Kluby sprzętoweRotel

Czyli bractwa – kluby zrzeszające miłośników określonej marki sprzętu.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Rega
Czeladnik Audiolub

#1 Rotel

Post autor: Rega » wt 09 kwie 2019, 18:09

Mam pytanie do Kolegów Audiolubow:
Czy ktoś może mial styczność, bądź jest posiadaczem końcowki mocy Rotel RB 1070? Ostatnio, przez przypadek stałem się wlaścicielem w/w końcówki mocy i chcialbym poznać opinie i zdania na jej temat. Jesli ktoś ma jakieś doświadczenia to byłbym wdzięczny za choć kilka informacji.

Awatar użytkownika

Mały 75
Czeladnik Audiolub

#2 Rotel

Post autor: Mały 75 » śr 10 kwie 2019, 11:23

Tylko testowac 😁 własne wnioski bezcenne

Awatar użytkownika

Autor tematu
Rega
Czeladnik Audiolub

#3 Rotel

Post autor: Rega » śr 10 kwie 2019, 14:40

Tylko, że u mnie na testowanie trzeba czekać miesiącami. Nie ma innej możliwości. Przynajmniej na razie. Dlatego jestem ciekawy opinii innych. Na razie mogę jedynie wypróbować, czy działa. A jak sobie radzi w różnych konfiguracjach, to w sferze domysłów. Z prywatnych informacji dowiedziałem się, że DF na poziomie 1000.
Załączniki
20190331_101134.jpg
20190331_095942.jpg
20190331_101157.jpg
20190331_095613.jpg

Awatar użytkownika

Mały 75
Czeladnik Audiolub

#4 Rotel

Post autor: Mały 75 » śr 10 kwie 2019, 14:45

No fajna pozazdrościć 😄.
Będę miał prośbę do Ciebie Rega ale to innym razem na pw. Pzdr

Awatar użytkownika

Audio Autonomy
Analogowa Branża
Kontakt:

#5 Rotel

Post autor: Audio Autonomy » śr 10 kwie 2019, 16:25

Kawał klocka 8-)
Ciekawe czy gra typowo "Rotelowo" czy też ma jakiś innych charakter brzmienia. W każdym razie prezentuje się nieźle.
Pomagamy usłyszeć więcej
audioautonomy.com
Analogowo: produkcja i serwis wzmacniaczy lampowych - renowacja gramofonów - okablowanie na bazie drutów Neotech

Awatar użytkownika

Autor tematu
Rega
Czeladnik Audiolub

#6 Rotel

Post autor: Rega » śr 10 kwie 2019, 17:16

A na czym polega to rotelowe brzmienie? Ten jest pierwszym którego mam okazję posłuchać. Nie mam skali porównawczej i dlatego zwróciłem się do Kolegow o jakiekolwiek informacje. Wydaje mi się, że bas ok, no ale to zasługa DF=1000, natomiast w porównaniu z Sansui 607 jest mniej ,,slodko,, ale za to bardziej neutralnie. Podobnie do Tandberga, choć Tandberg bardziej ,,lampowy,, Z lampą nawet nie porównuję, bo to zupełnie inne brzmienia. Tyle mogę powiedzieć na razie. Nie dysponuję tu dobrymi kolumnami i moja ocena, jak na razie, jest bardzo pobieżna. Poza tym, to ,,tylko,, końcówka i może zagrać inaczej niż normalny wzmacniacz. Niektórzy twierdzą, ze jest trochę ,,sucha,,. Poza tym, nie czarujmy się, to dolna półka średniej klasy. Cokolwiek więcej stwierdzę w maju kiedy porównam brzmienie w zestawach z różnymi kolumnami. A jeśli ktoś mial do czynienia z Rotelami to prosze o informacje. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika

Revo
Czeladnik Audiolub

#7 Rotel

Post autor: Revo » czw 11 kwie 2019, 09:40

Aaa, stary dobry Rotel. No miało się kilka szpejów tej marki. Osobiście bardzo szanuję, ale raczej zawsze kierowałem swoje zainteresowanie w stronę modeli z lat 80-tych i 90-tych. Słynna końcówka RB-980, świetne wzmacniacze zintegrowane jak choćby mocne RA-980/972, mniejsze RA-920/930. Fajne odtwarzacze RCD-965BX/935/971... Nowsze konstrukcje to już raczej nie moja bajka. Te starsze to przede wszystkim spory wykop, dynamika i "powietrze", bardzo dobrze spisujące się choćby we wszelkich odmianach rocka, metalu i innego tego typu gatunkach. Czasami jednak brakuję typowego wyrafinowania, soczystości, brzmienie może wydawać się trochę tępawe. Oczywiście co kto lubi. Swego czasu próbowałem poznać te nowsze konstrukcje. Brzmią jakby spokojniej z tego co pamiętam. Od jakiegoś czasu mam wrażenie, że Rotel jest jakby z boku. Ma swoich zagorzałych zwolenników i chwała im za to. Rotel sobie zasłużył na takie traktowanie. Ja lubię.

Ogólnie sprawnego używanego Rotelka zawsze warto. Odwdzięczy się w systemie po prostu dobra jakością HI-Fi. Tym bardziej, że co jak co, ale marka jest znana z tego, że poddaje się sporym modyfikacjom.

A bym zapomniał. Oczywiście były jeszcze takie rodzynki jak seria Rotela Michi - świetny sprzęt, bardzo dobrze brzmiący i przepiękny wizualnie. Seria obejmowała cały setup: pre, końcówkę, tuner, CD. Dzisiaj łatwiej chyba wyszukasz Moskwicza na chodzie niż ofertę sprzedaży Michi - bardzo rzadkie okazy :D

Co do współczynnika tłumienia i jego wartości liczbowych. DF 1000 czy już 500 we wzmacniaczu to już z punktu widzenia możliwości sonicznych sprzętu audio - "spawarka" lub ultra dmuchacz, który zasili wszystko. Jak wszyscy wiemy, życie pokazuje jednak, że nie jest on bezwzględnie miarodajny. Istnieje masa sprzętu, które DF mają na poziomie kilkukrotnie mniejszym, a potrafią zrobić takie zamieszanie z kolumnami, że podeszwy odchodzą (chociażby wzmacniacze Naima).

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika

mario33lgw
Czeladnik Audiolub

#8 Rotel

Post autor: mario33lgw » czw 11 kwie 2019, 15:11

Revo pisze:
czw 11 kwie 2019, 09:40
Słynna końcówka RB-980, świetne wzmacniacze zintegrowane jak choćby mocne RA-980/972, mniejsze RA-920/930. Fajne odtwarzacze RCD-965BX/935/971... Te starsze to przede wszystkim spory wykop, dynamika i "powietrze", bardzo dobrze spisujące się choćby we wszelkich odmianach rocka, metalu i innego tego typu gatunkach. Czasami jednak brakuję typowego wyrafinowania, soczystości, brzmienie może wydawać się trochę tępawe.

Ogólnie sprawnego używanego Rotelka zawsze warto. Odwdzięczy się w systemie po prostu dobra jakością HI-Fi. Tym bardziej, że co jak co, ale marka jest znana z tego, że poddaje się sporym modyfikacjom.
Mogę potwierdzić powyższe. Byłem posiadaczem modyfikowanego RA-980. Świetna relacja jakości do ceny, charakter muzyczny jw., chociaż moje modyfikacje znacząco poprawiły wspomnianą „soczystość”. Nie wdając się w szczegóły - krytyczna jest jakość zastosowanych podzespołów, wymiana kondków w zasilaniu z seryjnych na np. Mundorfy o większej pojemności znacząco „poprawia” otrzymywany rezultat.
Stereo: Sansui Alpha AU-607XR + Harbeth Monitor M30.1
Streaming & DAC: Cambridge Audio CXNv2 (mod)
Analog: Technics SL-1410mk2 + Ortofon Stylus 20
KD: Denon AVR-X4400H + Monitor Audio Bronze 5.1

ODPOWIEDZ