Kluby sprzętoweATOLL- czyli filozofia brzmienia made in France.

Czyli bractwa – kluby zrzeszające miłośników określonej marki sprzętu.
Awatar użytkownika

DiBatonio
Czeladnik Audiolub
Kontakt:

#226 ATOLL- czyli filozofia brzmienia made in France.

Post autor: DiBatonio » sob 30 mar 2019, 22:54

Simpson pisze:
pt 29 mar 2019, 22:12
Jeśli chodzi o "Tombase" widocznie jestem szczęśliwcem. Namiar też dostałem od zadowolonego użytkownika. O standach mogę się wypowiedzieć, zaś co do stolików nie, bo nie miałem do czynienia z nimi.
Powiedz to koledze guciowi (widziałeś wątek?)
Zaś w moim wątku o stoliku dopisał się też mój kolega z pracy, któremu TomBase spartolił stolik, takich osób jest więcej.
Lakier i metoda jaką stosuje ten pan pozostawia też wiele do życzenia.

P.S.
Kolega spawacz/gawędziarz niech się zatrudni u Rogoza :D pan Janusz doceni takiego spawacza.

Jasny
Początkujący Audiolub

#227 ATOLL- czyli filozofia brzmienia made in France.

Post autor: Jasny » ndz 31 mar 2019, 11:26

DiBatonio pisze:
sob 30 mar 2019, 22:29
Dobrze wykonane meble hi-fi powinny być wykonane tak, by nie było widać spawów
To jakaś niepisana zasada?

Awatar użytkownika

DiBatonio
Czeladnik Audiolub
Kontakt:

#228 ATOLL- czyli filozofia brzmienia made in France.

Post autor: DiBatonio » ndz 31 mar 2019, 12:58

Jasny pisze:
ndz 31 mar 2019, 11:26
DiBatonio pisze:
sob 30 mar 2019, 22:29
Dobrze wykonane meble hi-fi powinny być wykonane tak, by nie było widać spawów
To jakaś niepisana zasada?
Nie.
To się nazywa jakość wykonania i ukłon w stronę klienta.
Obejrzyj foldery reklamowe Rogoza lub Savar Systems.

Wilkins1882
Nowicjusz Audiolub

#229 ATOLL- czyli filozofia brzmienia made in France.

Post autor: Wilkins1882 » pt 21 cze 2019, 11:47

Dzień dobry,
Witajcie klubowicze atolla. Mój zestaw to pr300 + am200. Długo poszukiwałem alternatywnego przedwzmacniacza jednak w cenie 5000 nic lepszego do am200 jak pr300 niestety nie znajdziemy (chyba). Końcówka am200 to niezły sprzęt jednak trudny do napędzenia. W zestawie podoba mi się dynamika i spokój w jednym ;) niestety efekty przestrzenne atolla są moim zdaniem słabe. Scena jest precyzyjna jednak płytka... przestrzeń jest sterylna i sztywna co mnie bardzo irytuje. Ciężko to opisać słowami ale może ktoś z was ma podobne obserwacje w tum temacie. Sprzętu słucha się przyjemnie jednak brakuje trochę nonszalancji i drive’u w całym paśmie.

Ps. Jakiś cZas temu gościłem u się je streamer Ayon s3 z wbudowanym bardzo dobrym przedwzacniaczem, w tym zestawie am200 była potworem dynamiki i muzykalności jednak nadal brakowało mi przestrzeni w głąb. Ayon s3 to jednak zabawka za 10kpln i ją sobie odpuściłem (trochę żałuje).

Atoll am200 i pr300 są tez bardzo wrażliwe na okablowanie co wydaje mi się dobrze świadczy o neutralności klocków. Okablowanie zasilające za 2000zl/szt to nie przesada w tym zestawie. Dzięki dobrym kablom sieciowym atoll zaczyna grać „magicznie” ciepło i urokliwie... niestety nie zdecydowałem się na zakup jeszcze jedynie wypożyczałem kilka kabli do testów i przez tydzień mogłem się delektować nową jakością. To samo w przypadku interonektow. Wydatek na kable o wartości równej wartości klocków popłaci, pytanie jednak czy nie lepiej zestawić sobie nowy zestaw u konkurencji już w takiej wartości ;)

Podsumowując zestaw, jest to kosztowna zabawka ponieważ wymaga dopracowania calego toru aby osiągnąć pełnie doznań... jednak już na początku daje sporo audiofilskiej satysfakcji.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#230 ATOLL- czyli filozofia brzmienia made in France.

Post autor: Simpson » pt 21 cze 2019, 20:43

Cześć.

Chyba wiem o czym piszesz. Co prawda nie znam "300", ale sam posiadając Atoll IN 200, korzystając z końcówki mogę się o niej wypowiedzieć.
Słuchając integry ( Atoll IN 200 ) nie zdawałem sobie sprawy z pewnych aspektów, ....może inaczej. Integra w tej cenie i tak jest świetna, ciężko o tak spektakularne brzmienie w tej cenie, ale zawsze można ...poszukać.

Po przesiadce na Atoll IN 200 ze wzmacniacza Atoll IN 100 SE (który w swojej cenie jest naprawdę dobrym klockiem) dało się usłyszeć przepaść jakościową, zdecydowanie w kierunku wyrafinowania. Jednakże poczytałem trochę dobrych źródeł, z których wynikało, że sama końcówka (BY PASS) brzmi zdecydowanie lepiej pokusiłem się na wykonanie przedwzmacniacza .....jednakże pasywnego, aby nic nie dodawał od siebie, ale jednocześnie aby jego podzespoły nie ograniczały końcówki. Pomysł zrodził się tak:

viewtopic.php?f=17&t=629#p1053

Następnie z wielką pomocą @Audio Autonomy , Naszego speca od zadań specjalnych w końcu udało mi się przedwzmacniacz wykonać ( bardzo budżetowo ), poniżej recenzja z odsłuchu:

viewtopic.php?f=5&t=908#p12652

I po zastosowaniu przedwzmacniacza pierwsze co od razu rzuca się na słuch, to zdecydowanie poprawa przestrzenności. Różnica naprawdę jest kolosalna, co także potwierdził Nasz forumowy kolega @Gonzo , któremu zaprezentowałem różnice brzmieniową. Nie wiem, czy u Ciebie to odpowiednia droga do celu, ale może warto coś sprawdzić pasywnego ? Świetne recenzje w tego typu "zabawach pasywnych" zbiera "pasywka" marki Khozmo.

Wilkins1882
Nowicjusz Audiolub

#231 ATOLL- czyli filozofia brzmienia made in France.

Post autor: Wilkins1882 » pn 24 cze 2019, 18:27

Kiedyś pisałem z producentem w sprawie wypożyczenia pasywki ale finalnie zrezygnowałem. Może się skuszę. Jednak wątpię by to uwolniło atolla od jego charakteru... Na AS audio forte co drugi rok wystawia zestaw atolla i tam zawsze brakuje życia w tym zestawie - to jest bardzo dobry czysty dźwięk, bardzo poprawny jednak tak jak pisałem nie wszystkim on się będzie podobać. Ja generalnie ostatnio zasłuchalem się w exposure no i Ayon (ale to już jest droga zabawa)... tam to jest DRIVE !! 😜

Na razie jednak pozostaje przy Atollu, jeszcze zabawa źródłem i kolumnami pozostaje 🤪

Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#232 ATOLL- czyli filozofia brzmienia made in France.

Post autor: Simpson » pn 24 cze 2019, 23:56

Jeśli chodzi o AS to tam mało który zestaw brzmi dobrze, zdecydowana większość (dużo droższych) w ogóle nie błyszczy, w ogóle nie brzmi.

Oczywiście, że nie wszystkim dane brzmienia konkretnych urządzeń nie przypadną do gustu, temu uważam, że koniecznością jest sprawdzenie danych podzespołów osobiście, a najlepiej we własnych warunkach.

W moim przypadku zastosowanie "pasywki" zdecydowanie poprawiło przestrzenność brzmienia, jednakże absolutnie nie było na złym poziomie. Bardzo istotne są warunki akustyczne. Jeśli ktoś się do tego nie przyłoży to żaden zestaw nie zabrzmi dobrze. W brzmieniu największe zmiany doświadczyłem właśnie po adaptacji pomieszczenia. Adaptacja jest podstawowa- można powiedzieć, zaś zmiany w każdym zakresie ewidentne. Bazuję jedynie na dwóch "Grand Absorber" oraz czterech dyfuzorach Skyline (dość sporych).

Według mnie należy zacząć od akustyki, adaptacji najlepszej jaką da się wykonać, z najlepszych możliwych materiałów (wiem, taki frazes często powtarzany przez ludzi, którym często za akustykę robi dywan, czy zasłony), następnie zaś sprawdzać podzespoły, ich brzmienia. W takiej kolejności zamierzam kompletować sprzęt w przyszłości. Akustyka tak dobitnie zmienia brzmienie całości, że można pogubić się co do sprzętu, jego niby to cech, gdyż całość dostaje zupełnie inny charakter, inną jakość, zupełnie inny przekaz.

@Wilkins1882 , masz w jakikolwiek sposób zaadaptowane pomieszczenie ?

Jackobtone
Poszukiwacz Audiolub

#233 ATOLL- czyli filozofia brzmienia made in France.

Post autor: Jackobtone » wt 25 cze 2019, 10:36

Tak w kwestii sceny, Atoll ogółem ma tendencję do wypychania sceny na słuchacza. Porównywałem kiedyś IN200Sig z Yamahą A-S2000 i różnica pod tym względem była kolosalna. To pewnie też ma wpływ na odczuwanie głębi sceny.
Gram na IN200Sig z Dynaudio X14 połączonymi Nordostem Red Dawn. Przy zakupie wahałem się między właśnie tymże Atollem, a Naimem XS2. Naim przegrał ze względu na barwę i scenę. Coś słabo stereofonicznie na moje ucho zagrał Naim (mimo że w przeciwieństwie do Atolla był wygrzany).
Przyznam szczerze, że w 100% zgodzę się z kolegą - w Atollu jest czysto, poprawnie, piękna barwa, ale momentami brakuje tego kopniaka przyprawiającego o ciarki :) Ciarki oczywiście są mimo to i wynikają z innych aspektów brzmienia, ale ten dodatkowy kopniak sprawiłby, że Atoll stałby się wzmacniaczem idealnym na moje ucho. Postanowiłem, że przy przypływie gotówki zmienię źródło i kupię All-in-one w roli preampa (może właśnie coś ze stajni Naima? 🤔).

Ciarki gwarantowane - Dire Straits „Money For Nothing” 😍

Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#234 ATOLL- czyli filozofia brzmienia made in France.

Post autor: Simpson » wt 25 cze 2019, 22:49

Panowie, absolutnie macie rację, to nie jest może atut Atolla, jednakże sądzę, że warto poeksperymentować. Ja zawsze byłem (i jestem) zwolennikiem pilotów, jednakże "pasywka" wprowadza takie zmiany w tym aspekcie, że nawet nie myślę o jej odłączeniu, zaś ona jest regulowana manualnie. Różnice są bardzo proste do wychwycenia, co i mnie zdziwiło, że w takiej cenie można oczekiwać takiej poprawy.

grzegorz1975
Nowicjusz Audiolub

#235 ATOLL- czyli filozofia brzmienia made in France.

Post autor: grzegorz1975 » pt 02 sie 2019, 22:49

Witam , czy może ktoś wypowiedzieć się na temat CD 200 Signature. Mało testów i opinii w necie.
Szukam zródła do IN 200 Signature i Monitor Audio GS20.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#236 ATOLL- czyli filozofia brzmienia made in France.

Post autor: Simpson » pt 02 sie 2019, 23:05

Witaj.

Ja posiadam wzmacniacz Atoll IN200, oraz napęd Atoll CD 100 MK2. Od zaprzyjaźnionego użytkownika serii Signature wiem, że te klocki (CD czy wzmacniacz) delikatnie, bardzo delikatnie są lepsze od poprzednika, ale rewolucji nie ma się co spodziewać. Na pewno nie jest gorzej. Ale to opinia nie moja, ufam człowiekowi, ale wiadomo- każdy ma swoje preferencje.

Mogę się natomiast wypowiedzieć o Atoll CD 100 MK2 w połączeniu z Atool IN200. Napęd jest świetny po analogu, ale po połączeniu cyfrowym z Atoll DAC 100 SE różnica w moich warunkach odsłuchowych- w moim pomieszczeniu (subiektywnie rzecz jasna) jest dość znacznie słyszalna na korzyść połączenia z DAC Atoll'a.

W mojej opinii i moich warunkach słychać to, że jednak zewnętrzny DAC Atoll'a sprawuje się lepiej niż ten wbudowany w napęd. Jak jest z CD200 ? Chyba najlepiej wypożyczyć i przekonać się samemu, do czego zachęcam.

Ale wspomnę o czymś jeszcze. Przy pomocy @Audio Autonomy zrobiłem przedwzmacniacz pasywny, który to dopiero okazał się strzałem w 10 i znacznie, mocno słyszalnie "otworzył" wzmacniacz Atolla.

Link do wykonania poniżej (można samemu, instrukcja bardzo dokładna). Także jeszcze raz z podziękowaniem dla @Audio Autonomy :

viewtopic.php?f=17&t=629

grzegorz1975
Nowicjusz Audiolub

#237 ATOLL- czyli filozofia brzmienia made in France.

Post autor: grzegorz1975 » sob 03 sie 2019, 16:08

Ok dzięki za info , a już się wczytuje w wątek z przedwzmacniaczem.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#238 ATOLL- czyli filozofia brzmienia made in France.

Post autor: Simpson » sob 03 sie 2019, 16:56

@grzegorz1975 poniżej wklejam Ci link z wrażeń odsłuchowych

viewtopic.php?f=5&t=908

paralelizm
Nowicjusz Audiolub

#239 ATOLL- czyli filozofia brzmienia made in France.

Post autor: paralelizm » sob 16 lis 2019, 14:38

Witam wszystkich bardzo serdecznie, chciałbym zapytać Was o opinię na temat połączenia wzmacniacza Atoll in80 z kolumnami Usher s520 - czy waszym zdaniem taka konfiguracja ma szansę dobrze zabrzmieć? Słucham głównie jazz (nie tylko instrumentalny) , chillout, elektronika w ambientowym wydaniu, żadnego rocka, czy też popu. Podstawowym źródłem dźwięku byłby Tidal hifi/master via laptop i zewnętrzny DAC micromega. Z góry dziękuję za wszelkie uwagi oraz sugestie - Mariusz

Awatar użytkownika

DiBatonio
Czeladnik Audiolub
Kontakt:

#240 ATOLL- czyli filozofia brzmienia made in France.

Post autor: DiBatonio » sob 16 lis 2019, 18:06

Myślę, że tak. Słyszałem co prawda te kolumny z NADem, tym bardziej Atoll sobie poradzi.
Jedno ALE, musisz sam to sprawdzić i to u siebie w domu tak jak słuchasz muzyki na codzień, owszem warto zebrać kilka opinii na forum, ale suma sumarum musisz temat obadać w swoich warunkach akustycznych i na swoim systemie.
Wbrew pozorom s520 to fajne kolumienki, mnie się podobały.

ODPOWIEDZ