• Administrator
  •  
    Pomagamy Naszemu forumowemu koledze - 1% podatku można z pożytkiem przekazać pod właściwy adres.

Szczegóły tu: Pomagamy Audiolubowi

Kluby sprzętoweATOLL- czyli filozofia brzmienia made in France.

Czyli bractwa – kluby zrzeszające miłośników określonej marki sprzętu.

Jackobtone
Początkujący Audiolub

#211 ATOLL- czyli filozofia brzmienia made in France.

Post autor: Jackobtone » ndz 17 lut 2019, 17:49

Jackobtone pisze:
sob 16 lut 2019, 18:43
(...) usłyszelibyśmy siedząc na scenie w trakcie koncertu symfonicznego (i tu uśmiechają się do mnie Focale).
Teraz jeszcze raz przeczytałem co napisałem i oczywiście chodziło o widownię a nie scenę... Nie mogę edytować już komentarza więc musi zostać tak jak jest :)

Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#212 ATOLL- czyli filozofia brzmienia made in France.

Post autor: Simpson » czw 21 lut 2019, 07:48

@Jackobtone świetny opis, brawa.
Zgadzam się co do kolumn Dali Zensor, gdyż znam je bardzo dobrze. Są misiowate, ale przy odpowiednich konfiguracjach i warunkach odsłuchowych można je dobrze do systemu wpasować. Oczywiście jeśli ktoś lubi taki przekaz.

Co do warunków akustycznych to faktycznie jest bardzo niekorzystnie. Skos, wnęka drzwiowa. Brakuje jedynie niskiego sufitu i niesymetrycznej tylnej ściany ;) Po przeprowadzce jeśli będziesz chciał coś z akustyką robić, to daj tylko znać. Na pewno coś pomyślimy.

2pac01
Nowicjusz Audiolub

#213 ATOLL- czyli filozofia brzmienia made in France.

Post autor: 2pac01 » czw 21 lut 2019, 11:14

Nadszedł ten moment, w którym można by powiedzieć, że w zasadzie system został skompletowany i pozostaje już tylko cieszyć się muzyką ale już gdzieś z tyłu głowy myślę o preampie. Atolla udało się wymienić na nowego. Kupiłem też zestaw kabli Chord Shawline (interkonekt i głośnikowy) i muszę powiedzieć że bomba. Chyba nawet jestem zadowolony z Cantonów :)Nie będę się już rozwodził nad niuansami dźwiękowymi i powiem tylko tyle, że nareszcie jest dokładnie tak jak być powinno. No może dalej troszkę dużo tej góry ale teraz czas potestować ustawienia sprzętu. Jednak póki co... moje ulubione piwo Komes poczwórny bursztynowy w jednym ręku a w drugim pilot od Mdaca i jazda :) Nie ma mnie dla nikogo!

Czekam jeszcze na wtyki bananowe bo jednak dużo lepiej to wygląda. Zastanawia mnie też jak podłącza się je w Atollu. Trzeba wykręcić gniazda do oporu żeby wsadzić wtyk? Normalnie nie wchodzą.

Awatar użytkownika

Mały 75
Poszukiwacz Audiolub

#214 ATOLL- czyli filozofia brzmienia made in France.

Post autor: Mały 75 » czw 21 lut 2019, 12:55

A nie trzeba zaślepki wyciągnąć 😎.

2pac01
Nowicjusz Audiolub

#215 ATOLL- czyli filozofia brzmienia made in France.

Post autor: 2pac01 » czw 21 lut 2019, 14:58

No właśnie nie wiem :)

Awatar użytkownika

Mały 75
Poszukiwacz Audiolub

#216 ATOLL- czyli filozofia brzmienia made in France.

Post autor: Mały 75 » czw 21 lut 2019, 16:18

Odkręć całkowicie wyciągnij zaslepke i zakrec zacisk 🤣

Jackobtone
Początkujący Audiolub

#217 ATOLL- czyli filozofia brzmienia made in France.

Post autor: Jackobtone » czw 21 lut 2019, 19:08

Dziękuję @Simpson :)

Co do zaślepek. Czasem „wyciągnięcie” nie działa i trzeba je wydłubać :D Z IN100SE nie było z nimi problemu w sumie ale z IN200 za nic nie chciały wyjść, co ciekawe tylko czarne o ile dobrze pamietam.

ODPOWIEDZ