Nasi ulubieni wykonawcy i ich płytyTop 10 naszych ulubionych płyt. PoP.

Autor tematu
Sanwing

#1 Top 10 naszych ulubionych płyt. PoP.

Post autor: Sanwing » sob 30 wrz 2017, 20:34

Witam serdecznie.
Kolejny temat z cyklu Top 10. Chciałbym aby każdy z nas Audiolubów mógł przedstawić swój top 10 ulubionych płyt muzyki pop zarówno winylowych, CD jak również tych z serwisów typu Tidal. Oczywiście jeśli zdarzy się sytuacja, że dopiero kompletujemy swoje zbiory może to być top 5. Osoby z dużym apetytem mogą oczywiście zawrzeć więcej albumów byle nie była to lista na całą noc czytania;)... chociaż z drugiej strony :D . Opisy dlaczego akurat dany album jest na pierwszym, drugim miejscu również mile widziane. Moje ulubione płyty przedstawię już wkrótce;)

Autor tematu
wpszoniak

#2 Re: Top 10 naszych ulubionych płyt. PoP.

Post autor: wpszoniak » ndz 01 paź 2017, 13:32

Pop, to nurt, który może być traktowany bardziej niż inne wyłącznie jako rozrywkowy, ale może być i jako pełnowartościowy pod względem artystycznym. Spróbuję ułożyć swoją listę właśnie na zasadzie takiej, że uwzględnię na niej wyłącznie (tak mi się zdaje) te wartościowe. Oto lista:
1. Elvis Presley "Elvis" tzw czwórka dla RCA z przebojami- "Shake Rattle And Roll", "I Love You Because", "Blue Moon", "Lawdy Miss Clawdy"
2. Sam Cooke "The Wonderful World of Sam Cooke" dla Keen (pierwowzór dla nurtu soul)
3. Rod Stewart "Sing It Again Rod", z pogranicza popu i rocka
4. Leonard Cohen „You Want It Darker” ostatnia płyta balladzisty, poety kanadyjskiego.
5. Jacques Brel "4" dla Philipsa, z przebojem wspaniałym "Ne Me Quitte Pas", największy wśród poetów śpiewających,
5. Edith Piaf "Edith Piaf - Intégrale 2015 Box Set", czyli wszystko co nagrała...
6. Brian Ferry "As Time Goes By", śpiewa covery swoje ulubione
7. Johnny Cash "American IV: The Man Comes Around", śpiewa covery (nie wiem czy swoje ulubione, ale robi to wspaniale)
8. Simon & Garfunkel "Sounds of Silence" ewentualnie "Bridge Over Troubled Water"
9. Abba "Abba"... lub każda inna z czasu 1975 do 1979 (nie jest moją ulubioną grupą, ale zawsze chętnie słuchana)
10. Max Raabe "Max Raabe & Palast Orchester Eine Nacht Berlin", śpiewa bardzo stylowo utwory z okresu międzywojennego

P.S. Rezerwuję sobie prawo do zmian w liście

ODPOWIEDZ