Najlepsze realizacjePłyty ideały (wzorce)

Autor tematu
wpszoniak

#16 Re: Płyty ideały (wzorce)

Post autor: wpszoniak » pt 06 paź 2017, 11:11

JanSebastian pisze:
pt 06 paź 2017, 08:57
"Aquirre" Los Otros.
ciekawy wybór jak na wzorzec... do odsłuchów
o to chodzi ?

https://www.youtube.com/watch?v=xAvvB8I04Kw

Ten link podany przez Ciebie nie ma nic wspólnego z LOS OTROS!
Sebastian de Aguirre to gitarzysta i kompozytor pochodzenia hiszpańskiego, działający w Maksyku w XVII wieku. Na płycie, poza jednym utworem nieoryginalnym, jest wyłącznie muzyka instrumentalna baroku grana na starych (z epoki) instrumentach jak viole da gamba, barokowe gitary, tamburyny itp.
Niestety na youtube nie ma ich nagrań i nie znalazłem próbek na żadnym portalu, ja po prostu kiedyś usłyszałem w jakiejś audycji PR2 i.... Nie było nic ważniejszego niż zdobycie te płyty.

JanSebastian
Junior Audiolub

#17 Re: Płyty ideały (wzorce)

Post autor: JanSebastian » pt 06 paź 2017, 13:27

...
Kolego Wpszoniak,
mój
brak znajomości języka szkodzi mi ewidentnie,
niestety sięgnąłem w tym momencie do jedynego źródła w zasięgu mojej ręki, wuja G.
dziękuję za wyjaśnienie.

BACH
... kiedy kamienie toczą się z góry na dół, nie należy od razu za nimi biec.
Stój i patrz, jak się toczą, i obserwuj, gdzie się zatrzymają.

Kurt Wallander/ Henning Mankell[/

Awatar użytkownika

Profi
Junior Audiolub

#18 Re: Płyty ideały (wzorce)

Post autor: Profi » ndz 15 paź 2017, 23:14

wpszoniak pisze:
pt 06 paź 2017, 11:11
Niestety na youtube nie ma ich nagrań i nie znalazłem próbek na żadnym portalu,(...)
Mam nadzieję, że chodzi o TO Los Otros??
https://www.youtube.com/watch?v=mZIxg6UsO0Q
https://www.youtube.com/watch?v=ZFtFtWq-9gY

Autor tematu
wpszoniak

#19 Re: Płyty ideały (wzorce)

Post autor: wpszoniak » pn 16 paź 2017, 07:12

No proszę! Szukać nie potrafię... Tak, to jest to Los Otros, a nie jakieś inne. Link pierwszy https://www.youtube.com/watch?v=mZIxg6UsO0Q dotyczy omawianej na blogu płyty.
Dzięki Ci @Profi

Autor tematu
Pboczek

#20 Płyty ideały (wzorce)

Post autor: Pboczek » śr 18 paź 2017, 23:18

Czy mieliście kiedyś okazję odsłuchać i porównać tą samą płytę wydaną w stereo i mono? Polecam, a nie trzeba do tego zakupu dwóch albumów, wystarczy Ella Fitzgerald "At The Opera House". Płyta zawiera nagrania z koncertu w Chicago Opera House - wrzesień 1957 w wersji stereo i tego samego repertuaru nagranego miesiąc później w Shrine Auditorium w Los Angeles w wersji mono. U mnie było to pierwsze zetknięcie z mono w jakości hi fi, a porównanie obu wersji przyniosło nieoczywiste wnioski.
Załączniki
ella.PNG

Autor tematu
wpszoniak

#21 Re: Płyty ideały (wzorce)

Post autor: wpszoniak » śr 18 paź 2017, 23:21

Niech zgadnę.... Wolisz mono! Prawda?
PS.... Płytę doskonalą udało Ci się kupić. Zazdroszczę.

Autor tematu
Pboczek

#22 Re: Płyty ideały (wzorce)

Post autor: Pboczek » czw 19 paź 2017, 00:31

Tak, mono zdecydowanie. W stereo Ella i muzycy wydają mi się pomniejszeni. Mono lepiej oddaje skalę, przestrzeń. Dźwięk jest większy.

Autor tematu
Belfer54

#23 Re: Płyty ideały (wzorce)

Post autor: Belfer54 » czw 19 paź 2017, 07:36

Proponuję dwie płyty wydane przez firmę Tacet. Pierwsza to muzyka Mozarta w wykonaniu Polskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Wojciecha Rajskiego.
Druga: Die Röhre / The Tube - Sampler Tacet. Zawiera utwory Boccheriniego, Sammartiniego, Scarlattiego, Handla, Vivaldiego, Bibera, Corelliego.
TAC136_A.jpg
Tac.jpeg
Płyty z tej serii zawierają nagrania zrealizowane w rejestracji analogowej, czyli wykonane wyłącznie przy zastosowaniu urządzeń lampowych. Nie będę rozwodził się nad walorami tych wydawnictw, każdy może sobie wyrobić własny osąd.

Awatar użytkownika

Ho-Lec
Poszukiwacz Audiolub

#24 Płyty ideały (wzorce)

Post autor: Ho-Lec » pt 03 lis 2017, 11:54

wpszoniak pisze:
czw 21 wrz 2017, 17:43
Wybitne pozycje muzyczne często są sprzedawane w różnych postaciach i nie piszę tu o wersjach winylowych i CD lecz o:

"Obok płyt wydawanych w dużych seriach bywają edycje ekskluzywne, najczęściej w ilości limitowanej, w formatach K2Hd, XRCD, LPCD, AMCD, Platinum CD (opis tych technologii zamieszczam niżej *) czy jednostkowej produkcji Crystal Disc (pomijam Super Audio CD jako format niekompatybilny z odtwarzaczami CD).

Znakomitym przykładem jak różnie może brzmieć ten sam materiał muzyczny wysłuchiwany z płyt CD wydanych w różnej technologii jest „Ella and Louis” Elli Fitzgerald i Louisa Armstronga. Pierwsza z edycji to wydawnictwo Verve Records, o nr katalogowym 825 373-2, następna to określona jako Rubidium Atomic Clock* na złotym podkładzie, w formie mini LP, o nr. seryjnym UCCU-9513. Trzecia, 24-bitowa edycja K2HD, Universal Music 85 39325 3. Obie ostatnie edycje (z wymienionych) wydano wyłącznie w Japonii. Wszystkie wersje są monofonicznymi. „Ella & Louis” to studyjny album z 1956 roku, nagrany w towarzystwie Oscar Peterson Quartet. Był to pierwszy z trzech albumów, które Fitzgerald i Armstrong mieli nagrać razem dla Verve, później powstały w 1957 „Ella and Louis Again” i w 1959 „Porgy and Bess”. „Ella and Louis” to natchniona współpraca obojga wykonawców i producenta Normana Granza. Artyści byli szczycie swojej kariery, ponad to Granz zaangażował fantastyczny kwartet- Oscar Peterson (fortepian), Buddy Rich (perkusja), Herb Ellis (gitara) i Ray Brown (bas). Wybór materiału wydaje się idealny- nie nudzi się nawet po wielokrotnym przesłuchaniu (ja tak właśnie odróżniam wybitne osiągnięcia w sztuce od tych co po pierwszym razie „zaspakajają nasze potrzeby”). Czysty wokal Fitzgerald kontrastuje z Armstrongową chrypą przy idealnej intonacji obojga… Czy może być coś bardziej atrakcyjnego? W trakcie wypowiadania tekstu muzycznego nadają balladom rodzaj melodii przepięknej zwłaszcza poprzez zmianę modulacji głosu dla oddania emocji. Te emocje przypominają opowiadanie baśni przez rodziców swoim dzieciom przy zapalonym kominku w czas zimowy. Delikatny i szczery przekaz muzyków zasługują na miejsce w każdym domu, na każdej półce płytowej. No tak, ale w jakiej wersji kupić tę piękną „opowieść”? Spróbuję pomóc w wyborze tym, którzy jeszcze tych nagrań nie mają. Remaster amerykański jest bardzo zbliżony do wersji „gold” (tak mi będzie wygodniej odróżniać tę od wersji K2), z tą jedynie różnicą, że wyższe rejestry wersji „gold” są bardziej wygładzone lub zaokrąglone (niektórzy tak tę większą łagodność wyższych częstotliwości nazywają) Ograniczę się więc do porównania wersji wydanych w Japonii. Przede wszystkim zauważa się większy wolumen instrumentów od pierwszych taktów „Can’t We Be Friends” gdy pojawia się fortepian, był on też lepiej nasycony harmonicznymi. I Ella Fitzgerald i Louis Armstrong byli bliżej słuchacza. Trąbka Armstronga również lokowała się bliżej i zabierała więcej przestrzeni pomiędzy głośnikami. W wersji K2 utwory nie były prezentowane muzykalniej i na pewno mniej łagodnie, ale za to prawdziwiej. Ja w rzeczywistości koncertowej nie słyszę ani łagodności, a nie wygładzonej góry… Natomiast brudy emisyjne czy artykulacyjne owszem, a nawet pewną kanciastość tonów zwłaszcza wyższych częstotliwości. W obu wersjach sybilanty, tak obecne w śpiewie Armstronga, nie „żyły własnym bytem”- były naturalne, a więc ta niezaokrąglona góra pasma w wersji K2 jej nie zaszkodziła, zresztą żaden wysoki ton na płycie nie drażnił. Pozornie K2 wydaje się głośniejszą płytą, bardziej angażującą… "

Wybacz Wpszoniak, że wykorzystam twój post do "motywacji" :) kolegi @Miles ale jestem ciekaw jego opini na temat omawianej płyty szczególnie w połączeniu z nowym nabytkiem
Pozdrawiam serdecznie
Tam gdzie dziś piętrzą się góry, będą kiedyś morza tam gdzie dziś wełnią się morza, będą kiedyś pustynie. A głupota pozostanie głupotą.
Andrzej Sapkowski – Krew elfów

Autor tematu
wpszoniak

#25 Płyty ideały (wzorce)

Post autor: wpszoniak » pt 03 lis 2017, 14:12

Mogę jedynie satysfakcją się okryć, że ktoś chce się posłużyć moim tekstem... Dziękuję.

Awatar użytkownika

Naczesany
Czeladnik Audiolub

#26 Płyty ideały (wzorce)

Post autor: Naczesany » śr 10 sty 2018, 02:38

Druga trzydzieści w nocy a ja czytam i czytam. Całe szczęście, że jutro (to znaczy dzisiaj:) mam wolne.

Autor tematu
wpszoniak

#27 Płyty ideały (wzorce)

Post autor: wpszoniak » śr 10 sty 2018, 05:49

Drogi @naczesany,
czytasz, bo dla Ciebie pisałem. I dla @Pboczek'a też (nawet se z nim lubię pogadać na blogu, bo tam jest możliwość komentowania. Niestety wtedy muszę przyjmować formę bardziej oficjalną... Takie to już prawa bloga)
Pozdrawiam, Ciebie, WP

PS Bardzo mnie cieszy gdy czytam tak dla mnie cieple słowa.

JanSebastian
Junior Audiolub

#28 Płyty ideały (wzorce)

Post autor: JanSebastian » śr 10 sty 2018, 09:52

Belfer54 pisze:
czw 19 paź 2017, 07:36
Proponuję dwie płyty wydane przez firmę Tacet. Pierwsza to muzyka Mozarta w wykonaniu Polskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Wojciecha Rajskiego.
Druga: Die Röhre / The Tube - Sampler Tacet. Zawiera utwory Boccheriniego, Sammartiniego, Scarlattiego, Handla, Vivaldiego, Bibera, Corelliego.
TAC136_A.jpgTac.jpeg

Płyty z tej serii zawierają nagrania zrealizowane w rejestracji analogowej, czyli wykonane wyłącznie przy zastosowaniu urządzeń lampowych. Nie będę rozwodził się nad walorami tych wydawnictw, każdy może sobie wyrobić własny osąd.
Ciekawa propozycja
@Belfer54
Chętnie bym posłuchał Marku...
Chociaż by z sentymentu do "lampy"
... jeżeli była by taka możliwość to na sprzęcie lampowym...

P.S.
Drodzy koledzy, pierwszy raz w obecnym roku, wszedłem na Nasze forum.... jestem szczęśliwy że "trzymacie się dobrze..." Pozdrawiam Wszystkich, dziękuję za podtrzymywanie mnie na duchu, w trudnych dla mnie chwilach.
Życzę Udanego Roku,
BACH

Uwaga. Post wymoderowany przez administratora. Powód. Niecenzuralny w treści i opisie rysunek.
... kiedy kamienie toczą się z góry na dół, nie należy od razu za nimi biec.
Stój i patrz, jak się toczą, i obserwuj, gdzie się zatrzymają.

Kurt Wallander/ Henning Mankell[/

Awatar użytkownika

Miles
Administrator

#29 Płyty ideały (wzorce)

Post autor: Miles » śr 10 sty 2018, 10:14

@JanSebastian , trochę poza tematem napiszę: bardzo się cieszę, że znów nadajesz :D Ściskam Cię serdecznie, a tym nowym użytkownikom forum którzy nie wiedzą podpowiem, że to Ty jesteś autorem naszego loga - najlepszego na świecie :D - pozwolę sobie o tym przypominać od czasu do czasu ;) No tośmy sobie pokadzili z rana, he he.
"Zero polityki. Zero reklam. Za to starannie wyselekcjonowana muzyka i towarzyszące jej mądre słowo." :

https://patronite.pl/rockserwisfm

Autor tematu
Sanwing

#30 Płyty ideały (wzorce)

Post autor: Sanwing » śr 10 sty 2018, 10:17

Witaj Andrzeju. Również bardzo się cieszę, że jesteś znowu z nami i to jak widzę w dobrym nastroju;).
Trzymaj się ciepło i zaglądaj do nas jak najczęściej.
Pozdrawiam Michał.

ODPOWIEDZ