Moje zbiory muzyczne i jak je uzupełniam oraz przechowujęGdzie kupujecie płyty winylowe

Awatar użytkownika

Rega
Czeladnik Audiolub

#46 Gdzie kupujecie płyty winylowe

Post autor: Rega » ndz 29 lip 2018, 13:02

@JanSebastian Jeśli chcesz to możesz miec tego Techicsa za darmo. Wymaga tylko dokupienia wkladki, która nie jest droga.
https://forum.audio.com.pl/uploads/mont ... fc9287.jpg
To model SL - QD 33. Nie jest to jakiś wyszukany model, ale myślę, że mogłby być odpowiedni na początek. Jeśli się zdecydujesz to daj znać. Wysłałbym Ci go we wrześniu. U mnie stoi nieużywany. Mam inny. Poza wkladką jest kompletny. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika

JanSebastian
Dobrodziej Forum

#47 Gdzie kupujecie płyty winylowe

Post autor: JanSebastian » ndz 29 lip 2018, 15:34

@Rega ... dzięki piękne, Oczywiście chętnie skorzystam. Bedzie to wyjątkowy początek, na jesienne szarugi, gdy nie chce się wychodzić.. tylko Szklaneczka grzańca i płynąca muza :) Dzięki !
pozostajemy w kontakcie

BACH
... kiedy kamienie toczą się z góry na dół, nie należy od razu za nimi biec.
Stój i patrz, jak się toczą, i obserwuj, gdzie się zatrzymają.

Kurt Wallander/ Henning Mankell[/

Staś
Junior Audiolub

#48 Gdzie kupujecie płyty winylowe

Post autor: Staś » ndz 29 lip 2018, 17:23

Witam . Wracając do tematu - ja kupuję winyle w Fan.pl ( 70% ) . Długo się czeka , ale są tam takie perełki , których gdzie indziej kupić nie można . Allegro ( 15%) . Empik ( 15% ) .

Awatar użytkownika

Chili
Czeladnik Audiolub

#49 Gdzie kupujecie płyty winylowe

Post autor: Chili » ndz 29 lip 2018, 19:52

@JanSebastian to możesz powoli rozglądać się za wkładką tp4, gdyby to była „połówka” to coś bym znalazł :(
Moje audio forum - Audiolub :)

Awatar użytkownika

Autor tematu
Belfer54
Administrator - Niewidoczni Akademicy

#50 Gdzie kupujecie płyty winylowe

Post autor: Belfer54 » wt 07 sie 2018, 09:12

@Staś od kilku lat nie kupuje winyli wysyłkowo. Mam uraz wynikający z negatywnych doświadczeń. Może się jednak przełamię.
Co do tzw. perełek, to mam to szczęście, że mieszkam w miejscu, gdzie jest dużo antykwariatów z płytami gramofonowymi. Jest w nich dużo a nawet bardzo dużo ciekawych pozycji. Zresztą większość z antykwariatów sprzedaje płyty też wysyłkowo. Jedyną przeszkodą są niestety rosnące ceny starych wydań.
Nowe płyty - o czym wyżej wspominałem - kupuję głównie w salonie Audio Forte. Panowie dbają o właściwy dobór repertuaru oraz, aby były to płyty z tzw. dobrych tłoczeń. :)
Nie mam prawa robić ani mówić czegokolwiek, co pomniejsza człowieka w jego własnych oczach. Liczy się nie to, co ja myślę o nim, lecz to, co on myśli o sobie samym. Uwłaczanie godności człowieka jest przestępstwem. (Antoine de Saint-Exupéry)

Staś
Junior Audiolub

#51 Gdzie kupujecie płyty winylowe

Post autor: Staś » śr 08 sie 2018, 16:52

Kupując płyty przez internet możesz je odesłać w ciągu dwóch tygodni, jeśli jesteś nie zadowolony.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Belfer54

#52 Gdzie kupujecie płyty winylowe

Post autor: Belfer54 » śr 08 sie 2018, 19:12

Rzuciłem okiem na ofertę Fan.pl. Ceny wznowień zbliżone do księgarni wysyłkowej Świat książki". Szkoda, że nie mają płyt ze starych tłoczeń, jedynie remastery i wznowienia. Szukam kilku tytułów i najchętniej kupiłbym wydania, jeśli nie pierwsze, to przynajmniej z tamtego okresu.
Nie mam prawa robić ani mówić czegokolwiek, co pomniejsza człowieka w jego własnych oczach. Liczy się nie to, co ja myślę o nim, lecz to, co on myśli o sobie samym. Uwłaczanie godności człowieka jest przestępstwem. (Antoine de Saint-Exupéry)

Staś
Junior Audiolub

#53 Gdzie kupujecie płyty winylowe

Post autor: Staś » śr 08 sie 2018, 19:37

Taka karma .

Awatar użytkownika

Autor tematu
Belfer54

#54 Gdzie kupujecie płyty winylowe

Post autor: Belfer54 » śr 08 sie 2018, 19:45

Kolego @Staś nie bardzo rozumiem. Twoja odpowiedź jest tak uniwersalna, że można jej udzielić niemal w każdej sytuacji i każdemu.
Dodam, że sprawdziłem jeszcze raz kilka kolejnych tytułów. "Świat książki" ma niektóre wydania starsze i tańsze - remaster z 2010 i 2011r. Gdybym się zdecydował na zakup w tej księgarni mogę odebrać osobiście w księgarni - rzut beretem od domu.

Staś
Junior Audiolub

#55 Gdzie kupujecie płyty winylowe

Post autor: Staś » śr 08 sie 2018, 22:35

Miałem na myśli to, że w tym sklepie sprzedają nowe płyty. I nic więcej.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Belfer54

#56 Gdzie kupujecie płyty winylowe

Post autor: Belfer54 » czw 09 sie 2018, 07:04

Tym Kolegom, którzy mieszkają w Warszawie lub będą jeszcze tutaj w w czasie wakacji polecam odwiedzenie ul. Ząbkowskiej. W dniach od 7 lipca do 2 września, w weekendy w ramach akcji "Otwarta Ząbkowska" odbywają się tutaj liczne imprezy kulturalne. W ramach tychże imprez ustawiają na ulicy swoje stoiska antykwariaty warszawskie, prezentując bogatą ofertę płyt gramofonowych.

ODPOWIEDZ