Gatunki muzyczneMuzyka filmowa. Obraz malowany dźwiękiem.

Awatar użytkownika

Revo
Czeladnik Audiolub

#16 Muzyka filmowa. Obraz malowany dźwiękiem.

Post autor: Revo » czw 25 sty 2018, 09:36

@Ravil , tak, wspomniana ścieżka jest faktycznie bardzo dobra. Sam bardzo często wracam. Film mi się również podobał. Osobiście dla mnie soundtrack do tego filmu to jedno z ciekawszych dzieł duetu. Generalnie lubię większość ich albumów z wyjątkiem...no właśnie, tego ostatniego. Kompletnie mi nie leży. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika

Profi
Początkujący Audiolub

#17 Muzyka filmowa. Obraz malowany dźwiękiem.

Post autor: Profi » wt 20 lut 2018, 00:35

Od jakiegoś czasu mój wolny czas poświęcam na oglądanie animowanych miniaturek filmowych na YT. Spośród ogromnej ilości prac kilka mnie urzekło po kątem muzyki. Oto one:

https://www.youtube.com/watch?v=-KR8Y6P ... xJIhHrx9OK

a te dwa filmiki dodatkowo szczególnie mocno mnie poruszyły, myślę że wielu z Was również...

https://www.youtube.com/watch?v=HpoVwhSVI38
https://www.youtube.com/watch?v=CvA4Gn5OudI

Miłych wrażeń! ;)

Awatar użytkownika

Naczesany
Czeladnik Audiolub

#18 Muzyka filmowa. Obraz malowany dźwiękiem.

Post autor: Naczesany » wt 20 lut 2018, 04:28

Muzyka do filmu "Urodzeni mordercy" (1994)
Pamiętam, że film był dla mnie szokiem. Kupiłem wtedy CD z ścieżką dźwiękową do filmu.
Często do niej wracam; dobra realizacja jak na masówkę kupowaną wówczas w EMPIK'u, świetne efekty.
No a film jak na owe czasy - przełomowy.
Nie było wtedy produkcji Marvel'a.

Awatar użytkownika

traumeel
Poszukiwacz Audiolub

#19 Muzyka filmowa. Obraz malowany dźwiękiem.

Post autor: traumeel » śr 21 lut 2018, 13:35

W upominku walentynkowym dostałem od mojej żony płytę z muzyką z filmu "Taksówkarz" Martina Scorsese.
To jeden z moich ulubionych filmów, który widziałem nie pamiętam już ile razy, ze znakomitą, wciągającą muzyką Bernarda Herrmanna.
Muzyką, która równie niezwykle brzmi z obrazem, jak i bez niego.
Absolute Beginner

Abrahamsen V2.0 UP, Abrahamsen V1.0 UP, Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Autor tematu
Ravil

#20 Muzyka filmowa. Obraz malowany dźwiękiem.

Post autor: Ravil » pn 26 lut 2018, 20:33

Jeden utwór z filmu Leon Zawodowiec (1994) Luca Besson... Sting i Shape of My Heart. Jakoś działa na mnie ta piosenka.
Film jest jednym z moich ulubionych, genialny Gary Oldman, Jean Reno i młoda Natalie Portman. Nie przyznam Wam się ile razy go oglądałem, ale palców u obydwu rąk by zabrakło :mrgreen:

Autor tematu
Sanwing

#21 Muzyka filmowa. Obraz malowany dźwiękiem.

Post autor: Sanwing » pn 26 lut 2018, 20:35

@Ravil przepraszam za spam, ale nie uwierzysz co właśnie puściłem sobie minutę temu do słuchania :). Po prostu jakaś telepatia. Co do samego filmu też nie pamiętam ile razy go oglądałem, ale nie lubię go ze względu na zakończenie :(.

Autor tematu
Ravil

#22 Muzyka filmowa. Obraz malowany dźwiękiem.

Post autor: Ravil » pn 26 lut 2018, 22:21

Mnie też dzisiaj jakoś tak naszło i kilkukrotnie sobie przesluchalem ten utwór. Coś w tym jest @Sanwing ;)

Autor tematu
Obas

#23 Muzyka filmowa. Obraz malowany dźwiękiem.

Post autor: Obas » wt 27 lut 2018, 14:08

Jeśli chodzi o soundtracki do filmów, to bardzo lubię 2:
wspomniany chwilę temu "Leon"
"Marzyciel" - autorstwa Kaczmarka

Generalnie nie przepadam za soundtrackami z typowych hollywódzkich produkcji z dużymi orkiestrami i monumentalnymi chóralnymi utworami vide "Władca Pierścieni"

A z polskiego podwórka (oczywiście poza Kilarem, Preisnerem, którzy w tym temacie są Mistrzami) świetną muzykę robi Michał Lorenc, na przykład do filmu "Bandyta"

Kamil84
Junior Audiolub

#24 Muzyka filmowa. Obraz malowany dźwiękiem.

Post autor: Kamil84 » sob 24 mar 2018, 13:29

Chyba większość z was zna soundtrack z filmu Conan Barbarzyńca skomponowany przez Basil'a Poledouris'a, wrzucam wam dość nietypową wersję tego soundtracku zagraną na organach ! posłuchajcie jak to brzmi.

https://www.youtube.com/watch?v=fnDDEMEX5-A

Awatar użytkownika

Libra
Nowicjusz Audiolub

#25 Muzyka filmowa. Obraz malowany dźwiękiem.

Post autor: Libra » ndz 29 kwie 2018, 23:26

Odkąd pamiętam, zawsze lubiłam francuskie i norweskie filmy. Dodatkowo w wielu z nich można posłuchać pięknej (moim zdaniem) muzyki.

Muzyka z filmu "U niej w domu"
https://www.youtube.com/watch?v=lq8ZjgQQue4

"Irene"
https://www.youtube.com/watch?v=7TE-PcNaKRk

"Wyspa Skazańców"
https://www.youtube.com/watch?v=T7_yChWTiYU

I na koniec jeszcze taka ciekawostka - muzyka z reklamy środka czystości :P
https://www.youtube.com/watch?v=eBh2IYjJNX8

Polecam ;)

Awatar użytkownika

Metka
Junior Audiolub

#26 Muzyka filmowa. Obraz malowany dźwiękiem.

Post autor: Metka » sob 19 maja 2018, 10:04

Witajcie.

Przypomniałem sobie dawno nie widziany film. I zachwyciłem się nim na nowo, a i muzyką która towarzyszy obrazowi. Z tym, że muzykę dostrzegłem teraz. Jaka piękna. Skomponowana przez Philippe Sard'a - francuskiego kompozytora muzyki filmowej, nominowanego wielokrotnie do nagrody ''Cezara''. Kiedyś współpracującego z Romanem Polańskim, co zaowocowało muzyką w filmach: ''Tess'', ''Lokator'', ''Piraci''.

Muzyka smutna i nostalgiczna. Lecz bardzo piękna. Uwielbiam filmy z tamtych lat. Szczególnie kino francuskie. Dziś już tak filmów się nie kręci. Z długimi, statycznymi ujęciami, panoramami. No i z dialogami.
Do tego znakomici Alain Delon i Jean Gabin. Swoje pięć minut miał młody wtedy Gerard Depardieu. 38 letni Delon u szczytu kariery i Gabin, którego twarz nie wyraża nic, a jednocześnie wyraża wszystko. Twarz na której próżno by szukać uśmiechu. Jednak gdy się przyjrzeć uśmiech ''mini'' jest także. To jeden z ostatnich filmów Gabina, bodajże przed, przedostatni.

Ciekawostka: w kilku scenach, w mieszkaniu Gino Strabliggi (Delon), można dostrzec plakat reklamujący film: "Jeu de massacre" z 1967 roku. Co w tym dziwnego ? Ano to, że na plakacie widnieje tytuł: ''Zabawa w masakrę" Tak, tak, jest po Polsku. Ot, taka ciekawostka - zagadka.

Awatar użytkownika

traumeel
Poszukiwacz Audiolub

#27 Muzyka filmowa. Obraz malowany dźwiękiem.

Post autor: traumeel » sob 19 maja 2018, 13:16

Skoro jesteśmy przy kinie francuskim, to nie sposób pominąć obrazu Louisa Malle'a "Windą na szafot" ze znakomitą muzyką Milesa Davisa.
Frapujące kino i ekscytująca muzyka - jednakowo dobrze brzmiąca z obrazem i bez niego.
Absolute Beginner

Abrahamsen V2.0 UP, Abrahamsen V1.0 UP, Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Autor tematu
Angel

#28 Muzyka filmowa. Obraz malowany dźwiękiem.

Post autor: Angel » ndz 27 maja 2018, 02:44

@Metka, pisałeś, pisałeś i nie napisałeś w końcu o jaki film chodzi.
Zgadłem, że to "Dwaj ludzie z miasta". Tak?
Świetny film i równie dobra muzyka.

@traumeel, "Windą na szafot". Klasyka kina, klasyka muzyki.
Zbulwersuję tu pewnie niejednego. Dzieło Milesa Davisa, bardzo piękne, choć... trochę "nudne".
No, ale klasyka. :D

Awatar użytkownika

Metka
Junior Audiolub

#29 Muzyka filmowa. Obraz malowany dźwiękiem.

Post autor: Metka » ndz 27 maja 2018, 09:57

@Angel ...no faktycznie, to pisssarz... Tak jest: ''Dwaj ludzie z miasta". Dzięki za czujność.

Staś
Junior Audiolub

#30 Muzyka filmowa. Obraz malowany dźwiękiem.

Post autor: Staś » pn 20 maja 2019, 21:08

Moje ulubione soundtracki :
„The Last Of The Mohicans”
„Hair”
„Gladiator”
„The Graduate”
„Drive”
„Underground”
„Sanches Of Children”
„Arizona Dream”
„Bandyta”
„Black Hawk Down”