• Administrator
  •  
    Szanowni Forumowicze. W dziale PUB został utworzony nowy wątek forumowy - Oddział Zamknięty. O co chodzi, proszę przeczytajcie wstępniak, czyli pierwszy tam post. Życzymy miłej zabawy.

Wątek jest dostępny i widoczny po zalogowaniu się na Forum.

Imprezy, koncerty oraz muzyka w radiu i telewizjiInformator koncertowy - zapowiedzi, relacje.

Awatar użytkownika

Ravil
Moderator

#16 Informator koncertowy - zapowiedzi, relacje.

Post autor: Ravil » pt 01 cze 2018, 19:48

Miałem wczoraj okazję i, jak się okazało, wielką przyjemność oglądać na żywo koncert Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk w Amfiteatrze im. Michaela Jacksona w Parku Górczewska w Warszawie.

Koncert "A to Polska właśnie" w wykonaniu chóru, baletu i orkiestry pod dyrekcją Zygmunta Magiery, odbył się w ramach tegorocznych Dni Bemowa oraz zainaugurował uroczyste obchody 100-lecia niepodległości w tej dzielnicy Warszawy.

Przeżycie niesamowite, 1,5-godzinna uczta zarówno dla uszu jak i oczu. Na scenie kwintesencja polskiej kultury w najlepszym tego słowa znaczeniu. Występ chwytający za serce i porywający duszę.

Zespół obchodzi w tym roku 65 lecie swojego istnienia.
Polecam wszystkim. Listę najbliższych koncertów znajdziecie tu:
http://www.zespolslask.pl/pl/koncerty/
Śląsk_01.jpg
Śląsk_02.jpg
Śląsk_03.jpg

Awatar użytkownika

Belfer54
Administrator - Niewidoczni Akademicy

#17 Informator koncertowy - zapowiedzi, relacje.

Post autor: Belfer54 » sob 02 cze 2018, 07:07

@Ravil wierzę, że przeżycie było niesamowite. Ja bywałem przed wieloma laty na kilku koncertach zespołu Śląsk i Mazowsze, wówczas jeszcze w naszej nieśmiertelnej Sali Kongresowej w Pałacu Kultury i Nauki. Do dziś pamiętam te koncerty.
Mocno za serce biorą piękne utwory mające swoje źródło w w polskim folklorze. O kunszcie tanecznym tych zespołów nie wspominając.
A przy okazji wątku koncertowego i Sali Kongresowej - 13 kwietnia 1967 rok, pierwszy i ostatni raz za "żelazną kurtyną", w komunistycznym kraju zagrał legendarny już dziś zespół The Rolling Stones.
Nie mam prawa robić ani mówić czegokolwiek, co pomniejsza człowieka w jego własnych oczach. Liczy się nie to, co ja myślę o nim, lecz to, co on myśli o sobie samym. Uwłaczanie godności człowieka jest przestępstwem. (Antoine de Saint-Exupéry)

Awatar użytkownika

Ravil
Moderator

#18 Informator koncertowy - zapowiedzi, relacje.

Post autor: Ravil » sob 02 cze 2018, 08:54

@Belfer54 może trochę na marginesie, jako ciekawostkę napiszę, że gdy w marcu 2017 roku wybraliśmy się na rodzinny wypad nad morze, w tym samym hotelu w Mielnie, w którym mieszkaliśmy, na jedną noc zatrzymał się również zespół Śląsk. Zapewne byli w trakcie jednej ze swoich tras koncertowych. Rano mieliśmy okazję zjeść razem z nimi śniadanie. Nie napiszę, że była między nami jakaś wielka interakcja, ale było to śniadanie ze "Śląskiem". :D

Awatar użytkownika

Autor tematu
Miles
Moderator

#19 Informator koncertowy - zapowiedzi, relacje.

Post autor: Miles » sob 02 cze 2018, 09:23

Zaś wracając do grupy Camel napiszę jeszcze, że ostatnie wydawnictwo zespołu to koncertowe dvd z poprzedniej trasy, a konkretnie zarejestrowane podczas pobytu zespołu w Japonii: "Ichigo Ichie - Live in Japan 2016." Podobno tytułowe Ichigo Ichie znaczy po japońsku: "Ciesz się każdym spotkaniem, bo nigdy się nie powtórzy". Jakże znaczący i odnoszący się do historii zespołu tytuł...

Awatar użytkownika

Belfer54
Administrator - Niewidoczni Akademicy

#20 Informator koncertowy - zapowiedzi, relacje.

Post autor: Belfer54 » pn 04 cze 2018, 07:02

@Miles koncerty Camel odbyły się, jak to mówią święta, święta i po świętach. Było to zapewne święto dla wielbicieli grupy Camel.
Wiem, że wątek jest bardziej informacyjny, może w takim razie w innym temacie napisałbyś o przeżyciach, wrażeniach z koncertu Camel?
Nie mam prawa robić ani mówić czegokolwiek, co pomniejsza człowieka w jego własnych oczach. Liczy się nie to, co ja myślę o nim, lecz to, co on myśli o sobie samym. Uwłaczanie godności człowieka jest przestępstwem. (Antoine de Saint-Exupéry)

Awatar użytkownika

Autor tematu
Miles
Moderator

#21 Informator koncertowy - zapowiedzi, relacje.

Post autor: Miles » wt 05 cze 2018, 22:08

@Belfer54 , czytasz mi w myślach. Rzeczywiście ten temat pasuje mi bardziej do roli informacyjnej - co będzie grane, lub co było i warte jest polecenia innym w przyszłości. Zaś o głębokich muzycznych przeżyciach chciałbym opowiadać w wątkach z daną muzyką związanych, czy to będzie klasyka, blues, czy jak w przypadku zespołu Camel - art rock. Toteż solennie obiecuję w najbliższych dniach, jak tylko zbiorę myśli i znajdę chwilę czasu, opowiedzieć o swoich przeżyciach związanych z koncertami grupy Camel w temacie poświęconym takiej właśnie muzyce, czyli tu:

viewtopic.php?f=21&t=143

Awatar użytkownika

Autor tematu
Miles
Moderator

#22 Informator koncertowy - zapowiedzi, relacje.

Post autor: Miles » sob 16 cze 2018, 12:41

Król jest jeden.
20180616_123530.jpg

ODPOWIEDZ