Kluby sprzętoweATOLL- czyli filozofia brzmienia made in France.

Czyli bractwa – kluby zrzeszające miłośników określonej marki sprzętu.

Jackobtone
Początkujący Audiolub

#211 ATOLL- czyli filozofia brzmienia made in France.

Post autor: Jackobtone » ndz 17 lut 2019, 17:49

Jackobtone pisze:
sob 16 lut 2019, 18:43
(...) usłyszelibyśmy siedząc na scenie w trakcie koncertu symfonicznego (i tu uśmiechają się do mnie Focale).
Teraz jeszcze raz przeczytałem co napisałem i oczywiście chodziło o widownię a nie scenę... Nie mogę edytować już komentarza więc musi zostać tak jak jest :)

Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#212 ATOLL- czyli filozofia brzmienia made in France.

Post autor: Simpson » czw 21 lut 2019, 07:48

@Jackobtone świetny opis, brawa.
Zgadzam się co do kolumn Dali Zensor, gdyż znam je bardzo dobrze. Są misiowate, ale przy odpowiednich konfiguracjach i warunkach odsłuchowych można je dobrze do systemu wpasować. Oczywiście jeśli ktoś lubi taki przekaz.

Co do warunków akustycznych to faktycznie jest bardzo niekorzystnie. Skos, wnęka drzwiowa. Brakuje jedynie niskiego sufitu i niesymetrycznej tylnej ściany ;) Po przeprowadzce jeśli będziesz chciał coś z akustyką robić, to daj tylko znać. Na pewno coś pomyślimy.

2pac01
Nowicjusz Audiolub

#213 ATOLL- czyli filozofia brzmienia made in France.

Post autor: 2pac01 » czw 21 lut 2019, 11:14

Nadszedł ten moment, w którym można by powiedzieć, że w zasadzie system został skompletowany i pozostaje już tylko cieszyć się muzyką ale już gdzieś z tyłu głowy myślę o preampie. Atolla udało się wymienić na nowego. Kupiłem też zestaw kabli Chord Shawline (interkonekt i głośnikowy) i muszę powiedzieć że bomba. Chyba nawet jestem zadowolony z Cantonów :)Nie będę się już rozwodził nad niuansami dźwiękowymi i powiem tylko tyle, że nareszcie jest dokładnie tak jak być powinno. No może dalej troszkę dużo tej góry ale teraz czas potestować ustawienia sprzętu. Jednak póki co... moje ulubione piwo Komes poczwórny bursztynowy w jednym ręku a w drugim pilot od Mdaca i jazda :) Nie ma mnie dla nikogo!

Czekam jeszcze na wtyki bananowe bo jednak dużo lepiej to wygląda. Zastanawia mnie też jak podłącza się je w Atollu. Trzeba wykręcić gniazda do oporu żeby wsadzić wtyk? Normalnie nie wchodzą.

Awatar użytkownika

Mały 75
Poszukiwacz Audiolub

#214 ATOLL- czyli filozofia brzmienia made in France.

Post autor: Mały 75 » czw 21 lut 2019, 12:55

A nie trzeba zaślepki wyciągnąć 😎.

2pac01
Nowicjusz Audiolub

#215 ATOLL- czyli filozofia brzmienia made in France.

Post autor: 2pac01 » czw 21 lut 2019, 14:58

No właśnie nie wiem :)

Awatar użytkownika

Mały 75
Poszukiwacz Audiolub

#216 ATOLL- czyli filozofia brzmienia made in France.

Post autor: Mały 75 » czw 21 lut 2019, 16:18

Odkręć całkowicie wyciągnij zaslepke i zakrec zacisk 🤣

Jackobtone
Początkujący Audiolub

#217 ATOLL- czyli filozofia brzmienia made in France.

Post autor: Jackobtone » czw 21 lut 2019, 19:08

Dziękuję @Simpson :)

Co do zaślepek. Czasem „wyciągnięcie” nie działa i trzeba je wydłubać :D Z IN100SE nie było z nimi problemu w sumie ale z IN200 za nic nie chciały wyjść, co ciekawe tylko czarne o ile dobrze pamietam.

Jackobtone
Początkujący Audiolub

#218 ATOLL- czyli filozofia brzmienia made in France.

Post autor: Jackobtone » śr 27 mar 2019, 16:22

Mały update :) Zensory 7 zostały sprzedane. W ich miejscu stanęły Dynaudio X14. Małe monitory grające ogromnym dźwiękiem. Gorąco polecam takie połączenie.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#219 ATOLL- czyli filozofia brzmienia made in France.

Post autor: Simpson » śr 27 mar 2019, 16:31

@Jackobtone , nie taki mały. Pokusisz się o opis wrażeń (zmian) jakie zaświadczyłeś po przesiadce ? Jestem ciekaw bardzo, Zensor'y znam dobrze, tym bardziej ciekawy jestem.

Jackobtone
Początkujący Audiolub

#220 ATOLL- czyli filozofia brzmienia made in France.

Post autor: Jackobtone » śr 27 mar 2019, 19:25

Dużo tego. Przede wszystkim to co rzuca się od razu to bas i jego jakość oraz naturalność wokalu. Bas jest bardzo dobrze kontrolowany, przy tym dosadny i zróżnicowany. Mimo niedużych rozmiarów monitora schodzi naprawdę nisko. X14 bardzo naturalnie oddaje wokale, nie ma mowy tutaj o żadnym podbarwieniu. Grają bardzo spójnie. Są szczegółowe i kreują znacznie lepiej od Dali trójwymiarową scenę. To naprawdę bardzo niepozorne kolumny. Są niewielkie i to niesamowite że te monitorki tak grają. Cenowo stoją podobnie to Zensorów 7 ale dźwiękowo to zupełnie inna liga. Bardzo dobrze zgrywają się z Atollem poniekąd neutralizując jego niedoskonałowści. Nordost na pewno też ma tutaj duże znaczenie. Posłucham ich w wolnej chwili z kablami miedzianymi ale myślę że srebro wygra pojedynek. Przy pierwszych dźwiękach które wydobyły się z głośników kopara opadła. Można je teraz wyhaczyć znacznie taniej, pojawiły się outletowe sztuki (outlet - nowe, nieużywane, oryginalnie zapakowane, opisane jako „nadwyżki magazynowe” - 1390zł/sztk zamiast 1999zł/sztk). Zachęcam choćby do przetestowania :)

Teraz będę się rozglądał za jakimiś standami pod nie. Może jakieś sugestie? :)

Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#221 ATOLL- czyli filozofia brzmienia made in France.

Post autor: Simpson » śr 27 mar 2019, 20:52

Ja zamawiałem wg własnego projektu od "Tombase". Sprzedawca wystawia się na allegro. Standy bardzo ciężkie, możliwość zasypania piaskiem i cena nie rujnuje (płaciłem coś w granicy 500 - 600 zł). Podałem swoje wymiary łącznie z wysokością i wielkością podstawy i półki. Wykonanie wg mnie bardzo dobre.

Tak to wygląda (pierwsza fota)

viewtopic.php?f=7&t=92&hilit=moje+syste ... 120#p10767

PS. Gratuluję "Dynków" ;)

Awatar użytkownika

Revo
Czeladnik Audiolub

#222 ATOLL- czyli filozofia brzmienia made in France.

Post autor: Revo » śr 27 mar 2019, 22:08

@Jackobtone również gratuluję zakupu. Oczywiście zapraszam do Forumowego Klubu Dynaudio. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika

DiBatonio
Początkujący Audiolub

#223 ATOLL- czyli filozofia brzmienia made in France.

Post autor: DiBatonio » czw 28 mar 2019, 21:29

Simpson pisze:
śr 27 mar 2019, 20:52
Ja zamawiałem wg własnego projektu od "Tombase". Sprzedawca wystawia się na allegro. Standy bardzo ciężkie, możliwość zasypania piaskiem i cena nie rujnuje (płaciłem coś w granicy 500 - 600 zł). Podałem swoje wymiary łącznie z wysokością i wielkością podstawy i półki. Wykonanie wg mnie bardzo dobre.

Tak to wygląda (pierwsza fota)

viewtopic.php?f=7&t=92&hilit=moje+syste ... 120#p10767

PS. Gratuluję "Dynków" ;)
A ja szczerze odradzam, naciąłem się na tego gościa i jak widać nie tylko ja.
Dziś cieszę się świetnym stolikiem Savar Systems, a kolega Gucio z AS w końcu swoją sprawę doprowadził do końca.
https://www.audiostereo.pl/topic/135343 ... nt-4215837
P.S.
Jeśli faktycznie twoje są wykonane bdb, to tylko pogratulować, że Ci się udało, bo ten gość jest już znany w światku audio, zresztą kiedy sam szef Savar Systems przyjechał do mnie z nowym stolikiem porozmawialismy sobie co nie co o panu Skowronku "Tombase", wniosek nasuwa się jeden koleś nie ma pojęcia o budowaniu stolików audio jak i standów, nie ma pojęcia o spawaniu, nie ma pojęcia które konstrukcje można spawać i jak, a które powinny być skręcane.
Mój wątek też jest do znalezienia na AS.
Generalnie TomBase to rosyjska ruletka, albo się uda, albo nie ODRADZAM!

Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#224 ATOLL- czyli filozofia brzmienia made in France.

Post autor: Simpson » pt 29 mar 2019, 22:12

Jeśli chodzi o "Tombase" widocznie jestem szczęśliwcem. Namiar też dostałem od zadowolonego użytkownika. O standach mogę się wypowiedzieć, zaś co do stolików nie, bo nie miałem do czynienia z nimi.

Generalnie wykonanie standów nie jest jakimś skomplikowanym tematem (mam pojęcie o tym z racji wykształcenia sprzed wielu lat). Spawanie rur z podstawami i półką to żadne wyzwanie nawet dla laika w tej branży, problematyczne może być tylko posiadanie sprzętu do tego. Dzisiaj sprawdziłem jakość spawów i ogólnie wykonania i ostatnie co mogę powiedzieć to to, że jest "skopane". Spaw jest dobrej głębokości, po obwodzie równy, bez "przerwań", a nawet gdyby były to problemem to nie jest - poza estetyką. Ważne jest zachowanie poziomów i stabilność (solidność). Jest stabilnie, równo i z poziomami.

Tak jak mówię. Stolików wykonawcy nie znam, ale standy to niewielkie wyzwanie i osobiście sądzę, że spawając dwie tury z dwoma podstawami to nawet dla uczniaka spawalnictwa to żadne wyzwanie.

Kiedyś sam sobie wyspawałem (w szkole średniej) atlas do ćwiczeń składający się z kilkudziesięciu części, gdzie trzeba było zachować wymiary. Mimo raczkowania w temacie także nie było to mocno trudne, jedynie pilnując "ściągania" materiału przy spawaniu zawsze udało się zrobić wszystko jak należy. A podstawa przed zabezpieczeniem przed ściąganiem to kilka punktów przeciwległych "wstępnego złapania".

Osobiście ze standów nie robiłbym skomplikowanego tworu audiofilskiego, gdyż jeśli zachowamy odpowiednią wagę konstrukcji, równoległość półek, to zawsze będzie dobrze. To nawet nie musi być "Tombase". Można przejść się do zakładu spawalniczego ze swoim materiałem i będzie jeszcze taniej i przeważnie bardzo dobrze.

PS. Mój były sąsiad - zawodowy spawacz mówił, że gdyby miał dobrze docięte rury i podstawy (np maszynowo) to w ciągu 8 godzin wyspawałby takich standów kilkadziesiąt jak nie kilkaset. A gdyby nie do końca miał równe, skośne, to zachowując poziomy też bez problemu by to skorygował przy spawaniu, oczywiście ilościowo byłoby gorzej.

Awatar użytkownika

DiBatonio
Początkujący Audiolub

#225 ATOLL- czyli filozofia brzmienia made in France.

Post autor: DiBatonio » sob 30 mar 2019, 22:29

Przy spawaniu występują naprężenia. Standy akurat powinny być skręcane.
Dobrze wykonane meble hi-fi powinny być wykonane tak, by nie było widać spawów, czyli powinny wyszlifowane, dobry lakier etc.
W linku jaki podałem widać radosną twórczość, bo o fachowości mowy nie ma.
Mogę wrzucić fotki jak powinny wyglądać detale, lakier etc.

ODPOWIEDZ