosiński zapodał "w tajemnicy" słuchaczom radia Rockserwis.fm, a od dziś wiadomo już oficjalnie: Camel przyjedzie na dwa koncerty do Polski!

02.06.2018. Warszawa, Progresja.
03.06.2018. Zabrze, Dom Muzyki i Tańca.

Planuję jechać w obydwa te miejsca, bo poprzednio, gdy w 2015. roku poznański występ grupy Andy'ego Latimera okazał się być koncertem mojego życia, plułem sobie w brodę, że nie mam biletów jeszcze na koncert krakowski.

Sprzedaż biletów rusza 06.11.2017. Pozostaje kupić wejściówki i trzymać kciuki, by wszystko się udało i byśmy w czerwcu mogli podziwiać w akcji jednego z największych (dla mnie najukochańszego) stylistów gitary elektrycznej w historii.

Link do informacji o wydarzeniu:

http://www.rockserwis.fm/serwis.do?menu ... cat=26&l=1
Camel.jpg
"Zero polityki. Zero reklam. Za to starannie wyselekcjonowana muzyka i towarzyszące jej mądre słowo." :

https://patronite.pl/rockserwisfm

Awatar użytkownika

Metka
Junior Audiolub
Posty: 88
Rejestracja: śr 27 wrz 2017, 17:22
Lokalizacja: Małopolska

#4 Informator koncertowy - zapowiedzi, relacje.

Post autor: Metka » wt 14 lis 2017, 19:47

Jako że jestem fanem tej formacji, zapraszam serdecznie na koncert:

Marian Pawlik Quartet - Old Bass Line
klub Harris Piano Jazz Bar
Kraków, Rynek Główny 28
Najbliższy czwartek; 16 listopada, godz.:21,30

Marian Pawlik to wybitna postać polskiej sceny muzycznej, nie tylko tej jazzowej, jest bowiem znany szerszej publiczności jako współzałożyciel i kompozytor przebojów grupy Dżamble.

Na co dzień nie tylko gra na kontrabasie, ale jest również lutnikiem, na którego instrumentach grają muzycy na całym świecie.
Współpracował z wieloma znakomitymi artystami, takimi jak.: Janusz Muniak, Tomasz Stańko, Zbigniew Seifert, Zbigniew Namysłowski, Michał Urbaniak, Jerzy Bartz, Andrzej Zaucha, Ryszard Styła, Aga Zaryan.


OLD BASS LINE to nawiązanie do twórczości doskonałych kontrabasistów jazzowych, dlatego w repertuarze grupy znajdziemy kompozycje Paula Chambersa, Rona Cartera, Scotta LaFaro, Oscara Pettiforda oraz utwory własne.

Muzyk zaprosił do współpracy młodszych, ale już uznanych artystów – pianistę Kubę Płużka, perkusistę Michała Hellera i saksofonistę Bartłomieja Noszkę.

Kuba Płużek (fortepian) – młody, niepokorny, piekielnie zdolny i – paradoksalnie – niezwykle doświadczony. W ocenie wielu jazzmanów i fanów jazzu to jeden z bardziej utalentowanych i twórczych instrumentalistów na polskiej scenie muzycznej. Autor debiutu roku "First Album" wg Gazety Wyborczej i Jazz Forum, finalista Montreux Piano Competiton, nominowany do Fryderyka jako Jazzowy Debiut Roku 2014.
Współpracował z następującymi artystami:
Janusz Muniak, Zbigniew Namysłowski, Zbigniew Wegehaupt, Arek Skolik, Charles White, Justin Faulkner, Frank Parker, Rusty Jones, Wayne Dockery, John Betsh, Maciej Sikała, Michael Parker, Nigel Kennedy, David Garibaldi, Bronisław Suchanek, Jazz Band Ball, Irek Dudek, Nathan Williams, Piotr Baron, Wojtek Mazolewski, Stanisław Sojka, Michael Patches Stewart .

Michał Heller (perkusja) - Absolwent Akademii Muzycznej na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Laureat wyróżnień i nagród zespołowych (m.in. Krokus Jazz Festiwal - I miejsce - Grand Prix w Jeleniej Górze). Występował na wielu festiwalach w Polsce i za granicą, m.in. Festiwal Piwnicy pod Baranami, Jazz Jamboree, Jazz w Ruinach, Piest’any Jazz Festiwal (Słowacja), Bautzen Jazz Festiwal (Niemcy).
Miał okazję współpracować m.in. z Januszem Muniakiem, Robim Lakatosem, Wojciechem Groborzem, Piotrem Baronem, Izą Zając, Pawłem Kaczmarczykiem, Dominikiem Wanią, Leszkiem Kułakowskim, Piotrem Wojtasikiem, Beatą Przybytek, Lorą Szafran, Sebastianem Bernatowiczem, Jerzym Małkiem, Piotrem Wyleżołem, Adamem Kowalewskim.

Bartłomiej Noszka (saksofon tenorowy) - urodzony w 1994 roku w Bielsku Białej. Ukończył z wyróżnieniem Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II st., im. S. Moniuszki w Bielsku-Białej w klasie saksofonu mgr Tomasza Gmyrka. Obecnie jest studentem Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie saksofonu jazzowego dr hab. Ryszarda Krawczuka i as. Marcina Ślusarczyka.
Występował m.in. z: Rosario Giuliani, Tom Arthurs, Andy Ninvalle, Bryan Corbett, Michał Urbaniak, Krzesimir Dębski, Anna Jurksztowicz, Lora Szafran, Krystyna Prońko, Kuba Badach, Andrzej Zubek, Arek Skolik, Łukasz Żyta, Adam Kowalewski, Marian Pawlik, Maciej Adamczak, Piotr Wyleżoł, Rafał Sarnecki, Wojciech Groborz, Marcin Ślusarczyk, Ryszard Krawczuk. Jest laureatem: II miejsce z zespołem S.O.T.A. na Blue Note Poznań Competition 2016; III miejsce (grupa do lat 19) na 4 Azoty Tarnów Jazz Contest 2011 z zespołem Jazz Madness. Współpracuje na co dzień z: S.O.T.A., Big Band Małopolski, Jazz Club u Muniaka. Stypendysta Rektora Akademii Muzycznej w Krakowie.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Miles
Administrator
Posty: 524
Rejestracja: pt 08 wrz 2017, 09:22
Lokalizacja: Wałbrzych

#5 Informator koncertowy - zapowiedzi, relacje.

Post autor: Miles » pt 24 lis 2017, 09:16

No dobra, stało się. Karmazynowy Król znów zawita w Polsce! Podobnie jak wspomniany wyżej Camel, grupa King Crimson zagra u nas w czerwcu 2018. roku. W sumie zespół da aż pięć koncertów:

13.06.2018 POZNAŃ - Sala Ziemi, 20:00
14.06.2018 POZNAŃ - Sala Ziemi, 20:00
16.06.2018 KRAKÓW - ICE Congress Centre, 20:00
17.06.2018 KRAKÓW - ICE Congress Centre, 20:00
18.06.2018 KRAKÓW - ICE Congress Centre, 20:00

Pełna informacja tu: http://www.rockserwis.fm/serwis.do?menu ... cat=26&l=1

No i zgryz. Bilety na obydwa polskie koncerty wielbłąda już kupione, a tu trzeba by zorganizować środki na spektakl reżyserowany przez mistrza Roberta Frippa. Zabrzański koncert grupy w roku 2016. w którym miałem okazję uczestniczyć należał do tych niezapomnianych. Usłyszeć na żywo Schizofrenika, Epitafium czy Starless, a to wszystko zaaranżowane na zespół, w którym gra jednocześnie (!) aż trzech świetnych perkusistów :
Gavin Harrison, Pat Mastelotto, Bill Rieflin, niepodrabialny basista Tony Levin, saksofonista i flecista Mel Collins (w przeszłości muzyk m.in. wspomnianego Camel), no i sam mistrz Robert Fripp schowany skromnie z tyłu sceny, ze swoimi gitarami i klawiaturami...Jakko M. Jakszyka na wokalu jestem w stanie wybaczyć :D

Tak więc wygląda na to, że oszczędności trzeba będzie poszukać gdzie indziej, bo ileż razy będzie jeszcze okazja zobaczyć Karmazynowego Króla na scenie? Zwłaszcza że Robert Fripp lubi raz na parę lat rozwiązać zespół - bez wcześniejszego uprzedzenia, he he.
[73368]_eBiuletyn_KC.jpg
"Zero polityki. Zero reklam. Za to starannie wyselekcjonowana muzyka i towarzyszące jej mądre słowo." :

https://patronite.pl/rockserwisfm

Awatar użytkownika

Autor tematu
Miles
Administrator
Posty: 524
Rejestracja: pt 08 wrz 2017, 09:22
Lokalizacja: Wałbrzych

#6 Informator koncertowy - zapowiedzi, relacje.

Post autor: Miles » czw 07 gru 2017, 18:14

Szanowni Audiolubowie,

szykuje się nie lada gratka: Bobby McFerrin odwiedzi nasz kraj w nadchodzącym roku. Artysta miał wystąpić -o ile pamiętam- w roku 2016., miałem już bilety do Poznania, lecz niestety koncert został odwołany i wejściówki zwróciłem. Teraz nie wiem co robić, bo w kieszeni hula wiatr, jednak Bobby to legenda...

http://jazzforum.com.pl/main/news/bobby ... irclesongs
Bobby McFerrin.jpg
"Zero polityki. Zero reklam. Za to starannie wyselekcjonowana muzyka i towarzyszące jej mądre słowo." :

https://patronite.pl/rockserwisfm


Muddy
Początkujący Audiolub
Posty: 41
Rejestracja: pn 04 gru 2017, 08:25
Lokalizacja: Kartuzy

#7 Informator koncertowy - zapowiedzi, relacje.

Post autor: Muddy » śr 13 gru 2017, 12:20

A ja się publicznie uraduję - do Polski przyjeżdża Billy Idol - brzydal z czasopism moich lat nastoletnich:)
Mam nadzieję, że da czadu choć połowę tak jak na Storytellers!
Jeśli ktoś nie ma planu na lipcowy weekend - zapraszam w moje okolice:)

Awatar użytkownika

RONIN
Nowicjusz Audiolub
Posty: 17
Rejestracja: śr 22 lis 2017, 11:24
Lokalizacja: Kraków

#8 Informator koncertowy - zapowiedzi, relacje.

Post autor: RONIN » ndz 24 gru 2017, 14:29

A ja się pochwalę koncertem Roberta Planta w Royal Albert Hall w Londynie.
Nieprawdopodobne, jaki głos ciągle ma.
Piękny koncert pełen nowości (w końcu nowa płyta),jak zwykle okraszony nowymi aranżami zeppelinowskich utworów.
Uczta.
Plant Tour.jpg

Awatar użytkownika

Autor tematu
Miles
Administrator
Posty: 524
Rejestracja: pt 08 wrz 2017, 09:22
Lokalizacja: Wałbrzych

#9 Informator koncertowy - zapowiedzi, relacje.

Post autor: Miles » wt 16 sty 2018, 08:13

Tych, którzy chcieli by posłuchać Czterech Pór Roku Antonio Vivaldiego z harfą w roli instrumentu solowego zapraszam do Wałbrzycha w piątek 19.stycznia. Ja już nie mogę się doczekać. Solistką będzie Włoszka Floraleda Sacchi, towarzyszyć jej będzie Orkiestra Kameralna Filharmonii Sudeckiej pod dyrekcją Bartosza Żurakowskiego.

Pełną informację znajdziecie tu: http://filharmonia-sudecka.pl/pl/repert ... styczen/19

Zaś dla tych których nie przekonał krótki opis dodaję fotkę pani Floraledy pochodzącą z jednej z okładek płyt wydanych przez Deccę. Skoro sama artystka i jej wytwórnia stosują tego typu marketing, to chyba wolno mi pokazać Wam to zdjęcie? ;)
Sacchi2.jpg
"Zero polityki. Zero reklam. Za to starannie wyselekcjonowana muzyka i towarzyszące jej mądre słowo." :

https://patronite.pl/rockserwisfm


JanSebastian
Junior Audiolub
Posty: 92
Rejestracja: ndz 24 wrz 2017, 12:03
Lokalizacja: Warszawa

#10 Informator koncertowy - zapowiedzi, relacje.

Post autor: JanSebastian » pn 05 lut 2018, 15:21

Hej, kolego @Miles , koledzy

Cztery Pory Roku na Harfę, w wykonaniu bajecznie pięknej harfistki...
cóż, do Wałbrzycha nie dotrę, ale ten kto dotarł zapewne nie żałuje..

pozdrawiam
BACH
... kiedy kamienie toczą się z góry na dół, nie należy od razu za nimi biec.
Stój i patrz, jak się toczą, i obserwuj, gdzie się zatrzymają.

Kurt Wallander/ Henning Mankell[/

Awatar użytkownika

Autor tematu
Miles
Administrator
Posty: 524
Rejestracja: pt 08 wrz 2017, 09:22
Lokalizacja: Wałbrzych

#11 Informator koncertowy - zapowiedzi, relacje.

Post autor: Miles » wt 27 lut 2018, 18:58

Mieszkańcom Warszawy i okolic gorąco polecam recital Pawła Kowalskiego w dniu 04.03. w Promie Kultury na Saskiej Kępie. W minionym roku dwukrotnie miałem okazje podziwiać grę pana Pawła na żywo i za każdym razem było więcej niż warto. To pianista oddany muzyce, słuchanie jego gry to dla mnie wielka przyjemność. Zważywszy że bilety kosztują 20 złotych, to jeżeli ktoś ma blisko - wstyd nie skorzystać.

http://promkultury.pl/events/event/pawe ... tepianowy/
"Zero polityki. Zero reklam. Za to starannie wyselekcjonowana muzyka i towarzyszące jej mądre słowo." :

https://patronite.pl/rockserwisfm

Awatar użytkownika

Autor tematu
Miles
Administrator
Posty: 524
Rejestracja: pt 08 wrz 2017, 09:22
Lokalizacja: Wałbrzych

#12 Informator koncertowy - zapowiedzi, relacje.

Post autor: Miles » śr 14 mar 2018, 08:43

W bieżącym tygodniu jak wszystko się uda będę miał okazję posłuchać koncertu art rockowej grupy Believe.
W zasadzie jako Dolnoślązak mam do dyspozycji dwa terminy, tj. 16.03. piątek - Kamienna Góra i 17.03. sobota - Wrocław.
Z pewnych względów (inny koncert) prawdopodobnie piątkowy termin odpadnie i trzeba będzie tarabanić się do Wrocławia. Jednak na Believe - warto!

Dla nieznających tej grupy kopiuję krótki opis ze strony koncertomania.pl :

" - Believe (Warszawa) – polski zespół grający rock progresywny. Wśród jego założycieli było trzech muzyków grupy Collage. Grupa powstała z inicjatywy gitarzysty Mirka Gila, a wokalistą został Tomek Różycki, który śpiewał na pierwszej płycie Collage, Baśnie.

Rockowe brzmienie Believe wzbogacone jest o dźwięk skrzypiec japońskiej skrzypaczki Satomi. W 2006 roku ukazał się debiutancki album grupy Hope to see another day wydany w Szwajcarii. Po nagraniu drugiej płyty Yesterday Is a Friend zespół opuścił Różycki, a zastąpił go Karol Wróblewski.

Ich ostatni krążek "Seven Windows" miał swoją premierę 25 października ubiegłego roku. Na albumie znalazło się 7 wielowątkowych, rozbudowanych kompozycji, pełnych klimatycznych riffów i powiewu świeżości na scenie progresywnej.

Aktualnie w skład zespołu wchodzą:

Mirek Gil – gitary
Satomi – skrzypce, klawisze
Robert Qba Kubajek – perkusja
Łukasz Ociepa – wokal
Przemas Zawadzki – bas

https://www.facebook.com/believeband/
https://www.youtube.com/watch?v=77CSBkbgkjQ "
"Zero polityki. Zero reklam. Za to starannie wyselekcjonowana muzyka i towarzyszące jej mądre słowo." :

https://patronite.pl/rockserwisfm

Awatar użytkownika

Autor tematu
Miles
Administrator
Posty: 524
Rejestracja: pt 08 wrz 2017, 09:22
Lokalizacja: Wałbrzych

#13 Informator koncertowy - zapowiedzi, relacje.

Post autor: Miles » pt 16 mar 2018, 10:22

Od kilku dni wiadomo już, kto wystąpi na tegorocznym INO-ROCK Festival który odbywa się tradycyjnie pod koniec lata w Inowrocławiu, w tym roku w dniu 25. sierpnia, w Teatrze Letnim. Lista wykonawców wygląda następująco:

GAZPACHO
SOUP
BJORN RIIS (AIRBAG) with band
AMAROK
HIPGNOSIS


Oczywiście wszystko są to grupy reprezentujące szeroko pojęty art rock, bo taki właśnie jest charakter tego festiwalu. W przeszłości można było spotkać na tej imprezie takich wykonawców jak : Steve Hackett Band, Fish, Hawkwind, Focus, Anathema, Brendan Perry, Riverside, Lacrimosa, Pain Of Salvation, Gazpacho, Tim Bowness, Anekdoten, Dungen, IQ, Motorpsycho, Mystery, Mostly Autumn, Anglagard, Agusa, Ozric Tentacles, Iamthemorning, Nino Katamadze & Insight, Nosound, Airbag, Haken, The Pineapple Thief, Soen, Wolf People, Meller Gołyźniak Duda, Collage, Quidam, Indukti, Lizard, Tune, Believe, Millenium, Osada Vida, After, Votum, Soma White, State Urge, Lebowski i hipiersoniK.

Szczerze mówiąc jak czytam te wszystkie nazwy, to myśl że dotąd mnie tam jeszcze nie było powoduje bolesne kłucie w boku. Dlatego w tym roku jak dożyję to pojadę! ;)

Pełna informacja na temat wydarzenia znajduje się tu:

http://www.rockserwis.fm/serwis.do?menu ... cat=26&l=1
"Zero polityki. Zero reklam. Za to starannie wyselekcjonowana muzyka i towarzyszące jej mądre słowo." :

https://patronite.pl/rockserwisfm

Awatar użytkownika

Autor tematu
Miles
Administrator
Posty: 524
Rejestracja: pt 08 wrz 2017, 09:22
Lokalizacja: Wałbrzych

#14 Informator koncertowy - zapowiedzi, relacje.

Post autor: Miles » czw 31 maja 2018, 17:05

Napięcie rośnie, już za dwa dni w Warszawie, a za trzy dni w Zabrzu mój ukochany Wielbłąd zagra swoje polskie koncerty w ramach trasy "The Moonmadness Tour 2018". Jak zapowiedziałem jesienią zeszłego roku, tak też zrobię: mam bilety na obydwa te koncerty. Zatem łykend zapowiada się niezwykle. Co prawda przejedziemy z żoną za Wielbłądem ponad tysiąc kilometrów, ale co to jest, gdy w zamian będziemy mogli posłuchać na żywo gitary Andy'ego Latimera...

Ogłoszono już plan koncertów i wygląda on następująco:

PLAN WIECZORU:

20:00 Camel I set (album Moonmadness zagrany w całości!)
20:40 - 21:00 Przerwa
21:00 - 22:40 Camel II set
22:40 - 23:00 bisy

Zatem przed nami 3-godzinne spotkania, a pewnie jeszcze z godzinę stania po autografy trzeba doliczyć, o ile zespół będzie miał na to siłę.
Z tego co się orientuję, trasa zaczęła się w Japonii (ponoć koncerty były wyprzedane), a my jesteśmy następni w kolejności.

Grupa gra od 45 lat, ja słucham ich od 30. Nawet pisząc te słowa mam łzy wzruszenia w oczach...
"Zero polityki. Zero reklam. Za to starannie wyselekcjonowana muzyka i towarzyszące jej mądre słowo." :

https://patronite.pl/rockserwisfm


Belfer54

#15 Informator koncertowy - zapowiedzi, relacje.

Post autor: Belfer54 » pt 01 cze 2018, 15:30

@Miles zazdroszczę Ci jak ...
Camel i w moim życiu muzycznym odegrał ważną rolę. Następnym razem zabierz mnie ze sobą na koncert. :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości