• Administrator
  •  
    Nowe logo na forum audiolub.pl. Ktoś ma pomysł ?????

Szczegóły tu: Nowe logo

Gatunki muzyczne"Electronic Cafe" - co nieco o muzyce elektronicznej

Sanwing

#16 "Electronic Cafe" - co nieco o muzyce elektronicznej

Post autor: Sanwing » ndz 03 gru 2017, 17:52

Faktycznie Infected mają często zapędy do wydłużania utworów co niekoniecznie dobrze wpływa na całość, ale jest kilka płyt i utworów które uwielbiam:). Co do acid niestety fanem nie jestem próbowałem kiedyś słuchać tak mocnej muzyki, ale jednak to nie moje klimaty do końca:)(choć możliwe, że nie dotarłem do ciekawych wykonawców tego gatunku).
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika

DamaDama
Junior Audiolub

#17 "Electronic Cafe" - co nieco o muzyce elektronicznej

Post autor: DamaDama » wt 05 gru 2017, 11:48

@Profi po postach wnioskuję, że mamy dość zbliżone gusta muzyczne, chociażby Biosphere z albumem Dropsonde - top 10 moich albumów wszechczasów z elektroniki - o wiele moim zdaniem lepsze od tych pozostałych utrzymanych w przeważającej stylistyce ambientu.

To nie jest tak, że zgłębiałem jakoś bardzo acid techno bo to co wrzuciłeś jest zdecydowanie starsze niż to gdzie sięgam :) Po prostu sporo imprezowałem i grałem w klubach i dość często było to urozmaicone muzycznie. Na tyle, że oprócz dnb były też dość często tekki na innej scenie i wtedy po prostu słuchałem a później dość często było gadanie z innymi grającymi na temat muzy i placków, że udało się kupić to i to za tyle i w ogóle jaka to okazja hohoho. No a później szła wymiana miksów ponagrywanych itd. Niestety poszło to z dymem a raczej z dymem z dysku kiedyś tam. A teraz w dobie mixcloudów i soundcloudów i innych muzycznych chmur po prostu tego nie zrzucam tylko odsłuchuję.

No i co do samego acidowego klimatu to raczej klasyka pod postacią Winka ale to już są lata późniejsze. "I'm Ready", "Higher state of consciousness" czy "Evil Acid" to raczej powinieneś znać :)

Jednocześnie jakbyś miał coś więcej do napisania nt. chociażby właśnie ulubionych albumów, to zachęcam do zapostowania w temacie Top 10 naszych ulubionych płyt. Elektronika/IDM, który sam zresztą założyłem. Nie, żeby mi jakoś bardzo zależało mi na ruchu w temacie, ale sam wiesz :)
Wszystko ma znaczenie.

Sanwing

#18 "Electronic Cafe" - co nieco o muzyce elektronicznej

Post autor: Sanwing » wt 19 gru 2017, 21:38

Panowie może podzielicie się swojemu doświadczeniami na temat grupy GUS GUS? Nie ukrywam, że troszkę mi wstyd bo gdzieś w odmętach wszechmuzyki umknęła mi ta niezwykła grupa. Właśnie zamówiłem dwa albumy i czekam z niecierpliwością na Arabia Horse(promocja w empiku) oraz płytę Forever. Jak tylko się obsluchaniu postaram się napisać kilka słów, ale już dziś słuchając utworów na Tidalu jestem zachwycony.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika

Autor tematu
Revo
Czeladnik Audiolub

#19 "Electronic Cafe" - co nieco o muzyce elektronicznej

Post autor: Revo » pt 22 gru 2017, 20:14

Koledzy wiem, że macie na głowie pełno w związku z nadchodzącymi Świętami, jednak i na ten czas polecę dobry album:

Ash Ra Tempel - "Friendship". Gwarantuje Wam, że nie odejdziecie od swoich systemów. Kto będzie jeszcze między czasie w pobliżu sklepu z płytami - brać od razu. Sam bardzo często wracam. Miałem już wcześniej o niej pisać, ale muzyki jak wiadomo jest od groma...

A na albumie nie kto inny jak:
Manuel Göttsching: Guitars
Klaus Schulze: Machines

Płyta świetnie zrealizowana, śmiało można zabierać na odsłuchy.

Gatunkowo płyta bez słabych momentów. Gorąco i szczerze polecam.

Pozdrawiam elektronicznie.
Krzysiek
Załączniki
R-6357366-1417266686-4822.jpeg.jpg

Sanwing

#20 "Electronic Cafe" - co nieco o muzyce elektronicznej

Post autor: Sanwing » pt 22 gru 2017, 20:35

Revo przyznam, że już słuchałem tego albumu. Nie pamiętam kto go wcześniej polecał, ale faktycznie majstersztyk. Nie dość, że wspaniałe nagrane to jeszcze muzyka bardzo nastrojowa i poruszająca.
Takie płyty pokazują, że niezależnie od gatunku muzyka może zachwycać.
Pozdrawiam.
Ps. Obecnie nie mogę oderwać się od GusGus;)

Awatar użytkownika

Aro1991
Czeladnik Audiolub

#21 "Electronic Cafe" - co nieco o muzyce elektronicznej

Post autor: Aro1991 » pt 22 gru 2017, 21:17

Ja również przyznam że z muzyki elektronicznej najlepsza pod względem wykonania to Gus Gus
jak dla mnie lepsze bardziej zjawiskowe wykonanie niż "Infected Mushroom"
:mrgreen: :mrgreen:
wielka potęga dźwięku z 3 wymiarową sceną.
8-)

Sanwing

#22 "Electronic Cafe" - co nieco o muzyce elektronicznej

Post autor: Sanwing » ndz 21 sty 2018, 14:49

Dziś po dość długim czasie zabrałem się za słuchanie muzyki elektronicznej (wyższych lotów ;)). Zachęcony opisem kolegi @Revo wyruszyłem w sekretną podróż z Panem Kitaro.
61GtT6lHZ0L._SY400_.jpg
Okładka albumu jest w dużej mierze odzwierciedleniem czego możemy oczekiwać podczas słuchania płyty. Piękne klimatyczne nagrania zabierają nas w świat tajemniczy, klimatyczny pełen życia, walki cienia ze światłem wszystko co Kitaro chciał przekazać jest zobrazowane na okładce płyty.
Polecam gorąco.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Revo
Czeladnik Audiolub

#23 "Electronic Cafe" - co nieco o muzyce elektronicznej

Post autor: Revo » ndz 21 sty 2018, 16:39

@Sanwing przybijam Ci zatem "piątkę", bo to świetna płyta. Z resztą jak każdy album Kitaro to bardzo piękny pejzaż muzyczny. Zachęcam do dłuższej przygody z mistrzem Kitaro, dyskografia zaiste bogata. Polecam szczególnie (obok najnowszych dzieł) albumy "Silk Road", "Tunhuang", "Kojiki".

Dorzucę Ci jednak coś innego w ramach wątku i gatunku, co dam rękę sobie uciąć - spodoba Ci się. Klaus Schulze - "Androgyn". Co prawda jest to re-wydanie "Contemporary Works II (CD#4)" to jednak z pewnością stanowi okazje to odświeżenia sobie tego naprawdę wybitnego dzieła. A uwierz mi, tam już jest elektronicznie arcy ciekawie i ... mistycznie! :)

Pozdrawiam.
Załączniki
klausschulze-2017-androgyn.jpg

Sanwing

#24 "Electronic Cafe" - co nieco o muzyce elektronicznej

Post autor: Sanwing » czw 08 lut 2018, 19:24

@Revo przyznam, że album Klaus Schulze, który mi poleciłeś jest bardzo interesujący przesłuchałem go kilka razy, ale muszę przyznać, że Kitaro jest bardziej w moim guście. Jakość wykonania rewelacja, ale jest dużo niepokoju, takiego mrocznego mistycyzmu na płycie Androgyn. Do takiej muzyki trzeba mieć dzień odpowiedni, ale jak pisałem płyta wspaniała. Biorę się dalej za Pana Kitaro, dziś płyta Tenku.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Revo
Czeladnik Audiolub

#25 "Electronic Cafe" - co nieco o muzyce elektronicznej

Post autor: Revo » pt 09 lut 2018, 20:20

Fajnie @Sanwing , że tak się zafascynowałeś Kitaro i poznajesz więcej. Bardzo ciekawe płyt prawda? No i cieszę się, że "zajrzałeś" do albumu Kluasa Schulze. Mnie się osobiście bardzo podoba. Właściwie każda płyta tego artysty jest ciekawa. Tak mnie trochę natchnąłeś z tym Kitaro. Ja dziś trochę "Roksanuje" z Kandy i z Jarre'em na analogu (i co tam wpadnie w ręce), ale 10-pack Kitaro własnie sobie wrzuciłem na dysk i jeszcze dziś czeka mnie Jedwabny Szlak, kilka utworów z "Ancient", "Dream"... dopóki sen nie zmęczy.

Pozdrawiam wieczorowo - elektronicznie.
Załączniki
IMG_20180209_200456.jpg

Sanwing

#26 "Electronic Cafe" - co nieco o muzyce elektronicznej

Post autor: Sanwing » pn 26 lut 2018, 15:35

Polecam najnowszy album grupy Gus Gus- Lies Are More Flexible. Od kilku dni jest dostępny w sprzedaży oraz na serwerach typu Spotify czy Tidal. Jak zostaliśmy przyzwyczajeni przez członków formacji Gus Gus podobnie jak płyta Mexico czy Arabian Hors najnowszy krążek trzyma bardzo wysoki poziom.
Gus.jpg

Sanwing

#27 "Electronic Cafe" - co nieco o muzyce elektronicznej

Post autor: Sanwing » pt 06 lip 2018, 09:08

Wczoraj dotarły do mnie cztery płyty jednej z moich ulubionych grup tworzących muzykę elektroniczną.
Weekend zapowiada się smakowicie pod znakiem GusGus.
IMG_20180706_090135.jpg
IMG_20180706_090108.jpg
Jako, że już dziś mam wolne pomału sączy się z kolumn gęsty bas wspierany wyśmienicie podanymi wokalami.
Na uwagę zasługują też opakowania płyt szczególnie płyta Mexico prezentuje się świetnie. Tak jak muzyka na krążku opakowanie jest barwne, żywe, zachęcające do odkrywania co tam w kolorowej trawie piszczy ;)

Deffc0n
Nowicjusz Audiolub

#28 "Electronic Cafe" - co nieco o muzyce elektronicznej

Post autor: Deffc0n » sob 14 lip 2018, 15:10

Polecam z naszego podwórka Tomasz Pauszek LO-FI LO-VE .

Awatar użytkownika

Audio Autonomy
Analogowa Branża
Kontakt:

#29 "Electronic Cafe" - co nieco o muzyce elektronicznej

Post autor: Audio Autonomy » ndz 15 lip 2018, 15:46

@Sanwing - ja chyba najbardziej lubię Konia Arabskiego od GusGus. Świetna płyta i do tego kojarzy mi się z końcowym okresem mojego studenckiego życia :)

@Deffc0n, całkiem ciekawa ta muzyka Pana Tomasza... Słuchając go skojarzyło mi się to z innym polskim kompozytorem - Mikołajem Bugajakiem. Gorąco polecam jego ostatnie wydawnictwo ALGORYTM. Zresztą, wszystkie pozostałe też polecam :)

Pomagamy usłyszeć więcej
audioautonomy.com

Sanwing

#30 "Electronic Cafe" - co nieco o muzyce elektronicznej

Post autor: Sanwing » ndz 15 lip 2018, 16:54

@Audio Autonomy faktycznie Arabian Horse jest najbardziej klimatyczną płyta GUS GUS. Przestrzeń, klimat jake buduje ta płyta są świetne.
Technicznie bardzo ciekawa jest 24/7 scena i bas na tej płycie mogą spokojnie służyć do testowania sprzętu audio w tych aspektach, a przy okazji można się bardzo dobrze bawić słuchając tej płyty.
Moja ulubiona jednak to Mexico. Lubię ją za całokształt, lekkość przekazu, ciekawe technicznie utwory, dobry wokal. Płyty słucha się super.

ODPOWIEDZ