Imprezy, koncerty oraz muzyka w radiu i telewizjiInformator koncertowy - zapowiedzi, relacje.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Miles
Administrator

#61 Informator koncertowy - zapowiedzi, relacje.

Post autor: Miles » pn 01 lis 2021, 11:53

No dobra, stało się. Rockserwis zapowiadał sensacyjne ogłoszenie koncertowe w dniu 1. listopada i oto jest. Wielu nie wierzyło, że to kiedykolwiek jeszcze się wydarzy. Porcupine Tree powraca i zagra w Spodku.
5B3CEC92-F3CF-4C94-B7C4-1BADBA5D91AA.jpeg
"Zero polityki. Zero reklam. Za to starannie wyselekcjonowana muzyka i towarzyszące jej mądre słowo." :

https://patronite.pl/rockserwisfm

Awatar użytkownika

Angel
Administrator

#62 Informator koncertowy - zapowiedzi, relacje.

Post autor: Angel » pt 26 lis 2021, 21:42

Dziś o 19:00 w Kieleckim Centrum Kultury, na dużej scenie zagrał Leszek Możdżer. Piano solo.
Nie jestem fanem występów solo. Oprócz muzyki Chopina oczy-wiście. Ale Możdżer jak zwykle wyśmienity. Wyszedł na scenę boso ale w garniturze.
Grał swoje utwory a także inspirowane Chopinem (3x w tym Etiuda Rewolucyjna), fortepian preparowany a to tkaninami a to jakimiś łańcuszkami. W trzech utworach użył też metronomu postawionego na pudle (rezonansowym). Fajnie mu zastępował sekcję rytmiczną. Zagrał też utwór Jarre'a. Chyba "Ostatnie Rondo" jak dobrze pamiętam tytuł. I coś w stylu jak Chick Corea a
może to był jego utwór.
Na koniec powiedział. Dobry wieczór państwu. Cieszę się, że przyszliście na mój koncert.
Dziwna sytuacja. Ja tu wy tam. Gdzieś z tego instrumentu (tu wskazał fortepian) muzyka. Życzę państwu dobrego natlenienia i uważnego patrzenia oraz widzenia.
A skoro to powiedziałem, to znaczy, że zagram teraz ostatni utwór. Będzie to kompozycja Witolda Lutosławskiego.
Zagrał, ukłonił się i wyszedł. Były długie oklaski ale już się nie pojawił. Ot, artysta.
Półtorej godziny minęło nie wiadomo kiedy i wracałem spacerkiem do domu w rzęsistym deszczu. Ale wcale mi to nie przeszkadzało.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Miles
Administrator

#63 Informator koncertowy - zapowiedzi, relacje.

Post autor: Miles » wt 25 sty 2022, 11:01

Marzyłem, żeby to się ziściło. Pozostaje nakupić biletów i czekać licząc, że wszystko się uda. Camel raz jeszcze w Polsce.
F65E78A9-04B4-44F1-95AC-D8DFAF6C0DA3.jpeg
"Zero polityki. Zero reklam. Za to starannie wyselekcjonowana muzyka i towarzyszące jej mądre słowo." :

https://patronite.pl/rockserwisfm

ODPOWIEDZ