Nasi ulubieni wykonawcy i ich płytyTop 10 naszych ulubionych płyt. Elektronika/IDM

Awatar użytkownika

Autor tematu
DamaDama
Junior Audiolub

#1 Top 10 naszych ulubionych płyt. Elektronika/IDM

Post autor: DamaDama » pt 27 paź 2017, 23:01

Pozwoliłem sobie założyć takowy temat. A co! :D

Od razu uprzedzam, że nie będzie to stricte elektroniczne, dające się utożsamić z powszechnie znaną łupanką. Stąd też określenie IDM czyli Intelligent Dance Music. Chociaż i tak większość z tego co tu będzie za chwilę umieszczone nadawałoby się raczej na postanie na imprezie w klubie. Sporo fuzji, chociażby z jazzem.

1. Biosphere - Dropsonde
2. Robot Koch - Hypermoment
3. Adam F - Colours
4. Etienne De Crecy - Superdiscount
5. Sam KDC ‎– Late Night Innominate
6. Burial - Untrue
7. Andy Stott - Luxury Problems
8. Jan Jelinek - Loop Finding Jazz Records
9. Lena Platonos - Gallop
10. Yussef Kamaal - Black Focus
Wszystko ma znaczenie.

Awatar użytkownika

Profi
Junior Audiolub

#2 Top 10 naszych ulubionych płyt. Elektronika/IDM

Post autor: Profi » czw 18 sty 2018, 23:38

Powoli zagłębiam się w pozycje z ww. listy (z bardzo dużym naciskiem na POWOLI :lol: ), na razie zabrałem się za Jelinka. Tu od razu przyszedł mi do głowy inny album: Marc Leclair - Musique Pour 3 Femmes Enceintes

https://www.youtube.com/watch?v=T5eJh7l1qqc

Adi777
Nowicjusz Audiolub

#3 Top 10 naszych ulubionych płyt. Elektronika/IDM

Post autor: Adi777 » ndz 12 gru 2021, 17:58

DamaDama pisze:
pt 27 paź 2017, 23:01
Pozwoliłem sobie założyć takowy temat. A co! :D

Od razu uprzedzam, że nie będzie to stricte elektroniczne, dające się utożsamić z powszechnie znaną łupanką. Stąd też określenie IDM czyli Intelligent Dance Music. Chociaż i tak większość z tego co tu będzie za chwilę umieszczone nadawałoby się raczej na postanie na imprezie w klubie. Sporo fuzji, chociażby z jazzem.

1. Biosphere - Dropsonde
2. Robot Koch - Hypermoment
3. Adam F - Colours
4. Etienne De Crecy - Superdiscount
5. Sam KDC ‎– Late Night Innominate
6. Burial - Untrue
7. Andy Stott - Luxury Problems
8. Jan Jelinek - Loop Finding Jazz Records
9. Lena Platonos - Gallop
10. Yussef Kamaal - Black Focus
Z tej listy słuchałem tylko Burial - Untrue, kompletnie mi nie podeszło, ale wiem, że ten album jest bardzo ceniony. Może za drugim razem bardziej mi się spodoba. Słuchałem też Andy Stotta, ale nie Luxury Problems, tylko Faith in Strangers (2014). Całkiem, całkiem.
Biosphere też gościło w moim odtwarzaczu, ale także inny album, a dokładnie Substrata (1997).

Awatar użytkownika

Autor tematu
DamaDama
Junior Audiolub

#4 Top 10 naszych ulubionych płyt. Elektronika/IDM

Post autor: DamaDama » sob 01 sty 2022, 22:33

Substrata to ambient, tak jak pozostała twórczość Biosphere. Dropsonde jest rodzynkiem w dyskografii :)

A jeśli wjechaliśmy w ambient, to może szczypta dark ambientu czyli Lustmord z albumem Heresy.

Bardzo fajne do przetestowania na ludziach, którzy twierdzą, że lubią opowieści o duchach i inne horrory :D
Wszystko ma znaczenie.

ODPOWIEDZ