• Administrator
  •  
    Nowe logo na forum audiolub.pl. Ktoś ma pomysł ?????

Szczegóły tu: Nowe logo

Kluby sprzętoweKlub Docet-Lector

Czyli bractwa – kluby zrzeszające miłośników określonej marki sprzętu.
Awatar użytkownika

Lector.Audio.Poland.
Branża
Kontakt:

#136 Klub Docet-Lector

Post autor: Lector.Audio.Poland. » śr 10 paź 2018, 20:05

Witam.
Rozwiązanie konkursu.
Odpowiedź na pytanie: 4 lampy.
2 triody ECC83 i 2 triody ECC88.
Pierwszym przedwzmacniaczem Lector był model VP04.
Wdrożony do produkcji w 1986r.
Ilość sprzedanych egzemplarzy 300.
VP04 był rownież sprzedawany jako combo z końcówką mocy VM150.
W dalszym ciągu urządzenia te cieszą użytkowników.
Jedynej poprawnej odpowiedzi udzielił kolega @Sanwing .
Na Audio Show osobiście przekaże wzmacniacz słuchawkowy Cuffia.
Dla innych uczestników biorących udział w konkursie pojadą nagrody pocieszenia :) .
Dziękuję.
Pozdrawiam.
Joanna.
oldamp.jpg

Awatar użytkownika

Lector.Audio.Poland.
Branża
Kontakt:

#137 Klub Docet-Lector

Post autor: Lector.Audio.Poland. » pt 12 paź 2018, 19:30

Prezentacja z dnia dzisiejszego-Słowenia, Lublana.
Salon Canyon Audio.
Lector CDP 707 PSU 3T
Lector zasilacz PSU-Z
Lector ZOE
Lector przedwzmacniacz gramofonowy Fonix
Lector VM200
Lector Edison 230
Lector CDP 603
Lector ZAX 70
Gramofon HOLBO
Platformy magnetyczne Pearl Evolution - RELAXA
Okablowanie Oyaide
Spendor Classic 200.
inline-11.jpeg

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#138 Klub Docet-Lector

Post autor: Simpson » pt 12 paź 2018, 19:40

...no proszę. Jest rozmach !

Zestaw zapewne brzmiał jeszcze lepiej, niż to wszystko wyglądało ;)

Autor tematu
Angel

#139 Klub Docet-Lector

Post autor: Angel » sob 13 paź 2018, 02:17

Musiało być świetnie, ponieważ słucham właśnie muzyki za pośrednictwem (jeszcze nie całkiem wygrzanego - dlatego będzie lepiej, bo słyszę, że dźwięk ciągle ewouuje) wzmacniacza Lector ZXT 70. Czyli wyższego modelu wzmacnicza zintegrowanego.
Kolumny Spendor Classic 200 też znam (mimo zaściankowości Kielc i braku czasu, mam swoje dojścia :D ). Zaznaczę, że kolumny tego typu wymagają dobrej klasy (niekoniecznie drogiego) wzmacniacza.
Oczywiście jest to zestaw dla świadomego, dojrzałego Audioluba. Nie efekciarski (czyli ekscytujący, dla niewprawnych uszu), ale bardzo płynny, homogeniczny, "muzykalny".
Zestaw przedwzmacniacz/końcówka mocy pokazał na pewno dużo więcej.

Dla wyjaśnienia i ucięcia wszelkich spekulacji w temacie konkursu, napiszę. Kolega @Sanwing dostał nagrodę, bo jako jedyny odpowiedział poprawnie. Z tego co wiem napisał tylko dla sprawdzenia, zaznaczając, że nie chce nagrody.
Myślę, że forum jest małe, uczestników niedużo. Można się było lepiej przygotować i odpowiedzieć. Szkoda.

Staś
Junior Audiolub

#140 Klub Docet-Lector

Post autor: Staś » sob 13 paź 2018, 23:39

To były jakieś spekulacje ? Ja brałem udział , ale nie wygrałem , bo uprawiałem „ zgaduj zgadulę” . Tak ciężko pogodzić się z porażką ? Na pocieszenie mam inną nowinę . We wtorek przyjechały do mnie klocki Lectora . Hybrydowa końcówka mocy stereo VM-200 i lampowy przedwzmacniacz Zoe . Po kilku dniach „ plumkania „ rzeczy zaczynają działać ...
Postaram się coś skrobnąć , na miarę moich możliwości ...
Załączniki
5CFD6650-C9DA-45AA-A729-697D2AAC7CBD.jpeg
CE282193-5DB0-4F60-8F99-A1B2889C7000.jpeg

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#141 Klub Docet-Lector

Post autor: Simpson » sob 13 paź 2018, 23:59

@Staś też brałem udział, też "nie pykło" . Ale czy czlowiek musi wiedzieć wszystko ? Przyznam się, że strzelałem. No nie strzeliłem. Ale mam nadzieję, że kiedyś uda się ustrzelić wzmaka na testy.

Autor tematu
Marcin B.

#142 Klub Docet-Lector

Post autor: Marcin B. » ndz 14 paź 2018, 14:11

@Angel fajnie, że zagościł u Ciebie model wzmacniacza ZXT-70, którego i ja posiadam. Jestem niezmiernie ciekaw Twojej opinii na jego temat, zwłaszcza, że z tego co pamiętam posiadasz kolumny Sonus Faber do których podłączysz to urządzenie. A może tak jak ja sprawdzisz wzmacniacz w różnych konfiguracjach?

@Staś, podnosisz poprzeczkę na nieosiągalny dla mnie poziom, mam na myśli oczywiście urządzenia marki Lector. Zazdroszczę obcowania z tak wytrawnym sprzętem i liczę również na recenzję. Zastanawiam się również jakie punkty odniesienia do przedwzmacniacza Zoe i końcówki mocy VM-200 przyjmiesz.

Pozdrawiam.

Staś
Junior Audiolub

#143 Klub Docet-Lector

Post autor: Staś » ndz 14 paź 2018, 14:45

Punktem odniesienia będzie posiadany przeze mnie hybrydowy wzmacniacz Vincent SV - 237 . Tak będzie uczciwie .

Autor tematu
Angel

#144 Klub Docet-Lector

Post autor: Angel » ndz 14 paź 2018, 16:19

@Marcin B., myślę że za około dwa tygodnie przedstawię swoją opinię na temat wzmacniacza Lector ZXT 70.
Na razie wzmacniacz się wygrzewa, lampy w przedwzmacniaczu dochodzą do swoich optymalnych parametrów.
Ale już teraz mogę stwierdzić, że urządzenie bardzo mi się podoba. Gra na naprawdę wysokim poziomie a zarazem nie efekciarsko. Nie próbuje niczego na siłę udowodnić. Robi to po prostu mimochodem. :D Słucham i słucham. Mogę tak godzinami.
To wielka zaleta jak dla mnie. Jest płynnie, naturalnie, muzykalnie. Dźwięk rzeczywiście dość gęsty, nasycony, pełny.
Tak, jak pisałeś.
W porównaniu z Lebenem CS-300XS mam nieco odmienne wnioski, ale ja zastosowałem inne lampy. Mam też inny tor odsłuchowy, jak zauważyłeś. Włącznie z okablowaniem.

Wczoraj eksperymentalnie podłączyłem do wzmacniacza kolumny Xavian Primissima. Zastosowałem przewody Black Cat Cable, czyli 3202 interkonekty i 3232 głośnikowe (niestety dopiero się wygrzewają - przyszły niemal prosto od producenta z Japonii, pana Chrisa Sommovigo). Mimo niewygrzanych przewodów zagrało bardzo dobrze. Przewody też za jakiś czas opiszę.
Wzmacniacz ten wycisnął z Xavianów chyba wszystkie soki. Było jędrnie, dźwięcznie, energetycznie. Niskie tony z tych kolumn o obudowie zamkniętej mnie wręcz zadziwiły. Grają mocno oraz z niskim zejściem tych rejestrów. Tego się po tych kolumnach nie spodziewałem. Tu słychać ile znaczy dobry wzmacniacz. Teraz też wiem, co mieli na myśli recenzenci pisząc, że tym kolumnom trzeba dać o wiele lepszy wzmacniacz niż sugeruje ich cena.

@Staś, nie było żadnych spekulacji. Dmuchałem tylko na zimne, bo ludzie czasem lubią doszukiwać się dziury w całym. Chciałem wyjaśnić sprawę zanim doszłoby do jakichś "teorii spiskowych". ;)

Swoją drogą gratuluję dzielonego wzmacniacza marki Lector. Teraz nie pozostanie Ci pewnie nic innego, jak tylko szlifować swój system, by w pełni wykorzystać jego potencjał. Bo jak zapewne wiesz zakup nawet najdroższych elementów, jeśli nie są one dobrze dopasowane do siebie (i Twojego gustu), nie gwarantuje sukcesu.

Autor tematu
Marcin B.

#145 Klub Docet-Lector

Post autor: Marcin B. » ndz 14 paź 2018, 19:16

@Angel cieszę się, że wzmacniacz pomimo że nie jest w pełni wygrzany spełnia Twoje oczekiwania. W każdym razie będę czekał na końcowe wnioski z odsłuchu.

Pozdrawiam.

Staś
Junior Audiolub

#146 Klub Docet-Lector

Post autor: Staś » ndz 14 paź 2018, 20:09

@Simpson Ile lamp obstawiałeś ? Bo ja dwie. @Angel Wiem, że audio to kompromis między chciejstwem, a finansami, mieszkaniem i rodziną. Przede mną jeszcze długa droga. A tak swoją drogą - nie miałem czym spiąć VM-200 i Zoe. Dystrybutor przysłał mi do spięcia klocków RCA Black Cat Cable „ The Tube II „ i głośnikowe o tej samej nazwie do odsłuchu. Po kilku dniach wygrzewania klocków i kabli zaczyna być obiecująco. @Marcin B. Wiem, że poprzeczka postawiona jest wysoko, ale to wina firmy Lector ...

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#147 Klub Docet-Lector

Post autor: Simpson » pn 15 paź 2018, 13:22

Też obstawiłem dwie, ale bardzo zastanawiałem się właśnie nad czterema.

Autor tematu
Belfer54

#148 Klub Docet-Lector

Post autor: Belfer54 » wt 16 paź 2018, 07:05

Po kilka dniach słuchania muzyki z gramofonu stojącego na platformie Relaxa 622S zapadła decyzja. Relaxa, dokładnie taka jak na poniższym zdjęciu zostaje u mnie.
saprelaxa_red.jpg
Jak wspominałem jest to najmniejsza platforma, jednak w zupełności wystarczająca na postawienie na niej gramofonu Kuzma, czy choćby odtwarzacza CDP 603.
Mogę napisać, że wrażenia są bardzo pozytywne. Generalnie dźwięk lekko przybrał na masie a jednocześnie stał się bardziej czytelny, szczególnie w zakresie wysokich częstotliwości. Odniosłem też wrażenie, że tony średnie stały się bardziej plastyczne, barwniejsze a niskie częstotliwości stały się pełniejsze a jednocześnie bardziej sprężyste.
Przepraszam za tak krótki opis. Sądzę, że po dłuższym czasie ujawnią się jeszcze inne pozytywne walory platformy.
Jednak już teraz mogę ją polecić Kolegom.

Autor tematu
Marcin B.

#149 Klub Docet-Lector

Post autor: Marcin B. » wt 16 paź 2018, 07:38

Gratuluję @Belfer54 udanego zakupu. Widzę, że dopieszczasz swój tor analogowy, co mnie niezmiernie cieszy.

Pozdrawiam.

Autor tematu
Belfer54

#150 Klub Docet-Lector

Post autor: Belfer54 » wt 16 paź 2018, 07:42

@Marcin B. dziękuję. Tak skoncentrowałem się właśnie na torze analogowym. Wspomniany gramofon Kuzma współpracuje z Lebenem, do którego też podłączony jest odtwarzacz Lectora CDP603. Jakby nie było też wyposażony w lampy. :)
Zresztą CDP603 świetnie współpracuje z Lebenem. Natomiast korci mnie, aby posłuchać jak wyglądałaby współpraca 603 z Twoim ZXT-70.
Tu przyznam się, ze markę Lector znam co najmniej od 20 lat. Jak dotychczas słuchałem wzmacniaczy tej firmy na wystawach lub u znajomych.
Zresztą, to też było powodem dla którego kupiłem przed laty odtwarzacz Lectora CDP 0.5, który zresztą nadal jest ceniony przez audiofili.

ODPOWIEDZ