Gatunki muzyczne"Electronic Cafe" - co nieco o muzyce elektronicznej

Awatar użytkownika

Tomasz
Poszukiwacz Audiolub

#31 "Electronic Cafe" - co nieco o muzyce elektronicznej

Post autor: Tomasz » czw 02 sie 2018, 15:24

Kitaro słuchałem ponad trzydzieści lat temu. Z mocniejszych brzmień Acid Trance polecam duet Kai Tracid & Talla.

Albo świetny kawałek znanego Dj'a również w klimacie Trance.
Armin Van Buuren i blah blah blah

Zachęcam do głośniejszego odsłuchu :twisted:

Autor tematu
Revo

#32 "Electronic Cafe" - co nieco o muzyce elektronicznej

Post autor: Revo » sob 18 sie 2018, 21:06

Już niedługo Jarre zapoda nam nowy album w rocznice 50-lecia elektronicznej "podróży".

https://www.sonymusic.pl/news/nowy-albu ... ra14-09-18

Taki best of, ale coś tam nowego będzie. Ciekawe jak zostanie wydany. Wypadałoby ładnie to opakować.

Autor tematu
Revo

#33 "Electronic Cafe" - co nieco o muzyce elektronicznej

Post autor: Revo » czw 23 sie 2018, 19:19

Troszkę sucho w wątku, więc wrzucam coś, co zaciekawi Kolegów.

Generalnie uwielbiam wszystko, do czego ręce przyłożył Manuel Goettsching, czyli jeden z twórców Ash Ra Tempel. Grupy grającej początkowo krautrocka, a do której swego czasu należeli również inni słynni tej sceny, jak chociażby Klaus Schulze czy Harald Grosskopf. Na albumach Ash Ra Tempel (aka Ashra i Ash Ra) mamy sporo elektroniki i to w bardzo dobrym wydaniu. Sporo tego. Warto posłuchać, skład z wyjątkiem Manuela zmieniał się dość często, natomiast za każdym razem słychać świetny styl i dobrą muzykę.

Dziś elektronicznie, ale i z dozą dobrego rocka - Ashra "Belle Alliance" (Manuel Goettsching, Harald Grosskopf, Lutz Ulbrich).

Gorąco polecam. Pozdrawiam.

Załączniki
IMG_20180823_185309.jpg

Staś
Junior Audiolub

#34 "Electronic Cafe" - co nieco o muzyce elektronicznej

Post autor: Staś » pt 14 wrz 2018, 19:16

W końcu znalazłem kącik z moją muzyką . Szanując Tuzów elektroniki , których słucham , chciałbym przedstawić mój Top 10 płyt mniej znananych wykonawców muzyki elektronicznej :
1 Embrase - Dreamworld
2 Erez Yaary - Synergos
3 Tangram - Repository 001
4 Peter Mergener - Creatures 2020
5 Dom f. Scab - Necessary Fears
6 Schönwalder & Rothe - Filter Kaffee 102
7 Frank Klare - Digitalic One
8 Trentemoller - The Last Resort
9 Be Svendsen - Nabia
10 Peter Baumann - Machines Of Desire
Kolejność jest oczywiście umowna . Wielu wykonawców z listy ma inne bardzo dobre płyty ale nie chciałem się powtarzać .

Autor tematu
Revo

#35 "Electronic Cafe" - co nieco o muzyce elektronicznej

Post autor: Revo » ndz 07 paź 2018, 19:43

Wieczór z nowym The Best Of Jarre'a "Planet Jarre" w towarzystwie Dynek Emit 20. W sumie co tam dużo gadać czy też opisywać. Wybór najlepszych (zdaniem artysty, choć z większością się zgadzam) utworów z dodatkiem kilku nowych produkcji, która brzmią ciekawie, choć nic odkrywczego. Propozycja dla fanów do kolekcji, czyli m. in. dla mnie. Dobra realizacja, przyzwoite wydanie. Choć jak patrzę na cenę zestawu winylowego, to trzeba będzie wydać sporo. Przegięcie. Generalnie mamy tu Oxygeny, Equinoxy, Pola Magnetyczne, Rendez Vous, jest coś z koncertu z Chin.... To co Jean? 50 lat muzyki stuknelo? Polecam.
Załączniki
IMG_20181007_193231.jpg

Awatar użytkownika

seb
Poszukiwacz Audiolub

#36 "Electronic Cafe" - co nieco o muzyce elektronicznej

Post autor: seb » czw 07 lis 2019, 22:28

Wy tu sama zagranica, a ja proponuję zapoznać się z polonica. Telewizor, Oszibarack, czy Matt Kowalsky. Niezła muzyka (dla mnie), niestety mało znana.

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#37 "Electronic Cafe" - co nieco o muzyce elektronicznej

Post autor: Simpson » pt 08 lis 2019, 23:56

@seb , to czemu nie wkleisz przykładowych linków ? Pamiętaj, że ludzie są z natury leniwi, sami szukać nie chcą. Daj coś wg Ciebie interesującego. Może być YT. - Czemu nie ?

Awatar użytkownika

seb
Poszukiwacz Audiolub

#38 "Electronic Cafe" - co nieco o muzyce elektronicznej

Post autor: seb » sob 09 lis 2019, 00:05

Ojezus ur.amać. Najlepiej do głowy od razu wgrać. Na darmowym spotifie w wyszukiwarce można znaleźć. Tylko trzeba kilka liter wklepać. No ale to wiedza tajemna tylko dla piszących. :o

ODPOWIEDZ