Kluby sprzętoweDynaudio - Duńska szczypta dźwięku

Czyli bractwa – kluby zrzeszające miłośników określonej marki sprzętu.
Awatar użytkownika

Sofokles
Czeladnik Audiolub

#61 Dynaudio - Duńska szczypta dźwięku

Post autor: Sofokles » czw 19 gru 2019, 19:26

Kiedyś słyszałem ciężkie brzmienia z jakiegoś wyższego modelu Dynaudio i bardzo mi się podobało.
Ale to indywidualna sprawa. Jednym się podoba, innym nie. Dlatego samemu to trzeba sprawdzić. Tak jak koledzy mówią, najlepsza będzie wizyta w salonie i przekonanie się samemu. Każdy w dźwięku szuka czegoś innego i ile osób tyle opinii. Dlatego zawsze każdego namawiam na sprawdzeniu tego osobiście.
Wg mnie to najlepsza i jedyna metoda. Przecież nie chcesz wróżb, czyjegoś zadowolenia. Chcesz Ty się cieszyć dźwiękiem i Tobie ma to pasować. Odsłuchy to konieczność!!!!
To co piszę na forum audiolub.pl jest moją prywatną opinią. Nie każdy musi się z nią zgodzić, nie każdy musi się z nią niezgodzić.

Polecam tekst o „Wróżbitach w audio”: viewtopic.php?f=5&t=932#p12895

Chyba Miro 84
Poszukiwacz Audiolub

#62 Dynaudio - Duńska szczypta dźwięku

Post autor: Chyba Miro 84 » pn 30 gru 2019, 01:05

Odsluch w salonie emit20. No i jest "klops". Czyli nie wiem co dalej bo najchętniej to chcialbym i dynki i tanojki. Werbel w tanojkach i różnorodność basu i dociazenia w dynkach miesza ostro w glowie. Tak naprawdę zauważyłem ze nie chce sie rozstawać z tannoy-ami bo maja to cos ale z drugiej strony dynaudio tez maja to cos. Kompromis zmusza do dłuższego zastanowienia sie bo na dwa zestawy obok siebie w pokoju to zona nie pójdzie :( . Potwierdzam ze odsluch w doborze sprzętu konieczny. Najlepiej samemu przekonać sie na wlasne.... uszy. A w kwestii wzmacniacza to moj pm6004 nawet gra ok tylko ze dosyc cicho. W momencie dostarczenia większej ilosci watow dzwiek sie rozjezdza i to nie jest wina kolumn tylko tak mysle lipnego zasilania i mocy tego wzmacniacza. W tannoyach ten efekt zachodzi przy godzinie ok 12 a w dynkach juz od godziny 9 na potencjometrze zaczyna sie kaszanic dzwiek. Pewnie dlatego ze wg. Producenta maja 90dB skutecznosci. No nic... mimo wszystko stoje w miejscu bo do dynek musze sie pokusic o dokupienie wzmacniacza wiec moze kiedys. Ale dla wszystkich szukajacych polecam odsluchac obowiazkowo dynaudio. Teraz juz wiem o co kaman z ta dunska szczypta dzwieku... pozdrawiam.
Masz prawo zachować milczenie, wszystko co powiesz/napiszesz moze zostac użyte przeciwko Tobie...

Chyba Miro 84
Poszukiwacz Audiolub

#63 Dynaudio - Duńska szczypta dźwięku

Post autor: Chyba Miro 84 » pn 30 gru 2019, 01:08

90dB maja tannoy oczywiscie bo nie sprawdzilem jak to sie ma u dynaudio
Masz prawo zachować milczenie, wszystko co powiesz/napiszesz moze zostac użyte przeciwko Tobie...

Awatar użytkownika

Sofokles
Czeladnik Audiolub

#64 Dynaudio - Duńska szczypta dźwięku

Post autor: Sofokles » pn 30 gru 2019, 12:17

Chyba Miro 84 pisze:
pn 30 gru 2019, 01:05
Potwierdzam ze odsluch w doborze sprzętu konieczny. Najlepiej samemu przekonać sie na wlasne.... uszy.
Dokładnie tak !!! Niestety nie każdy ma tak zdrowe i dobre podejście do tematu. Nietórzy wolą słuchać wróżb różnych ludzi.

Najpewniej mocniejszy wzmacniacz też by się przydał. A masz w planie odsłuchać coś jeszcze ? Sądzę, że warto odsłuchać wszystko co masz dostępne.
To co piszę na forum audiolub.pl jest moją prywatną opinią. Nie każdy musi się z nią zgodzić, nie każdy musi się z nią niezgodzić.

Polecam tekst o „Wróżbitach w audio”: viewtopic.php?f=5&t=932#p12895

Chyba Miro 84
Poszukiwacz Audiolub

#65 Dynaudio - Duńska szczypta dźwięku

Post autor: Chyba Miro 84 » wt 31 gru 2019, 00:43

Z reguły moje podejście jest takie ze np. Chce porównać emit 20 bo przeczytalem wiele dobrego o nich i tylko skupiłem sie na tych jednych i koniec. Propozycje byly z rodziny Focal i jeszcze cos tam ale od razu podziękowalem bo wybierając moje tannoye kiedys byly wlasnie porównywane z focal i b&w i ostro dostały po tyłku od tanoya. Ale z dynaudio juz nie bylo przewagi. To jest tez bardzo dobry dzwiek tylko ze inny. I jeszcze jedna sprawa. Staram sie nie sluchac sprzętów ktore nie sa w moim zasięgu finansowym. Bo usłyszeć wybitny dzwiek z wysokiej polki moze zabolec po powrocie do domu. A chce wciąż cieszyć sie tym co mam bo dla mnie to i tak juz bardzo drogi zestaw mimo iż dla wielu jest to tylko budżetowka. Pozdrawiam

Chyba Miro 84
Poszukiwacz Audiolub

#66 Dynaudio - Duńska szczypta dźwięku

Post autor: Chyba Miro 84 » wt 31 gru 2019, 00:50

A tak na marginesie to z racji ze jest około północy i caly dom zapadł w sen, w napędzie cd Ludovico Einaudi (elements) i przepiękny utwór 11. Logos. Polecam na nocne odsłuchy :) pozdrawiam

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#67 Dynaudio - Duńska szczypta dźwięku

Post autor: Simpson » wt 31 gru 2019, 15:03

Dynaudio to bardzo dobre kolumny, szczególnie te z wyższych półek. Jednakże ja bym namawiał Cię @Chyba Miro 84 do posłuchania także AudioSolutions Overture O202B. Swoje kolumny wybierałem ponad pół roku i wybór padł właśnie na nie i do dzisiaj cieszą ucho.

Sądzę, że warto nawet się przejechać, aby je odsłuchać, ale najlepiej zrobić to u siebie w domu. Nie wiem jaki masz budżet, ale to naprawdę dobre granie i nie łatwo w tej cenie o coś lepszego. Jeśli taka filozofia brzmienia Ci podpasuje to mogą być kolumny na lata.

Chyba Miro 84
Poszukiwacz Audiolub

#68 Dynaudio - Duńska szczypta dźwięku

Post autor: Chyba Miro 84 » śr 01 sty 2020, 02:40

Do Simpson... do jakich sluchaeek moglbys porownac brzmienie tych glosnikow? Bo dla mnie dobrym "uwidocznieniem" brzmienia jest porownanie do jakiegos modelu sluchawek. Bo o ile caly system moze roznie zagrac w roznej konfiguracji i adaptacji akustycznej to porownanie danego systemu do sluchawek daje wieksze mozliwosci zrozumienia jak to moze zabrzmiec. Np. Moj zestaw gra jak senki hd650 ale jest nieco bardziej ostrzejsze na wysokich i troche bardziej " pulchny na basie". Mowi wiecej niz wywody niektorych znawcow na forum. Czasami sie zastanawiam dlaczego nikt nie proboje odniesc sie do sluchawek. Przeciez duzo latwiej jest to sobie wyobrazic tym bardziej ze jest mniej zmiennych niz w przypadku np. Źródło, wzmacniacz, kolumny, akustyka.... pozdrawiam...

Awatar użytkownika

DiBatonio
Czeladnik Audiolub
Kontakt:

#69 Dynaudio - Duńska szczypta dźwięku

Post autor: DiBatonio » śr 01 sty 2020, 21:49

Nie do końca tak to działa, trudno porównać system oparty na kolumnach do słuchawek, bo te w większości przypadków budują scenę inaczej niż kolumny, jedyne jakie zbliżają się do tego co słyszymy z kolumn to Audeze, gdybym miał rezygnować z kolumn, to tylko na rzecz Audeze.
Trochę się nasłuchalem słuchawek z racji ich rekablowania i HD650 raczej nie stawiał bym za wzorzec, jak już to prędzej HD600 grają równiej. Wiem, że Ty tylko porównujesz, żeby zobrazować nam jak gra twój system, a więc jeszcze długa droga przed Tobą.
😁

Chyba Miro 84
Poszukiwacz Audiolub

#70 Dynaudio - Duńska szczypta dźwięku

Post autor: Chyba Miro 84 » czw 02 sty 2020, 00:07

Czlowiek cale zycie sie uczy wiec ciesze sie ze na tym forum mozna dostac szczera wypowiedz. Porownoje dzwiek systemu do sluchawek bo tak jest mi latwiej, poniewaz trudno jest mi ubrac w slowa to co slysze a chcialbym jak najlepiej zobrazowac sytuacje panujaca w moim pokoju. Pozdrawiam

Awatar użytkownika

DiBatonio
Czeladnik Audiolub
Kontakt:

#71 Dynaudio - Duńska szczypta dźwięku

Post autor: DiBatonio » czw 02 sty 2020, 00:39

Chyba Miro 84 pisze:
pn 30 gru 2019, 01:05
Potwierdzam ze odsluch w doborze sprzętu konieczny. Najlepiej samemu przekonać sie na wlasne.... uszy. A w kwestii wzmacniacza to moj pm6004 nawet gra ok tylko ze dosyc cicho. W momencie dostarczenia większej ilosci watow dzwiek sie rozjezdza i to nie jest wina kolumn tylko tak mysle lipnego zasilania i mocy tego wzmacniacza. W tannoyach ten efekt zachodzi przy godzinie ok 12 a w dynkach juz od godziny 9 na potencjometrze zaczyna sie kaszanic dzwiek.
Tak jak piszesz i potwierdził to Sofokles, odsłuch tylko u siebie w swoim pomieszczeniu, natomiast co do wzmacniacza, niekoniecznie musi to być wina jego wydajności (chociaż mocarzem on nie jest), pomyśl o jakiejś adaptacji akustycznej, zobaczysz jak dźwięk się poukłada, przy odpowiednim wytłumieniu będzie mniej rozgardiaszu w dźwięku, jednocześnie można będzie trochę głośniej słuchać bez utraty jakości i bałaganu w obrazie muzycznym.

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#72 Dynaudio - Duńska szczypta dźwięku

Post autor: Simpson » czw 02 sty 2020, 02:24

Zgodzę się z @DiBatonio , akustyka to ponad 50% sukcesu jeśli idzie o dobre brzmienie. Co do porównani do słuchawek, nie dam rady, gdyż na słuchawkach nie słucham, ale nawet ciężko mi znaleźć odpowiednika wśród kolumn. Sądzę, że warto ich posłuchać.

Także uważam, że bez odsłuchu u siebie nie warto nic kupować. Od wielu lat takie odsłuchy u siebie robię przed doborami czegokolwiek, innej metody nie znam, ale i chyba nie ma. Każdy ma swoje preferencje, każdy ma różne warunki lokalowe.

ODPOWIEDZ