• Administrator
  •  
    Szanowne Koleżanki i Koledzy, mamy przyjemność poinformować, że dnia 12 sierpnia 2018 roku zaistnieliśmy w serwisie społecznościowym Facebook.

https://www.facebook.com/Audiolubpl-126642174647955/

Zapraszamy serdecznie do polubienia i obserwowania.

Moje zbiory muzyczne i jak je uzupełniam oraz przechowujęGdzie kupujecie płyty winylowe

Gambeat
Junior Audiolub

#31 Gdzie kupujecie płyty winylowe

Post autor: Gambeat » śr 31 sty 2018, 17:12

Dzięki Koledzy za Wasze odpowiedzi. Łowy rzeczywiście udane - taki przywilej "początkującego" zbieracza - im zbiór będzie większy, tym mniej ilościowo, a więcej jakościowo będę kupował. Co nie znaczy, że teraz kupuję wyłącznie na ilość - po prostu mogę więcej szaleć :-)

Za co lubię to forum? M.in.: za to, że jak się o coś zapyta, to człowiek dostaje odpowiedź również na pytania dodatkowe, których nie zadał, jeno o nich pomyślał. Dzięki Wam za przystępne wyjaśnienie kwestii związanych z gramaturą.

Co do samych płyt - w Biedronce stosunkowo tanio można kupić płyty o gramaturze 180g. Ich jakość oceniam na bardzo dobrą. W mojej kolekcji mam jeszcze płyty z dawnych lat (około 60'-90'), które w większości są gorszej jakości. Wynika to przede wszystkim z ich wieku i stopnia zużycia (intensywnie użytkowane, w tym na popularnych szlifierkach). Niektóre z nich jednak, mimo takiego zużycia, prezentują się na tyle dobrze, że mogę przypuszczać, iż w czasach ich nowości były to egzemplarze jakości rewelacyjnej.

Do tego kwestia wydawnictw - nie mam w kolekcji żadnego winyla, który byłby wydany przez wybitne wydawnictwo w wybitnej jakości. Ciekaw jestem jak taka perełka zagrałaby na mej Redze.
Audiolub - przenieś się do innego świata.

Winylbox
Nowicjusz Audiolub

#32 Gdzie kupujecie płyty winylowe

Post autor: Winylbox » pt 23 lut 2018, 11:10

Ja ci mogę polecić jeszcze jeden sklep z winylami, z którego korzystam ostatnio i jestem bardzo zadowolony. Kupuje głównie polskie płyty winylowe, jednak zagraniczne także mogę powiedzieć, że są dobrej jakości. Co do polskich, to nie ma co się przyczepić. Dobre ceny i jakość, nie ma szumów i trzasków na płytach. Teraz także co najważniejsze, paczuszka przychodzi zapakowana bardzo starannie, jeszcze nigdy nie spotkałem się z uszkodzeniem winyla. Jak dalej szukasz źródeł, to zerknij sobie (wyedytowano przez administrację z powodu naruszenia regulaminu Forum- art 2.7.9 )

Awatar użytkownika

Obas
Junior Audiolub

#33 Gdzie kupujecie płyty winylowe

Post autor: Obas » pt 23 lut 2018, 11:46

Kolego taka reklama to nie na tym forum. Jak chcesz brać udział w dyskusjach to przywitaj się w odpowiednim dziale, wyjaśnij dlaczego masz taki a nie inny nick, napisz jaki masz sprzęt, skąd jesteś...

W pierwszym poście reklama do swojego sklepu...? Dno i metr mułu

Nikt od Ciebie płyt nie kupi jak będziesz tak się zachowywał - wręcz osiągniesz efekt odwrotny od zamierzonego

Awatar użytkownika

Belf22
Nowicjusz Audiolub

#34 Gdzie kupujecie płyty winylowe

Post autor: Belf22 » pn 07 maja 2018, 22:47

Myślę, że najlepsze są giełdy płytowe tak jak to wyżej wspomnieli moi przedmówcy. Na różnych portalach typu allegro, discogs też można złapać "Białego kruka czarnego krążka", ale również można być mocno rozczarowanym. Na aukcjach zazwyczaj okładki płyt na zdjęciach wychodzą idealne - w rzeczywistości jak do nas przychodzą wszystko mocno zniszczone po upływie lat. Z winylami podobnie.
Najlepiej jest zobaczyć, dotknąć i posłuchać na miejscu. Pamiętając, że reguła "Towar macany należy do macanta" tutaj nie obowiązuje.

Jeśli chodzi o discogs to ostatnio przyszła mi płyta z Belgradu inna niż na zdjęciu. I co mam teraz się bawić w jakąś wysyłkę na koszt abonamenta?
Szkoda mi czasu. Jedyne co mogę zrobić to wystawić negatywny komentarz, walnąć pięścią o ścianę i pójść spać, więc takie sytuacje też mogą się zdarzyć.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Belfer54
Administrator - Niewidoczni Akademicy

#35 Gdzie kupujecie płyty winylowe

Post autor: Belfer54 » wt 08 maja 2018, 06:50

@Belf22 niestety z zakupem na odlęgłość zawsze jest ryzyko.
Kiedyś kupowałem płyty głównie przez Internet. Od dłuższego czasu krążę po antykwariatach warszawskich. na szczęście jest ich spora ilość, więc zawsze coś ciekawego wyłowię.
Nie jestem tak jak Ty @Belf22 , a raczej od jakiegoś czasu nie jestem, poszukiwaczem "Białych kruków czarnego krążka". Często kupuję płyty współcześnie wydane - reedycje. Jednak staram się kupować dobre wydania. Od lat mam swój salon audio, którym się zaopatruje w płyty.
@Belf22 , że jesteś fanem "Pronitu", poszukiwaczem Białych kruków. Mam nadzieję, że Twoja pasja zaowocuje ciekawym wątkiem dotyczącym tych tematów. :D
Nie mam prawa robić ani mówić czegokolwiek, co pomniejsza człowieka w jego własnych oczach. Liczy się nie to, co ja myślę o nim, lecz to, co on myśli o sobie samym. Uwłaczanie godności człowieka jest przestępstwem. (Antoine de Saint-Exupéry)

Awatar użytkownika

Autor tematu
Belfer54

#36 Gdzie kupujecie płyty winylowe

Post autor: Belfer54 » pn 14 maja 2018, 17:48

Koledzy, na warszawskiej starej Pradze od jakiegoś czasu funkcjonuje antykwariat, w którym można nabyć również płyty winylowe.
Antykwariat mieści się, przy ul. Ząbkowskiej 11.
http://plytygramofonowe.pl/
Ceny może nie są zbyt niskie, jednak warto zajrzeć jak nie osobiście, to wirtualnie.
Nie mam prawa robić ani mówić czegokolwiek, co pomniejsza człowieka w jego własnych oczach. Liczy się nie to, co ja myślę o nim, lecz to, co on myśli o sobie samym. Uwłaczanie godności człowieka jest przestępstwem. (Antoine de Saint-Exupéry)

Awatar użytkownika

Autor tematu
Belfer54

#37 Gdzie kupujecie płyty winylowe

Post autor: Belfer54 » pn 21 maja 2018, 08:04

Kolegom mieszkającym w Warszawie lub tym, którzy są przejazdem polecam salon Audio Forte.
Ilość winyli może nie jest tak duża, jednak można tam nabyć aktualnie wydawane płyty gramofonowe, o które trudno w wielu, nie tylko sklepach stacjonarnych, ale też internetowych.
Ostatnio nabyłem tam płytę Milesa Davisa - Kind of Blue. Wydane w limitowanej edycji, kartonowe pudełko, wydanie Mobile Fidelity Sound Lab. Ale może o tej płycie napiszę więcej w innym miejscu.

Awatar użytkownika

Revo
Czeladnik Audiolub

#38 Gdzie kupujecie płyty winylowe

Post autor: Revo » czw 24 maja 2018, 19:31

W najbliższy poniedziałek w Lidlu będą trojpaki serii Discovered (jazz, blues, pop, rock, inne). Więcej w linku: https://www.lidl.pl/pl/Asortyment.htm?articleId=19077

Awatar użytkownika

Revo
Czeladnik Audiolub

#39 Gdzie kupujecie płyty winylowe

Post autor: Revo » czw 07 cze 2018, 13:30

Heja Audioluby!! Biedronka-stonka znów rzuca winyle do koszyka:
http://www.biedronka.pl/pl/plyty-winylowe-49-99-08-06

Awatar użytkownika

Audio Autonomy
Analogowa Branża
Kontakt:

#40 Gdzie kupujecie płyty winylowe

Post autor: Audio Autonomy » czw 07 cze 2018, 14:57

@Revo, dzięki za newsa! Już widzę kilka nowych pozycji do swojej kolekcji ;)
Pomagamy usłyszeć więcej
audioautonomy.com

Awatar użytkownika

Autor tematu
Belfer54

#41 Gdzie kupujecie płyty winylowe

Post autor: Belfer54 » pt 06 lip 2018, 13:47

Przed paroma dniami odwiedziłem, jeszcze do niedawna, swój ulubiony antykwariat z winylami, czyli "Music Fan", przy ul. Ordynackiej.
A i owszem kupiłem kilka płyt, m.in. kultowy krążek grupy Blind Faith (Clapton, Winwood, Baker, Grech), Janis Joplin - "Farewell Song", Errol Garner - "Soliloquy".
Obawiam się jednak, że antykwariat obniża tzw. loty. Ceny są na tym samym poziomie, jednak stan płyt wydaje się być coraz gorszy.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Belfer54

#42 Gdzie kupujecie płyty winylowe

Post autor: Belfer54 » czw 19 lip 2018, 08:53

Przed paroma dniami odwiedziłem kolejny warszawski antykwariat, Antykwariat Grochowski mieszczący się przy ul. Kickiego 12. Nie byłem tam od 3 lat. Właściciel powiększył swoją ofertę i przestrzeń. Wszystkie winyle, inne multimedia, część książek, prasa został usytuowana w pobliżu starej siedziby (budynek akademika), tyle że w oddzielnym pomieszczeniu - w piwnicy.
Na dosyć dużej przestrzeni znajdziemy znaczną ilość płyt gramofonowych oraz płyty CD, taśmy i kasety magnetofonowe, jak również kasety wideo.
Stan płyt gramofonowych jest całkiem dobry, szczególnie płyt z jazzem. Ceny nie są niskie. Zaliczyłbym je do tych nieco wyższych, jednak jak wspomniałem rekompensuje to duży wybór i dobry stan płyt w tym płyt z polską muzyką. Antykwariat ma też ciekawe tytuły w obniżonych cenach.
Panie zajmujące się sprzedażą są miłe i kompetentne, co niestety jest coraz większą rzadkością w warszawskich antykwariatach.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Belfer54

#43 Gdzie kupujecie płyty winylowe

Post autor: Belfer54 » śr 25 lip 2018, 12:42

Przed dwoma dniami odwiedziłem kolejny antykwariat warszawski, Muzant, mieszczący się przy ul Wareckiej. Dawno tam nie byłem. Zmieniło się niewiele. Jak zwykle bogaty wybór płyt jazzowych, rock, pop. Muzyka klasyczna jest traktowana jak zwykle marginalnie.
Płyty w większości opisane na małych etykietach, podobnie jak w antykwariacie Grochowskim podane są ceny, czasami stan płyty.
Po odwiedzeniu tych trzech antykwariatów, w których nie nawiedzałem od roku do trzech lat jestem w szoku jak wzrosły ceny używanych płyt gramofonowych. Niestety cena nie jest adekwatna do stanu płyty. Bywa, że płyta mocno porysowana lub zawierająca wiele drobnych rysek sprzedawana jest w cenie reedycji. Popyt na używane płyty gramofonowe jest duży i to powoduje, że ich cena 2-3 krotnie wzrosła. Dodatkowo często reedycje starych wydań nie grzeszą jakością.

Awatar użytkownika

JanSebastian
Dobrodziej Forum

#44 Gdzie kupujecie płyty winylowe

Post autor: JanSebastian » ndz 29 lip 2018, 10:51

Hey, @Belfer54 ... Koledzy, dokładnie jest tak jak mówi @Belfer54 . Oferta jest dość skromna, mocno przebrana, no i ceny często z księżyca,,,
Powód, moda. Moda na stare ubrania z Second Hand- u, kiedyś obciach, teraz szyk. Dawniej, znalezienie książki w antykwariacie, kupienie / było całkiem tanio / to było wydarzenie, podobnie jak z vinylami. Teraz antykwariaty ledwo przędą, księgarnie i sklepy z płytami upadają...
Natomiast oferta tego co jeszcze jest, bywa mizerna. Rynek przejmuje sieć / NET. Jeszcze nie tak dano @Belfer54 wspólnie rozmawialiśmy, jak to możliwe aby Bezstratna muza, przesyłana była po kablu, teraz zaczyna to być standardem. Jak się domyślacie płatna..
Każdy, kto posiada jakieś oryginalne zasoby, chce je spieniężyć, i to za jak najwyższą cenę...
Mieszkam na wyjątkowo małej powierzchni. Chciałbym postawić sobie gramofon z prawdziwego zdarzenia, chociażby #1 Gramofon WG903 Unitra Artur, który oferuje, / może jeszcze jest ogłoszenie aktualne? /kolega @Gambeat , uzupełnić system aby zagrał.... ale z powodu małej powierzchni... zastanawiam się, gdzie szukać... wbrew sobie... w sieci muzyki bezstratnej...
...
BACH
... kiedy kamienie toczą się z góry na dół, nie należy od razu za nimi biec.
Stój i patrz, jak się toczą, i obserwuj, gdzie się zatrzymają.

Kurt Wallander/ Henning Mankell[/

Awatar użytkownika

Autor tematu
Belfer54

#45 Gdzie kupujecie płyty winylowe

Post autor: Belfer54 » ndz 29 lip 2018, 12:45

@JanSebastian z wyborem płyt, ich ilością w antykwariacie nie jest tak źle. Oczywiście trzeba polować na określone płyty i wydania, przynajmniej w warszawskich antykwariatach, jednak w końcu można na nie trafić. Natomiast ceny są dla mnie kuriozalne a nawet często szokujące. Jak wspomniałeś winę za to ponosi moda oraz typowa dla handlarzy chęć nachapania się jak najwięcej, w jak najkrótszym czasie.
Rynek płyt gramofonowych błyskawicznie został opanowany i to nie przez właścicieli antykwariatów, ale przez wspomnianych handlarzy, którzy masowo skupowali płyty od osób pozbywających się swoich zbiorów. Oczywiście ceny w czasem rosły i to w gwałtownym tempie.

ODPOWIEDZ