Kluby sprzętoweAudioSolutions - Świeży i mocny zawodnik.

Czyli bractwa – kluby zrzeszające miłośników określonej marki sprzętu.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#1 AudioSolutions - Świeży i mocny zawodnik.

Post autor: Simpson » pn 07 sty 2019, 22:02

Jako kilkuletni użytkownik kolumn AudioSolutions Overture 202B pozwolę sobie założyć klub tej marki na Naszym forum.

Marka AudioSolutions jest dość świeżą marką, która wielkim krokiem wkroczyła w branżę audio. Audio Solutions to manufaktura audio, założona w 2011 roku w Wilnie, przez konstruktora, inżyniera Gediminasa Gaidelisa.

Cytat ze strony producenta:

"Rozwój tych wspaniałych kolumn to prawdziwe wyzwanie. Łączymy prawa fizyki z projektowaniem, stabilnością produkcji i potrzebami klientów, aby stworzyć idealne głośniki. Każda najmniejsza część jest ręcznie robiona i sprawdzana pod kątem wszelkich wad".

AudioSolutions.jpg
AudioSolutions

Oferta marki jest bardzo szeroka, zaś firma rozwija się bardzo prężnie.

Kilka lat temu, po około półrocznych poszukiwaniach kolumn dla siebie i wielu odsłuchach kolumn w dostępnym budżecie, zdecydowałem się bardzo szybko na kolumny podstawkowe serii OVERTURE 202B, które to kolumny moim subiektywnym zdaniem, okazały się najlepsze spośród odsłuchiwanych, renomowanych i znanych marek.

Co prawda branżowe recenzje pism audio nie często do mnie przemawiają, ale wyjątkowo muszę się zgodzić z pewnym opisem recenzji dostępnym w Internecie

Cyt:
"Wraz ze słowem „elegancja” dochodzimy do momentu chyba dla tych głośników najważniejszego, z tym, że powinniśmy je uzupełnić słowem „piękno”. Nie bójmy się tego słowa, chociaż brzmi górnolotnie (...)
Piękno jest szczytową wartością w katalogu przymiotów muzycznych, a dla słuchającego obok emocjonalnego rozbudzenia a potem wyżycia, tonięcia w marzeniach, przywoływania wspomnień i ogólnego wzmożenia estetycznego – najważniejszą. A przy tym piękno jest namacalne. Ono jawi się wprost, bezpośrednio. Jeżeli tylko trochę na tym się skupisz i trochę się zastanowisz oraz dokonasz pod tym kątem przeglądu, słuchając różnych płyt i aparatur, szybko nauczysz się wyłapywać piękno, niczym jakiś szczególny aromat przesycające muzykę. Ale powiedzmy brutalnie – ono rzadko się zjawia. W przypadku większości torów jest najwyżej śladowe, albo całkiem schowane za pikanterią sopranów i brakiem harmonii średnicy. Za poczuciem nienaturalnej, nie mającej własnego powabu dziwności i za prymitywizmem budowania dźwięków oraz brakiem odpowiednio skomponowanej sceny (...)

Przywołałem to wszystko, ponieważ te niedrogie monitorki napędzane drogim torem po niedrogim kablu głośnikowym i drogich interkonektach zagrały z wyraźną nutą piękna. I to od płyty do płyty, od utworu do utworu. Raz po raz stawało się pięknie, a poszczególne nagrania, nawet te najtrudniejsze dla piękna, właśnie je przejawiały(...)

Takie przymioty i aż takie chwalenie powinienem był zostawić na opis kolumn za mnogie dziesiątki tysięcy, w odniesieniu do których powinien mniej dziwić. Ale niezależnie od nieziemskości piękna w jego formie ogólnej i nadrealności samego zjawiska poezji, musimy trzymać się faktów. A fakty są takie, że to z tymi Overture 202B piękno w dużych dawkach się pojawiało i że słuchając ich dziwiłem się, jak to możliwe."
Cały artykuł znajduje się na stronie:
https://hifiphilosophy.com/recenzja-aud ... -artykul=1

...i takie właśnie są kolumienki AudioSolutions Overture 202B.

AS.jpg
AudioSolutions

W następnych wpisach przedstawię także kolejne modele, a z kilkoma modelami tej marki się już spotkałem, zaś każde spotkanie jak dotąd jest niesamowicie ciekawe.

Moje kolumienki tak się prezentują:

AudioSolutions Overture 202B.jpg
AudioSolutions Overture 202B

Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#2 AudioSolutions - Świeży i mocny zawodnik.

Post autor: Simpson » czw 10 sty 2019, 12:50

W grupie muzycznej na portalu FB znalazłem listę nagród, które padły łupem AudioSolutions. Osobiście do nagród podejście mam bardzo różne, niemniej jednak sądzę, że taka lista znaleźć się jak najbardziej może:

Figaro L awarded "Best Sound" - AVS Warszawa 2018
Figaro S awarded "best buy" by "the Ear" magazine - 2018
Figaro M awarded "Best Buy 2018" Mono&Stereo - 2018
Figaro awarder "Best of High-End 2018" Soundstage HiFi - 2018
O204F review and an award from Mono and Stereo - 2018
Rhapsody 200 awarded in Shanghai audio show - 2017
Vantage Classic GrandPrix 2017 Shanghai - 2017
Vantage awarded "Outstanding" in Elite class Chiny - 2016
Overture awarded Outstanding Excellence Chiny - 2016
Vantage awarded BEST SPEAKER DESIGN. Chiny - 2015
Flagship Vantage awarded "best of highend" SoundStage HiFi - 2015
Euphony 140 awarded product of the year! - 2014

Marka obecna na wszystkich ważnych wystawach na świecie.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#3 AudioSolutions - Świeży i mocny zawodnik.

Post autor: Simpson » czw 17 sty 2019, 20:08

Zajawka dotycząca kolumn Hi End AudioSolutions Vantage Anniversary

Koniecznie trzeba to obejrzeć z podłączonym zestawem audio ;)

Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#4 AudioSolutions - Świeży i mocny zawodnik.

Post autor: Simpson » śr 03 lip 2019, 08:18

Poniższe wyróżnienie powinno znaleźć się w wątku klubowym:

Best Sound High End 2019.jpg
Best Sound High End 2019

Best Sound Munich High End 2019
Avshowrooms Gold Show Award
AudioSolutions Virtuoso M and Vitus Audio SM 103 Mono Amplifiers and Vitus Audio SL 103 Pre Amp

Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#5 AudioSolutions - Świeży i mocny zawodnik.

Post autor: Simpson » pt 22 lis 2019, 08:28

Kolumny AudioSolutions serii Figaro zdobywają coraz większe uznanie w świecie audio. Wielokrotnie powtarzam, że do opisów i recenzji różnych pism podchodzę ostrożnie, jednakże z tymi opiniami zgodzę się.
Przeglądając czy to grupu na FB, czy opinie i recenzje w sieci "zwykłych" niepowiązanych z branżą ludzi na temat powyższej serii można znaleźć wiele zachwytu, także na pewno coś na rzeczy jest.

Z pewnością będzie to także mocny zawodnik w poszukiwaniach sprzętu dla siebie. A poniżej zestaw kolejnych nagród przydzielonych kolumnom marki AudioSolutions Figaro oraz cytaty z recenzji Wojtka Pacuły.

Figaro M AS2019.jpg
Audio Solutions Figaro M

Figaro.jpg
Audio Solutions Figaro

...To, co usłyszałem z Figaro M było lepsze nawet niż to, co pokazują Harbethy M40.1 – ich głośnik wysokotonowy nie jest tak precyzyjny; bardziej nasycony – tak, ale nie tak dokładny. Litewskie kolumny pokazały te nagrania w fantastyczny sposób, z wybitną dynamiką, świetnym poczuciem rytmu i w niezwykle kolorowy sposób...
- Wojciech Pacuła, highfidelity.pl

...Dawno nie słyszałem kolumn, których by się słuchało z taka łatwością. Nie trzeba się przy nich wysilać, nie trzeba się do niczego przekonywać. Są precyzyjne, neutralne, niebywale dynamiczne i mają wyrafinowaną barwę. Niektórym może brakować trochę dopełnienia masy, albo wypełnienia brył. I dobrze, to ostatecznie nie są najlepsze kolumny na świecie, byłoby więc dziwne, gdyby wszystko robiły równie dobrze. Za 20 000 złotych dostaniemy jednak coś, co jest na tyle dobre, że być może w ogóle przestaniemy szukać i skupimy się na słuchaniu muzyki. No, dobrze, co będę czarował – skupimy się na słuchaniu muzyki, ale zaraz po tym, jak wymienimy – po raz ostatni, naprawdę! – źródło, kable i wzmacniacz. RED Fingerprint za konstrukcję, wykonanie i dźwięk – Figaro M zasługują na to, jak mało co!...
- Wojciech Pacuła, highfidelity.pl

poniżej link do recenzji:
http://www.highfidelity.pl/@main-3600&lang=

Awatar użytkownika

Sofokles
Czeladnik Audiolub

#6 AudioSolutions - Świeży i mocny zawodnik.

Post autor: Sofokles » wt 26 lis 2019, 18:00

…..nagrody, dobre opinie, ok, ale:

A w innym „ciekawym” miejscu czytamy, że wielkim rozczarowaniem na AVS były kolumny AudioSolutions, gdzie guru podkreśla ich „obcmokanie” i jak to określa... „tu i ówdzie (raczej ówdzie)”.
-Chyba ma na myśli to forum ?

Autor wpisu porównuje te kolumny do Altusów, gdzie ocenił, że Altusy grały przyjemniej.

Aha, wskazana grupa docelowa użytkowników AudioSolutions to:

„Ludzie, którzy stracili słuch na dyskotekach i podczas wycia syren policyjnych”

Także jak widać, naczelny znawca RP w audio werdykt wydał trochę nie po Twojej myśli @Simpson .

Słów dokładnie nie cytowałem, bo regulamin ich tego zabrania (nie wiem czy jeszcze to tam jest, ale pewnie ta- kilka dni po AVS było ;)).
Od razu powiem, że kolumn AS nie słyszałem, ale czy coś gorzej od Altusów naprawdę może grać ?
To co piszę na forum audiolub.pl jest moją prywatną opinią. Nie każdy musi się z nią zgodzić, nie każdy musi się z nią niezgodzić.
Polecam tekst o „Wróżbitach w audio”: viewtopic.php?f=5&t=932#p12895

Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#7 AudioSolutions - Świeży i mocny zawodnik.

Post autor: Simpson » wt 26 lis 2019, 20:03

@Sofokles . Jest kilka osób (może przesadzam, że kilka), które obśmieją moje wybory i zawsze będą to robić. Dla niektórych nigdy nie będę miał pojęcia o niczym, a to co kupię, co mi się podoba zawsze będzie określona mianem- najgorsze, dla głuchych itp. Także absolutnie mnie nie zdziwiłeś ;)

Jestem zadowolony z tego, że przed tymi nagrodami zdobytymi przez „AudioSolutions” ja wcześniej je „obcmokałem” ;). Nagrody pojawiły się później. „Obcmokał” je nawet Wojciech Pacuła i wiele branżowych pism (co akurat nie jest żadnym wyznacznikiem, ale powinno przynajmniej zastanowić).

Z pełną stanowczością i odpowiedzialnością za swoje słowa mogę stwierdzić, że w budżecie kolumn marki „AudioSolutions” naprawdę ciężko znaleźć konkurencję dla nich (jasne, że jest to możliwe). Oczywiście tak jak wszystko - nie są dla każdego. Każdy lubi coś innego.

Kolejną bardziej istotną kwestią jest to, że każda kolumna musi mieć swoje indywidualne warunki do tego, by pokazać na co ją stać.

Kategoryczne i obcesowe krytykowanie czegokolwiek, nie słysząc, jak dane kolumny potrafią zabrzmieć w odpowiednich warunkach jest dość dużą amatorszczyzną. Przynajmniej ja tak to odbieram.

Dla mnie wystawa Audio Video Show nigdy nie była wyznacznikiem jakości sprzętu, gdyby tak było, to bez wątpienia mógłbym stwierdzić, że mój system brzmi lepiej, niż niejeden za setki tysięcy złotych prezentowany na wystawie, a wiadomo, że tak nie jest. Sądzę, że „doświadczeni” i „osłuchani” powinni to wiedzieć, ale jak widać, z tym bywa różnie. Ale jak złośliwości są na pierwszym miejscu, to łatwo o gafę nawet niegodną amatora.

Dalej część ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że najlepsze systemy nic nie pokażą w złych warunkach akustycznych, co słychać co roku -np na AVS.

A no i model „Audio Solutions Figaro S” na pewno będzie jednym z głównych „zawodników” przy doborze kolumn w przyszłości. Jak dla mnie - mogą je krytykować wszyscy, a wyboru mam zamiar dokonać dla siebie - nie dla wszystkich ;)

Awatar użytkownika

Sofokles
Czeladnik Audiolub

#8 AudioSolutions - Świeży i mocny zawodnik.

Post autor: Sofokles » śr 27 lis 2019, 23:03

Zaintrygowała mnie ta marka ;) Znalazłem coś takiego. Chyba można nazwać to "obcmokiwaniem" ?
Belfer54 pisze:
sob 05 maja 2018, 21:18
Kolumny Audio Solutions Overture O202B warte są każdej ceny. Nie spodziewałem się po tak małych kolumnach podstawkowych tak dużego dźwięku. Wiele małych kolumn podłogowych nie powstydziłoby się takiego dźwięku, szczególnie w zakresie tonów niskich i średnicy.
To co piszę na forum audiolub.pl jest moją prywatną opinią. Nie każdy musi się z nią zgodzić, nie każdy musi się z nią niezgodzić.
Polecam tekst o „Wróżbitach w audio”: viewtopic.php?f=5&t=932#p12895

Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#9 AudioSolutions - Świeży i mocny zawodnik.

Post autor: Simpson » pt 29 lis 2019, 19:20

Sofokles pisze:
śr 27 lis 2019, 23:03
Zaintrygowała mnie ta marka
Zatem jak będziesz miał możliwość odsłuchu któregoś z modeli to się nie powstrzymuj ;)

Wielokrotnie podkreślam, że nie wierzę w testy, nagrody i recenzje branżowych pism, czy portali. Jednakże nawet z ciekawości poczytam jak wypadną w tym oto teście:

https://stereoikolorowo.blogspot.com/20 ... ulOCAUO6G4

ODPOWIEDZ