DIYWykonanie przedwzmacniacza pasywnego (regulacja głośności).

Czyli zrób to sam. Dyskusje na temat własnych konstrukcji oraz modyfikacji, napraw sprzętu.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#91 Wykonanie przedwzmacniacza pasywnego (regulacja głośności).

Post autor: Simpson » sob 06 kwie 2019, 12:03

Niestety wczorajsze poszukiwania cyny oraz porażka z tym związana powoduje, że w weekend muszę zamówić kolejną. Także jeszcze kilka dni i dopiero będę mógł zacząć prace lutownicze. Trochę szkoda, bo wczoraj czasu trochę było. @Audio Autonomy wiele wskazówek już mi podał, także chyba wszystko co istotne już wiem ;)

Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#92 Wykonanie przedwzmacniacza pasywnego (regulacja głośności).

Post autor: Simpson » pt 12 kwie 2019, 21:18

Cyna doszła, także można było przystąpić do pracy z pasywką ....w końcu.

Jednak lutowanie to nie taka prosta sprawa. Pomijam fakt, że samo docinanie kabelków i zdjęcie izolacji to także dość czasochłonna robota.

Poniżej fota z przygotowań do pracy:

2.jpg
Przygotowania
1.jpg
Przygotowania

Poniżej teścik lutowania. Ostatni raz lutownicę miałem w ręku jakieś 20 lat temu, temu trzeba było sobie przypomnieć ruchy:

3  Test.jpg
Test

Niżej już kilka elementów polutowanych :

4.jpg

Tu już przymiarka polutowanych podzespołów (potencjometr zlutowany z gniazdami):

5.jpg

W następnej kolejności klejenie, docinanie przedłużacza potencjometru, montaż obudowy, gałki regulacji głośności.

W następnej odsłonie przedstawię zdjęcia gotowego produktu i napiszę coś o brzmieniu. Urządzonko już podłączone, ale odsłuch był krótki. Najważniejsze jest to, że pasywka działa :D

Oczywiście wielkie podziękowania kieruję do @Audio Autonomy. Bez pomocy i porad na pewno bym sobie nie poradził. Serdeczne dziękuję!

Awatar użytkownika

Audio Autonomy
Analogowa Branża
Kontakt:

#93 Wykonanie przedwzmacniacza pasywnego (regulacja głośności).

Post autor: Audio Autonomy » sob 13 kwie 2019, 10:29

Świetna robota Kolego!
Teraz czekamy już tylko na relacje z odsłuchów. Ciekaw jestem jak u Ciebie będzie się sprawować taka pasywka. Odpalaj, słuchaj i dawaj znać co i jak słychać :)
Pomagamy usłyszeć więcej
facebook.com/AudioAutonomy
audioautonomy.com
Analogowo: produkcja i serwis wzmacniaczy lampowych - renowacja gramofonów - okablowanie na bazie drutów Neotech

Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#94 Wykonanie przedwzmacniacza pasywnego (regulacja głośności).

Post autor: Simpson » śr 17 kwie 2019, 17:08

Przed odsłuchem kilka fotografii już docelowego wyglądu:

1.jpg
2.jpg
3.jpg

Na odsłuch muszę się odpowiednio nastawić czy "uwolnić głowę" ;) A na bani zbyt dużo ;) Postaram się w najbliższym czasie napisać kilka słów. Ogólne i jeszcze bardzo podstawowe wnioski już mam, ale jeszcze trochę mnie czeka. Kilka dni potrzymam "pasywkę" "pod prądem", na pewno nie zaszkodzi.

Rega

#95 Wykonanie przedwzmacniacza pasywnego (regulacja głośności).

Post autor: Rega » śr 17 kwie 2019, 17:58

No i pełna ,,profeska,, wykonania. Czekamy na opis działania. Może podejmiesz ,,produkcję seryjną,,
PS. Daj trochę,, na luz,, z pracą. I tak wszystkiego na raz nie ogarniesz.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#96 Wykonanie przedwzmacniacza pasywnego (regulacja głośności).

Post autor: Simpson » śr 17 kwie 2019, 21:04

@Rega , aby zacząć pracę seryjną to chyba bym musiał iść w układ z @Audio Autonomy :D

Druga sprawa to fakt, że kiedy to robić ? Mam kilka pomysłów na wątki w dziale akustyka, ale jeszcze jakiś czas nie wyrobię się. W weekend postaram się dokonać jakiś odsłuchów i coś powinienem napisać.

Faktycznie źle to nie wygląda, ale to zasługa świetnej i w niewygórowanej cenie obudowie od: https://www.modushop.pl/

gdzie serdecznie polecam sprzedawcę. Mimo czasu jaki trzeba poczekać. Obsługa sklepu pierwszorzędna, asortyment kompletny do tego typu "zabaw".

Z czystym sumieniem polecam sklepik, zaś długi czas oczekiwania na personalizację obudowy świadczy tylko dobrze o firmie. Chłopaki zarobieni, ale znajdą czas, aby nawet 20 min pogadać o produktach, podpowiedzieć. Dawno nie spotkałem tak dobrej i profesjonalnej obsługi.

Oczywiście nie zapominajmy o "nadzorze technicznym" w osobie @Audio Autonomy :D

Awatar użytkownika

Audio Autonomy
Analogowa Branża
Kontakt:

#97 Wykonanie przedwzmacniacza pasywnego (regulacja głośności).

Post autor: Audio Autonomy » czw 18 kwie 2019, 14:49

Wygląda schludnie i elegancko. Dobra robota @Simpson!
Z Modushopem też mam dobre doświadczenia. Obsługa klienta, jakość sprzedawanych elementów, ceny - nie ma się do czego przyczepić po prostu :)
Czekamy na wieści z pierwszych większych testów. Ja w weekend świąteczny będę testować nowe interkonekty. Także też się nastawiam na wsłuchiwanie się w muzykę.
Pomagamy usłyszeć więcej
facebook.com/AudioAutonomy
audioautonomy.com
Analogowo: produkcja i serwis wzmacniaczy lampowych - renowacja gramofonów - okablowanie na bazie drutów Neotech

Rega

#98 Wykonanie przedwzmacniacza pasywnego (regulacja głośności).

Post autor: Rega » sob 27 kwie 2019, 18:32

@Simpson prosimy o opis dzialania. Oderwij się trochę od tego remontu! Nie samym remontem czlowiek żyje :lol:

seb
Poszukiwacz Audiolub

#99 Wykonanie przedwzmacniacza pasywnego (regulacja głośności).

Post autor: seb » sob 27 kwie 2019, 23:38

Majówka nadchodzi... więc pewnie jeszcze poczekamy.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#100 Wykonanie przedwzmacniacza pasywnego (regulacja głośności).

Post autor: Simpson » pn 29 kwie 2019, 11:56

Kurcze, nie wiem czy @Mały 75 wcześniej go nie przetestuje ode mnie ;) Może na majówkę go pożyczę ? Co Ty @Mały 75 na to ? A może @seb ?

Miałem chwilę czasu, ale po włączeniu systemu nawet nie zdążyłem sobie "wyzerować" słuchu, zbyt duża przerwa. Majówka pracowicie się zapowiada, także słabo, oj słabo z czasem.

@Rega , żebyś wiedział jak ja już mam go dość ;) Dobrze się nie zaczęło, a ręce opadają.

Awatar użytkownika

Mały 75
Czeladnik Audiolub

#101 Wykonanie przedwzmacniacza pasywnego (regulacja głośności).

Post autor: Mały 75 » pn 29 kwie 2019, 12:44

Mogę przytulić @Simpson jednak jestem lekko przeziębiony 😎

Rega

#102 Wykonanie przedwzmacniacza pasywnego (regulacja głośności).

Post autor: Rega » pn 29 kwie 2019, 12:56

Simpson pisze:
pn 29 kwie 2019, 11:56
Kurcze, nie wiem czy @Mały 75 wcześniej go nie przetestuje ode mnie ;) Może na majówkę go pożyczę ? Co Ty @Mały 75 na to ? A może @seb ?

Miałem chwilę czasu, ale po włączeniu systemu nawet nie zdążyłem sobie "wyzerować" słuchu, zbyt duża przerwa. Majówka pracowicie się zapowiada, także słabo, oj słabo z czasem.

@Rega , żebyś wiedział jak ja już mam go dość ;) Dobrze się nie zaczęło, a ręce opadają.
Wiem, wiem. A myślę nawet, że wiem więcej. Budowałem dom od podstaw. 230m2. Sam wykonalem 90% prac. Łącznie z postawieniem ścian, stropów, konstrukcji dachu oraz większością instalacji. A było to pod koniec lat 80 i na początku 90 ub wieku, kiedy prawie nic nie można bylo kupić. Trwało to 5 lat zanim się wprowadziłem. Tak, więc doskonale znam problemy związane z budową i remontami. Powodzenia i cierpliwosci.

seb
Poszukiwacz Audiolub

#103 Wykonanie przedwzmacniacza pasywnego (regulacja głośności).

Post autor: seb » pn 29 kwie 2019, 23:12

Chętnie potestuję, ale chyba dopiero jesienią. Teraz mam to samo, co Simpson, a może nawet gorzej.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#104 Wykonanie przedwzmacniacza pasywnego (regulacja głośności).

Post autor: Simpson » czw 26 wrz 2019, 20:44

Tak krótko.

Dzisiaj niespodziewanie odwiedził mnie mój stary kolega "fizyk". Wykształciuch branży związanej z fizyką, a przy tym fachura i audiolub.

Chciał przetestować różnicę brzmieniową po zastosowaniu "pasywki". Zrobiliśmy ciekawy szybki test. Wynik testu jest taki, że udało się dość słyszalnie zauważyć pewną cechę.
"Pasywka" poza uzewnętrznieniem sceny stereo bardzo dobrze wpływa na wyrównanie przekazu. Nie jest ono tak "poszarpane" jak przy brzmieniu jako integra.

Atoll IN200 jako integra brzmi bardziej "skokowo", "schodkowo". Wywala trochę średnicę przed szereg. Po zastosowaniu "pasywki" made in @Simpson oraz @Audio Autonomy brzmienie się wyrównuje, wygładza, nabiera większej ogłady, swobody, wyrafinowania, spójności, delikatności. To się dość dobrze słyszy.

Dość szybko udało się to wyłapać, tym bardziej, że jako integry Atoll'a nie słucham od bardzo dawna. Nawet średnio chciało mi się to przełączać na testy ;)

Awatar użytkownika

DiBatonio
Poszukiwacz Audiolub
Kontakt:

#105 Wykonanie przedwzmacniacza pasywnego (regulacja głośności).

Post autor: DiBatonio » czw 26 wrz 2019, 23:36

Ciekawe jak by taki pudełek sprawdził się z AM100 ? 😁
P.S.
Ja bym tam zapitolił jakieś gniazdo IEC od Furutecha 😊

ODPOWIEDZ