Kluby sprzętoweSansui

Czyli bractwa – kluby zrzeszające miłośników określonej marki sprzętu.
Awatar użytkownika

mario33lgw
Czeladnik Audiolub

#61 Sansui

Post autor: mario33lgw » ndz 09 gru 2018, 13:15

Rega pisze:
śr 05 gru 2018, 08:54
Wygląda jak moja 607 XR.
Zepsułeś niespodziankę ;)

No to meldujemy się razem z moim AU Alpha 607 XR (do rocka, a jak 😌). Prosto z Japonii, z pomocą niezastąpionego Pana Jana.

Poszukuję porady jaki transformator wybrać. Jest airlinktransformers (1000VA wystarczy z zapasem ?), a alternatywy ? Może ktoś robi dobrej jakości albo moduje standard ?

81B02019-6B75-4A8F-BE90-2104812F4EEF.jpeg
Stereo: Sansui Alpha AU-607XR + Harbeth Monitor M30.1
Streaming & DAC: Lumin D1
Analog: Technics SL-1410mk2 + Ortofon Stylus 20
KD: Denon AVR-X4400H + Monitor Audio Bronze 5.1

Autor tematu
Rega

#62 Sansui

Post autor: Rega » ndz 09 gru 2018, 15:43

Tam oryginalnie jest wstawiony trasformator sieciowy o mocy 250 W. Już dwukrotność tej wartości jest wystarczająca. A im więcej tym mniej powodów do zmartwień. Większość zainteresowanych używa AirLinka i nie narzekają. Ja używam japońskiego Shimojima o mocy 730 W. Przy kilkugodzinnym używaniu nie zagrzał się nawet o kilka stopni. Myślę więc, że jest odpowiedni mocowo. Na razie jestem na etapie konstruowania obudowy. Był wyposażony w oryginalne, japońskie gniazdo przylączeniowe. Nie ma też żadnego brumu w kolumnach, ani go samego nie slychać w czasie pracy. Waży ok 10 kg.
PS. Bardzo przepraszam za zepsucie niespodzianki. Niechcący. ;) . Dużo miał wewnątrz kurzu?
Załączniki
20180916_122613.jpg
20180916_122509.jpg

Autor tematu
Rega

#63 Sansui

Post autor: Rega » ndz 09 gru 2018, 19:16

Widzę, ze zadaleś to samo pytanie na sąsiednim forum. Jeden z bywalców polecił Ci elektrownię o mocy do 4 kW. Jaki sens? Skoro producent założył oryginalnie trafo o mocy 250W. We wszystkim zalecany jest umiar, a pisać aby pisać to każdy potrafi. Najgorzej jak za doradzanie w danym temacie weźmie się ktoś , kto nie ma zielonego pojęcia o temacie, a dany wzmacniacz widzial jedynie na zdjeciu. O sluchaniu już nie wspomnę. Fachowcy zalecają 2....4 krotność mocy nominalnej, a wiec 1000W to i tak 4 razy więcej niż potrzeba. Myślę, że AirLink o mocy 1000W jest wystarczający z dużym zapasem.
Doradzający elektrownię zamieścił też zdjęcie Sansui wewnątrz z dużym transformatorem, ale zapomnial dodać, ze to wyższy model, chyba któryś z 907, a ten potrzebuje sporo większej mocy do zasilenia niż nasze poczciwe 607. Myślę, że to typowy ,,nabijacz postów,, niewiele mający wspólnego ze znajomością sprzętu.

Awatar użytkownika

mario33lgw
Czeladnik Audiolub

#64 Sansui

Post autor: mario33lgw » ndz 09 gru 2018, 19:48

No tak, zadałem tam to pytanie i.. już żałuję. Lepiej pytać się po prostu bezpośrednio tych, co się znają...

Posłucham Twojej rady i zamówię Airlinka na 1000VA. Nawet rozpatrywałem 750 (jakby miał 1 gniazdo to byłoby lepiej). Zawsze oprócz porady sięgam do rozumu :)

Tyle, że są co najmniej 3 wersje:
- zwykła z wtyczką eu
- balanced standard z wtyczką uk
- balanced conditioning z wtyczką uk.

Ta ostatnia najdroższa, pytanie czym się różnią ? No i czy prosić od razu o wymianę wtyczki z uk na eu czy później na miejscu od razu wymiana z kablem na cos lepszego ?

PS: pytałeś o kurz - niewiem :) Pan Jan po sprowadzeniu go dla mnie wyczyścił, sprawdził i wyregulowal.

Autor tematu
Rega

#65 Sansui

Post autor: Rega » ndz 09 gru 2018, 20:22

No nie odpowiem Ci na pytanie który Air Link. Nie mialem z nimi do czynienia, choć też poważnie zastanawialem sie nad zkupem. Trafo załatwił mi znajomy elektryk. Mój wzmacniacz też po sprowadzeniu był wyczyszczony z kilogramów kurzu. Ale to chyba dobry znak bo oznacza że nie było w nim za dużo grzebane. To, że bylo to raczej nie ulega wątpliwości po tylu latach od opuszczenia wytwórni. Do sprawdzenia można na krótki czas podlaczyć trafo o napięciu 110V, ale producent zaleca nie przekraczanie 5% w różnicy nominalnego napięcia zasilającego.
Pomimo wszystko, polecam czytać co pisze Czubsi. To uznany fachowiec od Sansui. Dla mnie napisal że moje trafo jest jak najbardziej odpowiednie i nadaje sie do zasilenia wszystkich modeli 607. Używam więc spokojnie. Jest ok.
Wiadomo - jego specjalizacja to wyższe modele, których sam ma kilka. Ale i nasze 607 nie są dla niego obce. Wedlug wielu posiadaczy nawet wyższych modeli to 607 XR gra tak dobrze jak nie powinien :D . Ale wypada tylko się cieszyc z posiadania. No i zwróc uwagę że te Alphy w ciagu ostatniego roku podrożały ok 30-40%. Nie bez powodu.

Kris 23232
Nowicjusz Audiolub

#66 Sansui

Post autor: Kris 23232 » śr 24 kwie 2019, 22:39

Witam, jestem nowy na forum , ale już od dłuższego ciąży interesuje się ta marka. Czy nóg by mi ktoś powiedzieć jak gra model au alpha 707 dr. Znalazłem ja w dani , koszt około 6000 , jest z 91 roku . Pozdrawiam.

PASJA-AUDIO
Nowicjusz Audiolub

#67 Sansui

Post autor: PASJA-AUDIO » wt 11 lut 2020, 12:40

Witam. Potrzebuję kupić do mojego Sansuia 907 MR trafo czy kupić 1000 kV czy 1500 ( mam taki plan na przyszłość źe kupię mocniejszy i w przyszłości do końcóski mocy będzie )..Mam zamiar kupić z firmy Toroid.pl.,dedykowany dla Audio.cena 700 lub 800 zł.Czy to dobry wybór..Pozdrawiam wszystkich

Awatar użytkownika

Miles
Administrator

#68 Sansui

Post autor: Miles » śr 12 lut 2020, 08:57

@PASJA-AUDIO , gratuluję świetnego wzmacniacza. Chwalę go, bo mam taki sam :mrgreen: .

Moim zdaniem 1kVA (zakładam że pisząc 1000kV pomyliłeś się i to właśnie miałeś na myśli, a nie milion Voltów jak napisałeś :D ) to wystarczająca moc, a 1,5kVA to gdybyś potrzebował zapasu na przyszłość jak piszesz. Przy czym nie jest to takie proste, że im więcej mocy tym lepiej - fajnie mieć zapas, ale duże transformatory mają swoje problemy. No i weź pod uwagę, że jednostek kVA i KW nie przelicza się 1:1. W przybliżeniu 1 kVA to jakieś 0,8kW. Wzmacniacz pobiera około 400W.

Co do Toroidów, to byłoby super, gdyby ich trafa okazały się dobre. Produkt polski, cena przystępna, nie trzeba długo czekać. Jednak nie wiem, czy jest tak pięknie. Przed laty wielu chłopaków narzekało na ich wyroby - napięcie na wyjściu było bliższe amerykańskiemu 110V niż japońskiemu 100V, a chęci ww. firmy do zajęcia się reklamacją słabe. Był to pierwszy wybór wielu osób, jednak z czasem zaczęto szukać alternatyw i zaczęto zamawiać trafa z Wielkiej Brytanii - z firmy Airlink Transormers. Było o tym pisane wiele razy, także w tym wątku. Możesz przejrzeć sobie ich ofertę. Weź pod uwagę, że podają tam ceny netto. Vat, przesyłka - w sumie tanio nie wychodzi. Jednak ci co zamówili na ogół byli zadowoleni z jakości, bo w trafach z Airlinka 100V = 100V :mrgreen: . Inni z kolei szukają na portalach sprzedażowych gołych transformatorów (najlepiej japońskich) i zabudowują je wg własnej koncepcji - obudowa, gniazda, układy miękkiego startu, stabilizacji, filtracji... Wszystko zależy od budżetu i wymagań.
"Zero polityki. Zero reklam. Za to starannie wyselekcjonowana muzyka i towarzyszące jej mądre słowo." :

https://patronite.pl/rockserwisfm

PASJA-AUDIO
Nowicjusz Audiolub

#69 Sansui

Post autor: PASJA-AUDIO » ndz 16 lut 2020, 13:19

Dziękuję za odpowiedź. Oczywiście chodziło mi o 1500 w.U gościa u którego kupowałem ten wzmacniacz był właśnie ten transformator z toroid.pl i nic nie szumiało grał dobrze ten wzmacniacz tylko ja jestem przyzwyczajony do słuchania w pomieszczeniach przygotowanycch akustycznie (takowe nam ) a u niego z lokalizacją nie było tak pięknie jak u mnie .Trafo zamówiłem już juz we wtorek. Mówili mi ze na wyjściu mają zrobić 103 v bez obciążenia i pod oobciążeniem powinno być w granicach 100v ,cobaczymy zmierzemy i poinformuję na forum.A mam jeszcze pytanie w sprawie
sprawdzenienia i ewentualnie skalibrowania 907 -ki .Czy warto to robić czy jeśli po odsłuchu będzie grał bardzo dobrze to dać sobie spokój z tą kalibracja. Leszek.

Awatar użytkownika

Audio Autonomy
Analogowa Branża
Kontakt:

#70 Sansui

Post autor: Audio Autonomy » śr 11 mar 2020, 19:55

Cisza w wątku, więc wrzucam kilka rozbieranych zdjęć 907'ki :D
Miałem ostatnio przyjemność pracować na wzmacniaczem @Milesa. Mam nadzieję, że obaj dotarli dziś cali i zdrowi do domu.
Później skrobnę kilka zdań. Teraz to co tygryski lubią najbardziej, czyli fotki ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pomagamy usłyszeć więcej
facebook.com/AudioAutonomy
audioautonomy.com
Analogowo: produkcja i serwis wzmacniaczy lampowych - renowacja gramofonów - okablowanie

Awatar użytkownika

Sofokles
Czeladnik Audiolub

#71 Sansui

Post autor: Sofokles » śr 11 mar 2020, 22:17

No kurka, kawał kloca
To co piszę na forum audiolub.pl jest moją prywatną opinią. Nie każdy musi się z nią zgodzić, nie każdy musi się z nią niezgodzić.

Polecam tekst o „Wróżbitach w audio”: viewtopic.php?f=5&t=932#p12895

Awatar użytkownika

Miles
Administrator

#72 Sansui

Post autor: Miles » pt 13 mar 2020, 13:39

@Audio Autonomy , bardzo poetyckie fotografie kurzu :mrgreen: . Udało Ci się za pomocą roztoczy podkreślić moje nostalgiczne odczucia, które często w odniesieniu do sprzętów audio czy samochodów formułuję słowami: -Dziś już takich nie robią!

Przyznam, że po powrocie do domu w środę nie miałem kiedy zająć się wpięciem wzmaka do systemu, zwłaszcza że wymagało to porozpinania z kabli, poodkurzania i poprzestawiania całej kolekcji moich audio zabawek. Wczoraj siedziałem nad tym do północy, a od piątej rano siedzę w pracy, nic nie posłuchałem, więc tyle że wszystko już jako tako stoi.

Oczywiście nie tylko ja stęskniłem się za MR 907. Przywitania domowników były dość rzewne:
Belka.JPG
"Zero polityki. Zero reklam. Za to starannie wyselekcjonowana muzyka i towarzyszące jej mądre słowo." :

https://patronite.pl/rockserwisfm

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#73 Sansui

Post autor: Simpson » pt 13 mar 2020, 15:31

A tak, zdjęcia kurzu widziałem ;) Zapewne oddałeś czysty, zaś @Audio Autonomy go podrzucił. On lubi starsze konstrukcje i bawić się z takimi równie przyjemnie jak z nowymi :mrgreen:

Ale już tak poważnie. @Miles jak mogłeś dopuścić do takiego zaniedbania :mrgreen: A na kota uważaj, może być skory do "oznaczenia" nowego pakunku w domu. Mi kiedyś kot oznaczył sprzęt w ten sposób, ponad tysiaka za naprawę płaciłem.

Awatar użytkownika

Audio Autonomy
Analogowa Branża
Kontakt:

#74 Sansui

Post autor: Audio Autonomy » sob 14 mar 2020, 12:41

Miles pisze:
pt 13 mar 2020, 13:39
@Audio Autonomy , bardzo poetyckie fotografie kurzu
Dzięki. Taki był zamysł :D
Domyślam się, że wszyscy domownicy stęsknili się za Sansui. Wszyscy pewnie czekają w napięciu na pierwsze odsłuchy po przerwie... Zresztą teraz wszyscy siedzą w domach, więc nie pozostaje nic innego jak słuchać 8-)
Pomagamy usłyszeć więcej
facebook.com/AudioAutonomy
audioautonomy.com
Analogowo: produkcja i serwis wzmacniaczy lampowych - renowacja gramofonów - okablowanie

Awatar użytkownika

mario33lgw
Czeladnik Audiolub

#75 Sansui

Post autor: mario33lgw » czw 28 maja 2020, 23:53

Łoooo, kolega @Audio Autonomy dopieszcza też wzmaki Sansui ? :o :o :o Leonardo da Vinci normalnie... :lol: na oryginalnych transformatorach ? Mój wymaga pewnej atencji i szukam dobrych rączek dla niego...

ODPOWIEDZ