Kluby sprzętoweATOLL- czyli filozofia brzmienia made in France.

Czyli bractwa – kluby zrzeszające miłośników określonej marki sprzętu.
Awatar użytkownika

Miles
Administrator

#286 ATOLL- czyli filozofia brzmienia made in France.

Post autor: Miles » czw 28 maja 2020, 21:55

Samo rozdzielenie urządzeń na różne gniazda może jednak problemów nie rozwiązać. Pamiętam jak w swoim czasie pojawiły się u mnie monobloki Audio Analogue. Konstruktor wymyślił w nich takie niepotrzebne jak dla mnie rozwiązanie, że jak z pre do końcówek przez dwie minuty nie płynął prąd (sygnał), to te automatycznie przechodziły w stan czuwania. Wraz z pojawieniem się sygnału monobloki natychmiast załączały się. Ta cała funkcja auto - standby oparta została przez konstruktora na przekaźnikach, które to wg jego zapewnień nie degradowały w żaden sposób brzmienia.
Teraz do rzeczy: siedzę sobie w pokoju, monobloki w trybie stand-by, żona w kuchni włącza ekspres do kawy, monobloki przechodzą w stan gotowości. Takie hece. Dopiero listwa Tomanka zakończyła tą komedię.
"Zero polityki. Zero reklam. Za to starannie wyselekcjonowana muzyka i towarzyszące jej mądre słowo." :

https://patronite.pl/rockserwisfm

kamzak88
Nowicjusz Audiolub

#287 ATOLL- czyli filozofia brzmienia made in France.

Post autor: kamzak88 » pn 26 lip 2021, 15:27

witam , mam pytanie czy ktoś używał Atoll in100 w zestawieniu z Paradigm Monitor ? bo przymierzam się dobrego Atolla , wczeniej mailem w zestawieniu z naimem , ale próbuje teraz czegoś innego :)

Awatar użytkownika

DiBatonio
Starszy Specjalista Audiolub
Kontakt:

#288 ATOLL- czyli filozofia brzmienia made in France.

Post autor: DiBatonio » czw 29 lip 2021, 22:30

kamzak88 pisze:
pn 26 lip 2021, 15:27
witam , mam pytanie czy ktoś używał Atoll in100 w zestawieniu z Paradigm Monitor ? bo przymierzam się dobrego Atolla , wczeniej mailem w zestawieniu z naimem , ale próbuje teraz czegoś innego :)
Pożycz tego Atolla i zobacz jak ci zagra w twoim pomieszczeniu z tymi kolumnami.
Mnie ten Atoll, jakoś jako Integra nie zachwycił, co innego jako końcówka.

MarcinG.
Nowicjusz Audiolub

#289 ATOLL- czyli filozofia brzmienia made in France.

Post autor: MarcinG. » sob 08 sty 2022, 14:41

Witam
Mam pytanie czy ktoś stosował moduł wejść cyfrowych do CD 100 se2 Atolla? Zastanawia mnie to rozwiązanie z uwagi na chęć podłączenia wyłącznie tv i bluray i okazjonalnie kompa. Większość słucham z CD i gramofonu.

Dodam, że jestem nowym posiadaczem Atoll in100 se, ale o wrażeniach później:-)

Jackobtone
Czeladnik Audiolub

#290 ATOLL- czyli filozofia brzmienia made in France.

Post autor: Jackobtone » sob 08 sty 2022, 14:51

Hej!

Miałem IN100SE i IN200 Signature, też się zastanawiałem nad kupnem tego modułu i odradzano mi go. Pierwszym argumentem przeciw był jakiś problem z tymi modułami, powodujący strzelanie/pykanie w kolumnach przy zmianie utworu. Drugim - sama jakość dźwięku reprezentowana przez tenże moduł. Lepiej w tej cenie (bądź zbliżonej) kupić jakiś wolnostojący przetwornik DAC. Po pierwsze będziesz mógł się pobawić nieco charakterystyką brzmienia Twojego systemu (choćby w zależności od tego na jakiej kości gra DAC), po drugie stosunek cena/jakość będzie lepszy. Kolejna kwestia - używanych DACów na rynku wtórnym jest na pęczki, a zatem jest w czym przebierać i nie powinieneś mieć problemów z ewentualną odsprzedażą w przeciwieństwie do tego modułu DAC od Atolla.

MarcinG.
Nowicjusz Audiolub

#291 ATOLL- czyli filozofia brzmienia made in France.

Post autor: MarcinG. » sob 08 sty 2022, 17:32

To zapytam w takim razie czy iść w stronę CD 200 MK3 czy CD 100 se2 biorąc pod uwagę, że mogę kupić w podobnej cenie. Może ktoś porównywał te dwa cdiki😀

Jackobtone
Czeladnik Audiolub

#292 ATOLL- czyli filozofia brzmienia made in France.

Post autor: Jackobtone » ndz 09 sty 2022, 00:42

W tej kwestii nie jestem w stanie pomóc, nie miałem CD Atolla :|

Awatar użytkownika

DiBatonio
Kontakt:

#293 ATOLL- czyli filozofia brzmienia made in France.

Post autor: DiBatonio » ndz 09 sty 2022, 04:50

MarcinG. pisze:
sob 08 sty 2022, 17:32
To zapytam w takim razie czy iść w stronę CD 200 MK3 czy CD 100 se2 biorąc pod uwagę, że mogę kupić w podobnej cenie. Może ktoś porównywał te dwa cdiki😀
Jak już musisz posiadać CD Playera, to raczej CD 200 mk3.
Potwierdź tylko jaki tam laser i czy dostępny.

MarcinG.
Nowicjusz Audiolub

#294 ATOLL- czyli filozofia brzmienia made in France.

Post autor: MarcinG. » ndz 09 sty 2022, 10:10

Mam mnóstwo płyt CD, głównie słucham z CD, gramofonu lub Blu-ray. Zastanawiam się czy iść w stronę CD czy w pierwszej kolejności w dac np atoll 100 signature, do którego podłącze blu Ray oraz obecny cd hd3700:-).
Sprzęt jaki posiadam to Atoll in100se, kolumny EVO 4.2, gramofon thorens td165 specjal, CD hd3700
Lubię brzmienie z lekko wycofana góra i wbrew zaleceniom, że do kolumn Evo 4.2 idealnie sprawdza się CA CXA81 to Atoll gra dla mnie z większą przestrzenią, sprężyście i pełniej, z większym charakterem:-)

Awatar użytkownika

DiBatonio
Kontakt:

#295 ATOLL- czyli filozofia brzmienia made in France.

Post autor: DiBatonio » ndz 09 sty 2022, 21:35

MarcinG. pisze:
ndz 09 sty 2022, 10:10
Mam mnóstwo płyt CD, głównie słucham z CD, gramofonu lub Blu-ray. Zastanawiam się czy iść w stronę CD czy w pierwszej kolejności w dac np atoll 100 signature, do którego podłącze blu Ray oraz obecny cd hd3700:-).
Sprzęt jaki posiadam to Atoll in100se, kolumny EVO 4.2, gramofon thorens td165 specjal, CD hd3700
Lubię brzmienie z lekko wycofana góra i wbrew zaleceniom, że do kolumn Evo 4.2 idealnie sprawdza się CA CXA81 to Atoll gra dla mnie z większą przestrzenią, sprężyście i pełniej, z większym charakterem:-)
DAC to bym szukał czegoś lepszego od tego Atollowskiego, chyba, że chcesz się obłożyć samymi Atollami.
Ja mam niewiele płyt ok 200 i tak zrezygnowałem z CD, a płyty zrobiłem ripy, chociaż najczęściej słucham po LAN z Qobuza i Tidala, czasem Deezera, chyba lepszy od Tidala.
Wszedłem na początku w pliki 24/96-192, mam trochę płyt w tej jakości, ale dalej nie widzę specjalnie sensu mając dostęp do trzech powyższych serwisów.
Generalnie mam dopracowane wszystko łącznie z akustyką i dalej nie szukam.

Jackobtone
Czeladnik Audiolub

#296 ATOLL- czyli filozofia brzmienia made in France.

Post autor: Jackobtone » ndz 09 sty 2022, 23:43

Ja podobnie, tyle że moja płytoteka liczy koło 800 płyt w tej chwili. Też zrobiłem ripy do nieskompresowanego flaca i wszystko wisi w chmurze na Synology. I znów podobnie - rzadko do tego zaglądam. Serwisy streamingowe na tyle się rozwinęły, że nie widzę potrzeby sięgania po pliki (z kilkoma wyjątkami). Również uważam, że zakup DACa byłby lepszą opcją i też jestem zdania, że są lepsze przetworniki od tych Atollowskich. Nie mniej jednak patrzę na to ze swojej perspektywy, oczywiście pójdziesz "własną ścieżką". :)

MarcinG.
Nowicjusz Audiolub

#297 ATOLL- czyli filozofia brzmienia made in France.

Post autor: MarcinG. » wt 11 sty 2022, 17:08

Domyślam się, że są lepsze niż Atoll, kwestia wypróbowania, nawet jak kupię Atolla, to nie będę z nim brał ślubu:-). Jeśli chodzi o płyty, to mam chyba sentyment i jak słucham, to przeglądam setny raz wkładkę, czytam opisy, itd, to samo z winylami. Tak mam i w najbliższym czasie tego nie chce zmieniać:-).
Dzięki za radę oczywiście:-)

ODPOWIEDZ