Kluby sprzętoweKlub Docet-Lector

Czyli bractwa – kluby zrzeszające miłośników określonej marki sprzętu.
Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#121 Klub Docet-Lector

Post autor: Simpson » śr 19 wrz 2018, 23:32

Ja oczywiście także przyłączam się do gratulacji. Oj narobiłeś co niektórym smaka ;)

Awatar użytkownika

Lector.Audio.Poland.
Branża
Kontakt:

#122 Klub Docet-Lector

Post autor: Lector.Audio.Poland. » pt 21 wrz 2018, 16:55

Witam.
Ostatnie testy i końcowe pomiary - Lector CDP 707 - Lector CDP 603.
Pozdrawiam.
13723963_271041056606319_1609625700946639647_o.jpg
13723963_271041056606319_1609625700946639647_o.jpg
Załączniki
15994502_372637583113332_7233283875850921070_o.jpg

Awatar użytkownika

Lector.Audio.Poland.
Branża
Kontakt:

#123 Klub Docet-Lector

Post autor: Lector.Audio.Poland. » wt 25 wrz 2018, 17:05

Nowy produkt marki Lector.
Hybrydowy wzmacniacz słuchawkowy:
-5 wejść liniowych, 2 wyjścia liniowe,
-pasywna regulacja głośności,
-pojedyńcza trioda ECC 802S lub 12 BH7,
-tranzystory wyjściowe mosfet pracujące w klasie A ,
-pilot zdalnego sterowania,
-selektor do słuchawek o niskiej i wysokiej skuteczności,
-wyjątkowo niski poziom szumów,
-panele boczne do wyboru: drewniane lub czarne plexi,
-wymiary z bocznymi panelami:
inline-10.jpeg
440 x 80 x 300 mm

Autor tematu
Sanwing

#124 Klub Docet-Lector

Post autor: Sanwing » pt 05 paź 2018, 19:09

Od około miesiąca gości u mnie na odsłuchu przetwornik cyfrowo-analogowy marki Lector. Urządzenie to o nazwie Digitube S-192 jest ulepszoną wersja. Z informacji uzyskanych od @Lector.Audio.Poland. wiem że modyfikacje dotyczyły wymiany kości z AKM i wyjście na lampach ECC 81 na
model Burr Brown 1792 oraz lampy wyjściowe ECC 83.
Dodatkowo kondensatory zasilające wg specyfikacji marki Lector-przeszły bardzo rygorystyczne testy.

Przejdźmy do opisu. DAC zbudowany jest niezwykle solidnie. Gruba blacha o zaokrąglonym kształcie bardzo wzmacnia konstrukcję urządzenia, blachy na końcach są wciągnięte. Także nie mamy na bokach zbędnych śrub, które zaburzały by estetykę w oczach wymagających Audiolubów.
bok.jpg
Front zbudowany jest z płyty z plexiglassu o wysokim połysku. Wbrew pozorom nie palcuje się łatwo.
Na płycie czołowej mamy nazwę urządzenia, logo firmy plus ponumerowane diody oznaczające jakim wejściem dostarczany jest sygnał do urządzenia. Źródła (inputs) zmieniamy przyciskiem umiejscowionym również na froncie, kilka centymetrów od przycisku znajduje się natomiast wyświetlacz informujący nas w jakiej jakości sygnał obecnie jest podawany do urządzenia. Jedna z rzeczy które bym zmienił to intensywność diod. Te sygnalizujące używane w danej chwili wejście i dioda zasilająca są jaśniejsze od cyferek na wyświetlaczu. Detal który po dwóch dniach przestał mnie kompletnie zajmować, ale wolałem dać znać o tym fakcie.
Co do samych wejść na zdjęciu poniżej można zobaczyć jak wygląda tył DACa i co oferuje. Ilość wejść jest w 100% zadowalająca, a ich jakość jest bardzo dobra.
ty.jpg
Zapomniałbym jeszcze o pewnym elemencie budowy zewnętrznej. DAC stoi na trzech solidnych nogach, które u podstawy maja gumę. Stabilność jest zapewniona, a srebrne nogi z czernią zawsze ładnie wyglądają ;).

Co by tu teraz..., a tak dźwięk 😃.
Tutaj zaczynają się schody jeśli chodzi o relację. Zacznę może od tego, że mój system uważam za grający poprawnie, może nawet dobrze, kolumny Audium podobnie jak Baltlaba, mimo iż cenowo się nie wybijają ponad przeciętną, to jednak grają pięknie.
Bardzo łatwo wyłapuje się na tym systemie wszelkie zmiany jak chociażby zmiana okablowania na VdH The Wind, które dzięki koledze @Belfer54 stały się częścią mojego zestawu na dobre, system jednak nie traci mimo detaliczności i dynamice na magii brzmienia co mogą potwierdzić osoby, które słuchały tych urządzeń. Osobno są bardzo przyjemne a razem grają z pełną synergią.
Kolejna sprawa to źródło dźwięku. Do DAC podpiąłem zarówno odtwarzacz CD, komputer jak i Chromecasta Audio. Ten ostatnio służył jako główne źródło dźwięku przy odsłuchach. Muzyka była puszczana z Tidala Hi-Fi w jakości 44.1. Różnic pomiędzy poszczególnymi źródłami nie ma sensu opisywać. Były, ale główny nurt jaki określa DAC zawsze był zachowany.
Przetwornik dotarł do mnie kompletnie niewygrzany. Dźwięku z pierwszych godzin odsłuchu nie opiszę, nawet z pierwszego tygodnia :). Digitube potrzebował grubo ponad tydzień, by zaczął grać pełnią swoich możliwości.
Jak brzmi to urządzenie wpięte w mój system? No co tu dużo pisać... wyśmienicie. Po dziesiątkach godzin słuchania muzyki, każdej możliwej, śmiało mogę stwierdzić, że brzmienie systemu weszło na wyższy poziom.
Wysokie tony, które początkowo były bardzo wyraźne po wygrzaniu się urządzenia stały niewiarygodnie dźwięczne, przejrzyste, ale zachowały w tym wszystkim umiar tak, że nie ma cienia ostrości czy szorstkości. Utwór Round and Round Otis Taylora można słuchać przez godziny bez chwili zmęczenia, kto utwór zna, ten wie jak jest ostry na górze :).
Niskie tony tutaj temat rzeka, choć wiem że moje kolumny nie mogą poszczycić się niskim zejściem jako konstrukcje zamknięte i podstawkowe, ale ale muzyka GUS GUS brzmi super, bas jest mięsisty kiedy trzeba, kiedy ma uderzyć w punkt robi to prosto w twarz, a jego rozciągnięcie czasem mnie zadziwia. Niskie są zróżnicowane, nie ma najmniejszej nawet mowy o dudnieniu czy niemiłym zamulaniu dźwięku.
Średnica, czego można było się tu spodziewać zabrzmiała z ociepleniem. Jest to coś, co sprawia, że muzyki słuchamy godzinami i wciąż nam mało. Ciepło, magia wydobywająca się z kolumn wciągają mnie na długie godziny. To jest chyba to, co określa to urządzenie. Ciepło lamp i świetna detaliczność oraz oddech w dźwięku i przestrzeń między źródłami pozornymi, które wyłapujemy bez mrugnięcia okiem, a wszystko okraszone spójnością. Niesamowitą spójnością dźwięku. Pierwszy raz po zamknięciu oczu nie mogłem wyłapać położenia kolumn. Wiedziałem gdzie są, bo to przecież mój system, mój pokój, ale dźwięk utworów Andreasa Vollenweidera był tak delikatny, ulotnie magiczny a zarazem tak obecny i zróżnicowany, że kolumny znikały w gęstości dźwięku. Przyznam, że teraz słuchając Friedmanna Witecka wrażenie żywej muzyki jest tak samo mocne.
Ehhh można by pisać wiele i piać z zachwytu. No cóż, pierwsze wrażenie jak to nas życie uczy jest mylne i po godzinie czy dwóch odsłuchu urządzenie bym oddał bez mrugnięcia okiem, teraz jednak po miesiącu w takim towarzystwie łezka w tym samym oku się kręci. Ale też i radość jest wielka bo mogłem poznać jak brzmi prawdziwa muzyka w moim domu, a kolejna osoba będzie miała okazję podzielić moją radość. Czego życzę wszystkim Audiolubom.
Z czystym sumieniem wszystkim szukającym szlachetności okraszonej ciepłem polecam Digitube S-192 firmy Lector.
Dziękuję także @Lector.Audio.Poland. za umożliwienie mi uczestnictwa w tej uczcie dla duszy i ucha. :)
front2.jpg
front.jpg
img-20181006-082812.jpg
img-20181006-082844.jpg
img-20181006-083340.jpg

Staś
Junior Audiolub

#125 Klub Docet-Lector

Post autor: Staś » pt 05 paź 2018, 19:31

Po tym opisie „ zacząłem się ślinić „ , chociaż dac-i to nie mój przedział. W przyszłości, kto wie ... Szacunek.

Autor tematu
Sanwing

#126 Klub Docet-Lector

Post autor: Sanwing » pt 05 paź 2018, 19:49

@Staś ja nie mailem wiele do czynienia z urządzeniami z tego przedziału cenowego czy jakościowego, ale spokojnie mogę napisać, że jest to wysoka jakość dźwięku i wyższej klasy sprzęt niż urządzenia które dotychczas posiadałem. Co najciekawsze jest to DAC któremu ja nie śmię zarzucić cyfrowej naleciałości jaka często odpycha osoby preferujące mechaniczne nośniki.

Staś
Junior Audiolub

#127 Klub Docet-Lector

Post autor: Staś » pt 05 paź 2018, 20:03

Jakim kabelkiem połączyłeś sprzęt i z jakiego korzystałeś oprogramowania ? Może foobar 2000 ?

Autor tematu
Sanwing

#128 Klub Docet-Lector

Post autor: Sanwing » pt 05 paź 2018, 20:20

Jeśli chodzi o połączenie z komputera stacjonarnego to nie będę pisał jak to brzmi bo nie mam ani dobrego kabla tylko standardowy do drukarki, pliki które mam w niedużej ilości są to 44.1 nic gęstego nie posiadam. Tidal Master z tego co koledzy pisali wymaga specjalnych zabiegów by pokazał swoją jakość. Co do programu do plików mam Foobara 2000.

Staś
Junior Audiolub

#129 Klub Docet-Lector

Post autor: Staś » pt 05 paź 2018, 20:39

Niestety Tidal Master głowy nie urywa . Pliki MQA nie brzmią wcale lepiej niż flac z dysku . O plikach gęstych nie ma co mówić .

Autor tematu
Belfer54

#130 Klub Docet-Lector

Post autor: Belfer54 » sob 06 paź 2018, 08:14

@Sanwing brawo, świetna recenzja.
Ja zainspirowany przez Kolegę @Staś również postanowiłem przetestować platformę firmy Silvano Cremonesi, czyli Relaxa 622S.
Jest to najmniejsza z trzech produkowanych przez firmę platform. Z producentem platform współpracuje ściśle firma Lector. Lector jest dealerem platform, zarówno na ternie Włoch, jak też w Europie i na całym świecie. Silvano Cremonesi sprzedaje oczywiście produkty Lectora. Tak to wygląda we Włoszech. Firmy produkujące sprzęt audio współpracują ze sobą.

Awatar użytkownika

Lector.Audio.Poland.
Branża
Kontakt:

#131 Klub Docet-Lector

Post autor: Lector.Audio.Poland. » sob 06 paź 2018, 11:05

Platforma magnetyczna Pearl Evolution-Silvano Cremonesi Relaxa 530 i 622 w różnych konfiguracjach i systemach.
20160523-relaxa530.06.jpg
file.blog-hi-end.audiounion.jpg
328.jpg
1610261478-003.jpg
Relaxa-front.jpg

Staś
Junior Audiolub

#132 Klub Docet-Lector

Post autor: Staś » sob 06 paź 2018, 11:49

O ! Tego nie wiedziałem . Człowiek uczy się całe życie . Jestem ciekawy odczuć i czekam na recenję .

Awatar użytkownika

Lector.Audio.Poland.
Branża
Kontakt:

#133 Klub Docet-Lector

Post autor: Lector.Audio.Poland. » sob 06 paź 2018, 12:50

Witam wszystkich Forumowiczów.
Zgodnie z obietnicą-zapraszam do konkursu.
Czekam na odpowiedzi - P.W.
Do wygrania:
Lector Docet wzmacniacz słuchawkowy Cuffia 10/C.
3 Płyty CD.

Pytanie konkursowe:
Ile lamp posiadał pierwszy przedwzmacniacz liniowy zaprojektowany przez Claudio Romagnoli?

Każdy z uczestników biorących udział w konkursie może udzielić tylko jednej odpowiedzi.
Na odpowiedzi czekam do środy godz.20.00 :D
Zapraszam do zabawy.
Pozdrawiam
Joanna

Autor tematu
Belfer54

#134 Klub Docet-Lector

Post autor: Belfer54 » ndz 07 paź 2018, 12:59

Koledzy, ja ze swej strony zachęcam do udziału w konkursie. Nagrody są atrakcyjne. :)

Autor tematu
Belfer54

#135 Klub Docet-Lector

Post autor: Belfer54 » śr 10 paź 2018, 13:29

Dziś jest środa. Zatem czas na odpowiedź na pytanie konkursowe powoli kończy się.

ODPOWIEDZ