Kluby sprzętoweStudio 16 Hertz

Czyli bractwa – kluby zrzeszające miłośników określonej marki sprzętu.

Autor tematu
Sanwing

#16 Studio 16 Hertz

Post autor: Sanwing » sob 04 sie 2018, 19:47

@Chili z tego co wiem to spore monitory i akustyka dobrze by była odpowiednia, nie dziwię się, że może dudnić tym bardziej na regale :(.
Wstawiales gdzieś zdjęcia pokoju? Jeśli możesz to wrzuć zobaczymy co w trawie piszczy.

Chili
Czeladnik Audiolub

#17 Studio 16 Hertz

Post autor: Chili » sob 04 sie 2018, 21:29

@Sanwing zrobię foto, ale mam pełną świadomość „dysakustyczności” mojej sypialki :cry:

Autor tematu
Belfer54

#18 Studio 16 Hertz

Post autor: Belfer54 » ndz 05 sie 2018, 07:34

Niestety akustyka potrafi płatać figle. I jak pisze Kolega @Sanwing tu bym upatrywał problemu.
Canto Grand, to wyjątkowe kolumny, potrzebujące nie tylko nieco większego pomieszczenia, ale też przestrzeni wokół siebie, do tego trzeba im zaaplikować w miarę solidne standy. Dlatego stawianie ich na wszelkiego typu szafkach, komodach nie jest dobrym pomysłem.

U mnie dźwięk płynący z Canto Grand – tutaj piszę o wersji Premium – przypomina dźwięk z małych kolumn podłogowych (o tym często pisze się na ich temat w Internecie). Scena w Canto Grand jest wypchnięta nieco do przodu, brzmienie w całym paśmie jest nasycone, o bogatej palecie barw, dynamiczne. W wersji, którą posiadam wysokie tony są wręcz fenomenalne, bardzo dźwięczne i szczegółowe. Wersja Premium jest w tym aspekcie bardziej dopracowana niż wersja podstawowa. W Premium jest inny głośnik wysokotonowy (Morel Elite) i inna zwrotnica. Jeśli chodzi o średnicę w Canto Grand to jest ona plastyczna i dosyć bogata, można rzec nasycona dźwiękiem. Z tego co wiem, to p. Grzegorz tak stroił te kolumny, aby niskie tony były energiczne, dynamiczne. I tak też jest w rzeczywistości. Rzadko spotyka się kolumny o takich gabarytach, w których niskie tony są tak potężne, mięsiste, mają takiego kopa.

Zatem Kolego @Chili masz świetne kolumny, dobry wzmacniacz. Teraz wszystko zależy od tego jakie warunki im zapewnisz, aby wydobyć drzemiący w nich potencjał. :)

ODPOWIEDZ